Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

хата для сім'ї на літо

wnd

Рекомендовані повідомлення

Всім привіт.

Буду тут ділитися що зробив, може комусь знадобиться мій досвід; але досвіду в мене дуже мало і розраховую на поради більш досвідчених учасників.

 

Є ділянка 19 сотих під будівництво, 18 км від Львова.

На ділянці лише декілька дерев, споруд нема.

 

Купівля відбулася в кінці листопада 2020. З того часу:

- встановив офіційні межі з геодезистами;

- забив по периметру дерев'яні стовпчики під шпагат щоб пізніше рівно встановити металеві стовпи;

- привіз морський контейнер для зберігання речей;

- постелив агроволокно і засипав щебінь на грунтову дорогу до ділянки;

- уклав угоду з обленерго і заплатив рахунок за підключення;

- подав заявку на підведення газу;

- за криницю попередньо домовився щоб приїхав майстер подивитися на місці;

- познайомився з сусідами і обмінявся телефонами, також познайомився з трактористом коли загруз транспорт що привозив мені контейнер.

 

Спробував ручним буром робити ямки під огорожу, процес цікавий але займає час, треба буде 160 ямок. Поки що свята і до того ж холодно, пізніше думаю знайти бригаду щоб встановили стовпчики, сітку-рабицю і браму з хвірткою. Самостійно просто нема на це часу, є багатодітна сім'я і постійна робота.

 

В планах до літа мінімально встановити літній душ, житловий вагончик. Весною щебінь варто посипати цементом M400, далі дощ все сам зробить.

 

Капітальне будівництво планую розпочати в 2022 році, якщо дасть Бог дожити. Будувати планую цокольний фундамент, а зверху дерев'яна хата типу "шале" або ж "фінський будиночок", щось таке:

screen37b_240.jpgi.gif

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Телефонував майстер, який був на ділянці і робив висновок щодо можливості під'єднання до газопроводу. До мене найближче йде лише газопровід низького тиску і під'єднання буде коштувати більше ніж 50 тис. грн. З іншого краю села є газопровід середнього тиску, до якого під'єднання суттєво дешевше. Так як "мікрорайон" де знаходиться ділянка, розвивається, будуються інші хати, то імовірно що скоро проведуть газопровід середнього тиску. Тоді й варто буде під'єднатися. Це так майстер порадив, як краще зробити. Також він підтвердив, що після введення газопроводу в експлуатацію плата за транспортування газу нараховуватиметься, незважаючи на заглушку і що ніхто не користується. Відкладаю це питання на декілька років. Змінено користувачем wnd
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І навіщо вам газ, якщо будинок тільки "на літо"? Зварити борщу і картоплі можна і на "світлі"...
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Світло в селі вимикають часто і надовго. Потрібен запасний варіант, щоб було як приготувати їсти, та хоча би скип'ятити чайник.

Пічка, газовий балон...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Газовий балон. Я тут думаю вже готовий газ відрізати й на балон замінити. А ви хочете вляпатися в цю халепу за свої ж гроші.
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Світло в селі вимикають часто і надовго. Потрібен запасний варіант, щоб було як приготувати їсти, та хоча би скип'ятити чайник.

Пічка, газовий балон...

 

 

як часто ?

як надовго ?

 

чотири роки живу під Львовом, найдовше не було -12 годин.

а так - раз в місяць вимикають з 10до 17

 

для приготувати їсти (коли без електрики ) - купили туристський 4л балон- заправлений ,

ще не скінчився

 

 

:shock:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Туристичний балон - це класно, в мене є, тільки маленький, чайник можна закип'ятити, а от зварити борщ буде замало.

 

Ось ідея для пічки, буде добре і на борщ:

WhatsApp_Image_2021_01_06_at_16_15_36ddd_240.jpgi.gif

WhatsApp_Image_2021_01_06_at_16_15_36c_240.jpgi.gif

WhatsApp_Image_2021_01_06_at_16_15_36b_240.jpgi.gif

8603WhatsApp_Image_2021_01_06_at_16_15_36a_240.jpgi.gif

WhatsApp_Image_2021_01_06_at_16_15_36_240.jpgi.gif

 

Для того тут і пишу, щоб добрі люди відрадили якщо щось не те надумав... З газом почекаю поки проведуть середнього тиску. А може й зовсім не потрібно, я ще не визначився.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Коли була дача протягли по вулиці газ.

Пройдисвіт голова загнув за під‘єднання стільки грошей, що я на 6и міг 100 років заправляти балони.

А топити газом не збирався, відмовився.

Тому і вам раджу добре подумати.

Якщо хата на літо то воно вам не потрібно, а ось якусь грубку я б обов’язково зліпив, це клас!

Особливо якщо виникне бажання приїхати у холодну пору.

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та навіть в теплу з таким кліматом як у нас влітку виникає потреба протопити. Бо може бути різке похолодання на кілька днів як задощить.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Світло в селі вимикають часто і надовго. Потрібен запасний варіант, щоб було як приготувати їсти, та хоча би скип'ятити чайник.

Пічка, газовий балон...

 

... сонячні батареї... вітряний генератор... диз.генератор... Існує багато альтернатив газу... В кінці кінців за ці (газові) гроші завжди знайдеться хтось, хто "покрутить педалі на вашій динамомашині" поки борщ вариться.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Світло в селі вимикають часто і надовго. Потрібен запасний варіант, щоб було як приготувати їсти, та хоча би скип'ятити чайник.

Пічка, газовий балон...

я за пічку закриту...на ній можна і їсти варити...спокійно кип"ятиться чайник, вариться картопля, смажиться яєчня ( перевірено особисто) да і обігрів,лишнім не буде...ми у будинку буваємо і у серпні, коли дощ запалюємо

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розглядаю також сонячний колектор з вентилятором як допоміжну альтернативу. Логічно, що працюватиме лише вдень і в сонячну погоду.

 

А от коли сонця нема або ж сирий, холодний ранок-вечір-ніч, а тут ще й вимкнули світло... Тоді треба мати пічку. І та що я показав вище - не варіант, в хаті таке може і чадний газ пустити, а датчики газу від 220 і тому без світла мовчатимуть.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Випробував пічку

photo_2021_01_09_19_40_13_240.jpgi.gif

photo_2021_01_09_19_40_09_240.jpgi.gif

 

Зразу ж бачу що потрібно покращити:

1) внизу отвір потрібно збільшити, бо зараз поміщається дуже мало матеріалів для горіння

2) збільшити висоту принаймні вдвічі для кращої тяги

3) надалі при стаціонарному використанні обов'язково перемастити кожен рівень глиною, бо зараз крізь шпарини між цеглою виходить дим (і відповідно тепло теж), а повинно все йти лише догори.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

В колодязі 8 бетонних кілець під землею. Вчора зробили за день. Вода була десь висотою пів відра, сказали почекати приблизно три дні щоб прийшла вода. Сьогодні приходжу - сухе дно, води нуль :Search:

Не розумію, як це може бути - вчора була, сьогодні зникла, ніякої посухи за ніч не сталося...

Буду дивитися ще на тижні, якщо нічого не зміниться, то доведеться викликати знову бригаду щоб поглиблювати. Так як я очікував чогось подібного (правда очікував не так одразу), то спитав як саме поглиблюють. Розповіли, що просто копають всередині існуючого колодязя як є, тобто закладені раніше бетонні кільця не виймають; коли викопали, то встановлюють нижче кільця меншого діаметру.

 

А буває що й доводиться засипати готовий колодязь, бо на тому місці нічого толком не виходить. Надіюся, що такого в мене не буде, але як Бог дасть.

 

photo_2021_01_24_23_50_43_240.jpgi.gif

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розповіли, що просто копають всередині існуючого колодязя як є, тобто закладені раніше бетонні кільця не виймають; коли викопали, то встановлюють нижче кільця меншого діаметру

Тільки треба, щоб бригада була нормальна. Бо в нас одні дебіли просто втопили менше кільце у більшому і сказали, що копати не получилось. Ідіоти. Тобто зменшили ще об'єм води на об'єм меншого кільця.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Почав читати про можливі проблеми з поглибленням, буває різне. Наприклад, нижче сидить велика каменюка діаметром більшим ніж кільця, тоді її можна подрібнювати, але легше сказати що просто не вийшло. Ну можна перекопати наново якщо є гроші і бажання, роблять широкий діаметр для промислових бетонних кілець.

 

Поки що написав майстру як є, чекаю що буде далі...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В колодязі 8 бетонних кілець під землею. Вчора зробили за день. Вода була десь висотою пів відра, сказали почекати приблизно три дні щоб прийшла вода. Сьогодні приходжу - сухе дно, води нуль :Search:

Не розумію, як це може бути - вчора була, сьогодні зникла, ніякої посухи за ніч не сталося...

Буду дивитися ще на тижні, якщо нічого не зміниться, то доведеться викликати знову бригаду щоб поглиблювати. Так як я очікував чогось подібного (правда очікував не так одразу), то спитав як саме поглиблюють. Розповіли, що просто копають всередині існуючого колодязя як є, тобто закладені раніше бетонні кільця не виймають; коли викопали, то встановлюють нижче кільця меншого діаметру.

 

А буває що й доводиться засипати готовий колодязь, бо на тому місці нічого толком не виходить. Надіюся, що такого в мене не буде, але як Бог дасть.

 

photo_2021_01_24_23_50_43_240.jpgi.gif

 

буріть свердловину, сусіду на дачі викопали колодязь 14+ кілець, води майже не було, купа піску , потім взагалі сухо, згодом пробурили свердловину ~28-30 метрів, дебет ~1.2м3 год

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

До речі, а якщо свердловиною користуватися рідко - наприклад раз на 3 роки? З нею і насосом нічого не станеться?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

До речі, а якщо свердловиною користуватися рідко - наприклад раз на 3 роки? З нею і насосом нічого не станеться?

 

залежить від кривизни рук "диркоробів в землі"

 

з 2 ма такими бригадами мав справу, потім приїхала бурова вишка і за 1,5 - 2 дні готова свердловина.

 

якщо 3 роки не користуватись , незнаю, може й замулить щось, то вже в тему про свердловини.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Свердловина само собою, але трохи пізніше, можливо на осінь чи навіть на весну 2022, якщо Бог дасть дожити. Поки що хочу довести до кінця з колодязем, наскільки це буде можливо, тим більше що я бачив на власні очі там воду.

 

А витягувати воду треба регулярно як з колодязя, так і з свердловини.

 

Добавлено через 1 час 10 минут

Передзвонив майстер, попросив ще перевіряти протягом тижня. Сказав, що внизу почався пісок і залежно від товщини шару цього піску, вода може підніматися і невдовзі з'явиться в колодязі. Якщо ні, то в кінці тижня домовимся щоб бригада приїхала і докопала далі. Сказав що поки що можна обійтися без кілець вужчого діаметру, бо ґрунт такий що ще реально можна буде докопати і спустити кільце за кільцем вниз.

 

Добавлено через 1 час 56 минут

Замовив також дубове дно для колодязя. Це повинно дещо допомогти, якщо вода все-таки є, але втікає в піщаний ґрунт.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як воно зможе допомогти? То треба було нижнє кільце із дном ставити, щоб вода в пісок не тікала... Але як би вона тоді потрапляла до колодязя?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всі бетонні кільця крім останнього поставлені на розчин. Останнє просто стоїть зі щілинами, через них і потрапляє вода. Дубове дно в колодязі - дуже поширена річ; як мінімум для того, щоб не бруднилося відро об ґрунт. А якщо добре пасує по розміру, то ще й уповільнює втечу води, коли далі йде піщаний ґрунт.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дубове дно в колодязі - дуже поширена річ

Так! Але не для того, щоб утримувати воду.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так! Але не для того, щоб утримувати воду.

 

Щоб не замулювався колодязь і відро або насос не торкалися грунту.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щоб не замулювався колодязь і відро або насос не торкалися грунту.

Саме так! Якщо в колодязі немає води - дубове дно аж ніяк вже не допоможе. Треба бетонувати, гідроізолювати й закачувати воду з водовозки й потім використовувати - тільки так!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...