Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Разработка плана участка

delic

Рекомендовані повідомлення

Подскажите, пожалуйста, кто занимается разработкой плана участка (расположение дома, вспомогательных сооружений, свкважины, септика, инженерных сетей).

К кому обращаться? К архитекторам, ландшафтным дизайнерам?

 

Вопрос ламерский, но по судя по содержанию форума все еще с пеленок знали что где и когда будут сроить и только ждали момента когда уже можно начать... И только единицы сильно сомневающихся выкладывают свои уже готовые планы участка для корректировки...

 

Например, вот здесь по плану надо сделать топосъемку участка и сразу же начинать строить...

 

А кто и на каком этапе определяет что именно и где строить?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Например, вот здесь по плану надо сделать топосъемку участка и сразу же начинать строить...

Там вже йде мова про робочий процес реалізації проекту, який був розроблений до цього. Топозйомка робиться з натури, але з урахуванням проекту планування ділянки. Звісно що багато таких хто у голові собі вирішив де буде місце розташування будинку і вже потім вирішують "дрібниці" по ходу будівництва, тому нічого не робить з того у проекті.

 

Подскажите, пожалуйста, кто занимается разработкой плана участка (расположение дома, вспомогательных сооружений, свкважины, септика, инженерных сетей).

К кому обращаться? К архитекторам, ландшафтным дизайнерам?

Краще до архітектора звертайтесь, бо вам відштовхуватися від будинку, а це його справа розробити який він буде, де буде стояти і які мережі тягнути до нього. Результатом вашої з ним співпраці має стати план ділянки з розташуванням будинку і з усіма іншими об'єктами.

 

А далі можете йти до ланшафтника, якщо ділянка для вас вкрай важлива, або не йти, що і робить переважна більшість забудовників, бо річ та дуже витратна і не є першочерговою. Розумієте, для переважної більшості фірм з ланшафту проект ланшафтного дизайну, то річ, яка обслуговує ваше замовлення на ті ялиночки, басейнчики, статуйки, які вам вони збираються продати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Топозйомка робиться з натури, але з урахуванням проекту планування ділянки.

 

А я думав, що топозйомка, це перше що треба зробити. Яким чином топозйомка може врахувати планування ділянки? Єдине що в мене в плані стоїть перед топозйомкою - це розчистка ділянки.

 

Краще до архітектора звертайтесь

А далі можете йти до ланшафтника

 

І до архітектора і до ланшафтника мабуть буде дорого і не дуже ефективно на даному етапі.

От мені поперше треба світло провести на ділянку. А де стовб ставити - я не знаю. Бо я зараз не знаю де в мете будуть ворота, а де хвіртка і де взагалі буде паркан.

 

Макет я зробив з листа в клітинку, але виглядає він нерозфарбованим не дуже.

 

Треба щоб хтось допоміг зробити начерк плану ділянки в професійній програмі і буде дуже добре якщо ця програма також дасть можливість поглянути на план у 3Д вигляді.

Ні архітектор ні ланшафтник думаю не будуть дуже зацікавлені в такій роботі. Бо мені потрібен на даному етапі лише оцей попередній план забудови ділянки. Щоб мати на увазі де в мене що буде знаходитись.

 

Ще в планах є наміри зробити декілька таких планів ділянки. Один - перед початком будівництва. Другий - для етапу будівництва (щоб було зрозуміло куди які розвантажувати будматеріали, куди складати сміття, де буде зона яку будівництво не буде зачіпати і т.д.). Третій - кінцевий (буде відображати кінцеву мету).

Ось для розробки кінцевого плану можна буде замовити послуги ланшафтного дизайнера.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Топосьёмка вкрай нужна, если участок имеет выраженный рельеф. Или он в населенном пункте (рядом с участком могут проходить подземные сети, у которых большая охранная зона, и к которым надо подключаться). Если плоский и не в населенном пункте – то не надо.

 

Генплан разрабатывать надо сразу и сразу во всей полноте – посадка зданий и сооружений (сам дом, баня, бассейн, септик, скважина), вертикальная планировка участка (на какой высоте от уровня земли будет пол 1 этажа, как будет устроен водоотвод с дорожек, отмостки и площадок) и схема подземных инженерных сетей внутри участка. Второе актуально в полной мере для участков на рельефе, на плоском достаточно определиться с "нулём" - уровнем пола 1 этажа.

На последнем же, третьем пункте, остановлюсь подробнее. Если есть понимание того, что к сетям и к фундаментам надо относиться уважительно, то правильно будет учесть рекомендации строительных норм – по расстояниям от фундаментов до труб водопровода, канализации и прочего. Неплохо, кстати, учесть и противопожарные разрывы (особенно если на соседнем участке есть деревянные дома) и общепланировочные нормы.

Но вернусь к сетям. Часто бывает так, что лЮбая сердцу застройщика планировка участка не позволяет сохранить нужные расстояния. И сложная дилемма не дает покоя – спать спокойно, не думая о фундаментах дома – или коренным образом переделать эту самую выстраданную схему. Вырвать, так сказать, из сердца любовь.

Вот и хочется подсказать в таком случае делать по уму. Все сразу – и планировку участка, и раскладку сетей.

Ландшафтный дизайнер – потом, на сладкое.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Яким чином топозйомка може врахувати планування ділянки?

Геодезист, знаючи де буде місце забудови, зробить більше замірів у ньому, це грубо кажучи. Це у більшості випадків не принципово, такий варіант між двома стадіями - ескізною і робочою на ділянках зі складним рел'єфом. А так дійсно, достатньо зробити зйомку на самому початку, бо більшість забудовників мають уяву де приблизно буде будова а відмітки принципово ніде не "відрізняються". Або навіть не робити її, якщо ділянка рівна, це теж більшість випадків.

 

І до архітектора і до ланшафтника мабуть буде дорого і не дуже ефективно на даному етапі.

Якщо вам все одне йти за проектом до архітектора, то домовитися за зайвий аркуш у проекті буде не дорого. Взагалі в ідеалі план будинку розраблятися повинен у купі з ділянкою, або як мінімум враховуючи ділянку.

 

Окрема робота по розробці проекту розташування всіх будов на ділянці дійсно трохи дорожча, але то теж клопіт архітектора, але вам треба надати принаймні приблизні характеристики цих об'єктів: габарити,усі заплановані входи/виходи (в'їзди/виїзди) і вказати на прибудовані елементи, такі як тераси ганки, навіси, гаражі тощо. Щоб це не било сильно по кишені, то можливо вам варто обмежитися 2д кресленнями, хоча у разі досить примітивного* 3д воно ніяк не вплине на ціну. *Примітивне це коли усі об'єкти будуть мати вигляд умовних коробочок в габаритах, бо зрозумійте, що розробка кожного об'єкту окремо, то купа часу і зовсім інша робота.

 

От мені поперше треба світло провести на ділянку. А де стовб ставити - я не знаю. Бо я зараз не знаю де в мете будуть ворота, а де хвіртка і де взагалі буде паркан.

Дивіться, все що на ділянці, то ваше і робиться у вашому проекті, а все що на вулиці, то не ваше і наприклад по стовпчик під електромережу ви йдете у обленерго.

 

Ще в планах є наміри зробити декілька таких планів ділянки. Один - перед початком будівництва. Другий - для етапу будівництва (щоб було зрозуміло куди які розвантажувати будматеріали, куди складати сміття, де буде зона яку будівництво не буде зачіпати і т.д.). Третій - кінцевий (буде відображати кінцеву мету).

То ви ускладнюєте собі життя. По-перше треба намагатися робити всі плани до початку будівництва і не переробляти їх у процесі. Отой "третій кінцевий" варіант зробить за вас технік з БТІ коли ви побудуєтесь. По-друге варто скоротити стадії планів до мінімуму, в ідеалі - один план, робочий він і кінцевим має стати. Якщо не можете визначитися по багатьом моментам, то ділите на дві стадії - ескізну, та робочу. В ескізах робите варіанти в загальних рисах без дрібниць, обираєте принципово головні рішення, змінюєте все шо хочете, доки не залишаєте якійсь один остаточний затверджений вами варіант і даєте змогу архітектору привести його до робочого більш детального і упорядженого вигляду для виконання.

 

Отой проміжній план будівельної ділянки із зонами матеріалів в проекті приватного будинку не робиться майже ніколи, бо він виконавцю робіт частіше заважає і він робить все одне по-своєму у будь-якому випадку без узгодження з ним таку схему можна зробити якщо у ній дійсно є потреба. Така штука - у самого будівництва декілько стадій, де окремо треба розробляти окрему технологічну схему під кожну з них, матеріал підвозиться поетапно, це клопіт прораба коли і що він підвозить на об'єкт і куди це розвантажить. Якщо місця на обїєкті нема грамотний прораб вам це заявить ще до того як візьметься за роботу, просто не забудьте вказати, що там-то чи там у вас помідорчики, які не можна чіпати.

 

пс: взагалі які у вас данні є? якась схема в клітинку, план (проект) самого будинку є?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поделюсь свои м опытом. Сделали геологию и геодезию. Потом выбрали проект и согласовали посадку дома с архитектором. Ландшафтный дизайнер доделывается нам проект участка - где правильнее заезд, выравнивание участка, подпорные небольшие стенки, проект забора, посадка растений, размещение и эскиз беседки/склада.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

где правильнее заезд

оце скоріше недоробка архітектора, звісно якшо мова не про півметра, все інше дійсно можна віддати ландшафтнику.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Генплан разрабатывать надо сразу и сразу во всей полноте – посадка зданий и сооружений (сам дом, баня, бассейн, септик, скважина), вертикальная планировка участка (на какой высоте от уровня земли будет пол 1 этажа, как будет устроен водоотвод с дорожек, отмостки и площадок) и схема подземных инженерных сетей внутри участка. Второе актуально в полной мере для участков на рельефе, на плоском достаточно определиться с "нулём" - уровнем пола 1 этажа.

 

Так а кто это делает? Архитектор?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

пс: взагалі які у вас данні є? якась схема в клітинку, план (проект) самого будинку є?

 

Поки є тільки такі початкові дані.

 

1. Два квадрати приблизно по 50 метрів (один під забудову, другий ОСГ, суміжні по одній стороні, з двох боків сусіди, з третьох сторони дорога, за ділянкою під ОСГ технічний проїзд на такі самі ОСГ).

 

2. На квадраті під забудову 14-ть дерев під спил і корчування. Плюс ще поросль треба прибрати.

 

3. Залишки хати мазанки (десь десять метрів від дороги і стільки ж від межи з сусідом), які треба прибрати та розрівняти. Плюс є ще погреб. Шия завалилася, бо з цегли. А сам погреб бетон моноліт.

 

4. По проекту. Спочатку хотів поставити будиночок-дачу (яка б потім стала літньою кухнею). Але порахувавши витрати зараз більш схильний почати з будівництва саме основного будинку. Проекти які сподобались, це ось цей і ще такий. Виходжу з того що більш 100 квадратів мені не потрібно. Бо це планується будинок для нас з дружиною коли вже діти виростуть. Може й менше буде достатньо, але пишуть що від зменшення площі менше 100м2 вартість падає вже не так сильно. На цьому пункті в мене зараз теж велика проблема. Я можу порахувати яку суму я можу витратити, але я не знаю скільки який будинок мені буде коштувати. Як цю проблему вирішити? Обдзвонювати будівельні фірми, отримувати від них розрахунок по кожному варіанту? Так ті розрахунки ще й від реальності можуть бути дуже далекі.

 

5. Ще є список того що хотілося б мати на ділянці. Але там зібрано все підряд.

 

Забор, ворота *2, калитка, навес открытый

Подключение эл

Скважина

Подключение газ? газ баллон?

Подключение оптоволокно

Септик

дренажные (коллекторные?) колодцы

дом: 1 эт., квадрат, 4 скат. крыша, хол. чердак, кирпич. перегородки (можно прямоугольник с 2 скат. крышей)

Погреб

Летний туалет

Летний душ?

терраса

дорожки

заезд и стоянка для машины

Гараж + навес для машины

Хоз.Блок/мастерская

беседка

качеля садовая

Летний домик?

газон возле террасы

мангал

сарай: птица, кролики? (ты в своем уме?)

вольер для собаки

сад

огород

теплица

компостная яма

детская площадка

батут

место под каркасный бассейн

очень маленький водоем 1.5*1.5

арка/шпалера для винограда

место хранения дров для мангала - навес?

место для снега?

технический заезд? еще одни ворота?

место для стройматериалов

газон

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не понимаю в чем проблема самостоятельно приехать на участок и подумать как бы вам хотелось разместить там дом с учетом соседских домов и местного рельефа. Ведь это вам там жить потом. Потом подбираете планировку с ориентиром по сторонам света. И тут не нужно быть супер экспертом. Нужно просто уделить время своему будущему дому и почитать/посмотреть ютуб как это делается. Я бы не рассчитывал, что архитектор будет сильно заморачиваться и продумывать все эти детали, скорее всего он даже не попадет к вам на участок и нарисует все эти вещи от балды или это будет стоить неприличных денег.

И не надо пытаться продумать все сразу, как у вас в списке выше. Определитесь с главным - где будет стоять дом, а там уже и осьальное подтянется. Например вырисуется расположение ворот и калитки. И становится понятней про скважину и септик. И это все можно легко сделать самому.

 

Планирование где бы размещать мангалы и прочие мелочи я бы отложил на этап после постройки дома, щас главное просто определить, что здесь будет зона отдыха.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Проекти які сподобались, це ось цей
Та не може бути! Нарешті архітектори зрушили з мертвої точки і почали малювати щось людське? Чи це таке випадкове співпадіння з моїми плануваннями? :lol:
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не понимаю в чем проблема самостоятельно приехать на участок и подумать как бы вам хотелось разместить там дом с учетом соседских домов и местного рельефа

 

у людини два квадрати по 25 соток та купа хозбудов. Це краще на плані рухати олівцем ніж в натурі по всій садибі бігати. Хоча ваша порада не буде зайвою для збору повної інформації по ділянкам. Але їх теж треба фіксувати, наприклад на фото, потім на папері.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подскажите, пожалуйста, кто занимается разработкой плана участка (расположение дома, вспомогательных сооружений, свкважины, септика, инженерных сетей).

К кому обращаться? К архитекторам, ландшафтным дизайнерам?

Вам нужно к ландшафтному дизайнеру. Он вам расскажет, какие ему данные еще нужны (геодезия, геология, витяг откуда-то, снимок гугл-карты или еще что-то). Вы ему даете список того, чего хотите на участке и каких примерно размеров, он вам рисует варианты.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вам нужно к ландшафтному дизайнеру. Он вам расскажет, какие ему данные еще нужны (геодезия, геология, витяг откуда-то, снимок гугл-карты или еще что-то). Вы ему даете список того, чего хотите на участке и каких примерно размеров, он вам рисует варианты.

 

Нет. Сначала к архитектору. Посадка дома на участке делается ним.

И стройпаспорт надо будет согласовывать с районным архитектором.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...