Строим Дом

Перезагрузить страницу

Подключить теплый пол к батарее?

Ответ

Опции темы
Старый 04.01.2018, 20:38   #41
naupv
Супер старожил форума

Вы сказали Спасибо: 2,254
Поблагодарили 5,751 раз(а) в 3,910 сообщениях
Отправить сообщение для naupv с помощью AIM

Цитата:
Сообщение от Numismat Посмотреть сообщение
Я привык не обижаться и всегда прощать. Вам же хуже, весь тот негатив, что вы выплеснули на меня (возможно, выплескиваете на других), к вам же вскоре и вернется (может быть, уже вернулся).
Когда я говорил про косячество, я имел ввиду другое, имел ввиду нестандартную не расхожую схему не подтвержденную расчетами. И теперь я такие расчеты получил. Оказывается, интуиция меня не подвела, так делать можно, но именно при небольшой площади, как в моем случае.
Вы не могли знать и понимать этого в силу своей ограниченности (вы же не владеете необходимыми знаниями, а работаете лишь руками), привыкли делать все по накатной схеме однажды проверенной, а все другое сходу отметаете. Вы не одиноки в своем рвении подавить все и вся вокруг. Я пролистал множество форумов, такие как вы, есть на каждом, и они каждой бочке затычка. Я стал их называть ПРсСО (или просто ПРСО). Откиньте и вы свое прежнее имя, написанное латинскими буквами, теперь и вы отныне ПРСО (Профессиональный резонер с сантехническим опытом).
Знаете, я вам скажу ОЙ! По еврейски.
У меня не только сантехпрактика, но увы, и учеба с дипломом верхнего,по специализации.
Действуйте по своей интуиции! А мы, (гои), придем к вам переделывать и возьмем в три раза больше. Удачи.
naupv вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 09.01.2018, 10:57   #42
Pr_Woland
Начинающий форумчанин

Вы сказали Спасибо: 50
Поблагодарили 14 раз(а) в 10 сообщениях
Отправить сообщение для Pr_Woland с помощью AIM

Доброго дня шановні форумчани !

Теж назріло питання нестандартного підключення однієї маленької (5 кв. м) вітки теплої підлоги. Електричний варіант не розглядаю оскільки і так наявні два ел. ТП по 2 кв.м і з третій на 5 кв.м вже буде перебор.
Наявна відкрита система опалення із насосною циркуляцією. До системи планується під’єднати бойлер з косвенним нагрівом, вихід з якого направити на ТП через трьохходовий термостатичний змішуючий клапан (клапан захисту споживачів від опіків водою) із налаштуванням 35-40С. Варіант із RTL –регулятором остерігаюся розглядати, оскільки він ставиться на обратці, а отже на початку труб ТП може подаватися вода до 70-80С.

Прошу прокоментувати дієздатність схеми наведеної в прикріпленому файлі. Розумію, що схема не зовсім коректна, оскільки в ідеалі насос повинен стояти вже після клапана в самому колі ТП (після точки 1). Однак в даному випадку першочергове значення має бойлер, а на ТП надсилаються лише залишки.

Усвідомлюю, що ні про яку автоматизацію та супер комфорт не може йтися, але хочеться мати додаткове джерело обігріву у прихожій і не ходити по розжареній підлозі як індійський йог…
Миниатюры
ТП_1.gif  
Pr_Woland вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 09.01.2018, 15:11   #43
naupv
Супер старожил форума

Цитата:
Розумію, що схема не зовсім коректна, оскільки в ідеалі насос повинен стояти вже після клапана в самому колі ТП (після точки 1). Однак в даному випадку першочергове значення має бойлер, а на ТП надсилаються лише залишки.
На жаль, воно не працюватиме. Радіатори при СО природньої циркуляціїї не будуть нагріватись, оскільки насос на бойлер все буде перетягувати на себе, і циркуляція буде відбуватись по малому кругу ТА-БКС-ТА. Якщо застосовувати помпу, то ставте її на все, а RTL нічого боятись, за вас все перевірили і запатентували провідні не дурні інженери.
Эти 2 пользователя(ей) сказали Спасибо naupv за это полезное сообщение:
1phantom (02.07.2018), Pr_Woland (09.01.2018)
Старый 09.01.2018, 19:22   #44
Pr_Woland
Начинающий форумчанин

naupv Дякую за роз'яснення щодо RTL. Стосовно насосів, то здається я ввів Вас в оману, оскільки зобразив лише частину схеми СО. На радіатори є окремий насос. Система відкрита, але з насосами.

У прикріпленому файлі зображенна повна схема СО, із підключенням ТП через RTL. Прокоментуйте будь-ласка, можливо є ще якісь помилки.
Також питання - чи доцільно використання зворотніх клапанів (виноска обведена червоним колом)
Миниатюры
ТП_RTL_3.gif  
Старый 09.01.2018, 21:38   #45
naupv
Супер старожил форума

Навіщо все так ускладнювати. Приберіть ті всі девайси після помпи на радіатори. ТП підключайте по малюнку, що я привів у попередніх постах вище №30. Після насосів поставте клапани. Завантажувальний насос бойлера поставте на термостат того ж бойлера. По бажанню на радіатори можна поставити термоголовки. Щоб уникнути навантаження на насос СО, бажано після ньго поставити перепускний клапан (якщо закриються термоголовки та РТЛка), або насос на кімнатний термостат. Не забувайте про розширюванний бак на бойлер.
Ну і порада, якщо це все городити, питається- навіщо робити відкриту систему?
Старый 10.01.2018, 16:43   #46
Pr_Woland
Начинающий форумчанин

naupv

Код:
Приберіть ті всі девайси після помпи на радіатори
Так на схемі там і немає ніяких девайсів, окрім рекомендованого Вами перепускного клапана.

На радіатори термоголовки поставив.

Код:
ТП підключайте по малюнку, що я привів у попередніх постах вище №30.
Я якраз і намагався зобразити підлючення як на тому малюнку, лише використав гілку від бойлера, а не від радіаторів, оскільки там і так 10 радіаторів на насосі (не хочеться перевантажувати насос, коли є інший недовантажений) та й з трубами розкрутитися морока.

Код:
Після насосів поставте клапани.
Зворотні клапани ? Після яких насосів ?

Код:
 Не забувайте про розширюванний бак на бойлер.
В системі холодного водопостачання передбачено накопичувальний мембранний бак на 80л. По суті системи холодного та гарячого водопостачання сполучені в самому бойлері. Потрібен ще один бак в гілку гарячого водопостачання після виходу з бойлера ?

Код:
Ну і порада, якщо це все городити, питається- навіщо робити відкриту систему?
Я просто не бачу сенсу її закривати. Електричних та газових котлів я ставити у видимій перспективі не планую. А з ТП котлом в мене виникають проблеми вже при тиску 2 бара. Робити систему повністю самоточною - теж морока (товсті похилі труби, розгалуженні споживачі і т.д.).
Старый 11.01.2018, 18:11   #47
naupv
Супер старожил форума

Цитата:
Так на схемі там і немає ніяких девайсів, окрім рекомендованого Вами перепускного клапана.
На малюнку стоїть трьхходовий клапан, та запобіжний кутовий.

Цитата:
там і так 10 радіаторів на насосі (не хочеться перевантажувати насос, коли є інший недовантажений) та й з трубами розкрутитися морока.
Та хоть тридцять.

Цитата:
Після яких насосів ?
Після обох.

Цитата:
Потрібен ще один бак в гілку гарячого водопостачання після виходу з бойлера ?
Так. Бак ГВП з тиском 3,5-3,0 Атм.

Цитата:
Я просто не бачу сенсу її закривати.
Чому? Все одно при отключенні електрики у вас нічого не працюватиме. Через закритий бак не буде випаровуватись теплоносій. А добавляти в систему постійно новий (не кип.ячений) доволі сумнівне діло для всієї СО.
Этот пользователь сказал Спасибо naupv за это полезное сообщение:
Pr_Woland (12.01.2018)
Старый 11.01.2018, 19:43   #48
DaniMax
Форумчанин

Вы сказали Спасибо: 26
Поблагодарили 43 раз(а) в 35 сообщениях
Отправить сообщение для DaniMax с помощью AIM

Цитата:
Сообщение от Pr_Woland Посмотреть сообщение
з ТП котлом в мене виникають проблеми вже при тиску 2 бара.

Какие, если не секрет?
DaniMax вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Этот пользователь сказал Спасибо DaniMax за это полезное сообщение:
naupv (11.01.2018)
Старый 12.01.2018, 07:38   #49
Pr_Woland
Начинающий форумчанин

DaniMax

Стосовно котла, то цей непотреб називається САН Эко 13- У- М . Знайте і бійтеся взагалі мати з ними справу. Підкупило мене в ньому в першу чергу компактність та верхній вихід димохода, оскільки ТП котел в мене спочатку не планувався, то я дуже обмежений в просторі. Спочатку мені прислали взагалі "шедевр" :
- із середини теплообмінника сталь 4мм, із зовні 2мм;
- патрубок під механічний терморегулятор вварений зовсім косо і з такими напливами, що вкрутити його туди вгагалі неможливо;
- зварні шви настільки жахливої якості, що в мене виходили кращі коли я вперше взяв зварювальний апарат у руки;
- протікало те технічне непорузуміння взагалі без тиску
Після моєї скарги мені швиденько поміняли це збочення на щось біль-менш працездатне, але теж далеке від досконалості.

Перед початком монтажу системи я зробив гідравлічне випробування котла. При досягненні тиску більше 2-х бар з котла починають лунати різкі звуки характерні для сильнодеформованої конструкції (рипіння та тріск)

Якби котел був саморобний, то напевно був би кращий. А в них ще в лінійці представленні промислові моделі. Як вони їх роблять боюся навіть уявляти. Минайте це Г.... десятою дорогою.
Эти 3 пользователя(ей) сказали Спасибо Pr_Woland за это полезное сообщение:
1phantom (02.07.2018), naupv (12.01.2018), Владимир В. (12.01.2018)
Старый 12.01.2018, 10:08   #50
naupv
Супер старожил форума

Цитата:
Перед початком монтажу системи я зробив гідравлічне випробування котла. При досягненні тиску більше 2-х бар з котла починають лунати різкі звуки характерні для сильнодеформованої конструкції (рипіння та тріск)
Так,є деякі марки котлів розраховані на роботу до 2 бар. Я не уявляю собі як він буде працювати на "гарячу", якщо його плющить на "холодну"
Старый 12.01.2018, 14:44   #51
Pr_Woland
Начинающий форумчанин

Цитата:
Сообщение от naupv Посмотреть сообщение
Так,є деякі марки котлів розраховані на роботу до 2 бар. Я не уявляю собі як він буде працювати на "гарячу", якщо його плющить на "холодну"
В паспорті тиск випробування вказаний 2,5 бар, але я не наважився його досягти при випробуванні. Зараз вони в характеристиках своїх котлів пишуть робочий тиск лише до 1,5 бар (напевно навчені спілкуванням з такими замовниками як я ).

Ось тому я і збочуюся із відкритою СО, бо не хочеться мати парову бімбу
Старый 12.01.2018, 17:44   #52
DaniMax
Форумчанин

Я в шоке! Хотя на их сайте всё красиво описывается и даже видео есть.
Кстати вот что прочитал "Котлы САН Эко-У устанавливаются в системы отопления закрытого типа ".
У вас котёл не кипит во время разгона?
Старый 12.01.2018, 19:34   #53
Pr_Woland
Начинающий форумчанин

DaniMax
Цитата:
Я в шоке! Хотя на их сайте всё красиво описывается и даже видео есть.
Кстати вот что прочитал "Котлы САН Эко-У устанавливаются в системы отопления закрытого типа ".
У вас котёл не кипит во время разгона?
В паспорті котла немає вимоги щодо закритої СО, а навіть навпаки, хоча всі характеристики дані як для закритої (див. вкладені файли).

Коротше кажучи в документації такий самий хаос як і у виконанні. Тож я Вам не раджу взагалі звертати увагу на цей непотреб, а тим більше витрачати на нього гроші.

Чи кіпить котел під час розгону я ще не знаю, бо система ще не повністю змонтована, тому я і поневіряюся по форумі і дістаю всіх своїми питаннями...
Миниатюры
Фото_1.jpg   Фото-2.jpg  
Этот пользователь сказал Спасибо Pr_Woland за это полезное сообщение:
DaniMax (13.01.2018)
Старый 14.01.2018, 12:18   #54
naupv
Супер старожил форума

Цитата:
В паспорті котла немає вимоги щодо закритої СО,
То можна на групу безпеки поставити скидувач на 2 Бара, росширювальний бачок накачати до потрібного тиску і СО буде закритою. При доливанні свіжої води у відкриту СО, маємо накип на стінках котла все більше і більше, потім, коли накип буде вже товстий, тепловіддача котла зменшиться, кількість палива зросте. У магістралях та радіаторах побачимо оте чорно-жовте "мастило", яке майже присутнє у всіх "гравітаціонках"
Старый 14.01.2018, 18:14   #55
Pr_Woland
Начинающий форумчанин

naupv

Заливати в СО планую кип'ячену або дистильовану воду, а долив в систему через пом'якшуючий фільтр.
Старый 14.01.2018, 18:56   #56
DaniMax
Форумчанин

Цитата:
У магістралях та радіаторах побачимо оте чорно-жовте "мастило", яке майже присутнє у всіх "гравітаціонках"

naupv ! С большим уважением к вам как к специалисту,но это действительно будет лет так через 40 при стальных трубах и чугуных радиаторах. Так что можно не переживать.Что ещё раньше творили. Доливали в расширительный бак машинное масло,своеобразная корка (но это лишнее).

Цитата:
Заливати в СО планую кип'ячену або дистильовану воду, а долив в систему через пом'якшуючий фільтр.

У вас вдобавок ко всему ещё Т.А. на 500 литров. Вы собираетесь над собой издеватся? Кислод выйдет из системы через 1час максимум. Вода станет нейтральной после первой же протопки. Делайте подпитку прямо с водопровода в обратку (если есть желание через фильтр).
Этот пользователь сказал Спасибо DaniMax за это полезное сообщение:
Pr_Woland (14.01.2018)
Старый 14.01.2018, 22:27   #57
Pr_Woland
Начинающий форумчанин

Цитата:
Сообщение от DaniMax Посмотреть сообщение
Вода станет нейтральной после первой же протопки. Делайте подпитку прямо с водопровода в обратку (если есть желание через фильтр).
В мене дуже жорстка вода, випаде надто багато солей. Так що спробую позбочуватися...
Старый 15.01.2018, 18:25   #58
naupv
Супер старожил форума

Цитата:
но это действительно будет лет так через 40
Не сгущайте. Отопление делается не на один год Были случаи осмотра после 6-7 лет уже жижа есть. Все зависит от воды и материала СО.

Цитата:
Вода станет нейтральной после первой же протопки. Делайте подпитку прямо с водопровода в обратку (если есть желание через фильтр).
Правильно. Станет кипяченой и нейтральной при первой протопке в закрытой системе. В открытой она постоянно "не нейтральная"
Старый 18.01.2018, 18:20   #59
SON
Супер старожил форума

Вы сказали Спасибо: 5,295
Поблагодарили 5,714 раз(а) в 3,727 сообщениях

Цитата:
Заливати в СО планую кип'ячену або дистильовану воду,
Кипяченую водопроводную можно, дистиллят лучше не лить, ведет себя непредсказуемо.
Тут якось распинался.

www.stroimdom.com.ua/forum/s...postcount=3360
Цитата:
Правильно. Станет кипяченой и нейтральной при первой протопке в закрытой системе. В открытой она постоянно "не нейтральная"
Открытая/закрытая система не имеет отношения к хим. свойствам воды.
Кстати кислород в закрытых системах может гулять месяцами, делая свое дело.
SON вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 02.03.2018, 15:06   #60
jabettta
Начинающий форумчанин

Вы сказали Спасибо: 12
Поблагодарили 5 раз(а) в 5 сообщениях

Уважаемые форумчане! Помогите, пожалуйста, блондинке!
У меня в квартире с центральным отоплением есть радиатор отоплаения, и я хочу узнать можно ли от него пустить трубы теплого пола. Я понимаю что вопрос для мужской половины наверное глуп, но для меня не понятен... Мне нужно метровов 5, не более (если это влияет на ответ)
jabettta вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Ответ

Метки
теплый пол

Опции темы

Текущее время: 03:58. Часовой пояс GMT +2.

Если Вы пользователь

Вы можете зарегистрироваться как пользователь и использовать весь функционал форума.
В любой момент Вы можете изменить свой статус с пользователя на компанию зайдя в личный кабинет.

Регистрация пользователя

Если Вы компания

Вы можете зарегистрироваться как компания и вести свою деятельность на нашем сайте.
Вы также можете создавать темы и отвечать в форуме.

Регистрация компании