Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Стройка на земле ОСГ назначения и что мне будет за это?

FreeDigger

Рекомендовані повідомлення

Купили ОСГ (приватизированный) огород ( не ПАЙ ) в межах села. Отдали документы на держакт.

Сперва будет просто держакт на наше ОСГ, а потом отдадим на держакт под застройку.

Ждать как вы понимаете этих держактов без "торпедирования" можно больше года.

Но я хочу начать стройку сейчас ... весной (трубы горят .... ну вы меня понимаете).

 

Что мне будет за это? К чему или какой сумме мне нужно быть готовым?

Как бороться со слугами народа которые придут ко мне и захотят "уменьшить" строительный бюджет на пару пластиковых окон?

 

Вообщем как защититься от стремления государства "помочь" моей молодой семье пустить корни не смотря ни на что? :)

 

Если есть у кого опыт что можно сделать в моей ситуации?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Что мне будет за это? К чему или какой сумме мне нужно быть готовым?

 

Стаття 97. Самовільне будівництво будинків або споруд

Самовільне будівництво будинків або споруд, а так само самовільна зміна архітектурного вигляду будинків або споруд підчас експлуатації-

тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'яти додесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - від дев'яти до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

( Стаття 97 із змінами, внесеними згідно з Указом ПВР N 102-11 від12.04.85; Законами N 209/94-ВР від 14.10.94, N 55/97-ВР від07.02.97 )

 

Всі метаріали можна знайти тут

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Что мне будет за это? К чему или какой сумме мне нужно быть готовым?

 

Стаття 97. Самовільне будівництво будинків або споруд

Самовільне будівництво будинків або споруд, а так само самовільна зміна архітектурного вигляду будинків або споруд підчас експлуатації-

тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'яти додесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - від дев'яти до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

( Стаття 97 із змінами, внесеними згідно з Указом ПВР N 102-11 від12.04.85; Законами N 209/94-ВР від 14.10.94, N 55/97-ВР від07.02.97 )

 

Всі метаріали можна знайти тут

 

То есть максимум что мне грозит это потерять 170 грн?

Сносить дом не будут?

А кстати ссылка с закона 85 года (тогда еще Сталин кажется жил :-D ...)

Может поновее позлобнее законы есть? :-D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

То есть максимум что мне грозит это потерять 170 грн? Сносить дом не будут? А кстати ссылка с закона 85 года (тогда еще Сталин кажется жил :-D ...)

Может поновее позлобнее законы есть? :-D

 

Статті 94-121 Кодексу України про адміністративні правопорушення

 

Якщо ділянка Ваша - то Н.Я.З. - це лише адміністративне порушення, тож читайте Кодекс. Зверніть увагу на ст. 53 - вона також може мати відношення до цього питання.

 

Штраф Вам можуть призначити лише коли встановлять факт незаконного будівництва, що може й не трапитись, якщо інспектор райархітектури "не помітить" будівництва/будинку при огляді ділянки на видачу будівельного паспорта.

 

Прохання не сприймати це як пораду будувати самовільно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Статті 94-121 Кодексу України про адміністративні правопорушення

 

Якщо ділянка Ваша - то Н.Я.З. - це лише адміністративне порушення, тож читайте Кодекс.

Ділянка наша а що таке Н.Я.З.?

Штраф Вам можуть призначити лише коли встановлять факт незаконного будівництва, що може й не трапитись, якщо інспектор райархітектури "не помітить" будівництва/будинку при огляді ділянки на видачу будівельного паспорта.

Понял ... сделаем чтобы не "заметил" .... (интересно сколько сейчас берут за "коррекцию" зрения ? :-D )

Прохання не сприймати це як пораду будувати самовільно.

Евгений спасибо за консультацию ... все нормально.

Я беру все на себя. Просто ситуация безвыходная - либо в этом году построюсь либо вообще никогда...тороплюсь отсюда и "криминал"...

Только бы "врачи" не мешали, а "пациенты" выживут сами - кому жить охота ... :x

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Евгений раньше были такие меры как например описанные в

П О С Т А Н О В А від 12 липня 1985 р. N 265 Київ

 

пункт 22 викласти в такій редакції:

"22. Документи, що встановлюють заборгованість комунальним

органам по відшкодуванню витрат, зв'язаних із знесенням жилих

будинків (частини їх), господарських і побутових будівель та

споруд, літніх садових будиночків у разі їх самовільного

будівництва (порушення правил будівництва).

 

Для одержання виконавчого напису подаються:

а) копія рішення виконавчого комітету місцевої Ради народних

депутатів про знесення жилого будинку (частини його),

господарської, побутової будівлі, споруди, літнього садового

будиночка;

б) засвідчена стягувачем копія рахунку, надісланого

боржникові, про вартість робіт по знесенню жилого будинку (частини

його), господарської, побутової будівлі та споруди, літнього

садового будиночка, з зазначенням не сплаченої боржником суми

вартості робіт по знесенню, з відміткою стягувача про непогашення

заборгованості після вручення рахунку".

 

То есть сносили дома да и еще за счет горе-застройщика (ужас просто :shock: (лишний раз подумалось что не хочу видеть в телевизоре лицо Симоненка) ) ...

 

Сегодня я так понимаю таких варварских мер больше нет (постанова эта отменена была) ???

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

То есть сносили дома да и еще за счет горе-застройщика (ужас просто :shock: (лишний раз подумалось что не хочу видеть в телевизоре лицо Симоненка) ) ...

 

Сегодня я так понимаю таких варварских мер больше нет (постанова эта отменена была) ???

 

Я не знайшов слово знесенняв чинному Кодексі України про адміністративні правопорушення.

 

Все що держава може зробити з Вами та Вашим майном записано у двох кодексах - адміністративному та кримінальному. Читайте першоджерело :wink: [/b]

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скажу больше: почему Вы говорите именно о незаконном строительстве, а о нецелевом использовании зем. участка умалчиваете?

Крайняя мера - это изъятие у Вас земельного участка, в связи с не целевым его использованием!

Если необходимо, попозже выложу все ссылки на нормативку и детально проконсультирую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Итого подводим итог:

Если вы незаконно начали стройку на своем приватизированном участке вам грозит:

(согласно Кодекс України про адміністративні правопорушення)

1.

Стаття 53. Порушення правил використання земель

 

Використання земель не за цільовим призначенням, невиконання

природоохоронного режиму використання земель, розміщення,

проектування, будівництво, введення в дію об'єктів, які негативно

впливають на стан земель, неправильна експлуатація, знищення або

пошкодження протиерозійних гідротехнічних споруд, захисних

лісонасаджень -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до

двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на

посадових осіб - від десяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних

мінімумів доходів громадян.

( Стаття 53 із змінами, внесеними згідно із Законами N 2977-12 від

03.02.93, N 55/97-ВР від 07.02.97 )

максимум 425 грн

 

2.

Стаття 97. Самовільне будівництво будинків або споруд

 

Самовільне будівництво будинків або споруд, а так само

самовільна зміна архітектурного вигляду будинків або споруд під

час експлуатації-

тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'яти до

десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових

осіб - від дев'яти до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів

доходів громадян.

( Стаття 97 із змінами, внесеними згідно з Указом ПВР N 102-11 від

12.04.85; Законами N 209/94-ВР від 14.10.94, N 55/97-ВР від

07.02.97 )

порядка 170 грн

 

Итого макисимум на что можно можно "залететь" ожидая держакт и начав стройку - 595 грн.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скажу больше: почему Вы говорите именно о незаконном строительстве, а о нецелевом использовании зем. участка умалчиваете?

Крайняя мера - это изъятие у Вас земельного участка, в связи с не целевым его использованием!

Если необходимо, попозже выложу все ссылки на нормативку и детально проконсультирую.

 

Где эта крайняя мера отображена?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стаття 143 (Земельного кодексу України). Підстави для примусового припинення прав на земельну ділянку

 

Примусове припинення прав на земельну ділянку здійснюється у судовому порядку у разі:

 

а) використання земельної ділянки не за цільовим призначенням;

...

 

А процедура вкратце такова:

приходит инспектор, видит, что на участке ОСГ строится жилой дом (тут конечно можно поспорить и повоевать, касательно понятия "жилой" :wink: ), пишет Вам предписание; далее, если Вы не устраняяте нарушение, передает это все в прокуратуру, потом в суд....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стаття 143 (Земельного кодексу України). Підстави для примусового припинення прав на земельну ділянку

 

Примусове припинення прав на земельну ділянку здійснюється у судовому порядку у разі:

 

а) використання земельної ділянки не за цільовим призначенням;

...

 

А процедура вкратце такова:

приходит инспектор, видит, что на участке ОСГ строится жилой дом (тут конечно можно поспорить и повоевать, касательно понятия "жилой" :wink: ), пишет Вам предписание; далее, если Вы не устраняяте нарушение, передает это все в прокуратуру, потом в суд....

абалдеть .... :o

И шо делать? :( Что то можете посоветовать?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Знаходжуся приблизно в такій ситуації, тобто: 25 грудня минулого року став власником "крупної" земельної ділянки: аж 11 соток (ОСГ, в селі. по вулиці, між двома іншими садибами).

Через місяць, наприкінці січня, одержав необхідне рішення сільради і подав документи землевпордяникам на оформлення Держакту (який теж буде на ОСГ). Акт буде наприкінці лютого - на початку березня.

Якщо йти послідовно, то треба буде знову подавати заяву в сільраду на зміну цільового призначення. Це - мінімумум ще один місяць. Потім - знову землеміри - новий Держакт з новим цільовим призначенням - ще мінімум місяць.

У звязку з цим я думаю от що. У повередніх розмовах з головою сільради я зрозумів (якщо не помилився), що, здається, можна буде спочатку побудуватися, а потім поміняти цільове призначення.

Звісно, для початку будівництва треба буде все одно звертатися в сільраду, щоб вини виписали аусвайс на будівництво, а вже потім рухатися далі. Але, у кожному разі, аусвайс від сільради - це світлофор для багатьох робіт.

Тобто, - це варіант, який варто буде вивчити.

У кожному разі мені особисто не хотілося б будуватися партизанськими методами, тому що крім нещасного штрафу - доведеться кліпати очима перед архітектурою, пожежниками, електриками, газовиками і прочая.... і кожному пояснювати, що ти (я) не верблюд.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дам два совета: как юрист и как коллега-застрйщик:)

Как юрист: дождаться акта под строительство или, как минимум, решения об утверждении сельсоветом (я же надеюсь у Вас в границах населенного пункта участок??) проекта смены целевого назначения под строительство.

 

Как коллега: произнести себе название населенного пункта и понять насколько там дорогие участки, и насколько "крутой" район. Если поймете, что "атаковать" Вас никто не будет, а в случае такой атаки, отобьетесь (вопрос денег!), то можете начать строить. При этом понимая, что со всеми коммуникациями у Вас будут проблемки - только незаконные, левые подключения. И во время смены целевого могут возникнуть доп. траты, если кто-то узнает, что Вы уже начали там строиться.

 

А теперь один из вариантов решения: ускорить получение Госакта уплатив "спецам местным" (в зависимости от района может занять от 11 дней до хххх, и от 200 уе до хххх). Но на ОСГ как минимум его получить надо. Дальше сделать справку о том, что он в межах и не паевой, и подать документы на смену целевого, после получения разрешения сессии на разработку проекта смены целевого, начать готовиться к стройке: забор, котлован и т.д.

 

Но всегда нужно помнить, что если захотят прицепиться, то воспользуются тем, что приступать к работам на участке можно лишь после получения Госакта и вынесения границ в натуру на местность.

 

Без акта на ОСГ я бы не рискнул даже рыть там что-то (хотя бывают исключения).

 

P.S.: Скажите, пожалуйста, какой район и какой населенный пункт, может что-то порекомендую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Володимир

Решение сельсовета можно получить очень быстро - поговорите с председателем. Кроме того, они сейчас достаточно часто заседают в Киевской области в частности.

А вот Госакт за один месяц - это оптимизм... если конечно не форсировать.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Знаходжуся приблизно в такій ситуації, тобто: 25 грудня минулого року став власником "крупної" земельної ділянки: аж 11 соток (ОСГ, в селі. по вулиці, між двома іншими садибами).

Через місяць, наприкінці січня, одержав необхідне рішення сільради і подав документи землевпордяникам на оформлення Держакту (який теж буде на ОСГ). Акт буде наприкінці лютого - на початку березня.

Якщо йти послідовно, то треба буде знову подавати заяву в сільраду на зміну цільового призначення. Це - мінімумум ще один місяць. Потім - знову землеміри - новий Держакт з новим цільовим призначенням - ще мінімум місяць.

У звязку з цим я думаю от що. У повередніх розмовах з головою сільради я зрозумів (якщо не помилився), що, здається, можна буде спочатку побудуватися, а потім поміняти цільове призначення.

Звісно, для початку будівництва треба буде все одно звертатися в сільраду, щоб вини виписали аусвайс на будівництво, а вже потім рухатися далі. Але, у кожному разі, аусвайс від сільради - це світлофор для багатьох робіт.

Тобто, - це варіант, який варто буде вивчити.

У кожному разі мені особисто не хотілося б будуватися партизанськими методами, тому що крім нещасного штрафу - доведеться кліпати очима перед архітектурою, пожежниками, електриками, газовиками і прочая.... і кожному пояснювати, що ти (я) не верблюд.

Вы "торпедируете" я имею ввиду через взятки оформляете держакти?

Откуда такая скорость? Или это вам просто сказали когда наведаться?

 

Второе. Как может вам дать голова сільради дозвіл на строительство если это противоречит 143 статье Земельного кодекса (см. выше)?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дам два совета: как юрист и как коллега-застрйщик:)

Как юрист: дождаться акта под строительство или, как минимум, решения об утверждении сельсоветом (я же надеюсь у Вас в границах населенного пункта участок??) проекта смены целевого назначения под строительство.

Скажите а на ОСГ вообще разрешается что нибудь строить?

Ну например склад под овощи?

Вы понимает к чему я? Придут скажут - это что? Современный склад - найдусь я....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1) наскільки я знаю закон (не претендую на лаври Ківалова...) на ОСГ не ЗАБОРОНЕНО будуватися і, зокрема, можна будувати, по памяті, будинки для зеленого туризма (щось таке).

Так от, якщо йти таким шляхом, не чекати зміни цільового призначення, то - можна (?) подати в сільраду заяву про дозвіл будівництва будинку для цього зеленого туризму....

2) щодо швидкості оформлення Держакту на ОСГ. Землемір сказав так: у звичайному порядку зробимо Акт за три місяці, і це коштуватиме близько 400 гривень. Якщо швидко, за місяць, то це коштуватиме утричі більше, близько 1500 грн. Я сказав йому, що мені треба швидко, через місяць, і я готовий заплатити 1500 грн.

(А взагалі-то, чув по телевізору, - ціна оформлення Акту має станвоити 85 грн, - десь це написано)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Найшов на сайті "Моя земля" підтвердження своїх припущень.

Тобто, можна подавати заяву в сільраду, що "прошу дати дозвіл для будівництва міні-готелю для ведення сільського зеленого туризму". :-D

 

) Особисте селянське господарство (ОСГ)

Закон України 'Про особисте селянське господарство' від 15.05.2003 № 742-IV визначає ОСГ як господарську діяльність, яка проводиться без створення юридичної особи фізичною особою індивідуально або особами, які перебувають у сімейних чи родинних відносинах і спільно проживають, з метою задоволення особистих потреб шляхом виробництва, переробки і споживання сільськогосподарської продукції, реалізації її надлишків та надання послуг з використанням майна особистого селянського господарства, у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму 1 (ч.1 ст.1 Закону).

 

Таким чином, на землях ОСГ може здійснюватися різноманітна діяльність, але пов'язана ця діяльність не лише з бажаннями землекористувача. Відповідно до закону, члени ОСГ зобов'язані використовувати земельну ділянку за цільовим призначенням (ст.7 ЗУ 'Про ОСГ').

 

Таким чином, не ОСГ визначає, що саме робити на ділянці, а цільове призначення ділянки зумовлює вибір. Або навпаки: особа, яка бажає заснувати ОСГ, має повідомити місцеву раду про тип та характер діяльності, яку ця особа має намір здійснювати. Наприклад: вирощування с/г продукції, або ж будівництво міні-готелю для ведення сільського зеленого туризму.

Земельна ділянка надається відповідно до того призначення, яке має на увазі заявник. У тому випадку, якщо заявник просить надати ділянку для ОСГ, а земельний фонд району не має земель відповідної категорії (сільськогосподарського призначення), місцева рада має право змінити цільове призначення ділянки при оформленні прав заявника на ділянку (про це дивись вище).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для зеленого туризма - все ОК.

А нужна ли Вам гостиница? Или ве же дом?

А тарифы, как для юр.лиц на электроэнергию и тд.?

Выкрутиться можно из любой ситуации, вот только может наступить момент, когда финансовые возможности не совпадут с "пожеланиями" чиновников.

Сейчас можно прокрутить вариант, когда из отеля Вы перепрофилируете объект в жилой, но я пока на практике такого не встречал. А если потом откажут, например?

 

Надо понимать, что зеленый туризм это вариант для тех, кто уверен в своих силах на все 200%. Обычно под это дело берут по 1-2 га земли и тогда игра стоит свечь. Люди и на ОСГ строят дома типа для вресенного сезонного проживания, а на самом деле строят обычный жилой дом., потому как некоторые понятия и определения не выписанв в нормативке.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А нужна ли Вам гостиница? Или ве же дом?

В случае зелёного туризма гостиницей как раз и может служить обычный жилой дом. Здесь нет никаких противоречий.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Визуально будет жилой, но важно как он будет идти по документам.

Если Вы уже сталкивались с таким на практике, то было бы интересно узнать детальнее. Записан ли он везде как жилой дом?

 

А лучше почитать тут - forum.liga.net/Messages.asp?did=56031

И собо обратить внимание на сообщения Victor - Виктор Кобылянский (известный юрист по земельному праву, имеющий отношение к вышеназванной "Моя земля").

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зелёным туризмом считается приём туристов в своём собственном доме.

Именно поэтому это называется зелёным туризмом, а не гостиничным бизнесом.

 

ИМХО.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...