Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Защита автономной системы энергоснабжения от грозовых разрядов. И КЗ по постоянке.

trik

Рекомендовані повідомлення

Можна перевірити тільки на генераторі імпульсів з формою хвилі струму 8/20 мкс. Як Ви рекомендуєте це виконати?

А вы думаете он сработает именно при такой волне?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можна перевірити тільки на генераторі імпульсів з формою хвилі струму 8/20 мкс. Як Ви рекомендуєте це виконати?

 

воздушный змей на заземленной стальке в хорошую грозу подойдет?:lol:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

приехали вот такие девайсы для солнца:

Нужно пробовать в работе. Где грозу найти?:D

Машинка Фарадея.

Школа опыты по физике помнишь ? Крутишь ручку а потом разряд - хуRсь между двух шариков.

А еще умножитель напряжения

на ютубе посмотри вот для затравки

https://www.youtube.com/watch?v=DdZfm0luYn8

img_9674_enl.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 роки потому...
Від цього потрібно виходити. Якщо буде зовнішній блискавкозахист - буде один розрахунок, якщо немає - інший.

Припустимо у Вас немає зовнішнього блискавкозахисту. Відстань від масиву панелей до інвертора менше 10 метрів (по кабелю). Потрібно один ПЗІП Тип 2 для PV. Для розрахунку робочої напруги ПЗІП необхідно знати величину Uocstc й кількість з'єднаних елементів. Наприклад Uocstc = 45 В. Десять послідовно включених елементів. Uc ПЗІП = 540 В. Наприклад на ОБО це буде V20-C 3PH-600 (арт. 5094605). Якщо відстань по кабелю більша 10 метрів, встановити ще один такий ПЗІП біля сонячної панелі. Але має бути провід РЕ від ГЗШ, що з'єднана з інвертором та заземленням.

По змінному струму. Якщо не має зовнішньої мережі живлення (Автономка) ПЗІП Тип 2 з Iн(8/20 мкс) 5-20 кА, з Up до 1.5 кВ. Наприклад це може бути ПЗІП Saltek SLP-275 V/1+1, в ОБО V20-1+NPE-280, але тільки з нової серії 2014 року (арт. 5095251).Якщо на Ваш інвертор заходить інформація з зовнішніх датчиків - також передбачити захист.

З'являється зовнішня мережа живлення - захищаємо й по ній.

З появою зовнішнього блискавкозахисту вартість та складність захисту зростають.

 

Й так потихеньку все розміщується по своїм місцям, та захищається.

 

Це нічого не дає. Потрібно розраховувати чи попадає ваше обладнання в захисну відстань ПЗІП чи ні. Наприклад в щитку встановлено ПЗІП з Up = 1,2 кВ. Імпульсна стійкість наприклад TV = 1,5 кВ. Захисна відстань такого ПЗІП для такого обладнання = 10 м, якщо Up = 1,0 кВ - відстань 12 метрів. Якщо відстань по кабелю більше - біля TV встановлюємо ПЗІП Тип 3, яких багато продається в вигляді мережевих фільтрів. А якщо наприклад це не TV а електродриль, то захисна відстань для ПЗІП з Up = 1,2 кВ буде 18-20 метрів.

 

 

 

Доброго дня

 

Підкажіть, якщо я встановлюю захист від блискавок - тоді з ваших слів здорожчується захист самих панелей? питання - чи потрібно тоді ставити відвід блискавок? по суті на відвід блискавок в мене 2 штиря по діагоналі будинку і катанка по коньку+стержні на димарях. Захист від блискавок - не звязаний з рамами панелей, але при цьому відстані між ними малі(10-20 см). В інверторі передбачені ЕТІТЕК 2 типу з розрядом на землю.

Підкажіть як краще бути в такому випадку?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підкажіть, якщо я встановлюю захист від блискавок - тоді з ваших слів здорожчується захист самих панелей?

Защита в принципе дорогое удовольствие. Ставится она чтобы не спалить инвертор. При цене защиты 300-350$ в комплекте и цене инвертора от 1000$. И тут сами решайте, надо оно Вам, или не надо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я не могу понять, почему для зданий с установлеными солнечными панелями и с защитой от молний (громоотвод) - нужно больше устройств защиты (ETITEC B + ETITEC C) по сравнению со зданиями без громоотвода?

 

 

У меня сейчас стоит громоотвод, который проходит по коньку крыши, со своим отдельным заземлением по диагонали дома + солнечные панели, контур которых заземлён на заземление дома + запланирован ETITEC C. Правильно ли у меня сделано или нет, и нужно ставить достаточно не дешёвые ETITEC B? или может просто демонтировать громоотвод? :)

 

Я так понимаю, что если молния попадёт в батареи, то никакая защита им не поможе, и вся наежда именно на громоотвод?

 

Документацию читал тут www.eleten.com.ua/ETITEC_2011.pdf

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я так понимаю, что если молния попадёт в батареи, то никакая защита им не поможе, и вся наежда именно на громоотвод?

 

хм. 50/50. но без громоотвода 0/100.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

хм. 50/50. но без громоотвода 0/100.

Рома, а ну-ка расскажите: что значит 0/100? Всем панелям писец или только части? Были случаи?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Рома, а ну-ка расскажите: что значит 0/100? Всем панелям писец или только части? Были случаи?

 

Были..... :-(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Были..... :-(

 

А опыт использования защиты есть? она реально помагает или нет?

Я так понимаю, что наличие громоотвода, в любом случае плюс, как минимум меньше риски возгораний крыши?

 

По правильной защите батарей и внутренних приборов вопрос открыт

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...