Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Монолітна плита - термінове питання

MikolaUltimus

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня!

Допоможіть, будь ласка, порадою, як правильно зробити.

 

Отже, зараз я на стадії вирівнювання котловану під цоколь - підвал, який буде стояти на монолітній плиті 0,25м. Виникло дуже термінове питання по облаштуванню подушки.

 

Коротко вхідні дані про майбутню будівлю: два поверхи і мансарда. Розмір 4,5 х 9,3 м. Перший поверх, він же цоколь (нульовий поверх), на більшу половину під землею. Повністю моноліт, але може бути перекриття ще з панелі (під питанням). В середині дві несучі стіни, які ділять його на три кімнати. Зовнішні стіни 0,3м. Другий поверх з піноблоку (гараж та госп. приміщення). Третій типу мансарда.

 

На даний момент є виритий в ручну котлован глибиною 1,9-1,7м (є трішки уклін поверхні, далі рівний). Грунт - 0,4м. родючий шар, 1м. - глина та суглинок, далі йде повністю пісок, тобто дно із піску. Води нема. Промерзання 0,7м. здається.

 

Отже питання: як краще організувати подушку під цю будівлю? Тобто, як стелити геотекстиль, щебінь, пісок? Потім буде гідроізоляція в два шари, утеплення по торцю панелі та вище по стіні. І чи всі потрібні ці заходи?

 

Дуже дякую!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По песчаному дну котлована стелите геотекстиль (с заведением на борта котлована на высоту 20 см), поверху щебень слоями по 20 см. с вибротрамбованием и далее конструкция плиты.

Поскольку котлован отрыт вручную и на дне котлована песок в естественном состоянии (не распушенный), можно обойтись и без щебеночной подушки. Правда под фундаментной плитой я бы сделал подготовку из тощего бетона кл. В5: и арматурные сетки потом удобнее монтировать, и цементное молоко из бетона плиты не убежит.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дуже дякую за відповідь!

 

поверху щебень слоями по 20 см. с вибротрамбованием

Якщо все ж таки робити подушку, то достатньо буде 20см. щебня? Які розміри фракції щебня приблизно потрібно? І чи потрібно потім на щебінь трамбувати знову пісок? Якщо робити підготовку, то він, мені так здається піде весь в щебінь!?

 

Добавлено через 5 минут

Поскольку котлован отрыт вручную и на дне котлована песок в естественном состоянии (не распушенный), можно обойтись и без щебеночной подушки.

 

А якщо не робити подушки то підготовку лити прямо на геотекстиль? Чи тільки після трамбовки по верху піску?

 

Планую ще гідроізоляцію в два шари, тому думаю, що цементне молочко буде ізольоване нею!?

 

Дякую!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все зависит от того какую цель Вы преследуете формируя щебневую подушку.

Если для уплотнения грунта, то геотекстиль под щебень не нужен. Он не даст Вам щебень вбить в грунт и, расклинив его, уплотнить.

Если Вы хотите сформировать под домом дренажный резервуар или слой отсечки капиллярной влаги, то геотекстиль под щебень в помощь. Он позволит сохранить нужную толщину слоя щебня.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если Вы хотите сформировать под домом дренажный резервуар или слой отсечки капиллярной влаги, то геотекстиль под щебень в помощь. Он позволит сохранить нужную толщину слоя щебня.

 

Дякую Вам за відповідь! Я думаю, саме для відсічки капілярної вологи з піску. А який правильно зробити шар щебня? Гідроізоляцію ложити прямо на щебінь? Дякую!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую Вам за відповідь! Я думаю, саме для відсічки капілярної вологи з піску. А який правильно зробити шар щебня? Гідроізоляцію ложити прямо на щебінь? Дякую!

 

Достаточно уверенной толщины и 100-150 мм.

Если планировали 200 мм, то , как по мне, это многовато.

Щебень 5-20.

На него профилированную мембрану с толщиной не менее 0,5 мм и бетон.

 

Вот можете глянуть :

 

 

 

Единственное. Я не вижу никакого смысла заводить её на опалубку.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Привіт, планую почати будуватися на ділянці з високим рівенем ґрунтових вод. Мені потрібно теж якісь гідро ізолюючі матеріали під підошву фундамента застосовувати? Можливо хтось підскаже як повинен виглядати «пиріг» фундамента у моєму випадку?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гидроизоляцию ленточного фундамента дома без подвального или цокольного этажа считаю бесполезным мероприятием.

Конструкция дома, а именно : пол по грунту и стены не имеют непосредственного контакта с бетоном фундамента.

Бетон во влажной среде только набирает прочность (лет через 10 прочность бетона, живущего во влажно (мокрой) среде увеличивается в среднем в 2 раза).

Фундамент достаточно утеплить. Это на случай, если есть боязнь, что "мороз порвет бетон"

Если, все-таки сложно преодолеть "ну как это? Бетон не защитить от воды?" тогда при бетонировании добавляйте вот эту добавку.

Её можно добавлять или при приготовлении бетона или в миксер по приезду бетона на участок. На куб, к примеру, бетона М200 пойдет 2,5 - 3 кг

 

ekco.uaprom.net/p100826272-akvamat-admiks-gidroizolyatsionnaya.html

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щебінь та пісок можна замінити на щпс С-5. Навіщо стелити геотекстиль? він затримує пісок, а не воду. Ми застосовуємо фундаментну плівку 200мкр, вистачає. Можна мембранну гідроізоляцію використати. Простіше- плівка та бетон W6
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня!

Тепер питання стосовно матеріалів, а саме:

1. Геотекстиль Mizol Typar SF 27

2. Мембрана Шиповидная геомембрана Изолит STA, щільність 450

 

Чи є в кого практика з цими матеріалами, чи може так порекомендуєте щось, це стосовно теми вище?

 

Дуже дякую!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

геотекстиль це вологопроникний матеріал! а мембрана - гідроізоляція! це різні речі, навіщо геотекстиль під фундаментом? його завдання відвести воду зверху, від дощу, зливи, снігу.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

геотекстиль це вологопроникний матеріал! а мембрана - гідроізоляція! це різні речі, навіщо геотекстиль під фундаментом? його завдання відвести воду зверху, від дощу, зливи, снігу.

 

Якщо питання до мене!? Я розумію між ними різницю, тому й виконуватимуть вони в мене різні функції. В даному випадку, мені потрібен геотекстиль для відмежування піску від щебня, який, в свою чергу, потрібен для відмежування води (дренаж), яка буде проникати з піску до дна плити. А також додаткові функції, це, наприклад, додаткова жорсткість під шаром щебня, завдяки жорсткості геотекстиля, а також функція того ж дренажу. Мембрана буде на щебні і буде виконувати свою пряму функцію - гідроізоляцію. Спочатку буде утримувати цементне молочко при заливці фундаменту, а потім стримувати вологу із грунту.

 

Чесно, поки писав, сам подумав, чи не занадто такий функціонал!? Ось чому я й створив дану тему з питанням, щоб побільше отримати думок та вирішити.

 

Дуже дякую за відповіді! Буду радий ще думкам по цьому випадку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чесно, поки писав, сам подумав, чи не занадто такий функціонал!? .

чудова думка! Візміть собі ЩПС С-7, утрамбуйте віброкотком url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiZrv7akbXcAhWBDpoKHRPoBY0QjRx6BAgBEAU&url=http%3A%2F%2Fsnabservis.in.ua%2Fvibrokatok.html&psig=AOvVaw1czGz9LZh5nlQ6cU_cIdkJ&ust=1532432404195713

потім застеліть фундаментну плівку 200 мкр і на зєкономлені гроші купіть якісний бетон

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...