Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Покупать или заказывать проект?

Naftalinn

Рекомендовані повідомлення

Щодо кількості людей — архітектор і конструктор, якнайменше. А ще кресляр, а деколи і суміжників треба.

Конкретно какие функции выполняют: архитектор, конструктор, чертежник и смежники?

Змінено користувачем Технология Строительства
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Конкретно какие функции выполняют: архитектор, конструктор, чертежник и смежники?

 

Архітектор — концепція, ескіз, архітектурна частина

Конструктор — розрахунок конструкцій

Кресляр — оформлення документації

Суміжників — інженерні мережі.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как может 3-4 человека делать архитектурно-конструктивную часть? 3 месяца проект? Вы работаете по часу в день? Обоснуйте 3 месяца работы на Архитектурно-конструктивную часть, с учетом того что концепция здания готова и является отдельным эскизным проектом. И как над проектом коттеджа работает 4 человека, а нам всем будет очень интересно.

 

Добавлено через 2 минуты

 

Вам пока один самый важный совет - накопите деньги и не влазьте в стройку без определенной суммы, так как самостроев в Украине навалом, не повторяйте чужих ошибок, или покупать сразу готовый дом.

Я где то писала, что у меня недостаточно средст на постройку дома? Или вы снова сделали выводы на основании своих предвзятых впечатлений?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Архітектор — концепція, ескіз, архітектурна частина

Конструктор — розрахунок конструкцій

Кресляр — оформлення документації

Суміжників — інженерні мережі.

Вы же писали изначально за архитектурно-конструктивную часть, потом с эскизным проектом, теперь уже инженерные сети появились. Вы можете сказать конкретно что входит в 4000$ сколько человек это делает и за сколько времени? =). P.S. Я не хочу обидеть Вас, просто хочу разобраться=).

 

Добавлено через 4 минуты

Я где то писала, что у меня недостаточно средст на постройку дома?

Еще раз Вас цитирую:

"В таком случае вы точно не работает в сегменте многих формучан, которые собираются экономить на очень многих вещах." - Вы в этот сегмент себя не включили?=)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы же писали изначально за архитектурно-конструктивную часть, потом с эскизным проектом, теперь уже инженерные сети появились. Вы можете сказать конкретно что входит в 4000$ сколько человек это делает и за сколько времени? =). P.S. Я не хочу обидеть Вас, просто хочу разобраться=).

 

Добавлено через 4 минуты

 

Еще раз Вас цитирую:

"В таком случае вы точно не работает в сегменте многих формучан, которые собираются экономить на очень многих вещах." - Вы в этот сегмент себя не включили?=)

А у вас не возникало других предположений, кроме как нехватка средств, почему люди экономят на тех или иных вещах, услугах и тд?

Или вы считаете что 4000 дол за проект дома это средне рыночная цена по Днепру?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы же писали изначально за архитектурно-конструктивную часть, потом с эскизным проектом, теперь уже инженерные сети появились. Вы можете сказать конкретно что входит в 4000$ сколько человек это делает и за сколько времени? =). P.S. Я не хочу обидеть Вас, просто хочу разобраться=).

 

А я і не називав ніде цифру 4000$. Я називав цифру 2-3% від вартості будівництва. І то — це бажана цифра, але я розумію що в Україні таких цифр ближчим часом не буде. Для мого регіону це фантастична сума. Тепер бачу що і для Києва теж. Хоча мова йде про масове і бюджетне будівництво.

 

Ескізний проект я мав на увазі як складову частину повного проекту, як його етап. Власне, у моєму регіоні більшість людей на ескізі й закінчують, так як більше їм не потрібно і дорого. Колись мав історію, де прийшов замовник, йому назвали суму, він сказав що його сусід зробив проект в два рази дешевше у інших проектантів. Його спитали чи сусід задоволений тим проектом? Сусід був незадоволений. Зате дешевше. Так, у нас роблять і по 350-400$ за архітектурно-будівельну частину, але при цьому плутають газоблок з піноблоком. І взагалі, що це за такі матеріали, ось вам цегла і панелі, не видумуйте.

 

Щодо вартості будівництва теж цікаво. Тут називають суми у 100-200 тис.$. У нас коробка 150-250 кв.м. обходиться десь 40-50 тис. $. Не можу зрозуміти чому така різниця?

 

Добавлено через 7 минут

А у вас не возникало других предположений, кроме как нехватка средств, почему люди экономят на тех или иных вещах, услугах и тд?

Или вы считаете что 4000 дол за проект дома это средне рыночная цена по Днепру?

 

Та чому всі так вчепились до тієї цифри 4000$? )

Хто її вирахував? )

 

Щодо Дніпра — у вас є будинки де проекти і по 10000$, а то й більше. І ціна може бути і по 40-50$/кв.м. Але там і бюджети від 1млн$. І це одиничні випадки.

 

У масовому будівництві інші правила як проектування так і будівництва. Тим не менше є якісь межі, нижче яких або проектант займається благодійництвом, або робить халтуру.

 

Всім гарної будови, толкових проектантів, надійних майстрів )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А я і не називав ніде цифру 4000$. Я називав цифру 2-3% від вартості будівництва. І то — це бажана цифра, але я розумію що в Україні таких цифр ближчим часом не буде. Для мого регіону це фантастична сума. Тепер бачу що і для Києва теж. Хоча мова йде про масове і бюджетне будівництво.

 

Ескізний проект я мав на увазі як складову частину повного проекту, як його етап. Власне, у моєму регіоні більшість людей на ескізі й закінчують, так як більше їм не потрібно і дорого. Колись мав історію, де прийшов замовник, йому назвали суму, він сказав що його сусід зробив проект в два рази дешевше у інших проектантів. Його спитали чи сусід задоволений тим проектом? Сусід був незадоволений. Зате дешевше. Так, у нас роблять і по 350-400$ за архітектурно-будівельну частину, але при цьому плутають газоблок з піноблоком. І взагалі, що це за такі матеріали, ось вам цегла і панелі, не видумуйте.

1. Вы знаете 2-3% от стоимости строительства - это очень круто и не будет у нас такого еще очень долго и не та экономика.

2. По поводу Киева. Вы вообще ценообразование на строительство и проектирование изучали в нашей стране? По поводу Киева - очень очень очень большая конкуренция, потому и цены в пределах 1000$ -средний проект 150-250 м2 архитектрно-конструктивная часть. Самые дорогие проекты в Одессе, на втором месте Львов, Ужгород, запад Украины. На последнем месте восток.

3. По стоимости строительства та жа ситуация - в Киеве это вообще жесть. Можно взять объект заработать 50 тыс. долларов, можно взять такой же объект по объему и структуре - заработать в 10 раз меньше. Очень очень очень сильный демпинг. Строителей, архитектор как собак развилось, хотя специалистов как и другой любой области 10-20% от силы. Но в малоэтажном строительстве только реально 2 характеристики:

- знания и умения продать красиво свою продукцию;

- оказаться в нужном месте в нужное время.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А я і не називав ніде цифру 4000$. Я називав цифру 2-3% від вартості будівництва. І то — це бажана цифра, але я розумію що в Україні таких цифр ближчим часом не буде. Для мого регіону це фантастична сума. Тепер бачу що і для Києва теж. Хоча мова йде про масове і бюджетне будівництво.

 

Ескізний проект я мав на увазі як складову частину повного проекту, як його етап. Власне, у моєму регіоні більшість людей на ескізі й закінчують, так як більше їм не потрібно і дорого. Колись мав історію, де прийшов замовник, йому назвали суму, він сказав що його сусід зробив проект в два рази дешевше у інших проектантів. Його спитали чи сусід задоволений тим проектом? Сусід був незадоволений. Зате дешевше. Так, у нас роблять і по 350-400$ за архітектурно-будівельну частину, але при цьому плутають газоблок з піноблоком. І взагалі, що це за такі матеріали, ось вам цегла і панелі, не видумуйте.

 

Щодо вартості будівництва теж цікаво. Тут називають суми у 100-200 тис.$. У нас коробка 150-250 кв.м. обходиться десь 40-50 тис. $. Не можу зрозуміти чому така різниця?

 

Добавлено через 7 минут

 

 

Та чому всі так вчепились до тієї цифри 4000$? )

Хто її вирахував? )

 

Щодо Дніпра — у вас є будинки де проекти і по 10000$, а то й більше. І ціна може бути і по 40-50$/кв.м. Але там і бюджети від 1млн$. І це одиничні випадки.

 

У масовому будівництві інші правила як проектування так і будівництва. Тим не менше є якісь межі, нижче яких або проектант займається благодійництвом, або робить халтуру.

 

Всім гарної будови, толкових проектантів, надійних майстрів )

Я посчитала от стоимости своей очень экономной стройки на 200 квадратов 2%, как предложил уважаемый архитектор, т.е. Вы. И получила цифру 4000 дол. И сообщила, что для меня это дорого.

Змінено користувачем Naftalinn
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Вы знаете 2-3% от стоимости строительства - это очень круто и не будет у нас такого еще очень долго и не та экономика.

2. По поводу Киева. Вы вообще ценообразование на строительство и проектирование изучали в нашей стране? По поводу Киева - очень очень очень большая конкуренция, потому и цены в пределах 1000$ -средний проект 150-250 м2 архитектрно-конструктивная часть. Самые дорогие проекты в Одессе, на втором месте Львов, Ужгород, запад Украины. На последнем месте восток.

3. По стоимости строительства та жа ситуация - в Киеве это вообще жесть. Можно взять объект заработать 50 тыс. долларов, можно взять такой же объект по объему и структуре - заработать в 10 раз меньше. Очень очень очень сильный демпинг. Строителей, архитектор как собак развилось, хотя специалистов как и другой любой области 10-20% от силы. Но в малоэтажном строительстве только реально 2 характеристики:

- знания и умения продать красиво свою продукцию;

- оказаться в нужном месте в нужное время.

Кучу сообщений назад, Вы меня пытались убедить, в моей финансовой несостоятельности и в том, что я экономлю на проекте. И тут вы пишите что 2-3% это дорого. :lol:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кучу сообщений назад, Вы меня пытались убедить, в моей финансовой несостоятельности и в том, что я экономлю на проекте. И тут вы пишите что 2-3% это дорого.

Ответ не Вам этот для начала. Вы хоть читали что то из моих постов?

Пост 42.

 

Я Вам скажу следующее, может проект за 4000$ - то человек загнул себе цену и пытается себя оправдать, что его работа и время стоить 100 тыс. грн/мес. Как бы его выбор. Но есть некоторые позиции на которых экономить не надо. Сейчас можно найти нормальных специалистов, которые Вам сделают качественный проект архитектурно-конструктивную часть за 1000$ и он будет скорее всего не чуть не хуже чем за 4000$. В любом случаи, я Вам скажу следующее: любой проект необходимо проверить, перед строительством. Люди, которые проектируют, практически не когда не писали сметы на свои проектные решения и подход их очень простой сделать 2 или 3 кратный запас по несущей способности конструкции, или абсурдные решения, что приведет к тому, что Вы дом построить за адекватные деньги не сможете. Тут нужно быть аккуратным, а все проверять. Проектировщика, подрядчика, себя, мужа - всех персонажей, которые участвуют в строительном процессе.

Еще раз прочитайте это, может что то до Вас дойдет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Вы знаете 2-3% от стоимости строительства - это очень круто и не будет у нас такого еще очень долго и не та экономика.

2. По поводу Киева. Вы вообще ценообразование на строительство и проектирование изучали в нашей стране? По поводу Киева - очень очень очень большая конкуренция, потому и цены в пределах 1000$ -средний проект 150-250 м2 архитектрно-конструктивная часть. Самые дорогие проекты в Одессе, на втором месте Львов, Ужгород, запад Украины. На последнем месте восток.

3. По стоимости строительства та жа ситуация - в Киеве это вообще жесть. Можно взять объект заработать 50 тыс. долларов, можно взять такой же объект по объему и структуре - заработать в 10 раз меньше. Очень очень очень сильный демпинг. Строителей, архитектор как собак развилось, хотя специалистов как и другой любой области 10-20% от силы. Но в малоэтажном строительстве только реально 2 характеристики:

- знания и умения продать красиво свою продукцию;

- оказаться в нужном месте в нужное время.

 

В ринок малопововерхового будівництва недавно почав вникати, раніше більше багатоповерховим займався.

 

Та про фантастичні 2-3% я вже зрозумів. Тут справа не в економіці а в менталітеті.

 

Ціноутворення у проектуванні дуже закритий процес. Щодо Києва і конкуренції я розумію, на ціни також тиснуть "понаїхавші". Проблема з демпінгом на проектні роботи характерна для всієї України. А звідки у вас статистика по вартості проектування по регіонах? Я от з Заходу (але не Львова, хоча їхній ринок знаю), так у нас деколи ціни скидають до смішних, чим дуже ламають ринок.

 

Щодо будови безпосередньо. Архітекторів у наших краях не так багато, толкових взагалі одиниці. Будівельників толкових теж не так щоб багато було. Деколи відверту халтуру пропонують. Дуже багато випадкових людей на ринку.

 

Але за інформацію дякую, трохи нового взнав для себе.

 

Добавлено через 2 минуты

Я посчитала от стоимости своей очень экономной стройки на 200 квадратов 2%, как предложил уважаемый архитектор, т.е. Вы. И получила цифру 4000 дол. И сообщила, что для меня это дорого.

 

Та я так і зрозумів. Я вже зрозумів що ця бажана цифра і норма для інших ринків не сходиться з українськими реаліями.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Помогите. Как поступить? Присмотрели несколько проектов на Z500. В целом они нам подходят. Как лучше поступить. Купить готовый проект или заказать у архитектора? И какие расценки на работу архитектора?

 

Однозначно замовляти авторській. Можна "по мотивам" - але тількі інд.розробка. Тільки авторська робота з конкретним клієнтом враховує всі побажання (у тому числі і по матеріалах будівництва) замовника та індивідуальні особливості ділянки. А такі нюанси є завжди. Скажу так - за 15 років що проектую - маю серед іншого - кілька нароблених ходових будиночків, скажімо так - бюджетникі на середньостатистичну сім"ю. Брали у мене люди ці будиночкі вже разів 20-25 - та ЖОДНОГО РАЗУ не обійшлося без змін. Тому дай під панелі, тому під теріву, тому додай підвал, тому на півметра стіну посунь, тому вікна перемісти і т.д і т.п. Я як автор - це роблю - а купите готовий - з вами ніхто гратися не буде - або буде за додаткову оплату. Тож сенс платити двічі?

По цінах - треба питати і дивитись. Часом і хороший архітектор може взяти недорого - якщо будиночок не складний і загрузкі немає. Просто щоб поколупатися на дозвіллі у якості хоббі. А часом трапляються роботи за великі гроші від "спеціалістів" з зірочкою в лобі - які інакше як халтурою і не назвеш. Дуже часто ціна на проект індивідуалку у певній місцевості залежить не від того наскільки робота якісна і які хотелкі у автора - а банально від того - скільки клієнт морально готовий заплатити. Грає роль економічна сиуація у регіоні, зайнятість і т.д. Загалом питайте - і знайдете. Спробуйте пошукати у провінції - далі від великих міст - ціна на ту ж кількісно і якісно роботу може відрізнятися вдвоє.

По порядку сумми - можу зорієнтувати так (кажу за себе - виходячи з своїх умов) - індивідуалка Ескізник + КР - за все про все 3 у.є. за 1 кв.м. площі будинку. Грубо кажучи будиночок площею 100 кв.м. - 300 у.є. Якщо будинок технічно-складний або робота термінова - можлива націнка, Якщо замовник бідовий - можливі знижки (колись довелось сім"ї погорільців з маленькіми дітьми взагалі безплатно запроектувати - вони правда потім частково віддячіли - та під час роботи я на це не розраховував - просто мав час і хотів помогти людям). Ну якось так. Загалом - питайте - і знайдете. Удачі вам :beer:, сподіваюся - був корисним.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Однозначно замовляти авторській. Можна "по мотивам" - але тількі інд.розробка. Тільки авторська робота з конкретним клієнтом враховує всі побажання (у тому числі і по матеріалах будівництва) замовника та індивідуальні особливості ділянки. А такі нюанси є завжди. Скажу так - за 15 років що проектую - маю серед іншого - кілька нароблених ходових будиночків, скажімо так - бюджетникі на середньостатистичну сім"ю. Брали у мене люди ці будиночкі вже разів 20-25 - та ЖОДНОГО РАЗУ не обійшлося без змін. Тому дай під панелі, тому під теріву, тому додай підвал, тому на півметра стіну посунь, тому вікна перемісти і т.д і т.п. Я як автор - це роблю - а купите готовий - з вами ніхто гратися не буде - або буде за додаткову оплату. Тож сенс платити двічі?

По цінах - треба питати і дивитись. Часом і хороший архітектор може взяти недорого - якщо будиночок не складний і загрузкі немає. Просто щоб поколупатися на дозвіллі у якості хоббі. А часом трапляються роботи за великі гроші від "спеціалістів" з зірочкою в лобі - які інакше як халтурою і не назвеш. Дуже часто ціна на проект індивідуалку у певній місцевості залежить не від того наскільки робота якісна і які хотелкі у автора - а банально від того - скільки клієнт морально готовий заплатити. Грає роль економічна сиуація у регіоні, зайнятість і т.д. Загалом питайте - і знайдете. Спробуйте пошукати у провінції - далі від великих міст - ціна на ту ж кількісно і якісно роботу може відрізнятися вдвоє.

По порядку сумми - можу зорієнтувати так (кажу за себе - виходячи з своїх умов) - індивідуалка Ескізник + КР - за все про все 3 у.є. за 1 кв.м. площі будинку. Грубо кажучи будиночок площею 100 кв.м. - 300 у.є. Якщо будинок технічно-складний або робота термінова - можлива націнка, Якщо замовник бідовий - можливі знижки (колись довелось сім"ї погорільців з маленькіми дітьми взагалі безплатно запроектувати - вони правда потім частково віддячіли - та під час роботи я на це не розраховував - просто мав час і хотів помогти людям). Ну якось так. Загалом - питайте - і знайдете. Удачі вам :beer:, сподіваюся - був корисним.

Спасибо большое за комментарий) если не сложно, можете показать как выглядит этот «стандартный» проект, который всем подходит?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спасибо большое за комментарий) если не сложно, можете показать как выглядит этот «стандартный» проект, который всем подходит?

 

напишіть мені на seyvalter@gmail.com - на зворотню адресу кину.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Помогите. Как поступить? Присмотрели несколько проектов на Z500. В целом они нам подходят. Как лучше поступить. Купить готовый проект или заказать у архитектора? И какие расценки на работу архитектора?

 

Типовой проект имеет смысл покупать если выполнена его привязка к конкретному участку. Если без привязки проекта возводить, то можно заиметь большие проблемы на стадии стройки или потратить на стройку гораздо больше чем это нужно.

В техническом смысле разницы существенной между индивидуальным проектом и должным образом привязанным типовым практически нет.

Типовой проект с привязкой стоит дешевле индивидуального проекта, так как на индивидуальный проект затрачивается больше времени.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...
Однозначно нужно заказывать проект у своего архитектора и желательно в своем городе. Мой архитектор перед проектом был на участке, смотрел (или делал видимость) грунт и расположение. За основу был взят проект из z500 с номером zx24. Озвучил архитектор за работу 12 тыс грн, а когда закончил работу, то сказал, что много правок было по моему желанию и уже нужно 17 тыс грн. Дал 15 и все ок. Много нужно еще и у дизайнера уточнять. Например пришлось добавить окно, чтоб не было темно возле ступенек.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Однозначно нужно заказывать проект у своего архитектора и желательно в своем городе. Мой архитектор перед проектом был на участке, смотрел (или делал видимость) грунт и расположение. За основу был взят проект из z500 с номером zx24. Озвучил архитектор за работу 12 тыс грн, а когда закончил работу, то сказал, что много правок было по моему желанию и уже нужно 17 тыс грн. Дал 15 и все ок. Много нужно еще и у дизайнера уточнять. Например пришлось добавить окно, чтоб не было темно возле ступенек.

 

Якщо ви працюєте з хорошим архітектором, то вам потім не доведеться додавати вікно з дизайнерами та переміщати стіни. Але якщо проект обійшовся у 15 тис. грн. (500$), і це з переробками, то у вас навряд чи хороший проект, і це тільки початок. Запам'ятайте - дизайнер у більшості випадків не планує простір. Цим архітектор займається.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В принципе согласен с вышесказанным, но...

Феномен компетентности архитектора, конструктора и т.д. не всегда зависит от стоимости его работ.

К примеру качественный индивидуальный проект дома до 300м2 можно смело поместиться в бюджет 500-700$:flag1:

Из практики доводилось "дорабатывать" проекты, после "специалистов", стоимость которых превышала отметку выше среднего.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В принципе согласен с вышесказанным, но...

Феномен компетентности архитектора, конструктора и т.д. не всегда зависит от стоимости его работ.

К примеру качественный индивидуальный проект дома до 300м2 можно смело поместиться в бюджет 500-700$:flag1:

Из практики доводилось "дорабатывать" проекты, после "специалистов", стоимость которых превышала отметку выше среднего.

 

Частково погоджуюсь. Можна і за 500-700$ отримати проект, але це буде типовий проект з типовими рішеннями, з типових матеріалів. Тобто нічого особливого. Також таку ціну переважно дають проектні контори які потім і будують.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...