Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Прошу помощи - жена заставляет ставить камин

ви-рус

Рекомендовані повідомлення

За основу камина хочу взять топку с водяным контуром. Задача в том, чтобы впихнуть его в комнату-студию размером 11мХ4,5 м. Камин изначально не проектировался, дом (одноетажный с мансардой), находиться на стадии штукатурка-разводка отопления. А так как крышу облом дырявить для дымохода, решил поставить камин у наружной стены, чтобы дымоход прошел только через свес крыши. А дальше прошу помощи коллективного разума.

Местом установки камина выбрал место, где раньше было окно (кстати никому не нужно новое хорошее двукамерное окно?) Итак есть проем 1,6мХ1,0м. в кирпичной двухрядной стене, между рядами пустота 10см. Думаю один ряд кирпича заложить( изначально ряд был в полкирпича, закладывать буду в кирпич), а второй разобрать до пола. Итого получить ниша 15 см. Думаю утопить топку, чтобы меньше моргала. Так можно?

Теперь о подиуме для топки. Какой высоты его выстраивать? Можно ли его завязывать с фундаментом и как дальше поступить с дымоходом: черный металл, нержавейка или...? Свес крыши 60 см + водосточка - обойти не получиться, прийдеться дырявить. Как и чем лучше? Я думал черным металлом внутри, а снаружи ( 30 см от потолка 1-го этажа) перейти на нержавейку. Если в чем-то ошибаюсь, исправьте меня пожалуйста.

Да, и почему, собственно, водяная топка. На мансарде будут батареи, думал стояк завести прямо в них, так как горячая вода поднимается вверх, получиться типа защита от закипания...

Ну как-то так. буду рад любым советам.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думаю утопить топку, чтобы меньше моргала. Так можно?

Можна, але слід подбати про ізоляцію топки від цієї стіни.

Теперь о подиуме для топки. Какой высоты его выстраивать? Можно ли его завязывать с фундаментом

Зав'язка і потреба залежать від того, яка підлога: якщо бетон та плитка - подіум не потрібен. Зазвичай висоту подіуму приймають від 0 до 6см.

как дальше поступить с дымоходом: черный металл, нержавейка или...?

Моя порада - зовнішня нержавіюча. Висоту слід визначати з проекту та розміщення будинку.

вес крыши 60 см + водосточка - обойти не получиться, прийдеться дырявить. Как и чем лучше? Я думал черным металлом внутри, а снаружи ( 30 см от потолка 1-го этажа) перейти на нержавейку.

Все нержавійкою якось простіше. А дірявити - погана ідея. Просто встановити мачту на 70см від стіни. Завтра сфотаю, як у нас.

Да, и почему, собственно, водяная топка. На мансарде будут батареи, думал стояк завести прямо в них, так как горячая вода поднимается вверх, получиться типа защита от закипания...

Яка кількість та потужність радіаторів? Чи вони вже встановлені для гравітаційної роботи?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Все нержавійкою якось простіше. А дірявити - погана ідея. Просто встановити мачту на 70см від стіни. Завтра сфотаю, як у нас.

 

сфоткайте плз, у меня подобная байда намечается:( т.к тоже изначально не планировала дырявить крышу( ЦПЧ), а теперь нужно изворачиваться...и еще, можно потом мачту с нержавейкой облагородить как на картинках ?

921679219_.jpg.b9d45491e45127c493cb55c1885670f6.jpg

1936049194_.jpg.36b5ff55a5ee8b5b73864a8148e5da87.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Начинать надо с самой топки. Далее, если ее вес небольшой (до 150 кг) то никакого фундамента не надо. Просто на плитку станет легко (если топка на подставке)

Утопить можно в нишу, но будет не очень комфортно и удобно вести коммуникации (если там топка впритык будет с нишей). Ну и сама топка она тоже греет прилично, так что отвод тепла от нее в дом это как бы и правильно. Т.е за топкой изоляция стены желательна.

Про доп насос около топки тоже надо бы подумать и поставить..

По поводу трубы. Я за нержав на полной длине. по наружке только с утеплением (т.е двойная).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можна, але слід подбати про ізоляцію топки від цієї стіни.

Ізолювати - це як? Гіпсокартон, вата? Зовні будинок утеплений пінопластом. Топка, припустимо, 60 см. А пройом - 1 м. Виходить по боках лишаеться по 20 см. Цього вистачить?

Яка кількість та потужність радіаторів? Чи вони вже встановлені для гравітаційної роботи?

Зверху 1,2-метрові сталеві радіатори. Можу поставити чугун зверху над котлом. Допдвигун планую ставити обов*язково.

А покрытие кровли из какого материала?

Битумка :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

сфоткайте плз, у меня подобная байда намечается т.к тоже изначально не планировала дырявить крышу( ЦПЧ), а теперь нужно изворачиваться...и еще, можно потом мачту с нержавейкой облагородить как на картинках ?

На картинках муровані димоходи, так не вийде.

Реальна рама виглядає десь так:

 

attachment.php?attachmentid=505839&stc=1&d=1462784371

 

Вам доведеться визначитись, чи це приємливий для Вас вибір з точки зору естетики.

Переваги:

- вартість близько від половини до 2/3 від керамічного

- час монтажу один день

- вартість монтажу значно нижча

- не потребує додаткового фундаменту

- добре працює, має достатню продуктивність

- жодних проблем з конденсатом

- зручне чищення знизу

- швидкий демонтаж, сервіс

Недоліки:

- підходить не для всіх стилів фасадів, що практично не лікується

- слід пильно обирати матеріал димохода та неекономити на якості (хоча, хіба це стосується тільки нержавіючих?)

 

P.S. Я абсолютно нейтрально ставлюсь до матеріалу димоходу, у власному використанні є нержавіючі та керамічні, усі безпроблемні, тільки цегляний на верхів'ї почав трішки сипатись (бай зе вей зовні), а перший нержавіючий був зібраний зовнішній без трійника, що ніби ускладнює чистку, але регулярні пропалювання лікують цю проблему вже років 10. Баталії щодо матеріалу димохода будуть зменшуватись по мірі розвитку ринку і росту фаховості спеціалістів. Я впевнений, що з часом або цей форум помре, або модератори просто будуть карати за безсовісні срачі.

1952343488_IMAG00011.thumb.jpg.99dec1209bf1cee6d3c05053e6895cf5.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ізолювати - це як? Гіпсокартон, вата? Зовні будинок утеплений пінопластом. Топка, припустимо, 60 см. А пройом - 1 м. Виходить по боках лишаеться по 20 см. Цього вистачить?

Мінвата на топці та суперізол чи інший термостійкий ізолюючий матеріал на стіні.

Зверху 1,2-метрові сталеві радіатори. Можу поставити чугун зверху над котлом. Допдвигун планую ставити обов*язково.

Яка їхня кількість? Справа у тім, що топки з водяним клнтуром мають різні номінальні потужності, а реальна потужність суттєво коливається впродовж циклу горіння, тож необхідною є здатність радіаторів передати цю потужність приміщенню.

Наприклад, топка номілу 8кВт з одним склом:

Потужність випромінювання скла ~25%, тобто близько 2кВт, за ізоляції на випромінювання та повітряну конвекцію втрати складуть ще близько 1кВт, решта 5кВт йтимуть на радіатори.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

по-перше ,щиро дякую за фотки, так і планується зробиті на першому етапі, а потім зробити оздоблення перев"язующи димар ( мачту) з будинком

по- друге, срачу не бачу

по-третє, форум не помре:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну как-то так. буду рад любым советам.

Добрий день! Щоб надати Вам необхідні консультації необхідно знати площу будинку та яка система опалення планується.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Починаю закипати.

По-перше, для всіх рекламодавців, хочу одразу зазначити, що топку я вирішив брати у Sheridanа, тому , вибачайте, але всі ваші пропозиції в лічку будуть зайвими.

По-друге. Так повітряна чи водяна? Розумію, що з водяною - ще той гемор, але ак опалити будинок повітряною топкою, якщо його площа 200 квадратів? Де ж все таки більше плюсів?

Так, повітряну поставити легше, але якість опалення гірша, так? Чи може все таки запрягтись та поставити водяну. Це все таки надійніше, як на на мене. І невідомо як складеться далі життя - можливо не буде грошей на газове опалення, треба мати надійний запасний варіант. Варіант з ТТ котлом - не розглядаю, адже не бачу сенсу уродувати будинок сотнею труб навкруги. І до речі, кажучи про повітряне опалення, і, дивлячись на свій салонний автомобільний повітряний фільтр, з жахом уявляю собі вентканал з кладовищем домашніх комах у ньому...

 

Яка їхня кількість?

На першому поверсі у мене тепла підлога + радіатори. Шість штук. На мансарді сім.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Починаю закипати.
Головне, щоб система не закипіла. Як плануєте це зробити?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Починаю закипати.

По-перше, для всіх рекламодавців, хочу одразу зазначити, що топку я вирішив брати у Sheridanа, тому , вибачайте, але всі ваші пропозиції в лічку будуть зайвими.

По-друге. Так повітряна чи водяна? Розумію, що з водяною - ще той гемор, але ак опалити будинок повітряною топкою, якщо його площа 200 квадратів? Де ж все таки більше плюсів?

Так, повітряну поставити легше, але якість опалення гірша, так? Чи може все таки запрягтись та поставити водяну. Це все таки надійніше, як на на мене. І невідомо як складеться далі життя - можливо не буде грошей на газове опалення, треба мати надійний запасний варіант. Варіант з ТТ котлом - не розглядаю, адже не бачу сенсу уродувати будинок сотнею труб навкруги. І до речі, кажучи про повітряне опалення, і, дивлячись на свій салонний автомобільний повітряний фільтр, з жахом уявляю собі вентканал з кладовищем домашніх комах у ньому...

На першому поверсі у мене тепла підлога + радіатори. Шість штук. На мансарді сім.

Щодо теплоносія для опалення будинку, то для повноцінного опалення таки краща водяна топка. І Ви добре відмітили специфіку з брудом у повітряних каналах.

Якщо повернутися до теми під'єднання, то я так розумію, що є бажання опалити не тільки другий поверх, а й перший. Основна циркуляція буде здійснюватись у відкритій системі циркуляційним насосом, а у випадку перебоїв електропостачання, гравітаційно. Коли я запитував про радіатори, то мав на увазі детальну специфікацію "модель-потужність". З попередніх постів здогадуюсь, що радіатори вже під'єднані у гравітаційну, тож система розрахована на таку роботу, а якщо газом можна було опалити до комфортних температур, то каміном тим паче вдасться.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та ні, ґравітаційка була до перебудови. Потім переробив все на " щоб труби не торчали" тепер перероблюю на теплу підлогу + радіатори. А біда не приходить одна -любов моя захотіла ще й камін ...
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та ні, ґравітаційка була до перебудови. Потім переробив все на " щоб труби не торчали" тепер перероблюю на теплу підлогу + радіатори. А біда не приходить одна -любов моя захотіла ще й камін ...

 

Про закипание на слушайте вообще) Бред полный. У меня 9Квт топка на 240 кв.м. Приезжайте покажу. Может держать дом в -20С в комнатах +16С. Не жарко, но не замерзнешь. Воздушка ацкий ацтой для отопления. красота и только. Камин с водянкой и типо красиво и греет. Но не тот КПД как котел на дровах, но зато эстетика и свои прочие бонусы. Хотя про КПД тут я бы и поспорил с практиками.. Теоретики идут в сад.

 

Ви-рис - ставьте водянку, пофиг какой марки, я не продавец котлов, главное сделать систему обвязки простой, продуманной и не дорогой. То, что есть на сайтах и у фирм всякий 90% вода, все гораздо проще.

О чем нужно подумать, так это об отключении электрики внезапно. Вот тут да, при работе камина с водянкой это не есть гуд.

 

Хотя... офф топ. Жена как то топила камин часа так 1.5.. а не был включен газовый котел (так клапан отопления в положении выкл, циркуляция в системе отсутствует ) топка была +87С, труба на выходе от камина в 0.5 метра +160С.

Вот как то так вот. Можно было надеяться на подрывкик, но до него дело не дошло.

 

Удачи!!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Но не тот КПД как котел на дровах, но зато эстетика и свои прочие бонусы. Хотя про КПД тут я бы и поспорил с практиками.. Теоретики идут в сад.

 

А чем КПД топки плохое? У меня например выше 160 градусов температура дымовых газов еще не разу не поднималась, так что ничем не хуже ТТ котла. Просто топочная камера у котла побольше, что несомненно плюс.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

главное сделать систему обвязки простой, продуманной и не дорогой.

Обвязка водяной топки по уму выходит не дешевле обвязки ТТ-котла. Дружащие с головой монтажники зачастую не хотят связываться с водяной топкой.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за участь у темі. Але хотів би отримати конкретні відповіді на такі запитання:

1. Якою повинна буди відстань від топки до задньої стінки. Якою повинна бути товщина ватної ізоляції на задній стінці. До речі, в сусідній темі написано, що ватою взагалі ізольовувати не можна, бо вона сплавляється від високих температур. Чи може я щось неправильно зрозумів?

Якою повинна бути відстань по боках та спереду топки? Чи можна покласти цеглу прямо на топку?

2. Вихід димаря пробивати одразу(бо в данний час закладаю віконний отвір), чи потім, при встановленні топки?

3. Якою повиннна бути відстань від стелі, чи натяжної стелі до димаря?

4. Топку закладати цеглою, а потім зашивати гіпсокартоном, чи можна одразу гіпсокартоном. Хочу зробити щось на кшталт такого півкола:

40ff0edb2c86t.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за участь у темі. Але хотів би отримати конкретні відповіді на такі запитання:

1. Якою повинна буди відстань від топки до задньої стінки. Якою повинна бути товщина ватної ізоляції на задній стінці. До речі, в сусідній темі написано, що ватою взагалі ізольовувати не можна, бо вона сплавляється від високих температур. Чи може я щось неправильно зрозумів?

Якою повинна бути відстань по боках та спереду топки? Чи можна покласти цеглу прямо на топку?

2. Вихід димаря пробивати одразу(бо в данний час закладаю віконний отвір), чи потім, при встановленні топки?

3. Якою повиннна бути відстань від стелі, чи натяжної стелі до димаря?

4. Топку закладати цеглою, а потім зашивати гіпсокартоном, чи можна одразу гіпсокартоном. Хочу зробити щось на кшталт такого півкола:

40ff0edb2c86t.jpg

 

1.У меня расстояние 5 см до стены, там просто обшита оцинковкой. Стена внутренняя. Если бы по внешней кинул бы 5 см базальтовой ваты и всё. или магнезитовую плиту. Температура топки с водянкой в рабочем режиме не выше 60С. Бояться надо температуры на выхлопе.

2. Выход пробивать после установки, чтоб было видно как и где стала топка. Иначе можно не попасть. Я бы так делал

3 Смотря как утеплен дымоход, если там будет какая то декорация (ну закрывать дымоход, то она может существенно снизить температуру около потолка. Если голая труба, то ближе метра я бы не рискнул.

4. Тут дизайн. У меня просто кирпич (1890 г.в) :) Сразу по топке я бы гипс не рискнул. разве что внутреннюю часть профиля проходить оцинковкой. а по верху уже гипс.

 

Только на картинке оно красиво, но нет ни одного технологического окна.. или хорошо спрятали. Они должны быть обязательны!!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за участь у темі. Але хотів би отримати конкретні відповіді на такі запитання:

1. Якою повинна буди відстань від топки до задньої стінки. Якою повинна бути товщина ватної ізоляції на задній стінці. До речі, в сусідній темі написано, що ватою взагалі ізольовувати не можна, бо вона сплавляється від високих температур. Чи може я щось неправильно зрозумів?

Якою повинна бути відстань по боках та спереду топки? Чи можна покласти цеглу прямо на топку?

2. Вихід димаря пробивати одразу(бо в данний час закладаю віконний отвір), чи потім, при встановленні топки?

3. Якою повиннна бути відстань від стелі, чи натяжної стелі до димаря?

4. Топку закладати цеглою, а потім зашивати гіпсокартоном, чи можна одразу гіпсокартоном.

Подивіться мою тему по установці топки, вам багато чого стане зрозуміло, а якщо будуть питання -відповім. www.stroimdom.com.ua/forum/showpost.php?p=3884385&postcount=1.

1. Не менше 5 см.

2. Враховуючи регулюючі коліна можна пробити одразу, або після "примірки" топки.

3. По натяжной стелі... я би не ризикував влаштовувати біля неї димар, якщо він з цегли, треба відокремити димар та натяжну стелю декоративними елементами з гіпсокартону. Можливо я не зрозумів, що мається на увазі по відстані, тоді поправьте мене.

4. Я зашив цеглою, єдиний мінус -розбирати при необхідності нереально або важко (пилюки, сміття, тощо).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

За основу камина хочу взять топку с водяным контуром. Задача в том, чтобы впихнуть его в комнату-студию размером 11мХ4,5 м. Камин изначально не проектировался, дом (одноетажный с мансардой), находиться на стадии штукатурка-разводка отопления. А так как крышу облом дырявить для дымохода, решил поставить камин у наружной стены, чтобы дымоход прошел только через свес крыши. А дальше прошу помощи коллективного разума.

Местом установки камина выбрал место, где раньше было окно (кстати никому не нужно новое хорошее двукамерное окно?) Итак есть проем 1,6мХ1,0м. в кирпичной двухрядной стене, между рядами пустота 10см. Думаю один ряд кирпича заложить( изначально ряд был в полкирпича, закладывать буду в кирпич), а второй разобрать до пола. Итого получить ниша 15 см. Думаю утопить топку, чтобы меньше моргала. Так можно?

Теперь о подиуме для топки. Какой высоты его выстраивать? Можно ли его завязывать с фундаментом и как дальше поступить с дымоходом: черный металл, нержавейка или...? Свес крыши 60 см + водосточка - обойти не получиться, прийдеться дырявить. Как и чем лучше? Я думал черным металлом внутри, а снаружи ( 30 см от потолка 1-го этажа) перейти на нержавейку. Если в чем-то ошибаюсь, исправьте меня пожалуйста.

Да, и почему, собственно, водяная топка. На мансарде будут батареи, думал стояк завести прямо в них, так как горячая вода поднимается вверх, получиться типа защита от закипания...

Ну как-то так. буду рад любым советам.

 

Вам наверное нужен такой дымоход с двойной изоляцией, тепло и пож-безопасность(двойной плащ) первое утепление трубы спец-вата и второе,керамические кирпичи утепленные перлитом (пустоты). Легко и быстро возводимые(сборка лего) ...Эти дымоходы можно возводить как в стене так и снаружи,под любую облицовку не требующей подготовки. ...видео-сборка --http://www.stavbadomu.net/rubriky/videa/kominovy-system-s-tenkostennymi-izostatickymi-vlozkami_24139.html

1927980277_Dvoupruduch-CIKO-GAS--CIKO-3V-UNIVERSAL.thumb.jpg.3460835cf0a2e822310f4736add6045b.jpg

HT-HU-perlit.jpg.e8222484a59d94da2ce4375b266146b7.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Grineko, спасибо за ссылку, но Польша это далеко и сколько это будет стоит у нас и где его найти .... больше вопросов чем ответов.

А пока созрел вопрос: Для топки, размерами 700Х600, заливать подиум размерами

1мХ1м и толщиной 20 см. будет достаточно? Пенопласт под него ложить? (Везде теплый пол) Или нет? Подвод воздуха с улицы 110 кализационной трубой пойдет? Ее утеплять?

Спасибо всем откликнувшимся.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Grineko, спасибо за ссылку, но Польша это далеко и сколько это будет стоит у нас и где его найти .... больше вопросов чем ответов.

А пока созрел вопрос: Для топки, размерами 700Х600, заливать подиум размерами

1мХ1м и толщиной 20 см. будет достаточно? Пенопласт под него ложить? (Везде теплый пол) Или нет? Подвод воздуха с улицы 110 кализационной трубой пойдет? Ее утеплять?

Спасибо всем откликнувшимся.

 

Здесь подробнее и тел. есть,но более подробно на почту.

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=185697

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А пока созрел вопрос: Для топки, размерами 700Х600, заливать подиум размерами

1мХ1м и толщиной 20 см. будет достаточно?

Товщини однозначно так, а от ширини та довжини - в залежності від дизайну зашиття. Важливо, щоб уся конструкція стояла на цьому фундаменті.

Пенопласт под него ложить?

Не потрібно.

Подвод воздуха с улицы 110 кализационной трубой пойдет?

Так, підійде. Гофра 100 чудово підійде для під'єднання від труби до топки.

Ее утеплять?

Не потрібно. Полівінілхлорид достатньо добре ізолює.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Все. Место под топку готово. Теперь мучаюсь следующими мыслями: топку подключать к системе отопления через теплообменник или через теплоаккумулятор? Если через теплоаккумулятор, то через сколько времени я его нагрею? Или все таки проще будет поставить воздушную?...

Я, конечно, больше склоняюсь к водяной. Но топочная с одной стороны дома, а сама топка с другой. А это - 11 метров. Значит нужно 11 метров меди на трассу. А трассу где вести- в перекрытии между 1-м и 2-м этажом или в теплый пол трубы замуровать в утеплителе? Кто что подскажет умного?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...