Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Кондиціонування балкону. Чи можливо і доцільно.

Hind

Рекомендовані повідомлення

Колеги, маю проблему і шлях її вирішення.

Живу у будинку 93 серії, її ще на Троєщині звуть Пентагоном. Квартира двокімнатна із балконом довжиною 6.7 метрів по фасаду обох кімнат.

Особливості вентиляції - тчгне з балкону на сходову клітину і чуток на вентканали у кухні/ванній/туалеті.

Балкон утеплений із двокамерними склопакетами.

Є думка встановити сплітсистему із вихідним блоком, який буде охолоджувати/гріти балкон, де думаю зробити робоче місце.

Чи має такий проект право на життя?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так , але потрібно правильно розрахувати потужність кондиціонеру

 

Балкон 7-8 кв.м. Що там рахувати? Беремо 07.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Балкон 7-8 кв.м. Що там рахувати? Беремо 07.

Вы, я вижу, становитесь главным консультантом по кондиционерам.:hlop:

 

Добавлено через 5 минут

Чи має такий проект право на життя?

Есть один нюанс. Солнце. Если сторона юго-запад, без жалюзи вам кондиционер не сильно поможет.

Сначала надо отгородить солнце, желательно снаружи, потом кондиционер.

Если солнце не попадает, от слова вообще или работать будете не в солнечные часы, то, как писал "коллега" выше, можно и 7-ку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Есть один нюанс. Солнце. Если сторона юго-запад, без жалюзи вам кондиционер не сильно поможет.

Сначала надо отгородить солнце, желательно снаружи ...

 

Очень важный вопрос. Может его продублировать в профильной теме?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так і є. Вікна виходять на південний захід, у звязку із чим у другій половині дня на балконі пекло, особливо коли стояли броварські металеві вікна.

Це буде вирішено внутрішніми рулонними жалюзями.

Внутрішній блок планую повісити в дальньому кінці балкону, щоб циркуляція заносила охолоджене повітря у спальню через вікно, а за умови його закриття - через балконний блок у велику кімнату.

 

 

P00508-144704.thumb.jpg.d11f94fbf078a32075d49aa7f896d6c1.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це буде вирішено внутрішніми рулонними жалюзями.

 

Вам тільки що порекомендували вирішувати проблему зовнішніми жалюзями. Може дочекаємося конкретики?

 

Внутрішній блок планую повісити в дальньому кінці балкону, щоб циркуляція заносила охолоджене повітря у спальню через вікно, а за умови його закриття - через балконний блок у велику кімнату.

 

З заносом трохи зачекайте, бо є великі сумніви. Однозначно, що буде відсікати жарке повітря з вікна. Можете переглянути фрагмент теми з моїми потугами з'ясувати нюанси кондиціонування суміжних приміщень: https://www.stroimdom.com.ua/forum/showpost.php?p=5118199&postcount=4448.

 

З особистого досвіду: в мене кімната 18 кв.м з'єднана аркою 2.4*2.2 м (Ш*В) з лоджією 4 кв.м південної орієнтації, на якій металопластикові вікна 3.0*1.6 м (Ш*В). На боковій стінці лоджії висить МНІ 25-ка (якщо не помиляюсь, це аналог 09-ки від інших виробників) з жалюзями на арку - і цього цілком достатньо для обох приміщень. Але ж там розмір арки, місце розташування, потужність і напрям жалюзі кондиціонера.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А чим я не консультант? :).

Цифри і розрахунок - одне, комфорт - інше...

Подумайте про зовнішні жалюзі. Різниця просто космос!

Як варіант - дзеркальна тонуюча плівка ззовні вікон (+ внутр жалюзі)

Приміщення вузьке, тепловтрати великі... + робоче місце = надоїсть вам грипувати...

Тому, схиляюсь до малопотужнього кондюка або як мінімум інверторного (з плавним регулюванням).

 

Нагрів кондюком - класно, однак, по ногах сифонитиме зимою (від фізики нікуди не дінешся). Передбачте кусок теплої підлоги під робочим місцем. Як варіант плівковий ТП у вигляді коврика.

 

Що до охолодження сусідніх приміщень - мало ефективно. Знову фізика. холод стелитиметься по підлозі... Якийсь мінімальний ефект буде + охолоджений балкон як буферна зона.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А чим я не консультант?

Подумайте про зовнішні жалюзі. Різниця просто космос!

Як варіант - дзеркальна тонуюча плівка ззовні вікон (+ внутр жалюзі)

 

Визнаємо статус консультанта, якщо детально висвітлите це питання. :grin:

 

Що до охолодження сусідніх приміщень - мало ефективно. Знову фізика. холод стелитиметься по підлозі... Якийсь мінімальний ефект буде ....

 

А чому так песимістично? Припустимо є велике приміщення (35-50 кв.м) та потужний кондиціонер (18-ка), який дує локально. "Знову фізика. холод стелитиметься по підлозі" в іншій частині приміщення?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При такой площади однокамерных окон греть зимой нецелесообразно: дорого и много конденсата
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подумайте про зовнішні жалюзі. Різниця просто космос!

 

Пишуть, що температура буде на 10-15 С нище. То навіщо тоді кондиціонер? Де Ви раніше були? :oops:

429641393_.jpg.296f74f4e480dca277a186809443bf17.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Визнаємо статус консультанта, якщо детально висвітлите це питання. :grin:

 

Усе просто (фізика).

Жалюзі ззовні частину відбивають, частину поглинають. Поглинуте "радіюють" на вікно як ІЧ випромінювання. Самі жалюзі і простір перед вікном вентилюється конвекцією та вітром. На вікно не попадає пряме сонячне. Вікно частину ІЧ тепла поглинає частину відбиває.

Жалюзі в середині : На вікно пряме сонячне, частину відбиває, частину поглинає, ІЧ і пряме сонячне валить на внутр жалюзі. Вони поглинають і відбивають на вікно. Конвекція в приміщенні розносить тепло від умовного калорифера... Це приблизно як різниця монтажу батареї опалення під вікном ззовні чи з середини будинку :)

Плівка сильно зменшує к-сть поглинутого, а відповідно і нагрів. :Rose:

 

А чому так песимістично? Припустимо є велике приміщення (35-50 кв.м) та потужний кондиціонер (18-ка), який дує локально. "Знову фізика. холод стелитиметься по підлозі" в іншій частині приміщення?

Так, вона... Якщо приміщення велике і просторе - кондюк задуває/розганяє холод по об'єму. Якщо приміщення вузьке, з пройомами, поворотами тощо. Буде або вітер або конвекція (холодне до низу гаряче під стелю.) :unknown:

Змінено користувачем porterlv
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пишуть, що температура буде на 10-15 С нище. То навіщо тоді кондиціонер? Де Ви раніше були? :oops:

У нших джерелах - нижче на 4-7 градусів у жаркий день.

Ціна негуманна взагалі як на мене. Від 45 євро за м2

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У нших джерелах - нижче на 4-7 градусів у жаркий день.

 

Для мене - за щастя.

 

Ціна негуманна взагалі як на мене. Від 45 євро за м2

 

Бачив у вітчизняного виробника по 550 грн/кв.м.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подумайте про зовнішні жалюзі.

Як варіант - дзеркальна тонуюча плівка ззовні вікон (+ внутр жалюзі)

 

Буду(емо) вдячний(і) за посилання на відповідні конструкції з оптимальним співвідношенням ціна/якість.

Особливо за дзеркальну тонуючу плівку ззовні вікон.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для мене - за щастя.

В мене температура зараз коливається у діапазоні 23-57.

 

 

Бачив у вітчизняного виробника по 550 грн/кв.м.

 

То мабуть найпростіші без регулювання .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Посилань не дам бо не маю, гуглити вмієте. Гарно поклеїти можуть ті, що тонують автоскло та і любий віконщик, мабуть.

Також, у продажі є склопакети з напиленням із заводу.

 

Ціна зовнішніх жалюзів суто маркетингова. Беріть приклад у жарких країн. Вони жалюзі з дерева роблять, масляною фарбою малюють (бажано білою), регулювання - адаптивне типу хуже/лучьше, на двох завісах :)

А називають вони це все ставнями. і використовують як частину екстерєрного оздоблення. Дешево, сердито і головне ефективно.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Посилань не дам бо не маю, гуглити вмієте.

 

Я вирішив, що Ви в темі.

 

Гарно поклеїти можуть ті, що тонують автоскло та і любий віконщик, мабуть.

 

Я так розумію, що для поклейки ззовні виймають склопакет.

 

Ціна зовнішніх жалюзів суто маркетингова. Беріть приклад у жарких країн. Вони жалюзі з дерева роблять, масляною фарбою малюють (бажано білою), регулювання - адаптивне типу хуже/лучьше, на двох завісах.

А називають вони це все ставнями. і використовують як частину екстерєрного оздоблення. Дешево, сердито і головне ефективно.

 

Мені для офісу - не дозволять. Та й шостий поверх -ще відірветься і запарусить.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

0
А навіщо те регулювання? Зима-літо?

 

Ні, для регулювання в залежності від сили сонця і пори доби.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ні, для регулювання в залежності від сили сонця і пори доби.

 

Воно варте тих грошей, що за них просять?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Погуглив "Солнцезащитная зеркальная пленка G-M 20 ХТ (серебро) для наружной поклейки (экстерьерная), ширина - 1,52 м". Ціна плівки - 9 у.о./кв.м, якщо їх матеріал і монтаж - 580 грн./кв.м за все (метраж рахують в чистоті). Дорога робота. Шукати бюджетних майстрів чи спробувати самому?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Воно варте тих грошей, що за них просять?

Із урахуванням обіцянок-цяцянок продавців думаю - для мене не варте. У першу чергу призначення усіх тих ролей - захистити від фізичного проникнення. Щодо чарівного зниження температури в помешканні виникають питаннячка. Мені із глибиною балкона у 130 см по виносу ставити таке нема смислу.

 

Добавлено через 9 минут

 

Погуглив "Солнцезащитная зеркальная пленка G-M 20 ХТ (серебро) для наружной поклейки (экстерьерная), ширина - 1,52 м". Ціна плівки - 9 у.о./кв.м, якщо їх матеріал і монтаж - 580 грн./кв.м за все (метраж рахують в чистоті). Дорога робота. Шукати бюджетних майстрів чи спробувати самому?

Да і сама плівка недешева.

Автомобільна дешевше.

www.best-auto.com.ua/avtomobilnye-plenki/plenki-pod-hrom/

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да і сама плівка недешева. Автомобільна дешевше.

 

9 у.о. - це 245-270 грн. Я дивився хорошої якості. В них також є плівка на авто. Я вважаю, що на матеріалі економити не варто. А ось робота під питанням - зараз вивчаю нюанси: шукати майстра чи ризикнути самому. Мені для офіса - аби функціонувало, дизайн другорядний.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...