Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Будуються будинок для сім'ї Чернігівська обл.

reptyless

Рекомендовані повідомлення

Доброго часу доби. Вирішили з дружиною будувати будинок. У нас невелика сім'я, я з дружиною та троє дітей віком 10,5 років і немовля 1 місяць. Ми живемо в Чернігівській обл. в невеличкому містечку. Квартиру знімаємо. Доходів великих немає. Є у нас ділянка 13 соток та старий будинок (108років), дерев'яний під залізною кришею, 6 на 8. Два роки тому вирішили його підремонтувати для житла. Поставили на фундамент, замінили підвалини. Але потрібно міняти ще дві стіни (струхли частково), в будинку долівка. Але тепер подумавши добре вирішили будувати з "0". Хочемо збудувати каркасний будинок. 8 на 10м.

Оскільки фінанси дуже обмежені робити все буду або сам (що зможу) або з друзями. Тому створюю тут тему для запитань які будуть виникати, щоб отримати по можливості допомогу від профі в своїй справі.

Що хочу збудувати: одноповерховий каркасний будинок, з холодним чердаком. Фундамент планую робити на сваях ТИСЕ з бетонним ростверком. Поли хочу зробити по ґрунту, теплі.

Перше запитання: яка товщина ростверку повинна бути, при тому що стіна буде з доски 50х150 а діаметр сваї 250мм. Висота ростверку буде десь 40см. За 5-10см. від ґрунту. Під ростверк положу 10-15 см. пінопласту.

Друге запитання: чи потрібно на ростверк бетонний робити брус, чи достатньо полонити доску 50на150?

 

По полам: хочу відокремити теплі поли(ну й взагалі плиту полу) від ростверку пінопластом або єппс. Чим краще буде?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

якщо вже вирішили каркасник будувати + теплі підлоги , то чому не УШП ?

 

теми Тетяни - читали ?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня. Теми Тетяни не читав - ткніть будь-ласка носом. Чому не УШП - по статтям з інтернету зрозумів, що це один із самих дорогих варіантів + у мене в місці застройки є перепад по висоті (на око до 50 см.), на днях спробую відбити "0", щоб зрозуміти перепад поверхні.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ось свіжа тема Тетяни : www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=226782

 

 

в цій темі є посилання на інші теми - ушп там розписана від і до...

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=211319

 

 

 

...проект вашого будинку - вже є ?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ось свіжа тема Тетяни : www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=226782

 

 

в цій темі є посилання на інші теми - ушп там розписана від і до...

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=211319

 

...проект вашого будинку - вже є ?

 

Дякую. Проекту немає:(. Сам все рахую і малюю, поки на папері, потім переведу в Комп, зроблю красиво.

 

Добавлено через 25 минут

ось свіжа тема Тетяни : www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=226782

 

 

в цій темі є посилання на інші теми - ушп там розписана від і до...

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=211319

 

 

 

...проект вашого будинку - вже є ?

 

Подивився ще раз на створення УШП, зрозумів, що фінансово не потяну такий проект, там багато земляних робіт, потрібно залучати техніку, багато бетону за один раз, а я живу далеко від міксерів:( тому це буде дуже дорого, планую якщо не всі роботи, то майже всі виконувати сам та з друзями, тому фундамент ТИСЕ найменш затратний по земляних роботах, і все можна зробити самому.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

будинок - одноповерховий , 8на 10м

вас двоє дорослих + троє дітей , так ?

це як мінімум три спальні , кухня, вітальня , санвузол .

не малуваті кімнатки будуть ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

будинок - одноповерховий , 8на 10м

вас двоє дорослих + троє дітей , так ?

це як мінімум три спальні , кухня, вітальня , санвузол .

не малуваті кімнатки будуть ?

 

Ні норм. Дві спальні. Одна дитяча 4х3м. Доросла 4х2,5м кухня 4х3,5м, сан вузол 3,5х3м. Зал 4х5м. Коридор, тамбур

 

Добавлено через 16 минут

будинок - одноповерховий , 8на 10м

вас двоє дорослих + троє дітей , так ?

це як мінімум три спальні , кухня, вітальня , санвузол .

не малуваті кімнатки будуть ?

 

Ми зараз знімаємо взагалі однокімнатну, та ще й малесеньку - оце мало. Раніше знімали трьох кімнатну, там було краще, але її продали, тому вирішили будувати своє житло, не надто велике, таке, щоб фінансово могли потягнути за рік-два. Та й діти повиростають та й поїдуть скоріш за все, а великий будинок потім потрібно і отоплювати і підтримувати. Та й по ділянці є обмеження по будівництву.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

поки не намалювали проект - почитайте , може допоможе ...

 

https://www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=194035

 

 

 

 

а про ушп - подумайте, силами двох людей реально все підготувати - розкласти комунікації, екструдер, арматуру повязати, теплу підлогу намотати... на заливку бетону треба трохи більше людей - ми троє, мяко кажучи змучились :crazy: (плита 7,5 на 10 м , 10 кубів бетону )

 

 

так, трохи довгий процес получився - по вихідних і після роботи , але :

на виході получили фундамент, підлогу (теплу) . каналізація, вода , підвід електрики ..

каркас збивати було набагато швидше ...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дві спальні. Одна дитяча 4х3м. Доросла 4х2,5м кухня 4х3,5м, сан вузол 3,5х3м. Зал 4х5м. Коридор, тамбур
На 80 кв.м можна зробити три спальні (дві 3х4 і одну 4х4), кухню-вітальню 6х4, санвузол 2х2, топочну (або другий санвузол, гардероб, кладовку) 2х2, тамбур 2х2 і коридор 2х2.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

поки не намалювали проект - почитайте , може допоможе ...

 

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=194035

 

 

 

 

а про ушп - подумайте, силами двох людей реально все підготувати - розкласти комунікації, екструдер, арматуру повязати, теплу підлогу намотати... на заливку бетону треба трохи більше людей - ми троє, мяко кажучи змучились :crazy: (плита 7,5 на 10 м , 10 кубів бетону )

 

 

так, трохи довгий процес получився - по вихідних і після роботи , але :

на виході получили фундамент, підлогу (теплу) . каналізація, вода , підвід електрики ..

каркас збивати було набагато швидше ...

Бетон можно и из миксера принять, не сильно большая разница в цене, но бетон лучше чем самомес.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Бетон можно и из миксера принять, не сильно большая разница в цене, но бетон лучше чем самомес.

 

 

 

если вы про мой опыт заливки плиты , то бетон был из миксера - две ходки делал (перестраховались, чтоб не завяз) , в то лето почва "мокроватая " была..

 

 

а ТС писал- что бетоновозов поблизости нет :shock:...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На 80 кв.м можна зробити три спальні (дві 3х4 і одну 4х4), кухню-вітальню 6х4, санвузол 2х2, топочну (або другий санвузол, гардероб, кладовку) 2х2, тамбур 2х2 і коридор 2х2.

 

Дякую. У мене є обмеження по місцезнаходженню приміщень. Будинок планується будувати по правилах Васту (ну може не повністю, але основні елементи по Васту), тому розміщення приміщень прив'язано до певного місця в будинку.

 

Добавлено через 6 минут

поки не намалювали проект - почитайте , може допоможе ...

 

https://www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=194035

 

 

 

 

а про ушп - подумайте, силами двох людей реально все підготувати - розкласти комунікації, екструдер, арматуру повязати, теплу підлогу намотати... на заливку бетону треба трохи більше людей - ми троє, мяко кажучи змучились :crazy: (плита 7,5 на 10 м , 10 кубів бетону )

 

 

так, трохи довгий процес получився - по вихідних і після роботи , але :

на виході получили фундамент, підлогу (теплу) . каналізація, вода , підвід електрики ..

каркас збивати було набагато швидше ...

 

Від УШП відмовились із-за вартості, та об'ємних земляних, беттоних робіт. С тисє та полами по ґрунту які будуть робитися разом із тисє також буде рівна поверхня для збірки каркасу, ТП ще не вирішив коли буду робити, чи відразу, чи після того як поставлю каркас та кришу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось план будинку на бумазі. Реальний розмір будинку 8,60 на 10,80 на плані на бумазі трішки помилився з розмірами, тому тамбур і коридор вийшли трішки ужчими, повинні вийти 2м. шириною

IMG_0232.thumb.JPG.3651a5ef1c02f0da95c5fe2348994933.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Свайне поле, вигляд тільки зверху, бо ще незнаю перепаду поверхні ґрунту. Сваї 250 мм. з уширенням внизу до 600мм. Заглиблення ще не знаю, мабуть 1,5 метра в декількох місцях (на місці де був старий погреб) мабуть буде глибина метрів 2. В найвищому місці над поверхнею ґрунту від низу бетонного ростверку буде 5-10см. У найнищому поки не знаю, приблизно сантиметрів 50. Крок між сваримося 215см. Крок між сваримося в центрі будинку 270см.

Перегородки в будинку будуть з каркасу, обшиті ГКЛ з єковатою всередині. Тобто легкі. По центру зробив також сваї і ростверк бо туди буде опиратися криша. Криша двохскатна, холодний чердак, матеріал покрівлі - металочерепиця.

IMG_0233.thumb.JPG.5e3963f140a2c03b1ad6b8b0adb11adc.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Свайне поле, вигляд тільки зверху, бо ще незнаю перепаду поверхні ґрунту. Сваї 250 мм. з уширенням внизу до 600мм. Заглиблення ще не знаю, мабуть 1,5 метра в декількох місцях (на місці де був старий погреб) мабуть буде глибина метрів 2. В найвищому місці над поверхнею ґрунту від низу бетонного ростверку буде 5-10см. У найнищому поки не знаю, приблизно сантиметрів 50. Крок між сваримося 215см. Крок між сваримося в центрі будинку 270см.

Перегородки в будинку будуть з каркасу, обшиті ГКЛ з єковатою всередині. Тобто легкі. По центру зробив також сваї і ростверк бо туди буде опиратися криша. Криша двохскатна, холодний чердак, матеріал покрівлі - металочерепиця.

 

Не можу зрозуміти - нащо Вам цей геморой зі сваями? Ділянка на болоті, чи що? Бетон самі мішатимете? Мабуть що так. Значить стабільної якості бетону не буде. Пісок та щебень мити ніхто ж не планує, так? Цемент який попадеться, такий і піде у бетон, бо фінансовий ресурс обмежений. Послухайте людей, зробіть теплу плиту УШП. Для плити вимоги до бетону набагато слабкіші, можна і самоміс. Потім не раз згадаєте добрим словом того, хто її придумав :).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

трішки помилився з розмірами, тому тамбур і коридор вийшли трішки ужчими, повинні вийти 2м. шириною

Будинок планується будувати по правилах Васту (ну може не повністю, але основні елементи по Васту), тому розміщення приміщень прив'язано до певного місця в будинку.
І ви через ці "правила" вирішили витратити 14-16 кв.м (тобто площу цілої кімнати) на Г-подібний коридор шириною 2м?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Послухайте людей, зробіть теплу плиту УШП. Для плити вимоги до бетону набагато слабкіші, можна і самоміс. Потім не раз згадаєте добрим словом того, хто її придумав :).

 

Именно для плит требования к бетону Вау какие. Никаких самомесов.

Имхо, тисэ - бюджетно и жизнеспособно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не можу зрозуміти - нащо Вам цей геморой зі сваями? Ділянка на болоті, чи що? Бетон самі мішатимете? Мабуть що так. Значить стабільної якості бетону не буде. Пісок та щебень мити ніхто ж не планує, так? Цемент який попадеться, такий і піде у бетон, бо фінансовий ресурс обмежений. Послухайте людей, зробіть теплу плиту УШП. Для плити вимоги до бетону набагато слабкіші, можна і самоміс. Потім не раз згадаєте добрим словом того, хто її придумав :).

 

Плиту, на скільки я знаю, потрібно заливати за один раз. Навряд чи я бетономішалкою за день встигну 10-12кубів залити. Так стабільної якості бетону не вийде, але гнати міксер за 140км. в одну сторону задорого. Хоча якщо взяти бетон з запасом, то я думаю вистачить і ручного, буду вибирати найкращий цемент, пісок і щебінь звичайно не митиму, але наскільки це погіршить якість бетону? Якщо допустимо для свай достатньо м200 а я зроблю м250 чи 300 по розрахунках, то я думаю, що нічого не трапиться, головне все правильно зробити. А є хтось на форумі до кого можна звернутись, щоб недорого порахували мені який потрібно робити ростверк?

 

Добавлено через 3 минуты

:rolleyes:в

І ви через ці "правила" вирішили витратити 14-16 кв.м (тобто площу цілої кімнати) на Г-подібний коридор шириною 2м?

 

Там площа коридору 12 кв.м. Але все рівно коридор потрібен. Чи Ви пропонуєте заходити прямо в якусь кімнату, а вже потім з неї двері та арки в інші приміщення? Так вважайте ці правила моєю забаганкою чи що, але певні місця будинку "заброньовано" під певні кімнати чи якщо це буде велика кімната то сектори.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Плиту, на скільки я знаю, потрібно заливати за один раз. Навряд чи я бетономішалкою за день встигну 10-12кубів залити

 

Добавлено через 3 минуты

:rolleyes:в

 

Там площа коридору 12 кв.м. Але все рівно коридор потрібен. Чи Ви пропонуєте заходити прямо в якусь кімнату, а вже потім з неї двері та арки в інші приміщення? Так вважайте ці правила моєю забаганкою чи що, але певні місця будинку "заброньовано" під певні кімнати чи якщо це буде велика кімната то сектори.

 

 

 

1 писав вже - троє за день, двома бетономішалками по 5 кубів - залили ...

2 скинув вам посилання на тему- будинки БЕЗ коридорів ... чи ви у будинку ще і квести хочете проводити - "найди членів сім ї " ?

 

 

геологію хоч найпростішу зробіть - яму під септик викопайте, будете знати , які грунти - а то :

" бо ще незнаю перепаду поверхні ґрунту. Сваї 250 мм. з уширенням внизу до 600мм. Заглиблення ще не знаю, мабуть 1,5 метра в декількох місцях (на місці де був старий погреб) мабуть буде глибина метрів 2. В найвищому місці над поверхнею ґрунту від низу бетонного ростверку буде 5-10см. У найнищому поки не знаю, приблизно сантиметрів 50. """"

 

 

п.с про древній фен -шуй - довелось в інтернеті читати :sad:...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 писав вже - троє за день, двома бетономішалками по 5 кубів - залили ...

2 скинув вам посилання на тему- будинки БЕЗ коридорів ... чи ви у будинку ще і квести хочете проводити - "найди членів сім ї " ?

 

 

геологію хоч найпростішу зробіть - яму під септик викопайте, будете знати , які грунти - а то :

" бо ще незнаю перепаду поверхні ґрунту. Сваї 250 мм. з уширенням внизу до 600мм. Заглиблення ще не знаю, мабуть 1,5 метра в декількох місцях (на місці де був старий погреб) мабуть буде глибина метрів 2. В найвищому місці над поверхнею ґрунту від низу бетонного ростверку буде 5-10см. У найнищому поки не знаю, приблизно сантиметрів 50. """"

 

 

п.с про древній фен -шуй - довелось в інтернеті читати :sad:...

 

Мені не подобаються варіанти будинків де вхід відразу в кімнату. Подобається "класичний" коридор. Септик копали, але я не знаю як правильно визначити тип ґрунту. Спочатку йде родючий шар грунту, потім щось схоже на суглинок, але в цьому я не спец. Пізніше прокручу отвір і покажу людині, яка розуміється на цьому, тоді я так розумію і буде зрозуміла глибина свердління для свай.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Там площа коридору 12 кв.м. Але все рівно коридор потрібен. Чи Ви пропонуєте заходити прямо в якусь кімнату, а вже потім з неї двері та арки в інші приміщення? Так вважайте ці правила моєю забаганкою чи що, але певні місця будинку "заброньовано" під певні кімнати чи якщо це буде велика кімната то сектори.

Я тоже строил дом с похожими ограничениями, коридор у меня 30м, у вас коридорчик узенький, будет давить, и никак не похож на свободное «пространство в центе». Попробуйте убрать стены кухни, те что в коридоре.

Просто не загромождайте мебелью, и будет кухня студия.

Из тамбура вы попадаете в большой холл совмещённый с гостинной.

 

Второе по вопросу ушп.

Стоимость Бетона даже с доставкой на 140км, будет дороже чем мешалкой на определенную фиксированную не космическую цифру.

Ушп стоит дешевле чем фундамент+черновой пол+полы по грунту. И значительно качественнее.

Да вы потратите много времени на подготовку, но получите монолитную плиту, не зависящую от точек опоры, конечно в каркаснике просадка фундамента не такая критичная как в кирпичном доме, и все же.

 

Добавлено через 1 минуту

Мені не подобаються варіанти будинків де вхід відразу в кімнату. Подобається "класичний" коридор. Септик копали, але я не знаю як правильно визначити тип ґрунту. Спочатку йде родючий шар грунту, потім щось схоже на суглинок, але в цьому я не спец. Пізніше прокручу отвір і покажу людині, яка розуміється на цьому, тоді я так розумію і буде зрозуміла глибина свердління для свай.

Сори не дочитал. Каждому своё.

 

Добавлено через 3 минуты

А ничего что у вас вход в санузел напротив входной двери? (Вопрос к тс, относительно «правил»)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я тоже строил дом с похожими ограничениями, коридор у меня 30м, у вас коридорчик узенький, будет давить, и никак не похож на свободное «пространство в центе». Попробуйте убрать стены кухни, те что в коридоре.

Просто не загромождайте мебелью, и будет кухня студия.

Из тамбура вы попадаете в большой холл совмещённый с гостинной.

 

Второе по вопросу ушп.

Стоимость Бетона даже с доставкой на 140км, будет дороже чем мешалкой на определенную фиксированную не космическую цифру.

Ушп стоит дешевле чем фундамент+черновой пол+полы по грунту. И значительно качественнее.

Да вы потратите много времени на подготовку, но получите монолитную плиту, не зависящую от точек опоры, конечно в каркаснике просадка фундамента не такая критичная как в кирпичном доме, и все же.

 

Добавлено через 1 минуту

 

Сори не дочитал. Каждому своё.

 

Добавлено через 3 минуты

А ничего что у вас вход в санузел напротив входной двери? (Вопрос к тс, относительно «правил»)

 

Дякую. Спробую вмовити жінку на кухню-студію, із збільшенням тамбуру. Так в цьому випадку брахмастан буде кращий. Зараз в проекті з кухні і кімнату(алтарну) великі арки. Двері можна змістити трішки, але це вже не настільки критично.

З приводу вартості. На сваї ТИСЄ на 1 шт по матеріалах потрібно 400-500грн. Їх в мене 16 штук=8000грн на сваї плюс ростверк десь така ж вартість 10000грн. = 18000грн. Це вже готовий фундамент. Поли по ґрунту: доводжу ґрунт під поли до потрібного рівня, ложк утеплювач, сітка, труби ТП, стяжка 7см. Це на мій об'єм 5,6 Куба бетону. Який можна робити за два рази(посередині ростверк). Якщо 200мм. Єппс то це виходить тільки за утеплювач 42000грн. , а можна не 200мм. а 100? Чи може пінопласт?

А яка приблизна вартість плити розмірами 8х10 буде? І чи не попливе вона? Перепад висоти сьогодні заміряю. Зрозуміло що чимось потрібно відсипати, рівняти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую. Спробую вмовити жінку на кухню-студію, із збільшенням тамбуру. Так в цьому випадку брахмастан буде кращий. Зараз в проекті з кухні і кімнату(алтарну) великі арки. Двері можна змістити трішки, але це вже не настільки критично.

З приводу вартості. На сваї ТИСЄ на 1 шт по матеріалах потрібно 400-500грн. Їх в мене 16 штук=8000грн на сваї плюс ростверк десь така ж вартість 10000грн. = 18000грн. Це вже готовий фундамент. Поли по ґрунту: доводжу ґрунт під поли до потрібного рівня, ложк утеплювач, сітка, труби ТП, стяжка 7см. Це на мій об'єм 5,6 Куба бетону. Який можна робити за два рази(посередині ростверк). Якщо 200мм. Єппс то це виходить тільки за утеплювач 42000грн. , а можна не 200мм. а 100? Чи може пінопласт?

А яка приблизна вартість плити розмірами 8х10 буде? І чи не попливе вона? Перепад висоти сьогодні заміряю. Зрозуміло що чимось потрібно відсипати, рівняти.

Также грубо как вы посчитали 11,69 бетона по 1600 грн - 18700 грн.

Вы просто считаете как и все в начале стройки :)

Посмотрите с точки зрения математики, конечный обьем плиты пола и топлых полов по грунту с обьемом ростверка, у вас получится одинаков.

Другое дело что в вашем случае вы быстренько лепите фундамент, строите дом, и потом долбаетесь 3 месяца с полами, а в случае с плитой, вы два месяца долбаетесь с плитой, укладываете теплый пол, канализацию, воду, и только потом стоите дом.

Себе делал не УШП а просто ленту, и сверху плиту.

Сейчас бы делал УШП - и дешевле и потом меньше сложностей - не надо чернового пола, не надо потом таскать цемент и песок в дом, не надо переживать что полы по грунту просядут из-за того что грунт плохо утрамбован, и пр. и пр.

Посмотрите вот эту тему https://www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=120231

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...