Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Дешеве централізоване опалення/вентиляція/кондиціонування канальним кондиціонером.

bogdan_uzh

Рекомендовані повідомлення

Є будинок 3 поверхи із газоблоку. Тепловтрати при -20градусів - 9250Вт. 198 Кв.м. 3 поверхи. без підвалу.

 

Потрібно забезпечити у ньому конфортні умови протягом року.

 

Відповідно будинок треба:

- Опалити зимою

- Охолодити влітку

- Забезпечити приток свіжого повітря цілий рік.

- Нагріти воду

Крім того немає газу і тому потрібно забезпечити щоб обладання було максимально економічно вигідним враховуючи відсутність газу.

Прочитав в інтернеті що можна використовувати для того всього (крім води) один єдиний агрегат - канальний інверторний кондиціонер.

Подивився на їх ціни - від 70000грн за cooper hunter CH-IF60NK4/CH-IU60NM4.

Порахував окупність (гарантія виробника 5 років) - 2.5 роки на звичайному тарифі + нічний (який зараз) і 5 років на пільговому + нічний.

 

Кажуть що його вистарчає до -20 - впринципі такі температури дуже рідко бувають - мало б бути норм.

Підкажіть плюси-мінуси. Ніхто такого чогось не робить і я такого крім інтернету вживу ніде не бачив. Хто ставив собі - поділіться враженнями. Хто знає чого воно працювати не буде - кажіть.

Змінено користувачем bogdan_uzh
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На этом форуме не любят использование кондея для отопления - сильно дешево. Можете здесь почитать: victorborisov.livejournal.com/302189.html
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так бачив. але крім нього чомусь ніхто більше такого не робить. От цікаво чому. Ціна ж дешева (в порівнянні з іншими тепловими насосами)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ціна ж дешева (в порівнянні з іншими тепловими насосами)
Вот-вот. Здесь, в основном, мастера тусуются.Им надо, чтобы работа была.:)
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так робота ж буде.. повітроводи, щорічне сервісне обслуговування.. і т.д.
Еще ньюанс. Грамотный заказчик - это нехорошо.:) Змінено користувачем ashim1990
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На этом форуме не любят использование кондея для отопления - сильно дешево. Можете здесь почитать: victorborisov.livejournal.com/302189.html

 

. Если при +7 градусах он может отдать 8 квт тепла (потребляя всего 2 квт), то при -20 градусах он сможет отдать 4 квт тепла (при том же потреблении).

и начинается с описания идеальных условий... а по факту - конечно такого нету.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

и начинается с описания идеальных условий... а по факту - конечно такого нету.

А як є насправді?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А як є насправді?

 

Дуже просто, коли на вулиці холодно і потрібно компенсувати тепловтрати, кондиціонер не може зібрати необхідну кількість тепла і чим холодніше тим важче йому назбирати ті крихти з навколишнього середовища, тому до кондиціонера треба ще одну систему опалення яка буде не залежна від циклу Карно.

До того ж повітря є дуже поганим теплоносієм.

 

Добавлено через 1 минуту

На этом форуме не любят использование кондея для отопления - сильно дешево. Можете здесь почитать: victorborisov.livejournal.com/302189.html

 

Особливо коли температура за бортом падає нижче -10*С, а то й раніш.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

і чим холодніше тим важче йому назбирати ті крихти з навколишнього середовища

Мені хватить його COP до -20.

 

 

тому до кондиціонера треба ще одну систему опалення яка буде не залежна від циклу Карно.

Коли буде нижче -20 - тоді так. Банальні ел конвектори спасуть в таку погоду (яка дуже рідко буває і враховуючи теперішній клімат може і не буде більше ніколи)) )

 

До того ж повітря є дуже поганим теплоносієм.

І що це значить?

 

Особливо коли температура за бортом падає нижче -10*С, а то й раніш.

COP буде 2(-20) - 3(-10) в таку погоду - мені підходить.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мені хватить його COP до -20.

 

 

 

Коли буде нижче -20 - тоді так. Банальні ел конвектори спасуть в таку погоду (яка дуже рідко буває і враховуючи теперішній клімат може і не буде більше ніколи)) )

 

 

І що це значить?

 

 

COP буде 2(-20) - 3(-10) в таку погоду - мені підходить.

 

Це значить що - тіла і речовини, що погано передають теплоту, називаються теплоізоляторами. Повітря є хорошим теплоізолятором. Чи може хороший теплоізолятор гарно передавати тепло?

Робіть, потім відпишетесь, що з того вийшло.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чи може хороший теплоізолятор гарно передавати тепло?

Так. повітря має невелику теплоємність і теплопровідність на відміну від води. тому просто повітря потрібно більше - тай усе. Це вся різниця. - хіба ні?

 

Добавлено через 1 минуту

Робіть, потім відпишетесь, що з того вийшло.

Дякую, але хотілося б розуміти що з того вийде до витрати коштів на це все. Для того я тут вас і запитую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так. повітря має невелику теплоємність і теплопровідність на відміну від води. тому просто повітря потрібно більше - тай усе. Це вся різниця. - хіба ні?

 

Добавлено через 1 минуту

 

Дякую, але хотілося б розуміти що з того вийде до витрати коштів на це все. Для того я тут вас і запитую.

 

Так більше і значно більше, я наприклад не дуже полюбляю коли мене обдуває як з фена. Ще момент, що тепле повітря це конвективний тип передачі тепла і він сам по собі також не дуже ефективний. Свого часу на ютубі попадавсь експеримент де людина знаходилась в одній і тій самій кімнаті але при різних температурах стін і повітря (але мабуть кондиціонерщики затерли, не можу знайти):

1. Стіни +15 С, повітря +22С

2. Стіни +22С, повітря +15С

Вгадайте в якому випадку людина почувала себе в теплі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так більше і значно більше, я наприклад не дуже полюбляю коли мене обдуває як з фена.

Ну з фена то трохи некоректне порівняння через велику швидкість повітря з нього. Правильно спроектоване повітряне опалення не має великих швидкостей повітря.

 

Ще момент, що тепле повітря це конвективний тип передачі тепла і він сам по собі також не дуже ефективний.

 

Що тут мається на увазі? Чому він неефективний?

 

Свого часу на ютубі попадавсь експеримент де людина знаходилась в одній і тій самій кімнаті але при різних температурах стін і повітря (але мабуть кондиціонерщики затерли, не можу знайти):

1. Стіни +15 С, повітря +22С

2. Стіни +22С, повітря +15С

Вгадайте в якому випадку людина почувала себе в теплі.

Підозрюю що мається на увазі 2 варіант через інфрачервоне випромінювання стін.

Але давайте розглянемо кожен варіант

Стіни +15 - повітря +22 - наскільки довго воно буде залишатися +22 - підозрюю дуже швидко температура повітря стане знижуватися - можливо тому людина і відчувала холод.

Стіни +22 - повітря +15 - наскільки довго воно буде +15 при такій температурі стін? Ось можлива причина.

Взагалі такий градієнт складно утримувати - от зараз у мене температура повітря в кімнаті +26.5. стіни - так само. от спеціально заміряв пірометром.

 

 

Якщо я включаю зараз кондиціонер то я зразу ж відчуваю холод і теплі стіни з +26 ніяк тому не заважають.

 

 

Що скажете?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кажуть що його вистарчає до -20

 

COP буде 2(-20) - 3(-10) в таку погоду - мені підходить.

Если принять, что теплопотери посчитаны верно, учтены в том числе теплопотери на вентиляцию, - главный вопрос - сможет ли этот канальник производить нужные Вам 10 кВт при -20С за бортом и расчетной температурой воздуха внутри?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все вцепились в эти -10°С (тем более, -20°С:lol:). Сколько дней прошлой зимой была такая температура? Или на подходе оледенение?:shock:
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если принять, что теплопотери посчитаны верно, учтены в том числе теплопотери на вентиляцию, - главный вопрос - сможет ли этот канальник производить нужные Вам 10 кВт при -20С за бортом и расчетной температурой воздуха внутри?

Зможе.

 

Добавлено через 13 минут

Все вцепились в эти -10°С (тем более, -20°С:lol:). Сколько дней прошлой зимой была такая температура? Или на подходе оледенение?:shock:

-20°С і нижче згідно архіву погоди:

2005-2006 45 годин

2006-2007 0 годин

2007-2008 0 годин

2008-2009 0 годин

2009-2010 39 годин

2010-2011 0 годин

2011-2012 81 годин

2012-2013 0 годин

2013-2014 0 годин

2014-2015 0 годин

2015-2016 0 годин

2016-2017 15 годин

2017-2018 12 годин

2018-2019 0 годин

2019-2020 0 годин

 

 

між -10°С і -20°С згідно архіву погоди:

2005-2006 288 годин

2006-2007 39 годин

2007-2008 138 годин

2008-2009 147 годин

2009-2010 300 годин

2010-2011 198 годин

2011-2012 351 годин

2012-2013 165 годин

2013-2014 165 годин

2014-2015 72 годин

2015-2016 144 годин

2016-2017 192 годин

2017-2018 222 годин

2018-2019 33 годин

2019-2020 3 годин

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Що скажете?

 

Вважайте, що я противник повітряного опалення в житлових будинках, то технологія для виробництв, магазинів та складів.

Так само у мене не в пошані ТТ котли.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

-20°С і нижче згідно архіву погоди:

...

 

між -10°С і -20°С згідно архіву погоди:

...

 

А можна добити остаточно аналогічною інформацією "між 0°С і -10°С згідно архіву погоди"?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А можна добити остаточно аналогічною інформацією "між 0°С і -10°С згідно архіву погоди"?

Прошу, між 0°С і -10°:

2005-2006 1980 годин

2006-2007 831 годин

2007-2008 1470 годин

2008-2009 1539 годин

2009-2010 1449 годин

2010-2011 1713 годин

2011-2012 1158 годин

2012-2013 1827 годин

2013-2014 903 годин

2014-2015 1353 годин

2015-2016 924 годин

2016-2017 1662 годин

2017-2018 1467 годин

2018-2019 1512 годин

2019-2020 921 годин

 

Добавлено через 1 минуту

А сплит инвертор как зимой?

Та нормально вроді. Працює. Часом йде на розморозку і далі працює.

 

Добавлено через 5 минут

Вважайте, що я противник повітряного опалення в житлових будинках, то технологія для виробництв, магазинів та складів.

Ну добре. але у чому причина такого? У мене таке враження що у людей якісь дуже великі страхи відносно повітряного опалення - і я хочу розуміти чого ж такого всі бояться? Шуму - та вроді не має бути. внутрішній блок ізольовується. Вітру - та вроді також ні. швидкості невеликі. А чого тоді?

А як у вас з вентиляцією - вона ж також "повітряна"?

 

Так само у мене не в пошані ТТ котли.

Ну ТТ котли це морока... тут ясно чого.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну добре. але у чому причина такого? У мене таке враження що у людей якісь дуже великі страхи відносно повітряного опалення - і я хочу розуміти чого ж такого всі бояться? Шуму - та вроді не має бути. внутрішній блок ізольовується. Вітру - та вроді також ні. швидкості невеликі. А чого тоді?

А як у вас з вентиляцією - вона ж також "повітряна"?

 

Причина в тому, що я не хочу щоб щось на мене весь час дмухало і гуділо, також у мене є претензії до систем кондиціювання в режимі охолодження там дуже гарно розводиться всяка нечисть, спори якої роздуваються по всьому об'єму. Вважайте то мої забобони, але дома кондиціонерів нема.

 

З вентиляцією все добре, вона не є системою опалення, на подихати вистачає природної вентиляції.

 

РС фізика ще ставить одну невизначеність в плані розміщення внутрішнього блоку, для охолодження його потрібно поставити вгорі, а на опалення знизу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене таке враження що у людей якісь дуже великі страхи відносно повітряного опалення - і я хочу розуміти чого ж такого всі бояться? Шуму - та вроді не має бути. внутрішній блок ізольовується. Вітру - та вроді також ні. швидкості невеликі. А чого тоді?
Насколько я понимаю тему, внутренний блок или воздухораздающие решетки должны быть расположен так, чтобы создавать минимальное движение воздуха в помещении. В большинстве случаев это возможно.

 

Добавлено через 2 минуты

РС фізика ще ставить одну невизначеність в плані розміщення внутрішнього блоку, для охолодження його потрібно поставити вгорі, а на опалення знизу.
Согласен. Поэтому при размещении приходится идти на компромисс. В соседней теме правильно писали: кондей+теплый пол. Притом, чуть-чуть:) теплый, для комфорта.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Причина в тому, що я не хочу щоб щось на мене весь час дмухало і гуділо,

Ну ось. як я і думав. дмухає і гуде - але ж воно не має так бути при нормальному монтажі/проектуванні/розрахунку. З таким самим успіхом можна і зле зробити водяну систему... Чи як?

 

також у мене є претензії до систем кондиціювання в режимі охолодження там дуже гарно розводиться всяка нечисть, спори якої роздуваються по всьому об'єму. Вважайте то мої забобони, але дома кондиціонерів нема.

Жарко вам напевно. Зараз ж клімат йде до потепління...

А ота всяка нечисть - то так, напевно щось і може заводитися в режимі охолодження - для того є чистка раз в рік внутр. теплообмінника. + є фільтри вплоть до ультрафіолетових... ну це так, напевно важко норм зробити - простіше почистити раз в рік.

 

З вентиляцією все добре, вона не є системою опалення, на подихати вистачає природної вентиляції.

А от тут детальніше - як воно у вас працює влітку?

А зимою?

Чи є у вас датчик CO2?

 

Добавлено через 1 минуту

РС фізика ще ставить одну невизначеність в плані розміщення внутрішнього блоку, для охолодження його потрібно поставити вгорі, а на опалення знизу.

Ага. ви подумали що я хочу ставити настінний кондиціонер. Я планував канальний і вже канали розміщати де потрібно.

 

Добавлено через 3 минуты

Согласен. Поэтому при размещении приходится идти на компромисс. В соседней теме правильно писали: кондей+теплый пол.

Тобто ставити настінний шумний кондиціонер і щей теплу підлогу? Та це ж набагато дорожче канального кондиціонера...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тобто ставити настінний шумний кондиціонер і щей теплу підлогу? Та це ж набагато дорожче канального кондиціонера...
Ненамного дороже, но комфортнее. Дольше будет окупаться. А когда советуют ТН?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...