Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Потужність насоса в скважину: як правильно розрахувати ?

Sharkan

Рекомендовані повідомлення

Виникло таке питання: як правильно розрахувати необхідну потужність насосу в скважину ?

Глибина скважини - 47 метрів. Обсадочна труба: 39 метрів.

До дзеркала води: 9,5 метрів.

Бурувальники кажуть що джерела доволі таки потужні, стабільні. Тобто рівень дзеркала мав би триматись.

 

Мені потрібно підібрати в цю скважину насос з господарськими цілями: полити город (газони), помити автомобіль, помити тротуарну плитку.

 

Також є ідея взимку використовувати цей насос для теплового насоса.

 

Підкажіть - як правильно розрахувати насос для таких ввідних даних? Основна ціль - щоб споживав якнайменше енергії і в той же час задовільнив господарські потреби.

 

І ще один момент: електроспоживання що пишуть на насосах - воно реальне ? Якщо Водолій пише 400 Ват то він так і бере в реальності ? Хтось міряв насправді, є реальний досвід ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а вас интересует мощность или все же производительность?

в паспорте написано, какой дебет скважины?

Больше его ставит смысла нет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

:...електроспоживання що пишуть на насосах - воно реальне ?

В паспорті на насос (скоріше за все китайський), що в встановлений в моїй скважині написано 500 W, а реально бере десь 1,1 kW

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а вас интересует мощность или все же производительность?

в паспорте написано, какой дебет скважины?

Больше его ставит смысла нет.

 

Дебету скважини офіційно немає. На жаль.

Але 3 куби в годину буде абсолютно спокійно. Принаймі так казали бурувальники. Скважина артезіанська, вона береться з-під вапняного шару. Казали що джерела доволі потужні.

 

Мене більше цікавить потужність. Це пріоритет. Але хотілося б щоб також був напор адекватний автівку помити чи газон полити. Тобто компромісний варіант з перевагою в сторону потужності. Якщо так можливо, звичайно.

 

Можливо до малопотужного насоса можна ще якусь установку додати, що додасть тиску для поливу газону і в той же час взимку глибинного насосу хватить для роботи теплового насоса (прокачувати 1,5 м3 в годину більш ніж достатньо).

 

Добавлено через 1 минуту

В паспорті на насос (скоріше за все китайський), що в встановлений в моїй скважині написано 500 W, а реально бере десь 1,1 kW

 

Ого-го! :o

Ото перебор! Я вже чув такі історії про китайські насоси. Тому тут і задав питання. Дякую Вам за відгук :beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...Можливо до малопотужного насоса можна ще якусь установку додати, що додасть тиску для поливу газону

Добре, щоб насос працював через гідроакумулятор (з відповідним обладнанням), який і подає далі воду під тиском. Тиск виставляється на 1,5-3 атм. В залежності від потреб вибираєте обєм гідроакумулятора. Думаю, що 100 пітрового було б достатньо. Насос 1,8 м3/година (30 літрів/хвилина) мав би забезпечити звичайні потреби.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добре, щоб насос працював через гідроакумулятор (з відповідним обладнанням), який і подає далі воду під тиском. Тиск виставляється на 1,5-3 атм. В залежності від потреб вибираєте обєм гідроакумулятора. Думаю, що 100 пітрового було б достатньо. Насос 1,8 м3/година (30 літрів/хвилина) мав би забезпечити звичайні потреби.

 

Ок, але к-сть літрів в хвилину для кожного насоса залежить від глибини занурення (графіки). Тобто мені потрібно брати глибину приблизно 15 метрів (9,5 дзеркало + занурення насоса) і дивитись який би насос забезпечив 1,8 м3/година, правильно ?

 

А гідроакумулятор як правило ставиться в приямку, біля насоса ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Є ще одне питання. Як розуміти такі характеристики насоса:

Q (max), m3/h 3,6

Напор 27 м

 

Тобто ми опускаємо насос на 27 метрів і маємо на виході зі скважини 3,6 м3 в годину ?

 

Добавлено через 4 минуты

Навіщо?

Якщо у вас там вогко то поржавіє.

Де вам заманеться там і ставте.

 

Ну там буде вогко в будь-якому випадку...

Мені вода зі скважини для побутових потреб в будинку не потрібна. Тобто тільки зовні. Відповідно заводити воду в будинок - там ставити ГА - а потім назад немає змісту.

Напевно простіше ще декілька разів якісно пофарбувати ГА. Це захистить від корозії.

 

А до ГА ще потрібна якась автоматика спеціальна ? Тобто десь можна всю гідросхему побачити ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ой, в любом месте после выхода из скважины ставите тройник и уход идёт в тупик на ГА.

 

gidro_akkuljator_podgkluchen_4.jpg

 

Самый простой пример, бюджетный

Не забудьте поставить нормальный кран.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ой, в любом месте после выхода из скважины ставите тройник и уход идёт в тупик на ГА.

 

gidro_akkuljator_podgkluchen_4.jpg

 

Самый простой пример, бюджетный

Не забудьте поставить нормальный кран.

 

Ок, дякую! Навіть без реле тиску...

 

І це дасть можливісь підсилити напор до необхідного рівня (3 Бар, скажімо,)?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ГА для розміщення в приямку має бути з нержавійки - це, я думаю, ви знаєте.

 

В ідеалі так. Але якщо і з металу ГА добре захистити від корозії то, по ідеї, мав би служити довго.

 

Тепер питання щодо підбору самого насоса. Скажімо, той же Водолій 0.5-16у підійде в даному випадк з гідроакумулятором? Там енергоспоживання відносно невелике, 400 Вт.

 

Або 0,32-25у там 440 Вт.

0.5-25y - там не зрозуміле споживання: десь пише 550 Вт, а десь 690! І де тут правда?

 

Питання тільки чи вони і справді стільки споживають- чи це як і Китай: пишуть одне а споживають інше.

Змінено користувачем Sharkan
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На мощность не смотри. Надо смотреть график напора и считать.

 

10 метров по вертикали это примерно 1 бар, по горизонтали 0,1 бар.

Таким образом если у Вас насос на глубине 30 метров плюс 10 метров по горизонтали и давление в гидроаккуме 2,5 бара то насоса хватит 63. Таким образом по графику можно увидеть что на другой подъем он поднимет но скорость уменьшится и насос может работать в неоптимальном режиме.

 

А 63 насос у Водолея есть с разной объемной подачей, от этого будет зависеть мощность.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На мощность не смотри. Надо смотреть график напора и считать.

 

10 метров по вертикали это примерно 1 бар, по горизонтали 0,1 бар.

Таким образом если у Вас насос на глубине 30 метров плюс 10 метров по горизонтали и давление в гидроаккуме 2,5 бара то насоса хватит 63. Таким образом по графику можно увидеть что на другой подъем он поднимет но скорость уменьшится и насос может работать в неоптимальном режиме.

 

А 63 насос у Водолея есть с разной объемной подачей, от этого будет зависеть мощность.

Ок, тобто якщо у мене 15 метрів по вертикалі, це 1,5 бар і гідроакумулятор стоїть відразу після насоса, тобто на виході зі скважини, ну нехай це буде 1 метр, тобто 0,1 бар, що в сумі складе 1,6 бар. Як тоді рахувати ?

 

На графіках вказані м3 в годину. Там тиску немає.

 

Мене цікавить якраз найменша потужність. Щоб енергоспоживання було малим.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И в гидроаккумулятор надо нагнать 3,5 бара (настраивается под себя но обычно так). Т.е. плюс 35

 

Тобто напор у нас виходить 16+35 =41. Правильно?

 

Тоді виходить що потрібно ставити потужний насос. В такому випадку суть гідроакумулятора втрачається. Він призначений саме для роботи з малопотужним насосом, щоб потім забезпечити напор.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

То есть смотреть в сторону БЦПЭ 0,32-63. Он потребляет 1000 Вт по паспорту.

 

Щось не правильно ми рахуємо. В нього напор 63 метри! Це дууууже багато в даному випадку. Тут і гідроакумулятора тоді не треба.

 

Мені потрібно щоб електроспоживання насосу було малим!

 

І я готовий доставити гідроакумулятор щоб забезпечити напор.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тобто напор у нас виходить 16+35 =41. Правильно?

 

Тоді виходить що потрібно ставити потужний насос. В такому випадку суть гідроакумулятора втрачається. Він призначений саме для роботи з малопотужним насосом, щоб потім забезпечити напор.

 

Суть ГА не в тому що з ним простий малиш при постійній роботі заткне за пояс мотопомпу.

Суть в тому що насос буде не дуже часто вмикатись. Перекрийте кран на ГА й побачите що реле тиску буде як той дятел клацати вмикати й вимикати насос. Ввімкнув тиск різко виріс він вимкнув тиск впав знову ввімкнув. ГА ж дає запас води яке з іншого боку піджате повітрям.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Без гидроаккума насос быстро убивается включениями, без него я не стал бы делать систему. Правда есть варианты с частотными преобразователями, но это гораздо дороже
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Суть ГА не в тому що з ним простий малиш при постійній роботі заткне за пояс мотопомпу.

Суть в тому що насос буде не дуже часто вмикатись. Перекрийте кран на ГА й побачите що реле тиску буде як той дятел клацати вмикати й вимикати насос. Ввімкнув тиск різко виріс він вимкнув тиск впав знову ввімкнув. ГА ж дає запас води яке з іншого боку піджате повітрям.

 

Ок, дякую за тлумачення. Зрозуміло.

Але ж нам потрібно тоді насос, який "пропхає" ГА. Тобто якщо до води 15 метрів і ще треба щоб хоча б 2 бари "напхати" в ГА, тоді в сумі виходить, приблизно, 35 метрів. Тобто потрібно щоб в характеристиках насосу значення "напор" було не менше 35 метрів. Правильно?

 

Якщо так то такий насос підійде дуже добре

sanmario.com.ua/nasosy/glubinnye/nasos-glubinniy-aquatica-777112-no238.html

 

Ні?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Водолей указывает 63 как номинальный режим, Макс подача около 80. Максимальная подача это уровень на который поднимет воду с нулевой подачей.

 

Китайцы пишут 45 но это максимальный подъем с подачей ноль. В широкой табличке "технич данные" при подъёме на 45 метров даст 0 литров в минуту. Что то давать он сможет с 43 метров при условии что напряжение нормальное, при просадке видел пару раз что насос крутит постоянно т.к. не может создать давление отключения на автоматике из за пониженного напряжения. Плюс рабочие колеса от песка изнашиваются и максимальный напор снижается тоже. Поэтому впритык я бы не брал.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Водолей указывает 63 как номинальный режим, Макс подача около 80. Максимальная подача это уровень на который поднимет воду с нулевой подачей.

 

Китайцы пишут 45 но это максимальный подъем с подачей ноль. В широкой табличке "технич данные" при подъёме на 45 метров даст 0 литров в минуту. Что то давать он сможет с 43 метров при условии что напряжение нормальное, при просадке видел пару раз что насос крутит постоянно т.к. не может создать давление отключения на автоматике из за пониженного напряжения. Плюс рабочие колеса от песка изнашиваются и максимальный напор снижается тоже. Поэтому впритык я бы не брал.

 

 

У мене напруга нормальна. Тут без проблем.

А можна посилання на "технічні дані" де при напорі 45 дає подачу води 0 літрів за хвилину. Ніде такого не зустрічав.

 

Ось тут наприклад:

www.engineers.com.ua/product/nasos-tsentrobezhnyy-skvazhinnyy-dongyin-037-kvt-49-m-33-m3chas-o102-mm-kabel-35-m-mid-778441

 

Максимальним напором я б вважав 49 метрів, оптимальним - 38 метрів (десь так напевно і є, враховуючи довжину кабеля що вони дають). І при споживанні 0,37 kW - це дуже навіть непогано. Тут тільки питання чи він і справді так споживає.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

......Дебету скважини офіційно немає. На жаль.

Але 3 куби в годину буде абсолютно спокійно. Принаймі так казали бурувальники. Скважина артезіанська, вона береться з-під вапняного шару. Казали що джерела доволі потужні.

Це - белетристика. Потрібен акт дослідної відкачки з цифрами.

 

.... В залежності від потреб вибираєте обєм гідроакумулятора.

Номінальний об`єм ГА визначається не тицянням, а за формулою

V=0,33 x Qmax x (Pa + 1) / P(a-e) x S

де Qmax - максимальна подача води в м.куб за годину;

Pa - попередній тиск в ГА до заповнення системи в бар;

P(a-e) - робочий інтервал напора насоса (різниця тиску вимкнення - ввімкнення) в бар;

S - максимально допустима кількість ввімкнень насоса в годину.

Є інша метода розрахунку, наприклад reflex. Але результату вона кардинально не змінює.

Ок, але к-сть літрів в хвилину для кожного насоса залежить від глибини занурення (графіки).

Залежить від динамічного рівня, який відповідає проектному об`єму відбору води.

Навіщо?

Якщо у вас там вогко то поржавіє.

Де вам заманеться там і ставте.

Це теж белетристика.

Керуйтеся монтажним регламентом виробника.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це - белетристика. Потрібен акт дослідної відкачки з цифрами.

 

 

Номінальний об`єм ГА визначається не тицянням, а за формулою

V=0,33 x Qmax x (Pa + 1) / P(a-e) x S

де Qmax - максимальна подача води в м.куб за годину;

Pa - попередній тиск в ГА до заповнення системи в бар;

P(a-e) - робочий інтервал напора насоса (різниця тиску вимкнення - ввімкнення) в бар;

S - максимально допустима кількість ввімкнень насоса в годину.

Є інша метода розрахунку, наприклад reflex. Але результату вона кардинально не змінює.

 

Залежить від динамічного рівня, який відповідає проектному об`єму відбору води.

Це теж белетристика.

Керуйтеся монтажним регламентом виробника.

 

Дякую за коментарі. Щоб прокпчати скаажтну і побачити реальний дебіт потрібен насос. Ніхто ж його на прокат не дасть 😀

 

Тобто зараз питання підібрати насос для мого випадку. Будемо вважати що дебіт 3 м3 в годину без проблем. Порекомендуєте насос?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...