Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сильно нагрівається площа коробу обшивки над склом каміну. Це нормально?

nayerskeyak

Рекомендовані повідомлення

Вітаю!

 

Короб топки з суперізолу зсередини обшитий товстою фольгою (без вати, просто фольга).

Під час горіння топки дуже сильно нагрівається область коробу над склом каміну приблизно висотою 30см вверх над склом на шириною десь 40см (ширина скла топки - 80см). Температури не заміряв (немає чим) але руку тримати більше 5сек неможливо. Фасад топки обклеєний керамогранітом висотою 20 см над склом.

 

В когось таке спостерігається?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В когось таке спостерігається?

Вент. решетки - есть в наличие.?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вент. решетки - есть в наличие.?

 

А чого їх не має бути??? Звичайно є. І не "в наличіє", а встановлені. і розведення трубою з нержавійки навіть на другий поверх теж.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А чого їх не має бути??? Звичайно є. І не "в наличіє", а встановлені. і розведення трубою з нержавійки навіть на другий поверх теж.

 

Так опишите подробности обустройства вашего камина. Вам тут никто ничего не должен.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так опишите подробности обустройства вашего камина. Вам тут никто ничего не должен.

 

Немає ніяких особливих подробиць крім опису в повідомленні. Якщо у Вас особисто такого не спостерігалось - не засмічуйте будь ласка тему.

Якщо у Вас є камін - просто можна сказати що так - спостерігав таке, або ні - в мене не спостерігається. Якщо у Вас нема каміну - нема сенсу розводити теорії про його влаштування.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Попытки помочь пресечены на корню :lol:

З такою допомогою скоріше сам собі допоможеш:lol:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня панель из песчаника между стеклом и карнизом тоже прилично греется. Но греется снаружи и только от конвекции горячего воздуха от раскаленной топки. И это нормально. Надо понять откуда /дровишки/ тепло. Если изнутри, то неверно надо было в этом месте более толстый изол. Думаю ничего страшного не произойдет. В худшем случае отвалится 1-2 шт. керамогранита. Подклеете назад
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якраз у тій області що нагрівається, зсередини (переглянув фото монтажу) приклеєна додатково ''панель'' суперізолу шириною близько 30см. Там з'єднання проходить і ця панель слугує таким ''з'єднувачем''. Таким чином над склом топки в висоту 30см товщина суперізолу становить 6см. Я думаю замала пропускна здатність повітря можливо... Тим більше що в комплекті до топки є ''екран'', який має вигляд сталевої пластини загнутої по всій довжині назовні на 1см, що встановлений на топку над склом зсередини. Призначення - запобігання проникненню диму в камеру коробку, якщо зашвидко дверку відкрив. Думаю що і він заважає вільному проходженню повітря. І його є можливість звідти вийняти я думаю (в мене з обох боків знизу досить немаленькі решітки для приточного повітря). Спробую його дістати.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 рік потому...
Вітаю!

 

Короб топки з суперізолу зсередини обшитий товстою фольгою (без вати, просто фольга).

Під час горіння топки дуже сильно нагрівається область коробу над склом каміну приблизно висотою 30см вверх над склом на шириною десь 40см (ширина скла топки - 80см). Температури не заміряв (немає чим) але руку тримати більше 5сек неможливо. Фасад топки обклеєний керамогранітом висотою 20 см над склом.

 

В когось таке спостерігається?

 

Все дуже просто.

Між вкладишем та коробом треба залишити "вентиляційний" зазор 2-3см. Скоріше за все у вас його немає. Проблема не стільки в тому, шо гріється короб з облицюванням, а те, що перегрівається топка у верхній частині і може вийти з ладу. Про зазор 2-3см між верхньою частиною топки та коробом з великою вірогідністю знайдете в інструкції по монтажу вашої топки або 100% в документі TROL-2006 (німецьки правила монтажу камінів, печей). В інструкції до Nordflam написано, що за відсутності того зазору виробник знімає з себе гарантійні обов'язки.

Кажу впевнено бо у самого монтажник не залишив зазор і грілося облицювання над топкою. Після того я переробив і короб над топкою тепер майже зовсім холодний.

На фото "до" і "після".

IMG_20191231_215607.thumb.jpg.1e8ff203b9f2459fcb090db801f1890a.jpg

IMG_20200107_113803.thumb.jpg.f83672f15c40854bff408356f27ebc21.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зараз ще й дуже жалкую, що "по бідності" вибрав вату. Яка б вона спеціальна не була, а при сильному прогріванні чути запах.

Хотів робити із піноблока, а "майстер" відговорив. Казав, що піноблок при нагріві щось там виділяє, а вата paroc fireplace тримає 700С. Вата тримає, а клей випаровується, особливо коли вата топки торкається. Прогрівав для експертменту шматочок вати феном 300С і чути неприємний запах.

Після того, як зробив зазор, ніби запах зник. Але ж те, що я його не чую не дає гарантії, що отруйних речовин немає.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
Часто встречаю фотографии обклада каминов сделанного в виде прямоугольного короба, обшитого поштукатуренным гипсокартоном, т.е. без какого либо камня. Внешне выглядит довольно пристойно до эксплуатации, но у меня возникает вопрос. Как у них не перегревается и не подгорает панель над камином? Ведь открывая дверцу пламя может пыхнуть наружу.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как у них не перегревается и не подгорает панель над камином?

Ни разу ни "пыхало" наружу, это как оно пыхает то? Так и лицо надо под камень прятать с такими раскладами.

А вообще у них же не голая штукатурка, сейчас краски такие, что хоть мой их хоть что не делай, а им всё равно.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Часто встречаю фотографии обклада каминов сделанного в виде прямоугольного короба, обшитого поштукатуренным гипсокартоном, т.е. без какого либо камня. Внешне выглядит довольно пристойно до эксплуатации, но у меня возникает вопрос. Как у них не перегревается и не подгорает панель над камином? Ведь открывая дверцу пламя может пыхнуть наружу.

 

У меня пока не было отделано мозайкой, то на шпаклевке гипсокартона был виден небольшой темный след. Сейчас на мозайке ничего не видно, никогда ее не мыл. Либо научился топить правильно либо на мозайке ничего не видно. На фото в сети часто вижу закопченную часть короба над топкой.

Если плохая тяга или резко открывать дверцу топки, топить сосной и пр., то выброс дыма из топки не избежать. Если же нормальная тяга, дверцу не дергать, то дыма и следо от нее на коробе не должно быть. Но никто не застрахован от редких "выхлопов". По этому я бы не рекомендовал красить белоснежной краской такие места.

 

Если между верхней частью топки и коробом будет минимум 2 см вентиляционный зазор, то греться не будет.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 9 місяців потому...
Часто встречаю фотографии обклада каминов сделанного в виде прямоугольного короба, обшитого поштукатуренным гипсокартоном, т.е. без какого либо камня. Внешне выглядит довольно пристойно до эксплуатации, но у меня возникает вопрос. Как у них не перегревается и не подгорает панель над камином? Ведь открывая дверцу пламя может пыхнуть наружу.

 

Насчёт вырывающегося пламени - если подобное происходит, то закопчённая штукатурка будет самой маленькой проблемой... У меня не гипсокартон, а суперизол, но таки поштукатурен. Белой штукатуркой.:) Топлю третью зиму. Следов на штукатурке не вижу, хотя ни разу не мыл. Даже стёкла не протирал.:pozor:

В моей топке конструкционно сделана рамка снаружи с зазором до 10мм от корпуса топки. Я решил, что зазор уже есть и примкнул суперизолом к рамке. При длительной растопке часа через 3-4 как и ТС ощутимо нагревается поверхность портала непосредственно над стеклом. Сантиметров 10 в высоту и наверное на половину ширины фронтонного стекла. Над боковым стеклом почему-то никогда не греется. Меня это вообще не беспокоит. В конце концов над решёткой примерно та же картина. И там до деревянного потолка сантиметров 80, а до деревянной балки вообще 60. Вот это меня вначале беспокоило. Но так как дерево не греется ощутимо, то успокоился...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...