Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

помогите с выбором топки

sub7even

Рекомендовані повідомлення

Здравствуйте, строю домик, в качестве отопления остановился на каминной топке (воздушной) и теплый електро-пол.

 

Обошел несколько магазинов с топками и обзвонил уйму каминщиков. В магазинах сильно прогружают по поводу дорогущих материалов и комплектующих, не делая особого акцента на саму топку, а каминщики наоборот - лучше взять топку дороже а кожух предлагают делать из обычного керам-блока.

 

Поделитесь опытом, не хочу переплачивать.

 

Остановился на вот этой топочке: www.hitze.pl/13,albero-19-sh.html

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Бачите, тут багато невідомих:

Які тепловтрати камінної кімнати? (принаймні площа, об'єднання з іншими кімнатами, висота стелі)

Постійного проживання чи періодичного?

Одноповерхове приміщення чи ні? Якщо є інші поверхи, то їх опалювати теж?

Енергоефективний будинок, чи значних тепловтрат?

Яке розташування каміна в будинку? (центр, зовнішня стіна)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Будинок 9х9 Перший поверх повноцінний, другий мансарда. Висота 2,4м

Постійного проєивання

Каміном планую опалювати два поверхи (тепловими каналами), окрім половини першого (гараж)

Стіни в півтора цегли. Камін по центру будинку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Будинок 9х9 Перший поверх повноцінний, другий мансарда. Висота 2,4м

Постійного проєивання

Каміном планую опалювати два поверхи (тепловими каналами), окрім половини першого (гараж)

Стіни в півтора цегли. Камін по центру будинку.

 

Система конвективного опалення не є найкращим вибором для будинку постійного проживання, як основне джерело тепла. Погляньте на мазанину нижче:

 

 

attachment.php?attachmentid=512007&stc=1&d=1465922246

 

 

Це дуже схематично, але сподіваюсь, суть відображає.

1) На малюнку показано графік роботи конвективної топки. Звичайно, можна переводити її в режим повільного горіння, але кардинально це ситуацію не міняє. Як бачите, піки горіння необхідно відслідковувати вручну, як і рівну періодичність закладок.

2) Уся штрихована область витягуватиметься електричним котлом. Намагання компенсувати роботу ел.котла може призводити до перегріву, оскільки крива горіння переміститься вверх.

3) Якщо топка конвективна, то одразу докупіть зволожувач, адже у випадку основного джерела, він однозначно стане Вашим незамінним помічником у боротьбі з пересушеним повітрям.

Якщо Ви плануєте систему опалення і не хочете бути обдуреним, намагайтеся робити неупереджений і обережний вибір. Як неодноразово вже тут обговорювалось на форумі: конвективні каміни не можуть і не мають бути основним джерелом тепла в помешканні, особливо постійного проживання. Для цього вже давно придумали акумуляцію.

Image68.png.7fcd70a18f8bf91f4980378bc6c1609d.png

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Здравствуйте, строю домик, в качестве отопления остановился на каминной топке (воздушной) и теплый електро-пол.

 

Обошел несколько магазинов с топками и обзвонил уйму каминщиков. В магазинах сильно прогружают по поводу дорогущих материалов и комплектующих, не делая особого акцента на саму топку, а каминщики наоборот - лучше взять топку дороже а кожух предлагают делать из обычного керам-блока.

 

Поделитесь опытом, не хочу переплачивать.

 

Остановился на вот этой топочке: www.hitze.pl/13,albero-19-sh.html

 

 

Топки Hitze на украинском рынке потихоньку становятся узнаваемыми. Хоть и не так давно появились. Это поляк но в сравнении с Kratki их можно отнести к премиум сегменту. Так как герметичность топок на очень высоком уровне + двойная подача воздуха в камеру сгорания через 1 патрубок. для дожига и подколосниковая для горения. Приходилось монтировать порядка 5 каминов с данными топками могу сказать своих денег они стоят. Я так понимаю вы остановились на этой модельке kaminhouse.com.ua/kamin/item/%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D1%8F-%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BA%D0%B0-hitze-albero-19kw-al19sh?category_id=103

на фото обзор такой же но с вертикальным подъемом дверей и тонированным стеклом

image1.thumb.JPG.10d68f9c9069f5a9b818cc715266dd8a.JPG

image2.thumb.JPG.c8c338d250a9943156f37562064a2664.JPG

image3.thumb.JPG.8de846cad962536c9da2031b1754d089.JPG

image4.thumb.JPG.8cc66e4e1f9b428476159b7db840a1b1.JPG

image5.thumb.JPG.cb55306111ce8107c14cdab8dea91ead.JPG

image6.thumb.JPG.fb939a3a7455010a70bb6507f4c8a12f.JPG

image7.thumb.JPG.3ebff70b92473bbde934ad9f751e6b09.JPG

image8.thumb.JPG.cb20a8bf02fca7a02f10314da66775cf.JPG

image9.thumb.JPG.599713571b64d88a647e04c05c4f34d0.JPG

image10.thumb.JPG.97fa5ce1d1c23eb2ecec2f6fb86228c3.JPG

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я так понимаю вы остановились на этой модельке kaminhouse.com.ua/kamin/item/%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D1%8F-%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BA%D0%B0-hitze-albero-19kw-al19sh?category_id=103

 

Да, думаю ее и возьму, за гильотину переплачивать не хочу:)

 

Добавлено через 6 минут

Система конвективного опалення не є найкращим вибором для будинку постійного проживання, як основне джерело тепла.

Якщо топка конвективна, то одразу докупіть зволожувач, адже у випадку основного джерела, він однозначно стане Вашим незамінним помічником у боротьбі з пересушеним повітрям.

 

На водяній основі а тим паче котел встановлювати не хочу, тому що зимою це прив'язує до будинку, і будинок не залишиш на неділю без нагляду.

 

Пересушеного повітря не повинно бути, забір повітря буде з вулиці.

 

Що Ви маєте на увазі про акумуляцію? це такі "бублики" схожі на кераміку які встановлюються на саму топку?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На водяній основі а тим паче котел встановлювати не хочу, тому що зимою це прив'язує до будинку, і будинок не залишиш на неділю без нагляду.

Може й так, я просто не любитель черпати воду з бачка, щоб морозами не розвалило, тож усюди водяне+електрика для підтримування плюсової. А може й ризиків нема, тут у кого як. У будь-якому випадку рішенням є незамерзаюча рідина.

 

Пересушеного повітря не повинно бути, забір повітря буде з вулиці.

Забір повітря не грає жодної ролі. Гора консультантів у салонах мала б про це знати і розповідати. Забір повітря унезалежнює роботу каміна від температурних коливань зовні та всередині. Ніякого випалювання кисню чи пересушування/недосушування ЗПП не створює. Подосліджуйте тему і побачите, що ЗПП не є панацеєю ні від чого взагалі, а лишень інструментом в руках толкового монтажника.

Пересушування повітря з'являється від потуг опалити весь будинок конвективним каміном, оскільки видобувати великі потужності з повітряної топки можна лишень шляхом перегрівання її поверхні. Тому поверхня топки нагрівається до 300С (а буває і вище), що й призводить до пересушування. Приведу нескладний приклад:

Середньої ізольованості будинок 150 м.кв. в холодний період втрачає близько 7кВт тепла. Отже, саме стільки і потрібно компенсовувати. 7 кВт : 3,5 кВт*год/кг = 2 кг щогодини. В такому випадку щодоби спалюватиметься 2 кг * 24 год = 48 кг дров. Якщо розраховувати на 4 закладки на добу, то отримаємо: 2 кг * 24 год /4 закладки = 12 кг – це вага кожної закладки. Не кожна конвективна топка розрахована на таке використання, окрім того, дрова не горять з виділенням 3.5кВт*год: вони розгоряються, горять інтенсивно, тоді повільно згасають, виділяючи в піку і 20 кВт, а в хвостах 1-2 кВт. Хоча приємний момент тут у тому, що Вам вирішувати і завжди є ймовірність, що все буде гаразд.

Що Ви маєте на увазі про акумуляцію? це такі "бублики" схожі на кераміку які встановлюються на саму топку?

У тому числі і вони, рішень є багато. Завдяки керамічному акумулятору і з'являється чудова можливість закласти 12-15кг у топку, яка на це розрахована і рівномірно отримувати м'яке тепло при нерівномірному прогорянні.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да, думаю ее и возьму, за гильотину переплачивать не хочу

 

Это ещё то "Г", рано или поздно любое стекло необходимо чистить, а разбирать намучаетесь (благо если конструкция позволяет, переключить на дверцу).

 

Пересушеного повітря не повинно бути, забір повітря буде з вулиці.

 

Забір повітря не грає жодної ролі. .....Ніякого випалювання кисню чи пересушування/недосушування ЗПП не створює.

 

Нагрев камином помещение, вы опять же травите это тепло просто в трубу, плюс не забываем улучшенная тяга. Однозначно подача воздуха с улицы.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Здравствуйте, строю домик, в качестве отопления остановился на каминной топке (воздушной) и теплый електро-пол.

 

Обошел несколько магазинов с топками и обзвонил уйму каминщиков. В магазинах сильно прогружают по поводу дорогущих материалов и комплектующих, не делая особого акцента на саму топку, а каминщики наоборот - лучше взять топку дороже а кожух предлагают делать из обычного керам-блока.

 

Поделитесь опытом, не хочу переплачивать.

 

Остановился на вот этой топочке: www.hitze.pl/13,albero-19-sh.html

Можно обложить и блоками, используя при этом огнеупорную смесь СТ-61, она предназначена при кладке огнеупорных кирпичей, плитки, при кладке каминов каминов, мангалов, печей и т.д.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нагрев камином помещение, вы опять же травите это тепло просто в трубу, плюс не забываем улучшенная тяга. Однозначно подача воздуха с улицы.

Це питання вже обговорювалось багато разів і щоразу все ставало на свої місця. Я не до кінця розумію причини викладених Вами припущень, та про всяк випадок

Нехай маємо ті ж 7квт

7кВт / 3,5 кВт/кг = 2кг дров в годину

На згоряння візьмемо 10м.куб./кг:

10 м.куб./кг * 2 кг = 20 м.куб./год.

Питома теплоємність повітря 1 кДж/кг*К. В 1 м.куб. міститься 1.3 кг, тобто 1.3 кДж/м.куб.*К. Візьмемо -10 С на вулиці, тоді:

1.3 кДж/м.куб.*К * 30 К * 20 м.куб./год = 780 кДж.

Топка, що видає 7 кВт*год, видає 25200 кДж в цю годину, тобто втрати складуть:

780 кДж / 25200 кДж = 3%.

Буду радий, якщо вкажете на помилку в обчисленнях.

revix, чи можу просити Вас оцінити об'єми повітря, необхідні для вентиляції помешкання для топки на 7кВт, кількість тепла цього повітря, що має викидуватись (навіть візьмемо половину цього тепла). Не зайвим буде оцінити тепловтрати на повітревід ЗПП. Для загальної картини ще варто поміркувати от над чим: камін нагріватиме холодне повітря з вулиці, а не помешкання. Також цікаве питання виникає, коли дрова вже прогоріли і через топку сифонить вуличне повітря. Будь ласка, не знехтуйте проханням зробити ці нескладні оцінки.

 

Однозначно подача воздуха с улицы.

www.woodheat.org/the-outdoor-air-myth-exposed.html. Хіба так вже однозначно?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вибачте, я цілковито заплутався!!!

То чи потрібен підвід повітря зовні для повітряної топки чи ні???

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Забір повітря унезалежнює роботу каміна від температурних коливань зовні та всередині.

Хіба так вже однозначно?

и?

да, топка "ест" не много

а целесообразность забора с улицы имхо в следующем:

1) возможность автоматизации (сервопривод на воздушный канал забора)

2) унезалежнює роботу каміна від температурних коливань давления зовні та всередині

3) если предварительно сделать расчет инсталляции по стандарту, то такого как на картинке не будет, т.к. на ветер чуть ли ни самый большой запас берут в системе уравнений давлений (по стандарту)

 

directair2.gif

 

зы т.е. этот велосипед (забор с улицы) уже изобретен как оптимальный вариант эксплуатации топок, но для тех кто хочет сэкономить, то - да можно и без забора

например, что будет с топкой без забора в режиме тления Тдымохода или/и Тдымоотвода, или/и Тдымканалов или/и Ттопки обеспечивает только 8Па, которая стоит в "каминном зале", где стоит кухонный угол с вытяжкой включенной на 600м3 и нет нормальной принудительной вентиляции, которая в балансе учитывает вытяжку?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Моє завдання тут не в тому, щоб когось у чомусь переконувати, просто сталось так, що внаслідок специфіки діяльності мені доступні деякі відомості, якими я можу поділитись зі спільнотою, а полеміку вести виключно на умовах логіки, а не офтопів і накидувань на вентилятор.

 

и?

І якщо я пояснюю відсутність кореляції між ЗПП та пересушуванням, то заперечення revix є офтопом (простіше кажучи, revix погано прочитав чи зрозумів про що йдеться і вказав на втрату тепла, що теж було успішно спростовано). Звичайно, цього я не проти, оскільки це цікаве питання, але офтопи заплутують тред і рано чи пізно ми усі просто втратимо зацікавленість. Якщо у публіки багато запитань по ЗПП - вперед в окрему гілку.

да, топка "ест" не много

Тільки це я і доводив, але чисел втрачається розуміння природи.

а целесообразность забора с улицы имхо в следующем:

А якщо Ви уважно почитаєте тред, то з наявністю користі ніхто не сперечається, лишень з однозначністю.

1) возможность автоматизации (сервопривод на воздушный канал забора)

Можливість автоматизації сервоприводом забезпечується єдиним впускним колектором, а не ЗПП.

) унезалежнює роботу каміна від температурних коливань давления зовні та всередині

Природа різниці тисків ховається у різниці густин, а вона, як Вам відомо, залежить від температур, і останні є первинними. До речі, у нас не кожен має вдома диференційний манометр, але оцінити температуру вдома та на вулиці в змозі без будь-яких приладів і значно краще, ніж палити сірник для перевірки тяги.

3) если предварительно сделать расчет инсталляции по стандарту, то такого как на картинке не будет, т.к. на ветер чуть ли ни самый большой запас берут в системе уравнений давлений (по стандарту)

Приведіть стандарти та поясніть, для чого "брати" вітер, якщо ЗПП все-одно треба ставити.

 

зы т.е. этот велосипед (забор с улицы) уже изобретен как оптимальный вариант эксплуатации топок, но для тех кто хочет сэкономить, то - да можно и без забора

Саме тому я тут і пояснюю, що не завжди, і це просто інструмент в руках толкового інсталятора. ЗПП ліпити всюди буде результатом такою ж проблемою розвитку ринку, як і впарювання повітрянок у всі шпарини тому, і лишень тому, що встановлення просте.

например, что будет с топкой без забора в режиме тления Тдымохода или/и Тдымоотвода, или/и Тдымканалов или/и Ттопки обеспечивает только 8Па, которая стоит в "каминном зале", где стоит кухонный угол с вытяжкой включенной на 600м3 и нет нормальной принудительной вентиляции, которая в балансе учитывает вытяжку?

Однобоке судження. За таких умов і з ЗПП підкидання дров буде схоже на вмиканні газової камери. Окрім того, ганяти топку на межі фолу - не найкращий приклад для наслідування.

 

 

вибачте, я цілковито заплутався!!!

То чи потрібен підвід повітря зовні для повітряної топки чи ні???

Залежить від умов Вашого помешкання. Якщо говорити зовсім просто, то зазвичай скоріше так, ніж ні. Суть у тім, що для якості обігріву це не особливо щось змінює.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приведіть стандарти та поясніть, для чого "брати" вітер, якщо ЗПП все-одно треба ставити.

стандарт EN 13384 отечественная имплементация "ДИМОХОДИ МЕТОДИ ТЕПЛОТЕХНІЧНОГО ТА АЕРОДИНАМІЧНОГО РОЗРАХУНКІВ ДСТУ Б EN 13384-1:2010", смотрите PL ‒ динамічний тиск повітря, Па;

Природа різниці тисків ховається у різниці густин, а вона, як Вам відомо, залежить від температур, і останні є первинними. До речі, у нас не кожен має вдома диференційний манометр, але оцінити температуру вдома та на вулиці в змозі без будь-яких приладів і значно краще, ніж палити сірник для перевірки тяги.

не только от разницы температур

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Залежить від умов Вашого помешкання. Якщо говорити зовсім просто, то зазвичай скоріше так, ніж ні. Суть у тім, що для якості обігріву це не особливо щось змінює.

 

Можливо я помиляюсь, але та як мені пояснили, коли тягне повітря з кімнати обігріву то сильно сушить приміщення.

 

В мене за стіною де буде встановлюватись камін йде гараж, краще тягнути повітря з гаража чи з вулиці?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

стандарт EN 13384 отечественная имплементация "ДИМОХОДИ МЕТОДИ ТЕПЛОТЕХНІЧНОГО ТА АЕРОДИНАМІЧНОГО РОЗРАХУНКІВ ДСТУ Б EN 13384-1:2010", смотрите PL ‒ динамічний тиск повітря, Па;

Стандарт регулює димовідвідний канал і є справді хорошим посібником. Я не бачу, як у PL фігурує притік: вказані рекомендації компенсації динамічного тиску стосуються поривів у точці виходу димоходу. Це компенсація поривів на даху, а не стабільного розрідження на стіні. Розрідження в притічному каналі для горіння тут не регулюється. Також:

Значення PL додається в тому разі, коли димохід має термінал зі специфічними аеродинамічними характеристиками. У всіх інших випадках PL становить 0 Па

не только от разницы температур

Основа механізму - сила Архімеда. Тільки це і мається на увазі, тільки цього і могло стосуватись Ваше виправлення, але оскільки сила А. базована на густині, а та в свою чергу, за законом Гей-Люссака, від температури, то висновок стає очевидним.

Можливо я помиляюсь, але та як мені пояснили, коли тягне повітря з кімнати обігріву то сильно сушить приміщення.

Сушить повітря поверхня топки, тож для цього аспекту немає значення, звідки завести повітря для горіння.

 

Подумайте самі: якщо береться повітря для горіння з приміщення, то нехай камін вже створив пересушене. Але тоді взявши його для горіння, камін підтягне в кімнату свіже, не пересушене, тобто з ЗПП пересушує навіть більше! Насправді в цифрах ця різниця просто мізерна, тому й немає ніякого значення.

 

В мене за стіною де буде встановлюватись камін йде гараж, краще тягнути повітря з гаража чи з вулиці?

В більшості випадків підведення з гаражу краще від вулиці.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стандарт регулює димовідвідний канал і є справді хорошим посібником. Я не бачу, як у PL фігурує притік: вказані рекомендації компенсації динамічного тиску стосуються поривів у точці виходу димоходу. Це компенсація поривів на даху, а не стабільного розрідження на стіні. Розрідження в притічному каналі для горіння тут не регулюється. Також:

 

Значення PL додається в тому разі, коли димохід має термінал зі специфічними аеродинамічними характеристиками. У всіх інших випадках PL становить 0 Па

вы уверены что правильно трактуете/понимаете п.5.10.4?

 

 

5.10.4 Ветровое давление ( P L )

Ветровое давление, P L , принимается равным 25 Па для внутренних районов (бо-

лее 20 км от побережья) и 40 Па для прибрежных районов, если выходное отверстие

дымовой трубы находится под воздействие неблагоприятного давления. Считается,

что выходное отверстие дымовой трубы находится в зоне неблагоприятного давления,

если оно располагается выше конька менее, чем на 0,4 м и расстояние по горизонтали

от выходного отверстия дымовой трубы до пересечения с крышей, или до проекции

конька составляет менее 2.3 м, коме того, если выходное отверстие расположено:

– на крыше, угол уклона которой более 40 0 , или

– на крыше, угол уклона которой более 25 0 , если отверстие для подачи воздуха

на горение и верхняя точка дымовой трубы расположены по разные стороны от конька,

а горизонтальное расстояние от верхней точки до конька составляет более 1,0 м.

Примечание – Считается, что на дымовую трубу оказывают отрицательное воздействие

заграждения, расположенные рядом, например, здания, деревья, горы. Выходное от-

верстие дымовой трубы, находящийся в пределах 15 м от расположенных рядом конст-

рукций, которые располагаются под углом 30 0 к горизонту, а верхняя граница конструк-

ций поднимается под углом более, чем 10 0 над горизонтом, если смотреть из оголовка,

может оказаться под воздействием ветровой турбуленции (см. приложение С). Этого

можно избежать посредством аэродинамического оголовка.

Значение P L следует корректировать, если дымовая труба оборудована оголов-

ком, для которого установлена аэродинамическая характеристика. Во всех других слу-

чаях P L должно быть равно 0 Па.

 

 

Основа механізму - сила Архімеда. Тільки це і мається на увазі, тільки цього і могло стосуватись Ваше виправлення, але оскільки сила А. базована на густині, а та в свою чергу, за законом Гей-Люссака, від температури, то висновок стає очевидним.

в доме отрицательное и положительное давление так же могут возникнуть в следствии работы вытяжки, ПВУ, етс

а если есть забор с улицы, на разбалансированность вентиляции можно не обращать внимание

а сделать сбалансированную вентиляцию стоит оочень дорого

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вы уверены что правильно трактуете/понимаете п.5.10.4?

У мене така ж версія, тільки іншими мовами, але зміст той самий. Якщо маєте бажання - розповідайте про своє бачення, це ж цікаво!

в доме отрицательное и положительное давление так же могут возникнуть в следствии работы вытяжки, ПВУ, етс

а если есть забор с улицы, на разбалансированность вентиляции можно не обращать внимание

а сделать сбалансированную вентиляцию стоит оочень дорого

Я розповім невелику історію з цього приводу:

Якось встановлювали камін в помешканні, де вентиляція організовувалась рекуператором, камінний зал був з'єднаний з кухнею, де якраз і була витяжка. Камін під'єднали до ЗПП. Коли перший раз запалили камін, він просто задимів всередину, оскільки витяжка була ВКЛ., а рекуператор ВИКЛ. Дверцята зачинили і камін нормально розгорівся і гарно горів, але при наступному підкидуванні дров він знову, значно інтенсивніше, почав кидати дим при увімкненій витяжці. Коли увімкнули рекуператор - все стало ОК, усі системи унезалежнились і так надалі і працювало. Happy End.

Мораль цієї історії проста: якщо вентиляція розбалансована, готувати треба без витяжки.:), і хоча насправді це все тільки здається складно, але на побутовому рівні навіть проста дарківська притічка з підігрівом рішає.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А мне нравится эта печь. Вообще читаю и реально склоняюсь к такому камину в новом доме

А какая печь!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...