Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Как поступить

Юрий 76

Рекомендовані повідомлення

Добрый день всем форумчанам!

В настоящее время купил небольшой дом с участком в г. Дергачи, Харьковская область (земля не приватизирована), залил фундамент 10 на 12 м и выложил цоколь. Проект я не делал, дом буду строить из газобетона, но уже со следующего года.

У меня такой вопрос: нужны ли документы на разрешение строительства, если да то какие?

Подскажите как быть!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Потрібен строй.паспорт і проект (можна ескізний) і дозвіл на будівництво.

Що ви робите;

1,Йдете в Рай.архітектуру і пишете заяву на виготовлення Стройпаспорта.

2,Вас посилають звідти робити геодезію участка і ескізнік.

3,Робите - вертаєтесь, райархітектор видає вам Стройпаспорт - і ви прямо у нього в кабінеті пишете повідомлення в ДАБК - що мовляв Такий то за тоакою то адресою розпочинає будівельні робот згідно паспорта номер такий-то.

ВСЕ! Можливі незначні місцеві нюанси.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрый день всем форумчанам!

В настоящее время купил небольшой дом с участком в г. Дергачи, Харьковская область (земля не приватизирована), залил фундамент 10 на 12 м и выложил цоколь. Проект я не делал, дом буду строить из газобетона, но уже со следующего года.

У меня такой вопрос: нужны ли документы на разрешение строительства, если да то какие?

Подскажите как быть!

главное нужны деньги( много) и терпение(ещё больше). удачи.

сам купил участок, снёс старый дом и в следующем году( дай Бог здоровья) буду строить новый. и не планирую платить за разрешения и т.д. ибо наше государство "Гондурас" и деньги мы платим большей частью кому-то, а не за что-то. моё личное мнение. А каждый пусть решает как хочет

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрый день всем форумчанам!

В настоящее время купил небольшой дом с участком в г. Дергачи, Харьковская область (земля не приватизирована), залил фундамент 10 на 12 м и выложил цоколь. Проект я не делал, дом буду строить из газобетона, но уже со следующего года.

У меня такой вопрос: нужны ли документы на разрешение строительства, если да то какие?

Подскажите как быть!

 

Надумаете оформить проект обращайтесь.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
Дело в том, что планировку я придумал сам. Нужен эскизный проект, сколько он может стоить. Дом планируется 2 этажный (второй-мансарда).
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Валёк

Начинающий форумчанин.

 

Планируете строить с проектом или без?

 

Если честно не понимаю зачем нужны проекты, когда можно взять интерсующий вариант в интернете, подработать под свои требования и строиться на своем участке.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Валёк

Начинающий форумчанин.

 

Планируете строить с проектом или без?

 

Если честно не понимаю зачем нужны проекты, когда можно взять интерсующий вариант в интернете, подработать под свои требования и строиться на своем участке.

 

А ви інженер-будівельник? вам відомі всі нормативи, відступи, норми?

якщо ні - готуйтесь до того що плоди вашої діяльністі просто не приймуть в експлуатацію.. Крім того - без документів вам ніхто не дасть підключитись до інженерних мереж, ви не зможете ні продати, ні переоформити будинок, ні навіть приписатись в ньому. І на героїчне рішення цих всіх проблем ви в результаті вгрохаєте втроє більше грошей і нервів ніж якби йшли по процедурі. Повірте, ви не перший такий економний, спочатку зажмете пять тисяч щоб через рік віддати двадцятьп"ять і ще й по шапці получити... Погортайте форум, тут десяткі тем "хелп, газ в самострой не дають" " поможіть, неможу продати без документів" "караул - поставив самострой на магістральний газогін -тепер зносити будуть" - у вас є всі шанси зірвати джек-пот і поповнити цей список "економних"...

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Разговаривал с одним архитектором, так вот говорит, что в июне вышло постановление Кабинета Министров, в котором сказано, что для строительства дома общей площадью до 300 м2 не требуются проекты и другие разрешающие документы. После постройки дома приглашаете специалистов из БТИ, они все замеряют и выдают паспорт на дом.

Кто что слышал.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А ви інженер-будівельник? вам відомі всі нормативи, відступи, норми?

---------------------------------------------------------------------

Например какие? Если нормы по вопросу отступа от соседнего участа, так у меня маленький участок (6 соток), эти нормы я не смогу соблюсти при всем моем желании. Дом собираюсь строить из газобетона, какие положить на них плиты перекрытия и т.д. я и сам знаю. За что я должен платить.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Разговаривал с одним архитектором, так вот говорит, что в июне вышло постановление Кабинета Министров, в котором сказано, что для строительства дома общей площадью до 300 м2 не требуются проекты и другие разрешающие документы. После постройки дома приглашаете специалистов из БТИ, они все замеряют и выдают паспорт на дом.

Кто что слышал.

 

Трошки не точно. До 300 кв. вимагається ЕСКІЗНИЙ ПРОЕКТ (плани, фасади і все.). Всю іншу документацію (Буд. паспорт, повідомлення про будівництво) - ніхто не відміняв!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

---------------------------------------------------------------------

Например какие? Если нормы по вопросу отступа от соседнего участа, так у меня маленький участок (6 соток), эти нормы я не смогу соблюсти при всем моем желании. Дом собираюсь строить из газобетона, какие положить на них плиты перекрытия и т.д. я и сам знаю. За что я должен платить.

 

Ні, є норми газовиків, норми санстанції, норми пожежників. Ви наприклад знаєте скільки вент.каналів має бути з кухні? які мінімальні розміри котельні? Які нормативні розриви між внутрішньою поверхнею вен.канала і перекриттям? Не знаєте? Будуйте як прийдеться - а потім бігайте башляйте щоб хтось закрив очі на ваші порушення і дав вам газ.

Самовільно риєте фундамент - і натикаєтесь ковшом на грубий чорний кабель - доки думаєте що це таке- прилітає машина з 4-ма похмурими громадянами з організації "на три букви" - і у кожного велике бажання з вами поспілкуватись "там де шкури правлять"...

Побудувались - живете, щось в житті змінилось - вирішили (прийшлося) продавати - нема документів - не продасте. Починаєте бігати - виявляється що побудувались на землі С/Г призначення, або вилізли за межу або зайшли в зону обмеження від ЛЕП або газогону... І проект ніхто не робить бо неможна! і хата та вам як чемодан без ручкі - продати неможна а залишити немає як...

Це все приклади з реального життя - з моєї особистої практикі за останні 8 років. Ви вважаєте що 1 штука баксів за документи це вилика втрата в порівнянні з цими випадками?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

seyvalter

Форумчанин

-------------------------------------------------------

Хорошо, тогда подскажите, что нужно предоставить архитектору для проекта дома, какие документы, т.е. Вы считаете, что архитектор связывается с гор, енерго и другими службами, выясняет где проходят линии электропередач, газ и другие и на основании этих данных он составляет проект?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

seyvalter

Форумчанин

 

 

Спасибо за советы, просто пытаюсь разобраться, пока есть время?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1.Хорошо, тогда подскажите, что нужно предоставить архитектору для проекта дома, какие документы, т.е.

2.Вы считаете, что архитектор связывается с гор, енерго и другими службами, выясняет где проходят линии электропередач, газ и другие и на основании этих данных он составляет проект?

 

1. Бачте, ви трошка неправильно формулюєте питання по документації. Ви не збираєтесь брати буд.паспорт взагалі - чи лише повний проект конкретно - бо це РІЗНІ РЕЧІ.

Якщо мова йде суто про ПРОЕКТ - то треба лише ваше бажання і гроші - і люба фірма наваяє вам любий проект без прив"язки до вашого участка (цим власне і займаються різні сайти по покупці готових поектів) - такий проект без виготовленого по ньому будпаспорта офіційним документом НЕ являється.

Варіант для економних - ескізний проект + буд паспорт - все по нормах, по закону, без штрафів і не дорого (ескізник приблизно 2500 + 760 буд.паспорт) - це вже являється ОФІЦІЙНИМ ДОКУМЕНТОМ що дозволяє будівництво - в процесі виготовлення буд.паспорта вас відсилають до газовиків і електриків - які одразу дивляться на ваші плани чи відповідають вони нормам і дають вам ТУ на підключення (тобто одразу вам дають бумагу де чорним по білому написано як і звідки буде здійснюватись підключення будинку до мереж) - це гарантія того що ви не пролетите.

Після виготовлення буд паспорта (в склад якого входить повний або ескізний проек) - повідомлення в ДАБК про початок будівництва. Коли все готово - акт ввода в експлуатацію - Ваш будинок офіційно визнають готовим і нормально побудованим - а значить придатним до життя. Все. Він ваш цілком повністю і по закону.

2. В склад буд паспорта входить ситуаційна схема забудови - тобто піднімається генплан забудови - і в маштабі 1:500 викреслюється ваша ділянка з усіма комунікаціями і мережами що пролягають поряд - і на ній точно показується де і як має бути розташований ваш будинок щоб зберегти всі норми і розриви. Пишеться навіть така лабуда як мережі зовнішнього пожежогасіння - де детально розписується звідки пожежники мають брати воду на випадок пожежі :rolleyes:.

Якщо ви робите хоча б це - ви вже можете бути цілком спокійні за те що потім не прийдаться ганяти по кабінетах, платити хабарі і штрафи за те що вже зроблено. Повірте на слово - ця система не така дорога і страшна як ви думаєте - багато гірше якщо потім вилазять нюанси про які я писав вище.

Якщо ж ви до власного будівництва підходите відповідально (або будинок складний) - краще замовити повноцінний проект. До мене багато людей приходить у яких ще навіть земля не оформлена - їм потрібні прокти щоб доки робиться земля і будпаспорт - вибрати будинок і звозити матеріали (без проекта ви ж не порахуєте скільки вам треба блоків скільки і якого дерева і т.д.) - і чи взагалі - чи потягнете ви таке будівництво. Я вже десь писав - без проекта ви будуєте - і що вийде то й добре, з проектом - спочатку думаєте і рахуєте - а тоді робите.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я 23.09, получил стройпаспорт в дергачах.

Что из документов надо:

- заверенная нотариально копия госакта

- копия паспорта и ИНН

- заявление на изготовление стройпаспорта

- еще какое то заявление по месту

- эскизный проект, в составе

1 Пояснительная записка

2 Поэтажные планы

3 Фасады в осях

4. Разрезы с указанием высотности

5 3Д цветные фасады

6. Схема участка с посадкой дома и др. строений, с указанием расстояний

 

Проект рисовал сам, домик у меня небольшой, так что никаких печатей на нем не было. Вобще могут потребовать, что бы на Вашем эскизнике была печать архитектора с лицензией.

Схема посадки 1:500 обязательна, на ней Вы должны указать существующие и планируемые здания, расстояния между своими постройками и соседскими. Так что если Вы ДБН не нарушаете и можете выдержать расстояния, то вперед за стройпаспортом.

Стройпаспорт выдан бесплатно, правда ждал больше 2х недель.

После получения, едите в Харьков. на Космическую 21а, 11эт, 11комн и подаете декларацию о начале строительных работ (подается не позже чем за день до начала стр. работ).

Так же не позже 7 дней с момента подачи декларации надо отправить уведомления в сельраду, пожарникам и еще кому то не помню, еще не посылал

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ні, є норми газовиків, норми санстанції, норми пожежників. Ви наприклад знаєте скільки вент.каналів має бути з кухні? які мінімальні розміри котельні? Які нормативні розриви між внутрішньою поверхнею вен.канала і перекриттям? Не знаєте?

блин, зачем так критично пугать?:)

вы знаете, год назад я даже о многих вещах понятия не имела. Желание, время и опа - я уже могу ответить на ваши вопросы:) Благо есть гугля и форум и вообще в Инете куча инфы, море)))

Если кто то хочет сэкономить - его личное дело. Правда надо много читать, интересоваться.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Бачте, ви трошка неправильно формулюєте питання по документації. Ви не збираєтесь брати буд.паспорт взагалі - чи лише повний проект конкретно - бо це РІЗНІ РЕЧІ.

 

Извините, я не могу понять, почему вы смешиваете в одну кучу оформление чисто юр. доков и заказ проекта у архитектора?

 

И какие гарантии, что архитектор посчитает проект с оптимальным кол. материалов, а не перестраховавшись в 10 раз, за что заказчик заплатит дополнительно еще и за материалы и работы?

Не в обиду, я просто хочу понять истину таких громких высказываний: без проекта - никуда

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Варіант для економних - ескізний проект + буд паспорт - все по нормах, по закону, без штрафів і не дорого (ескізник приблизно 2500 + 760 буд.паспорт) - це вже являється ОФІЦІЙНИМ ДОКУМЕНТОМ що дозволяє будівництво - в процесі виготовлення буд.паспорта вас відсилають до газовиків і електриків - які одразу дивляться на ваші плани чи відповідають вони нормам і дають вам ТУ на підключення (тобто одразу вам дають бумагу де чорним по білому написано як і звідки буде здійснюватись підключення будинку до мереж) - це гарантія того що ви не пролетите.

 

То что я и хочу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Варіант для економних - ескізний проект + буд паспорт - все по нормах, по закону, без штрафів і не дорого (ескізник приблизно 2500 + 760 буд.паспорт) - це вже являється ОФІЦІЙНИМ ДОКУМЕНТОМ що дозволяє будівництво - в процесі виготовлення буд.паспорта вас відсилають до газовиків і електриків - які одразу дивляться на ваші плани чи відповідають вони нормам і дають вам ТУ на підключення (тобто одразу вам дають бумагу де чорним по білому написано як і звідки буде здійснюватись підключення будинку до мереж) - це гарантія того що ви не пролетите.

-----------------------------------------------------------------------

 

Спасибо, теперь я немного начинаю ориентироваться в том, что мне нужно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

блин, зачем так критично пугать?:)

вы знаете, год назад я даже о многих вещах понятия не имела. Желание, время и опа - я уже могу ответить на ваши вопросы:) Благо есть гугля и форум и вообще в Инете куча инфы, море)))

Если кто то хочет сэкономить - его личное дело. Правда надо много читать, интересоваться.

 

Полностью согласен.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрый день всем форумчанам!

В настоящее время купил небольшой дом с участком в г. Дергачи, Харьковская область (земля не приватизирована), залил фундамент 10 на 12 м и выложил цоколь. Проект я не делал, дом буду строить из газобетона, но уже со следующего года.

У меня такой вопрос: нужны ли документы на разрешение строительства, если да то какие?

Подскажите как быть!

Во-первых, приватизировать земельный участок :D!!!!!! Без этого - никаких документов на строительство не будет!!!!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

блин, зачем так критично пугать?:)

вы знаете, год назад я даже о многих вещах понятия не имела. Желание, время и опа - я уже могу ответить на ваши вопросы:) Благо есть гугля и форум и вообще в Инете куча инфы, море)))

Если кто то хочет сэкономить - его личное дело. Правда надо много читать, интересоваться.

 

Біда в тому що людина яка забиває на те щоб робити по закону (читай - з проектом) скоріш за све заб"є і на те щоб читати нормативну літературу (якої є СТІЛЬКИ - що я б краще комусь заплатив і не парив собі мозок)... А загалом - кожному своє.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...