Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

автономное отопление в квартире и конденсат.

Vasmih

Рекомендовані повідомлення

Добрый день. Помогите пожалуйста разобраться в проблеме. Имеется квартира в новостройке 8 этаж, 72 квадрата с застекленым балконом, автономное газовое отоплении. Из соседних жильцов мы одни отапливаем. Котел Бош 16 кВт стоит на 40-50 градусов. На балконе и в санузле теплый пол. При наружной температуре днем 7 -10 градусов, в квартире 16-17. Это нормально? Газа уходит примерно 8-9 кубов в сутки. Как-то я не ожидал, что при автономке буду платить больше чем в прошлой квартире, где у нас была общая крышная котельная. Но это не самое печальное, меня больше беспокоит конденсат на плитах перекрытия в наружных и некоторых внутренних углах квартиры. Думал что это с верхнего этажа через плохо выполненый балкон затекает вода, что тоже имело место, но эту проблему устранили, а конденсат не уходит. В квартире сейчас идут работы по штукатурке и шпаклевке, возможно повышенная влажность, но все равно смущает, неужеле это нормально. Извините за много букв. Уже немного подустал от этих проблем.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пока соседи не будут топить ( со всех сторон) конденсат будет. Это физика. Многие пытаются её обмануть, но до сих пор не получилось ни у кого
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пока соседи не будут топить ( со всех сторон) конденсат будет. Это физика. Многие пытаются её обмануть, но до сих пор не получилось ни у кого

 

И будет уходить много газа.

Как соседи заселятся будет легче по газу.

Но некоторые соседи хитрые за счет других соседей обогреваются, был у меня знакомый так он котел редко включал. Экономил, а соседи через стенки топили будь здоров, у них маленькие дети.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Конечно конденсат будет. Внутренние работы требуют много воды, вентиляция в квартирах не ахти. Испаряющейся воде куда-то нужно деваться, вот она и оседает вверху, где теплей. Когда все окончательно высохнет, даже если соседи не будут отапливать, конденсата скорей не будет.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При наружной температуре днем 7 -10 градусов, в квартире 16-17. Это нормально?

Да, у меня всю зиму так (соседи уехали или пенсионеры не топят), но конденсат только вокруг большого окна (потому как однокамерное и фасад не утеплен), больше нигде нет (потому как влажность всегда держу проветриванием в норме)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

есть специальные методы для высыхания стен после внутренних работ.

 

Проветривание?

Я открывал окна устраивал сквозняк, стены и потолок просохли, но потом опять конденсат появился, правда в меньшей степени.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Проветривание?

Я открывал окна устраивал сквозняк, стены и потолок просохли, но потом опять конденсат появился, правда в меньшей степени.

Да уйдет он, когда высохнет. проветривание и отопление. В коттеджах, когда делают штукатурку, там не то что бы конденсат, там дышать тяжело из-за влажности :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Провітрювання малоефективне в холодну пору, бо воно сильно охолоджує повітря всередині приміщенні і випаровування сповільнюється. Я в себе використовую осушувач повітря, який при закупореній вентиляції конденсує 5-10 л води в добу, при цьому споживає 350 Вт Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Проавітрювання малоефективне в холодну пору, бо воно сильно охолоджує повітря всередині приміщенні і випаровування сповільнюється. Я в себе використовую осушувач повітря, який при закупореній вентиляції конденсує 5-10 л води в добу, при цьому споживає 350 Вт

ВОт тут вы в корне неправы.

Влага идет от теплого к холодному, нагреваете квартиру, потом открываете окошки и влага с воздухом убегает. также она уходит через паропропускаемые стены.

 

дом сохнет зимой.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ВОт тут вы в корне неправы.

Влага идет от теплого к холодному, нагреваете квартиру, потом открываете окошки и влага с воздухом убегает. также она уходит через паропропускаемые стены.

 

дом сохнет зимой.

надіюсь, що це був сарказм

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

надіюсь, що це був сарказм

В каком месте? вы знаете сколько воды в штукатурке гипсовой и в стяжке?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зимой во время стройки (постоянная большая влажность от мокрых работ) выгоднее осушитель, после стройки (небольшая влажность от людей) проветривание
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В каком месте? вы знаете сколько воды в штукатурке гипсовой и в стяжке?

Я дуже добре знаю, скільки води міститься в стяжці та штукатурці, а ще краще я знаю закони термодинаміки і значення питомої теплоти випаровування води.

 

Щоб висушити будинок провітрюванням взимку, потрібні колосальні затрати енергії. І не треба плутати капілярну активність матеріалу, дифузію пари та процес фазового переходу. Ви можете собі пояснювати ці процеси на хлопський розум, але фізика в них проста і однозначна, і згідно неї осушувач повітря — це найменш енергозатратний спосіб висушування приміщень підчас і після мокрих робіт в холодну пору.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Проветривание?

Я открывал окна устраивал сквозняк, стены и потолок просохли, но потом опять конденсат появился, правда в меньшей степени.

 

 

www.olx.ua/uk/obyavlenie/arenda-osushiteley-vozduha-na-90-i-140-litrov-sutki-po-dostupnoy-tsene-IDDLHy7.html#64b70b5141;promoted

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я дуже добре знаю, скільки води міститься в стяжці та штукатурці, а ще краще я знаю закони термодинаміки і значення питомої теплоти випаровування води.

 

Щоб висушити будинок провітрюванням взимку, потрібні колосальні затрати енергії. І не треба плутати капілярну активність матеріалу, дифузію пари та процес фазового переходу. Ви можете собі пояснювати ці процеси на хлопський розум, але фізика в них проста і однозначна, і згідно неї осушувач повітря — це найменш енергозатратний спосіб висушування приміщень підчас і після мокрих робіт в холодну пору.

Усе так але є одне "але". Самого осушувача недостатньо - підводити тепло потрібно у будь-якому разі.

 

 

 

І вас можна так зрозуміти що вентиляція погіршує стан з вологістю. Але без осушувача це єдиний шлях виводити надлишки водяної пари та підтримувати вологість. Інша річ - що вентиляція без рекуперації призводить до великих втрат тепла.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

зараз вуличне повітря містить велику кількість вологи. Провітрювання майже незмінить вологість повітря в приміщенні, де йдуть мокрі процесси оздоблення. Тому поки, що не переймайтеся великим споживанням газу, вам потрібно багато тепла для випаровування вологи і прогріву стін.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

зараз вуличне повітря містить велику кількість вологи. Провітрювання майже незмінить вологість повітря в приміщенні, де йдуть мокрі процесси оздоблення. Тому поки, що не переймайтеся великим споживанням газу, вам потрібно багато тепла для випаровування вологи і прогріву стін.

Стандартна помилкова думка. Літом вологість набагато більша.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Усе так але є одне "але". Самого осушувача недостатньо - підводити тепло потрібно у будь-якому разі.

 

 

 

І вас можна так зрозуміти що вентиляція погіршує стан з вологістю. Але без осушувача це єдиний шлях виводити надлишки водяної пари та підтримувати вологість. Інша річ - що вентиляція без рекуперації призводить до великих втрат тепла.

 

С вентиляцией тоже проблема. 8 этаж 9-ти этажного дома. Сейчас вентиляция не из помещения, а наоборот внутрь задувает холодный воздух, временно отверстия вентиляции заглушили.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

С вентиляцией тоже проблема. 8 этаж 9-ти этажного дома. Сейчас вентиляция не из помещения, а наоборот внутрь задувает холодный воздух, временно отверстия вентиляции заглушили.

Пока сохнет, вам придется пожертвовать кубами газа, топите хорошо и ставьте окна на зимнее проветривание. Конечно можно без проветривания, но тогда конденсация будет выше и процесс удлинится.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пока сохнет, вам придется пожертвовать кубами газа, топите хорошо и ставьте окна на зимнее проветривание. Конечно можно без проветривания, но тогда конденсация будет выше и процесс удлинится.

 

:flag1:Сейчас так и делаю. Топлю не сильно, но окна на микропроветривание поставил. температура 16-17 градусов

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стандартна помилкова думка. Літом вологість набагато більша.

я бачу по теплових насосах, зараз опалення працює, літом ГВС. Так інколи літом буває дуже волого, обмерзає випарник але частіше сухий.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Провітрювання малоефективне в холодну пору, бо воно сильно охолоджує повітря всередині приміщенні і випаровування сповільнюється. Я в себе використовую осушувач повітря, який при закупореній вентиляції конденсує 5-10 л води в добу, при цьому споживає 350 Вт
Цікава постановка питання. До цього про це не замислювався. Але з висновком не зідний, на підставі відносно простих розрахунків.

 

Для того щоб видалити 10л/добу вологи шляхом вентиляції, при вихідних умовах:

  • в приміщ. t:+22C, rh:80%, ah:15.9г/м3
  • на вулиці t: 0C, rh:85%, ah:04.1г/м3
  • тиск 973hPa

достатньо організувати повітрообмін на рівні 33.5м3/год, та забезпечити компенсацію втрат на підігрів приточного повітря потужностю близько 260Вт. Інша справа чи такий відносно низький повітрообмін буде влаштовувати осіб перебуваючих в будинку.

 

Для будинку об'ємом повітря скажімо в 300м3 це буде малувато. І якщо з гігієнічних міркувань забезпечити половинну кратність повітрообміну, то в такому разі ми вже видалимо вологи понад 42л/добу, і на підігрів приточного повітря необхідно буде потужність близько 1.1кВт. Так, потужність більше в 4 рази, але і вологи видалимо більше в 4 рази, та результату досягнемо швидше в 4 рази. І при цьому хоча б якась вентиляція буде в приміщенні. Для зниження витрат на підігрів можна рекупецію додати.

 

А промислові осушувачі добрі там, де немає можливості використати для видалення вологи вентиляцію, наприклад літом, коли ah повітря ззовні може не сильно відрізнятись від внутрішньої.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да, но в воздухе находится всего 4.77л воды и за одну процедуру мы удалим только 3.54л, верно?

300м3 * 15.9г/м3 - 300м3 * 04.1г/м3 = 4.77кг-1.23кг = 3.54кг

Остальную воду ещё нужно испарить и 350Вт осушителя не улетают в трубу, а превращаются в тепло, так?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...