Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Теплоізоляція пічки від газобетонних стінок

_Sergiy_

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня!

 

Хотів би отримати консультацію щодо варіантів ізоляції грубки (типу фінської пічки) від газобетонних стін. Заплановане розташування грубки в приміщенні я показав на малюнку.

 

Передумови:

1. Невеликий дачний будинок з газобетону (30 см), неутеплений (взимку використання не планується).

2. Грубка стоятиме в куті кімнати і опалюватиме лише її. Одна стіна (30 см) межує з неопалюваним гаражем. Друга стіна (10 см) межує з невеликою кухнею-прихожою.

 

Бажано:

1. Мінімальні втрати тепла в напрямку гаражу.

2. Максимальна віддача тепла в кімнату.

3. Не нагрівати стінку з кухнею, адже за стінкою стоятиме холодильник.

 

Пропозиція пічника.

Наклеїти на обидві стінки суперізол (або вату з фольгою). Залишити повітряний зазор 5 см між теплоізоляцією і пічкою. Стінки пічки відразу штукатурити жаростійким клеєм в процесі складання. Під час оздоблення зазори між пічкою і стіною закрити, наприклад плиткою.

Плюси: краща ізоляція від гаражу, більша площа стінок пічки (всі чотири стінки пічки віддаватимуть тепло). Мінуси (як мені здається): якщо з часом штукатурка потріскається і десь буде проходити дим між стіною і стінкою пічки, як туди дістатися, щоб поремонтувати?

 

Мій поточний варіант.

Прибрати повітряний зазор між пічкою і гаражом. Будувати пічку впритул до суперізолу (вичитав, що вата більш шкідлива). Таким чином прибрати місця без доступу. З боку кухні залишити зазор, адже там глибина не велика, можна дістати рукою. Замість суперізолу з боку кухні використати щось інше (наприклад наклеїти на стінку якийсь відбивач, як ті, що клеють за батареями). Це для того, щоб стінка біля холодильнику не нагрівалась.

 

Буду вдячний за вашу думку (плюси\мінуси\інші варіанти)!

650494876_.JPG.04fc99cf97310a480bdd4e6b2a94d103.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Буду вдячний за вашу думку (плюси\мінуси\інші варіанти)!
не надо там никакого суперизола. Сделайте зазор(отступка) см 15 и всё.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Навіщо ізолювати ізоляцію?

Поддерживаю. Зачем что-то лепить если газобетон сам по себе есть теплоизолирующий материал. Сделайте эксперемент для убеждения. Например, возьмите строительный фен, включите на максимум 400 градусов и направьте на кубик газобетона, оставьте на 10 минут. Затем попробуйте его, он будет чуть теплый, а с другой сторны вообще холодный.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поддерживаю. Зачем что-то лепить если газобетон сам по себе есть теплоизолирующий материал. Сделайте эксперемент для убеждения. Например, возьмите строительный фен, включите на максимум 400 градусов и направьте на кубик газобетона, оставьте на 10 минут. Затем попробуйте его, он будет чуть теплый, а с другой сторны вообще холодный.
ну имеется ввиду что там же горячая поверхность печи близко. Не в смысле пожароопасности а просто чтоб газосиликатная стенка не нагревался, почем зря. Зачем же стену греть...Потому достаточно сделать отступку в см 15 чтоб там свободно воздух гулял.:(
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну имеется ввиду что там же горячая поверхность печи близко. Не в смысле пожароопасности а просто чтоб газосиликатная стенка не нагревался, почем зря. Зачем же стену греть...Потому достаточно сделать отступку в см 15 чтоб там свободно воздух гулял.:(

 

 

Дякую за пояснення.

 

 

1. Кімната в мене досить маленька, навіть 15 см грає роль, не дуже хотілося б висувати сильно пічку. Плюс фундамент під неї вже залитий без врахування такого відступу :( Який мінімальний відступ від стіни згодиться?

2. Навіть якщо я відступлю 15 см, як я буду ремонтувати за потреби стінку грубки з боку стіни? Якщо років через 5-10 десь почне дим просочуватись. Я ж туди не залізу, це доведеться все розбирати? :shock:

3. Я так розумію все ж таки не бажано будувати пічку впритул до газобетону? По перше буде більша втрата тепла у неопалюваний гараж, по друге сам газобетон буде постійно нагрітий, не знаю на скільки це добре. Може можна просто щось простіше і дешевше використати, ніж суперізол?

 

 

Дякую за поради!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Печка является источником лучевого тепла.

На таком малом расстоянии оно будет проникать в конструкцию. Соответственно целесообразно применить отражатель: металлическая (алюминиевая) фольга.

Дополнительная теплоизоляция в таком случае не особо будет нужна, т.к. газобетон и так имеет хорошее сопротивление теплопередаче.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за пояснення.

 

 

1. Кімната в мене досить маленька, навіть 15 см грає роль, не дуже хотілося б висувати сильно пічку. Плюс фундамент під неї вже залитий без врахування такого відступу :( Який мінімальний відступ від стіни згодиться?

2. Навіть якщо я відступлю 15 см, як я буду ремонтувати за потреби стінку грубки з боку стіни? Якщо років через 5-10 десь почне дим просочуватись. Я ж туди не залізу, це доведеться все розбирати? :shock:

3. Я так розумію все ж таки не бажано будувати пічку впритул до газобетону? По перше буде більша втрата тепла у неопалюваний гараж, по друге сам газобетон буде постійно нагрітий, не знаю на скільки це добре. Може можна просто щось простіше і дешевше використати, ніж суперізол?

 

 

Дякую за поради!

1. Уверен размер печи можно подкорректировать-подогнать. (показал бы что у вас там за счастье такое намечается). Накрайняк можно немного выдвинуть за фундамент(вывесить).

чем больше отступка -тем легче теплосъем с печи и передача его воздуху. Тем менше-тем больше будет тепла отдаваться стене. думаю 12см-минимально. Да , фольга частично поможет. Но она тоже будет греться.

 

2.а делайте нормально и эксплуатируйте нормально чтоб не понадобилось ремонтировать. Ну и 15см таки позволяет добраться туда сначала с одной а потом с другой стороны. Тупо замазать если будет дымить в щель будет возможно.

3. Ничего лучше зазора-отступки не найти. Утеплитель закроет газосиликат но сузит зазор. Печь должна греть всеми стенками. Газосиликату нифига не станет. чтоб его разрушить надо температура много выше. Его много и его нагрева почти не заметите, просто часть тепла печи будет поглощать и размазывать по своему массиву.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Уверен размер печи можно подкорректировать-подогнать. (показал бы что у вас там за счастье такое намечается). Накрайняк можно немного выдвинуть за фундамент(вывесить).

чем больше отступка -тем легче теплосъем с печи и передача его воздуху. Тем менше-тем больше будет тепла отдаваться стене. думаю 12см-минимально. Да , фольга частично поможет. Но она тоже будет греться.

 

2.а делайте нормально и эксплуатируйте нормально чтоб не понадобилось ремонтировать. Ну и 15см таки позволяет добраться туда сначала с одной а потом с другой стороны. Тупо замазать если будет дымить в щель будет возможно.

3. Ничего лучше зазора-отступки не найти. Утеплитель закроет газосиликат но сузит зазор. Печь должна греть всеми стенками. Газосиликату нифига не станет. чтоб его разрушить надо температура много выше. Его много и его нагрева почти не заметите, просто часть тепла печи будет поглощать и размазывать по своему массиву.

 

 

Дякую за поради!

 

 

У мене намічається невелика грубка розміром 150х50 см, яка стоятиме в куту кімнати. Відповідно доступу з одної сторони, щоб замазати щось не буде, оскільки заважатиме кут. Я звісно не проти, щоб воно ніколи не димило, але робитиму не я і гарантію зрозуміло надовго ніхто не дасть. Тому і хочу перестрахуватися.

 

 

Я зрозумів, що найкраще було б зробити просто повітряний відступ від стіни, але достатньо великий щоб можна було потім дістатися у всі місця певно не вийде. З цих міркувань я все ще схиляюсь до того, щоб широку стінку пічки скласти впритул до стіни, вставивши між ними суперізол, щоб не перегрівати газоблоки і запобігти відтоку тепла у неопалюваний гараж через різкий градієнт температури.

 

 

Скажіть будь ласка є ще якісь мінуси у такої конфігурації, окрім 1) зменшення швидкості нагрівання кімнати через зменшення площі поверхні пічки 2) відносної дороговизни суперізолу. Наприклад, через нерівномірну віддачу тепла пічка буде деформуватися або щось таке? Є можливість замінити суперізол на щось простіше, залишивши примикання до стіни?

 

 

Дякую!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я бы не ложил супер изол. Лучще на эту толщину увеличить вент зазор. КПД будет чуть лучше, так как отходящее тепло печи будет подхватываться естественной конвекцией и уходить вверх. Стена будет при долгом горенни станет еле теплой, но не горячей.
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я бы не ложил супер изол. Лучще на эту толщину увеличить вент зазор. КПД будет чуть лучше, так как отходящее тепло печи будет подхватываться естественной конвекцией и уходить вверх. Стена будет при долгом горенни станет еле теплой, но не горячей.

 

 

Тобто це поширена практика при складанні печей робити зазори, до яких не зможеш в майбутньому дістатися без розбирання всієї пічки? Не заморочуватися цим? :unknown:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня!

 

Мій поточний варіант.

Прибрати повітряний зазор між пічкою і гаражом. Будувати пічку впритул до суперізолу (вичитав, що вата більш шкідлива). Таким чином прибрати місця без доступу. З боку кухні залишити зазор, адже там глибина не велика, можна дістати рукою. Замість суперізолу з боку кухні використати щось інше (наприклад наклеїти на стінку якийсь відбивач, як ті, що клеють за батареями). Це для того, щоб стінка біля холодильнику не нагрівалась.

 

Буду вдячний за вашу думку (плюси\мінуси\інші варіанти)!

 

Что вплотную,что с вентилируемым зазором, по нормам (TROL) надо ставить изоляцию.

 

Мое мнение: сзади вплотную, справа - вентилируемый (на ширину ладони, как минимум)

1728365253_trol1.JPG.abe0feb892350efacc294c19899dc7ae.JPG

1727708784_trol2.JPG.93eedf157223edb99524030431853db0.JPG

1655773417_trol3.JPG.b5f73b7d1167555cbbf5baf11c85555e.JPG

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Є можливість замінити суперізол на щось простіше, залишивши примикання до стіни?
может поздно бо дома долго н был но напомню что

ширина 50см означает что топка у вас будет нефутерована , т.е. стенка всего 12см. При длине печи 150см однозначно в р-не топки будет перегреваться и будут трещины в швах. Так чта самое простое это опять таки утолстить печь но сохранив приличный зазор от стены, футеровав топливник, будет не 50см(2 кирпича) а 64см(2,5 кирпича.). Если боитесь что будет невмеру мощная печь -уменшите длину.

IMG_20170330_141237.thumb.jpg.78da5e977948a7b80138849951d2ae74.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...