Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

болото на дні котлована після проливних дощів. що робити?

ivan23

Рекомендовані повідомлення

Викопав котлован 2 метри глибини 10 x 10 під монолітну фундаментну плиту і цокольний поверх. Тільки викопав - пішов дощ. Набралася вода 20 кубів десь - спустив її самотьоком поруч в каналізацію. Думав підсохне - але дощ знову і знову падав і так 2 тижні. Я знову і знову спускав.

Тепер вже 3 дні сонце і ось:

8RFF802.jpg

Це суто дощові води. Підземні води на глибині 2.6 - провіряв. зараз 2м глибина котлована.

Як правильно бути в цьому випадку. Грунт - супісок.

Земля мяка - коли по ній ходиш - прогинається і тріскається - до дощів була дуже твердою.

Що робити - знімати шар грунту? лити так? щось засипати? Якщо зніму шар грунту - а це десь треба 30 см - то залишиться до грунтових вод 30 см прослойка - якось боязко.

Підкажіть бо думки спеціалістів розходяться.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если стоит вода, значит грунт плотный. Что значит "лити так?" Вы хотите туда сразу бетон лить? Ну нет, конечно. Я бы засыпал слой пгс. Или даже сначала крупный щебень, потом более мелкий, потом пгс. И все сильно трамбовать.

Но лучше дождитесь, пока специалисты ответят - я просто поумничать зашел)

Сам подобные вопросы тут задаю )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я две недели выжидал хорошую погоду, прежде чем начать копать котлован... чтоб успеть выкопать, закатать обратную подушку и залить ленту... а шо Вам мешало?) ...теперь надо ждать пока высохнет

7.thumb.jpg.6542c57cdddccdf23730f9006ad70603.jpg

9.thumb.jpg.cbbd9f17f2dff95c87676dbba4935098.jpg

36.thumb.jpg.e0e135f734c522695a4e723e4b21eacf.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а шо Вам мешало?)

І я так само планував вичекати хорошу погоду. Я розрахував що мені хочаб тиждень сухої погоди. Переглянув всі прогнози наш. польський. BBC - всі показували тиждень сухо. Почав, на 2 день вже майже закінчував котлован як прогноз і погода почали мінятися на грози. На 3 день пішов дощ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ІМХО:

1) вже таких сильних затяжних дощів не передбачається, зараз погода, трохи таки підсохне.

2) навіть якщо зверху є шар грунту, то при таких сильних зливах, значна частина вологи доходить і до цих шарів, тобто вони і без котловану таки трохи замокають.

! Врешті, інколи і піднімаються грунтові води.

3) основні проблеми фундаментів виникають взимку, якщо фундамент має витримати зими, то і намокання цих шарів на дні котловану теж повинен витримувати.

4) Коли будують 3+ поверхи, то в котловані працюють явно не день-два. Будують же ж?

Який обсяг робіт треба Вам виконати в котловані і скільки часу це займе?

Стінки цоколя плануєте якої товщини і з якого матеріалу (моноліт/ФСБ)?

Повторюсь, це суто ІМХО не архітектора.

 

ПС в даних геологїі несучу здатність грунту дають в сухому/вологому стані, наприклад в мене 19/12. Тобто це буває. Навіть вказано, що такий то от шар розмокає у воді.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Викопав котлован 2 метри глибини 10 x 10 під монолітну фундаментну плиту і цокольний поверх. Тільки викопав - пішов дощ. Набралася вода 20 кубів десь - спустив її самотьоком поруч в каналізацію. Думав підсохне - але дощ знову і знову падав і так 2 тижні. Я знову і знову спускав.

Тепер вже 3 дні сонце і ось:

 

Це суто дощові води. Підземні води на глибині 2.6 - провіряв. зараз 2м глибина котлована.

Як правильно бути в цьому випадку. Грунт - супісок.

Земля мяка - коли по ній ходиш - прогинається і тріскається - до дощів була дуже твердою.

Що робити - знімати шар грунту? лити так? щось засипати? Якщо зніму шар грунту - а це десь треба 30 см - то залишиться до грунтових вод 30 см прослойка - якось боязко.

Підкажіть бо думки спеціалістів розходяться.

 

 

Мабуть ваш пісок з домішками глини, раз грунт твердий, тріскається і вода стоїть зверху. Грунт може бути водонасичений, але якщо грунтові води так близько, це буде однозначно проблемою в майбутньому. Живу в цоколі - після оцих літніх злив наступає катастрофа - стіни підмокають, ніяка гідроізоляція не допомагає. Вологість в квартирі 80-90% - тобто майже краплі в повітрі. Все моментально починає цвісти. А ще немає вентиляції. Всі помилки будівництва приходиться виправляти самій. Добре, що займаюсь проектуванням в будівництві і маю колег порадитись з ким. Під плити підлоги треба робити щебнево-піщану підготовку на 30 см з такими проблемами, потім я б і руберойд поклала, і лише тоді заливати плиту. Ала за присутності грунтових вод так близько треба влаштовувати по периметру дренажні колодязі -це окремий проект. І краще це зробити з самого початку!

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Який обсяг робіт треба Вам виконати в котловані і скільки часу це займе?

4 дні щоб підсипати. повязати і залити плиту.

Стінки цоколя плануєте якої товщини і з якого матеріалу (моноліт/ФСБ)?

40 см. моноліт.

 

Добавлено через 1 час 12 минут

Я знаю що якщо я туда засиплю щебінь то він просто ввійде в то болото і все. Чи ні? А якщо пісок? - я пробував трошка сипати в одному місці - то якшо його встрамбувати - то вроді нормально - ходиш по ньому - не просідає.

Грунт мокрий знімати - це за моїми підрахунками мінімум 30 см і ніхто не дасть гарантії що дощ не піде знову. Можу не встигнути. Сохнути воно також довго буде..

Дренаж по периметру чи якийсь інший?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня фактически такая же ситуация было. Только грунтовые воды высоко и дно котлована представляло влагонасыщенный песок.

https://www.stroimdom.com.ua/forum/showpost.php?p=173845&postcount=8

 

Я бы подождал пока подсохнет. Насыпал песок 10 см. Утрамбовал. Застелил геотекстить. Потом щебень 5/20 10 см. Потом подбетонку 5 см из ЦПС или шипованную мембрану. Потом лить плиту.

 

Дренаж вокруг плиты

https://www.stroimdom.com.ua/forum/showpost.php?p=236702&postcount=62

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я бы подождал пока подсохнет. Насыпал песок 10 см. Утрамбовал. Застелил геотекстить. Потом щебень 5/20 10 см. Потом подбетонку 5 см из ЦПС или шипованную мембрану. Потом лить плиту.]

 

А еще лучше убрать залитый слой.

 

Добавлено через 43 секунды

 

Воду в колодцах наблюдали? Или деньги на ветер? ):

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Воду в колодцах наблюдали? Или деньги на ветер? ):

 

Да, в этом году видел.

https://www.stroimdom.com.ua/forum/showpost.php?p=4584033&postcount=729

 

Пока решал с покупкой дренажного насоса, вода спала. Вода не поднялась выше уровня фундаментной плиты и в подвал не попала. На перестарховываться надо. Насос поставлен.

У соседей полные подвалы воды. Я был умнее и не стал копать котлован глубоко. Сделал высокий цоколь))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А еще лучше убрать залитый слой.

Там см так 30 а може і більше. його прийдеться вибирати вручну так як трактор там сяде на "пузо" і все. А вручну - це днів десь 3 точно. А потім знову дощ - і то саме. Нема цього року сухої погоди довго. Я думав серпень місяці - зазвичай найсухіший - а воно раз в 2-3 дні дощ. Зараз він сухий максимально. Якщо завтра сухо троха зніму хочаб болото 3 см зверху. засипаю трамбую. мембрану і вяжу арматуру А на завтра грозу передають... І хмариться от. Такі справи.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

засипаю трамбую. мембрану і вяжу арматуру А на завтра грозу передають..

Залейте из раствора подбетонку 5 см по мембране. Она застынет за сутки. Потом дождь уже будет не страшен. Вяжите каркасы и заливайте бетон.

Если будет сильный ливень выкопайте рядом дренажную яму. Пусть в нее стекает и выкачивайте за борт.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А на завтра грозу передають... І хмариться от. Такі справи.

 

дуже дощове літо. На ЧТ уже сильні дощі на Заході.

Тепер, принаймні, є відомі варіанти як захищати дно котловану від розмокання.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нема цього року сухої погоди довго. Я думав серпень місяці - зазвичай найсухіший - а воно раз в 2-3 дні дощ.

дуже дощове літо.

 

За всю Украину не говорите ;). У нас все наоборот - 30-33 градуса и дождей уже 2 недели не было и особо не обещают :)

 

До этого всего неделя дождей была и еще недели 2-3 жара за 30. Этот год реально сухой :-D

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...