Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сходи з вбудованими у стіни сходинками.

Тушелюб

Рекомендовані повідомлення

Вітаю усіх форумчан.

 

Це мій перший допис на форумі і як новичок свідомий того, що не надто добре починати його з нової теми. Тому я попередньо чесно перелопатив купу інших тем з намаганням кудись приткнути своє запитання, але чи то дивився неуважно і пропустив що, чи то вже кількість інформаціїї на форумі абсолютно непідйомна - підходящого місця так і не знайшов.

 

Моє запитання наступне. Почав будувати приватний будинок і за літо встиг покласти монолітну фундаменту плиту і по її краю звести монолітні бетонні стіни цоколя висотою 2.55 м. Далі з цегли вимурую внутрішні підвальні стіни і накрию підвал монолітним перекриттям. Зрозуміло, що передбачено отвір під сходи на перший поверх. Начитався в неті про різні види сходів і способи їхньої установки, але щось ніяк не знайду на мій погляд найдешевшого варіанту. Всі пропонують опирати сходинки на різні хитромудні косоури, або лити моноліт. Я ж по простоті душевній від самого початку думав, що муруючи стіни сходової клітки можна поступово в них (аж до верху) вмуровувати краї готових бетонних сходинок (які можна недорого купити). Тобто сходинки підтримуватимуться самими стінами (і їх же триматимуть). А вже в кінці будівництва накрити сходинки або плиткою, або деревом, або як інакше. Оскільки ніяк не знайду, хто вже собі так робив, розумію, що щось тут не так. Підкажіть мені, де тут підвох.

 

Дякую.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

при желании можно сделать всё что угодно,в целях економии своими руками

ваш вариант дешовым назвать сложно ,закладать ступени нужно при возвиденнии стены толшина стены в 1.5-2 кирпича

и заведомо изготовить бетонные ступени ,и потом обшыть деревом довольно не економично

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кроме того если делать бетонные то нужен расчет точный. Что б потом не столкнутся с отваливанием оных от стены

Так что б не считать и наверняка прийдется вмуровывать металлические

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кроме того если делать бетонные то нужен расчет точный. Что б потом не столкнутся с отваливанием оных от стены

Так что б не считать и наверняка прийдется вмуровывать металлические

 

Хммм... А чого це вони мають відвалюватися? Я ж збирався їх вмуровувати з обох кінців. Стандартна 1000*300*150 сходина важить 120 кг. Стіни таке навантаження легко витримають і без всяких рорахунків.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хммм... А чого це вони мають відвалюватися? Я ж збирався їх вмуровувати з обох кінців. Стандартна 1000*300*150 сходина важить 120 кг. Стіни таке навантаження легко витримають і без всяких рорахунків.

 

Понял, я думал с одной стороны, как консоль

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Понял, я думал с одной стороны, как консоль

 

Щось народ нічого не каже. Не може ж бути, щоб ніхто так не робив :unknown:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ради дешевизны этим точно не следует заниматься.

 

Раз так не роблять, то згоден. Але ж поясніть чому? На перший погляд купа менше роботи. Ніяких тобі косоурів, армування і т.п. - в принципі ніяких додаткових матеріалів. Стіни ж все одно мурувати треба. А тут знай собі клади через три ряди цегли по сходині і все.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щось народ нічого не каже. Не може ж бути, щоб ніхто так не робив :unknown:

 

Ну я такие лестницы вообще насыпными делал, из ракушки и кирпича.

Просто по описанию не совсем понятно как это будет выглядеть

Если это будет чтото типа коридора в подвал то думаю пойдет.

Если подвал будет продолжаться с тыла лестницы то вторая стена будет мешать

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну я такие лестницы вообще насыпными делал, из ракушки и кирпича.

Просто по описанию не совсем понятно как это будет выглядеть

Если это будет чтото типа коридора в подвал то думаю пойдет.

Если подвал будет продолжаться с тыла лестницы то вторая стена будет мешать

 

Саме у підвалі я це й хочу робити.

111.1512385543.gif

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня!

Ну чому ж ніхто не робить, я сам особисто приймав участь у будівництві будинку (моєму родичу), де ми робили сходи з першого на другий поверх таким чином, з стандартних заводських сходинок

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня!

Ну чому ж ніхто не робить, я сам особисто приймав участь у будівництві будинку (моєму родичу), де ми робили сходи з першого на другий поверх таким чином, з стандартних заводських сходинок

 

Та ясно, що має робитися. Оце ж і дивуюся, що така технологія ніде не описується (вірніше знайти ніяк не можу).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Бо трохи більше мороки. І головна проблема, це врахування висот.

 

О! Так оце ж і є те, що я хочу взнати. Розшифруйте, будь-ласка, у чому полягає морока.

Не збагну, також, у чому полягає проблема врахування висот. Розрахувати важко? Чи щось інше?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Коли є стіни навкруги та є перекриття, то зробити розмітку не велика проблема (хоча і потребує трішки мізків та прямих рук). Все набагато гірше, коли ще нічого нема.

Бо:

 

- Треба чітко розуміти, на яку відмітку перекриття треба вийти кладкою стін. При цегляній кладці тут дуже допоможе так звана порядовка на _кожному_ зовнішньому куті кладки. Бо порядовка допоможе виставляти потрібну товщину швів кладки. Якщо кладка блочна з великих блоків (2НФ це практично те саме, що цегла) або ГБ, то тут по швах трохи простіше а висоту та горизонтальність можна підігнати армопоясом, який при цих технологіях практично обов'язковий.

 

- Потрібно зразу ж розуміти товщину пакету підлоги обох суміжних поверхів. Слід врахувати рівність основи під підлогу (що є характерною проблемою при підлогах по грунту) та рівність установки панелей перекриття (заливки моноліту, рівність терриви, балок і т.п.) для інших перекриттів. Це може вплинути на пакет підлоги. Слід врахувати можливу наявність водяної теплої підлоги поверхів, утеплення та звукоїзоляції. Тип фінішного покриття підлоги. Всі ці фактори можуть вплинути на товщину пакету підлоги в досить широких межах. Скажімо по рівним екструдованим панелям це може вийти в межах 40 -150 мм.

 

- Такі фактори як різниця відміток перекриття та товщини пакету підлоги і дадуть нам різницю відміток чистих підлог поверхів, які ми і розбиваємо на сходинки. Якщо свідомо не підганяти, то висота сходинок не відповідає висоті стандартних трикутних у перерізі заводських сходинок. Ну і треба гратись з цим теж.

 

- Крім того при укладці сходинок слід врахувати і товщину фінішного покриття сходинок. Якщо дошка, то яка і як вона кріпиться. Якщо плитка то те саме. Якщо матеріал міняється (скажімо на проміжній площадці), то врахувати і зміну різниці відміток.

 

- Коли в сходову клітку влазять інші конструкції, то часто вилазить проблема пересікання об'ємів. Скажімо косоури або навіть сходинки заступають двері, вікна або влазять у іхні перемички. Коли не вистачає висоти дверей. Коли балка так низько, що можна стукнутись головою і так далі.

 

- Ну і остання проблемка. На сходи вічно жаль площі. І починаються намагання ії якось зменшити в плані. І тому типових 300 мм проступі рідко виходить. Забіжні це варіант, але не завжди прийнятний.

 

- В якості невеличкої детальки: без певного досвіду або уважності легко пропустити 1-2 лінії підйому (до речі Архікад розганяє сходи за межі ліній підйому, і скажімо він тут не помічник). А це може вплинути або на розмір сходинок в плані, або на розмір сходової клітки, або на висоту підйому.

 

Реально легше розрахувати сходи для їх виробництва коли хоча б перекриття є. Проектування з самого початку допомагає, але бувають і помилки.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не знаю, чи має автор технічну освіту, але досвіда роботи саме на будівництві очевидно бракує. Хто-небудь бачив, щоб будівельники враховували висоти до 10мм? Навіть бетонні каркаси відлити рівно- треба довго шукати, а потім обов*язково дороблювати.

Не кажучи, що з точки зору опіру матеріалів, консольні кріплення набагато вибагливіши.

Одним словом, економії не буде)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все набагато гірше, коли ще нічого нема.

 

Проблему зрозумів, дякую. Майже кожен з наведених Вами пунктів не є критичним поокремо (рахувати добре вмію і без архікаду, нижній рівень - готова монолітна плита, висоту перекриття можна встановити досить точно... і, навіть, сходинки у перерізі прямокутні :). Але ризик більшої від очікуваної похибки (в 2-3 см) є справді високим. Доведеться таки розкошелитися на типові сходи.

 

Добавлено через 6 минут

Не знаю, чи має автор технічну освіту, але досвіда роботи саме на будівництві очевидно бракує. Хто-небудь бачив, щоб будівельники враховували висоти до 10мм? Навіть бетонні каркаси відлити рівно- треба довго шукати, а потім обов*язково дороблювати.

 

З цим згоден, хоча як для сходів у підвал для висоти верхньої ступеньки мене влаштувала б похибка і у 2-3 см.

 

... консольні кріплення набагато вибагливіши...

 

а от цього не розумію - де тут консольні кріплення ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...
забагацько вы написали...:) но... если я вас правельно понял то вот это то чего вы хотите6 сделать......( давно это было...еле нашел у себя в архиве фотку.) подвоха тут ни какого нет ... просто ступенивмантируются , как вы и писали, в стену.... только на этапе возведения стены. это первое. а второе нужно понимать , что то за ступени , которые вы ....как же вы там писали....в общем те которые "продаются на каждом углу"...нужно понимать что то что вы хотите сделать может отличаться от просто бетонных ступеней( а мож и нет) там внутри ступеней есть армировка, так вот если они расчитанны на то чтоб лежать на 2х косоурах ...то есть нагрузка на излом распределена , и то что они одним краем вмурованны в стену..... ну это я не утверждаю на 100 проценто....( давно это было):)... те которые укладываются на косоуры они потоньше и там армировка слабенькая.... ну это так ....скажем инфа больше к размышлению и врядли есть догма , прошло больше 15 лет как я это делал , и щас наверно много нового и по другому. в общем вдруг мой "трактат" полезен вам , хорошо , а нет так не судите строго

IMG_1624.thumb.jpg.7223d62ec2f8346195d3a66a59b02cd8.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 місяців потому...

Возможно кому-то будет полезно (см. фото).

 

 

Вообще ничего сложного, просто заранее следует продумать. Делал сам, строители вряд ли согласятся так заморачиваться.

 

 

 

Заранее заливал ступени отдельно. На ступеню - по три арматурины. По бокам некоторых оставлял закладные для того чтоб потом прихватить к ним перила.

 

 

 

Разворотную площадку, в целях уменьшения веса лил с керамзитом, а не щебнем.

 

 

 

Под площадками со всех сторон в помещениях ниши (домик маленький, замуровывать квадратные метры непозволительная роскошь).

 

 

Была мысль часть стены из красного кирпича оставить под расшивку но уже передумал - слишком наляпано будет в плане эстетики. Ступени по финалу обложу плиткой, стены - задекорирую штукатуркой.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 6 місяців потому...

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...