Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Реєстрація місця проживання (прописка) в садовому будинку є можливою та законною

apxitektop

Рекомендовані повідомлення

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у Постанові від 10.10.2019 року по справі №2340/4673/18, щодо відмови в реєстрації місця проживання особи в садовому будинку, дійшов наступних висновків:

реєстрація за адресою житла фізичної особи, зокрема, садового будинку, є можливою та повністю узгоджується зі статтями 6, 9-1 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»;

відмінність будівельних норм у частині вимог до окремих конструктивних рішень, що застосовуються під час будівництва житлових будинків у порівнянні з садовими будинками, не позбавляє останніх ознак, притаманних житлу, і не спростовує їхньої придатності для постійного проживання, за умови, що власник садового будинку з власної ініціативи пристосував його для цього, встановивши додаткове обладнання чи комунікації;

факт будівництва садового будинку на підставі будівельних норм, що відрізняються від будівельних норм, установлених для житлових будинків, не спростовує того, що він може потім використовуватися для проживання в ньому.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у Постанові від 10.10.2019 року по справі №2340/4673/18, щодо відмови в реєстрації місця проживання особи в садовому будинку, дійшов наступних висновків:

реєстрація за адресою житла фізичної особи, зокрема, садового будинку, є можливою та повністю узгоджується зі статтями 6, 9-1 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»;

відмінність будівельних норм у частині вимог до окремих конструктивних рішень, що застосовуються під час будівництва житлових будинків у порівнянні з садовими будинками, не позбавляє останніх ознак, притаманних житлу, і не спростовує їхньої придатності для постійного проживання, за умови, що власник садового будинку з власної ініціативи пристосував його для цього, встановивши додаткове обладнання чи комунікації;

факт будівництва садового будинку на підставі будівельних норм, що відрізняються від будівельних норм, установлених для житлових будинків, не спростовує того, що він може потім використовуватися для проживання в ньому.

 

то тепер можно не переводити садовий будинок в житловий для прописки? просто зробити тех. огляд і до реєстратора?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

то тепер можно не переводити садовий будинок в житловий для прописки? просто зробити тех. огляд і до реєстратора?

 

Я завжди був проти переведення будинків без переведення землі.

А тепер, якщо Міграційна служба не ігноруватиме рішення суду, то мають реєструвати місце проживання в садових будинках.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а ви вважаєте, що справа лише у бюрократії міграційної служби?

 

За умови, що садовий будинок має адресу і прилатний до проживання в ньому, вважаю, що тільки бюрократія міграційної заважає.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

За умови, що садовий будинок має адресу і прилатний до проживання в ньому, вважаю, що тільки бюрократія міграційної заважає.

 

Одразу питання:

1. Як отримати адресу для садового будинку в садовому товаристві поза межами населеного пункта?

2. Який порядок визначення придатності садового будинку до постійного проживання?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви помиляєтесь!

Дозволити реєстрацію легко, а от як забезпечити все те, що з цим фактом пов'язано?

Все потребує чималих затрат та ресурсів і спочатку їх треба вибити, втілити та освоїти.

інакше буде як з ІД-карткою, коли власник має носити з собою довідку про реєстрацію та справку з ІД-кодом та показувати усюди

де мають бути зчитувачи, а сидять лише "читачі".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дозволити реєстрацію легко, а от як забезпечити все те, що з цим фактом пов'язано?

 

Невдале порівняння, оскільки ID-картки - абсолютно новий вид документа, а реєстрація в садових будинках є повторенням реєстрації в житлових будинках.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Одразу питання:

1. Як отримати адресу для садового будинку в садовому товаристві поза межами населеного пункта?

2. Який порядок визначення придатності садового будинку до постійного проживання?

 

1. Звернення до РДА (Набрав чинності новий порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна)

2. В даному конкретному випадку був звіт про проведення технічного огляду дачного (садового) будинку + садовий будинок "складався" з приміщень, які необхідні для постійного проживання в ньому. Я думаю (поки не звіряв), перелік взято було з ДБН Житлові будинки (з 01.12.2019 року буде новий ДБН).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Звернення до РДА (Набрав чинності новий порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна).

 

Це ж треба мати найменування вулиць і нумерацію ділянок в їх межах. Платна послуга?

 

2. В даному конкретному випадку був звіт про проведення технічного огляду дачного (садового) будинку + садовий будинок "складався" з приміщень, які необхідні для постійного проживання в ньому. Я думаю (поки не звіряв), перелік взято було з ДБН Житлові будинки (з 01.12.2019 року буде новий ДБН).

 

Можливо, так само, як і при переведенні садового будинку в житловий?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це ж треба мати найменування вулиць і нумерацію ділянок в їх межах. Платна послуга?

 

 

 

Можливо, так само, як і при переведенні садового будинку в житловий?

 

Так, саме той звіт я думаю і подали.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вообще эта регистрация должна быть отменена и уйти в прошлое, как его пережиток Ж-)
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Невдале порівняння, оскільки ID-картки - абсолютно новий вид документа, а реєстрація в садових будинках є повторенням реєстрації в житлових будинках.

Це ви так собі думаєте. )

Игорь, не в ту стороны смотрите, ситуация как раз очень похожа ибо нельзя телегу ставить впереди лошади.

Если регистрировать граждан в СТ значит соответствующие органы обязаны предусмотреть и соблюсти все, что предусмотрено законом.

Есть на это деньги и штаты, в бюджет заложены?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если регистрировать граждан в СТ значит соответствующие органы обязаны предусмотреть и соблюсти все, что предусмотрено законом.

Есть на это деньги и штаты, в бюджет заложены?

 

Вот видите, проблема не качественная, а количественная. Регистрация в СТ будет мизерной и ресурсы найдутся, ведь регистрация идет по гражданам: каждый может только один раз - в квартире, в доме или на даче.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В том то и дело, что мизерной, но обеспечить все права гражданину обязаны!

То бишь, включить СТ в территориальную громаду, обеспечить медицинское обслуживание, реализация гражданских прав и тд, а за счёт чего?

Возложить на тех кому надо?

Так их будет мизер, не окупится.

И так ли уж все этого хотят?

К примеру, практически в каждом приличном СТ есть шикарные домики и их владельцы вряд ли хотят светить свой «садовый домик» в 300—500 кв.м. как жилой. )

 

Только не подумайте, что я выступаю против, отнюдь!

Уявляю себе головою сільради, до мене приходить хтось і хоче реєстрацію

Скільки в мене буде гімору й витрат на оформлення паперів і заради чого?

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В том то и дело, что мизерной, но обеспечить все права гражданину обязаны!

 

У нас "обязаны" не значит, что так и будет по факту.

 

То бишь, включить СТ в территориальную громаду, обеспечить медицинское обслуживание, реализация гражданских прав и тд, а за счёт чего?

 

Давайте больше конкретики, а то "тд" не расшифровывается. По медицине: сейчас скорая и так выезжает на вызовы в СТ, а для поликлиники без разницы пришёл пациент с дачи или с частного дома, тем более, что государство финансирует медицину подушно.

 

Возложить на тех кому надо?

Так их будет мизер, не окупится.

 

Прописка не обязывает местные власти вывозить мусор, асфальтировать дорогу, монтировать ночное освещение и обеспечивать другие плюшки.

 

К примеру, практически в каждом приличном СТ есть шикарные домики и их владельцы вряд ли хотят светить свой «садовый домик» в 300—500 кв.м. как жилой.

 

В чём разница для них между засветкой недвижимости как таковой и жилого дома? Это будет в утренних газетах или так можно скрыть от налоговой?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У нас "обязаны" не значит, что так и будет по факту.

При чём здесь будет или не будет по факту?

Должно быть решено на законодательном уровне, а как будет по факту вопрос третий.

 

...Давайте больше конкретики, а то "тд" не расшифровывается.

Я не юрист и в тонкости вдаваться не буду, зачем? Сказал то, что сказал.

 

...а для поликлиники без разницы пришёл пациент с дачи или с частного дома...

И как давно?

Шесть лет назад даже в травмпункт Броваров не принимали, только за деньги.

...Прописка не обязывает местные власти вывозить мусор, асфальтировать дорогу, монтировать ночное освещение и обеспечивать другие плюшки...

Прописки сейчас нет, есть регистрация! )

Теперь скажите мне, плиз, а где я должен зарегистрироваться если СТ находится между тремя сёлами и двумя хуторами?

Уж не сам ли волен выбирать ближайший посёлок? ))

А может сначала какой-нибудь сельсовет или громада должны присоединить территорию СТ к себе, получить на это соответствующие документы, а потом уже решать вопросы поднятые выше. )

Вы так не думаете?

 

...В чём разница для них между засветкой недвижимости как таковой и жилого дома? Это будет в утренних газетах или так можно скрыть от налоговой?

 

Ирония неуместна, моя дача была построена в прошлом веке, а засветил при продаже недавно,

повёлся на чмудака-покупателя которому надо были "бомаги", только время потерял и деньги! (на приватизацию)

У людей стоят приличные "хатынки" нигде не учтённые и нигде не засвеченные, соответственно и налоги...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При чём здесь будет или не будет по факту?

Должно быть решено на законодательном уровне, а как будет по факту вопрос третий.

 

Меня, как обывателя, больше интересует практика, а не теория.

 

И как давно? Шесть лет назад даже в травмпункт Броваров не принимали, только за деньги.

 

Травмпункт - это больше форс-мажор, а поликлиника - это декларация и стабильность.

 

Прописки сейчас нет, есть регистрация!

 

Виноват, привычка.

 

Теперь скажите мне, плиз, а где я должен зарегистрироваться если СТ находится между тремя сёлами и двумя хуторами? Уж не сам ли волен выбирать ближайший посёлок?

 

СТ за межами населённого пункта, но на территории сельсовета?

 

А может сначала какой-нибудь сельсовет или громада должны присоединить территорию СТ к себе, получить на это соответствующие документы, а потом уже решать вопросы поднятые выше. Вы так не думаете?

 

Был на приёме у зампреда селищного совета: им СТ и даром не нужно.

 

Ирония неуместна, моя дача была построена в прошлом веке, а засветил при продаже недавно, повёлся на чмудака-покупателя которому надо были "бомаги", только время потерял и деньги! (на приватизацию) У людей стоят приличные "хатынки" нигде не учтённые и нигде не засвеченные, соответственно и налоги...

 

Рано или поздно всё оцифруют и платить будут все.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Конечно будут, но поки товстий схудне, худий здохне! )

СТ далеко от села, а вот на чьей территории не помню, покупал дачу мэтодом принятия у члэны товарищества. )

Хотел так же и продать.

Садовый домик на территории СТ имеет многие преимущества перед участком "для строительства и жилья".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Садовый домик на территории СТ имеет многие преимущества перед участком "для строительства и жилья".

 

А можно по пунктам? Буду весьма признателен.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

Це все дуже добре - але я вчора був в міграційній службі Колокиївської сільрада - там як і всюди сидять особи, які вимагають переводити садовий будинок в житловий, а потім вже прописка.

Такого як Конституція, права людини та бла бла бла - вони щиро не розуміють.

Дубина дубова.

А подавати до суду сьогодні - це і дорого і довго.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це все дуже добре - але я вчора був в міграційній службі Колокиївської сільрада - там як і всюди сидять особи, які вимагають переводити садовий будинок в житловий, а потім вже прописка.

Такого як Конституція, права людини та бла бла бла - вони щиро не розуміють.

Дубина дубова.

А подавати до суду сьогодні - це і дорого і довго.

 

До суду подавати вже не так і дорого, хоча час займе.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

О чём вы говорите?

а в собачьей будке прописаться не хотите?

Читайте условия, регистрация возможна только в зарегистрированном жилом доме.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

О чём вы говорите?

а в собачьей будке прописаться не хотите?

Читайте условия, регистрация возможна только в зарегистрированном жилом доме.

 

Це Ви мені пропонуєте прописатися в будці? Чи я Вас не так зрозумів?

 

Ви рішення суду читали?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...