Строим Дом

Партнер раздела: DreamDim
Перезагрузить страницу

Будинок на 2 чи 4 власника.

Старый 10.09.2008, 17:25   #1
mank
Новичок

Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию Будинок на 2 чи 4 власника.

Я бажання побудувати собі будинок, але грошей не багато, тому виникла така ідея побудувати будинок на 2 чи 4 власника в кредит, щоб потім 1 чи 3 частини будинка продати. Звісно ідея має багато мінусів, які тут поки не хотів би обговорювати, але цікавлять найголовніше юридично-правові нюанси.
В наявності є участок землі під забудову 20 соток, участок прямокутний рівний 30 на 61 , з двох боків межує з сусідами з 2 інших сільськи грунтові вулочки (дороги). Відповідно на ньому буду будувати, будинок планується по центру участка, щоб все було симетрично і в перспективі кожен власник мав свій вихід на вулицю-дорогу.
Участок в моїй приватній власності і будувати планую теж повністю за свої кошти і на свій ризик.
Поки, що зясував такі речи, хоча можливо я щось не так зрозумів, тому прошу виправити, якщо хтось побачить явні невідповідності.

1. Те що власник 1 на участок не проблема, бо поділити його можна буде пізніше, на етапі вводу кожної частини будинку в експлуатацію.
2. Спочатку треба обрати або замовити проект у районній архітектурі потрібного будинку, якщо звісно це можливо. Далі проект затвертити в сільраді та різних службах типу пожежники та санстанція. Незрозуміло, чи треба буде на цьому етапі, щось узгоджувати з БТІ .
3. Ймовірно, що проект дадуть та затвердять й можливо, щось вдасться побудувати, але от як найотпимальніше ввести все в експлуатаці, так, щоб частину будинка, можна було продати й відповідно всі документи були в порядку, як на частину будинка так й на частину землі. З цим в мене є багато питань тому прошу тих хто тикався або щось знає в данній темі відповісти тут.
mank вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 10.09.2008, 19:35   #2
misha-putrovka
Опытный форумчанин

Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 37 раз(а) в 9 сообщениях

Цитата:
Сообщение от mank Посмотреть сообщение
Я бажання побудувати собі будинок, але грошей не багато, тому виникла така ідея побудувати будинок на 2 чи 4 власника в кредит, щоб потім 1 чи 3 частини будинка продати. Звісно ідея має багато мінусів, які тут поки не хотів би обговорювати, але цікавлять найголовніше юридично-правові нюанси.
В наявності є участок землі під забудову 20 соток, участок прямокутний рівний 30 на 61 , з двох боків межує з сусідами з 2 інших сільськи грунтові вулочки (дороги). Відповідно на ньому буду будувати, будинок планується по центру участка, щоб все було симетрично і в перспективі кожен власник мав свій вихід на вулицю-дорогу.
Участок в моїй приватній власності і будувати планую теж повністю за свої кошти і на свій ризик.
Поки, що зясував такі речи, хоча можливо я щось не так зрозумів, тому прошу виправити, якщо хтось побачить явні невідповідності.

1. Те що власник 1 на участок не проблема, бо поділити його можна буде пізніше, на етапі вводу кожної частини будинку в експлуатацію.
2. Спочатку треба обрати або замовити проект у районній архітектурі потрібного будинку, якщо звісно це можливо. Далі проект затвертити в сільраді та різних службах типу пожежники та санстанція. Незрозуміло, чи треба буде на цьому етапі, щось узгоджувати з БТІ .
3. Ймовірно, що проект дадуть та затвердять й можливо, щось вдасться побудувати, але от як найотпимальніше ввести все в експлуатаці, так, щоб частину будинка, можна було продати й відповідно всі документи були в порядку, як на частину будинка так й на частину землі. З цим в мене є багато питань тому прошу тих хто тикався або щось знає в данній темі відповісти тут.
Доброго дня! Вітаю Вас (або вітаю себе) - Ви думаєте в тому ж напрямку, що і я (будівництво будинку на декілька власників)
Трохи поділюсь інформацією ....
1) Якщо будувати по затвердженому проекту - то не більше 2-ох власників .... то му що згідно нашого законодавства якщо будується будинок на одну або дві сімї - то вимоги ПРОСТІ, якщо більше двох - СКЛАДНІ (архітектор мого району каже, що тільки АППЗ в даному випадку буде коштувати більше 25000 грн.)
2) один з можливих виходів ..... будувати самовільно, вводити в експлуатацію через суд .....покищо іньшого не придумав
3) частини будинку вводити в експлуатацію тільки як КВАРТИРИ (з отриманням свідоцтва на право власності на кожну окрему квартиру) ... тому що якщо буде ЧАСТИНА - то ні один банк кредит майбутньому покупцю не дасть
4) земельну ділянку або ділити, або передавати на баланс ОСББ, або дарувати сільраді
5) не забувайте про коммунікації .... на кожну квартиру по 5 кВт електроенергії (може не вистачити потужності існуючого трансформатору)

п.с. головне що зрозумів - почати таке будівництво можна ТІЛЬКИ при налагоджених звязках з сільрадою, суддею, БТІ
misha-putrovka вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 11.09.2008, 16:20   #3
mank
Новичок

Я тут ще ваше повідомлення знайшов в дуже схожому топіку.
www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=4388

Цитата:
Если строится будете вместе с братом (доверяете ему) ... то советовал бы по такой схеме ...

3 метра от забора с одной стороны + 3 с другой ... итого ширина дома 5,5 метров + второй дом за стенкой 5,5 метров

1) Хозяин Вашего участка делает 2 кадастровых плана (васильковская фирма делает за 1 день цена - 200 грн. за один) ... по сути участок делится между Вами и братом
2) Подаете эти кадастры и заявление о присвоении адреса одному из них с буквочкой А .... например 20-А .... паралельно подаете 2 заявления на разрешение на застройку
3) В течении месяца (а возможно и 2 дней) получаете 2 разрешения на застройку .. на дом 20 и дом 20-А
4) Строитесь
5) После того как коробка стоит и видны перегородки ... звоните мне ... свожу Вас с человеком ..... он приезжает обмеряет .... делает Вас 2 свидоцтва на право власности + 2 техпаспорта
6) Продаете один из домов своему брату

Это лучшая и быстрая схема!

Возможны и другие .... как то оформление 1 дома и продажа части .... оформление и согласование проекта до стройки ...

Возможно все! от Вас только желание и дозвил сильрады
Тут якось все просто і зрозуміло описано, але це тільки стосується, якщо будинок на 2 власників ?
Старый 11.09.2008, 16:39   #4
mank
Новичок

Цитата:
Доброго дня! Вітаю Вас (або вітаю себе) - Ви думаєте в тому ж напрямку, що і я (будівництво будинку на декілька власників)
Трохи поділюсь інформацією ....
1) Якщо будувати по затвердженому проекту - то не більше 2-ох власників .... то му що згідно нашого законодавства якщо будується будинок на одну або дві сімї - то вимоги ПРОСТІ, якщо більше двох - СКЛАДНІ (архітектор мого району каже, що тільки АППЗ в даному випадку буде коштувати більше 25000 грн.)
Дуже добре, що я знайшов однодумця ) , сподіваюсь ми разом щось надумаємо. А якими законами це регламентується, цікаво б було почитати та розібратись. Що таке АППЗ ? І чи це найбільша проблема чи там ще є інші нюанси.
Цитата:
2) один з можливих виходів ..... будувати самовільно, вводити в експлуатацію через суд .....покищо іньшого не придумав
В інтернеті та в періодичних виданнях останнім часом я натикався на популярні статті, де просто описувалась процедура побудови будинку на 2-4 власника, шляхом оформлення якихось договорів солідарної діяльності чи щось таке в назві я можу помилятися, але суть в тому, що там декілька людей обєднуються для фінансування будівництва будинку і на виході кожен із них отримує його частину з частиною участку, звісно там багатьох деталей не описано, але в цілому нібіто так робити можна. Єдине, що я зараз не можу знайти ці статті, бо в свій час я їх не зберіг.
Але як мені здається то в такому випадку у разі вирішення питання через суд ймовірність позитивного рішення значно вища.
Тобто такий договір може бути й просто формальністю і заключений він буде з родичами чи близькими знайомими.
Цитата:
3) частини будинку вводити в експлуатацію тільки як КВАРТИРИ (з отриманням свідоцтва на право власності на кожну окрему квартиру) ... тому що якщо буде ЧАСТИНА - то ні один банк кредит майбутньому покупцю не дасть
А тут проблема лише в рішенні банку, чому вони так скептично ставлять до ЧАСТИНИ ?
Цитата:
4) земельну ділянку або ділити, або передавати на баланс ОСББ, або дарувати сільраді
Думаю ділити краще, бо дарувати сільраді я не розумію для чого ) , а що таке ОСББ не знаю ).
Цитата:
5) не забувайте про коммунікації .... на кожну квартиру по 5 кВт електроенергії (може не вистачити потужності існуючого трансформатору)
Да можливо у мене також питання і по газу та й по скважинам та септіку, виходить тоді, що там треба рохраховувати все на кожну окрему частину чи квартиру.
Цитата:
п.с. головне що зрозумів - почати таке будівництво можна ТІЛЬКИ при налагоджених звязках з сільрадою, суддею, БТІ
Хотів запитати, у вас справа на якому етапі, чи є вже участок, проект, і коли плануєте будівництво. У мене участок як я вже писав є, проекту нема, в ідеалі будувати хотів би почати навесні наступного року.
Старый 11.09.2008, 20:42   #5
alexm
Опытный форумчанин

Вы сказали Спасибо: 57
Поблагодарили 203 раз(а) в 120 сообщениях
Отправить сообщение для alexm с помощью AIM

Все зависит от ваших контактов с местными чиновниками. Дом на 2 семьи это сблокированные котеджи . Все что больше приводит всю эту братию в замешательство и мозг у них закипает . В оконцовке это класифицируется как многоквартирный дом , а к строительству такого объекта особые требования. Начинается все с прохождения экспертизы , а это % от сметы , затем договор с подрядной организацией имеющей лицензию , технадзор , авторский надзор и т.д. При вводе в эксплуатацию новый виток раздачи процентов.
Стройте на две семьи , может даже два отдельно стоящих домика, ведь экономии в блокировке такой мизер , а проблем потом уйма может быть , ведь вы там собираетесь жить.
alexm вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 11.09.2008, 20:46   #6
misha-putrovka
Опытный форумчанин

Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 37 раз(а) в 9 сообщениях

Цитата:
Дуже добре, що я знайшов однодумця ) , сподіваюсь ми разом щось надумаємо. А якими законами це регламентується, цікаво б було почитати та розібратись. Що таке АППЗ ? І чи це найбільша проблема чи там ще є інші нюанси.
АПЗ (одну лишнюю букву написал - простите) - это Архитектурно-Планировочное Задание, как пояснил районный архитектор если строите индивидуальный дом или дом на 2 семьи оно НЕ НУЖНО ... если многоквартирный - то нужно АПЗ, потом проэкт и куча всего прочего ..... по словам архитектора это все равно что строить многоэтажку (документы и согласования теже)
Конкретные законы не выяснял - доверяю архитектору

Цитата:
В інтернеті та в періодичних виданнях останнім часом я натикався на популярні статті, де просто описувалась процедура побудови будинку на 2-4 власника, шляхом оформлення якихось договорів солідарної діяльності чи щось таке в назві я можу помилятися, але суть в тому, що там декілька людей обєднуються для фінансування будівництва будинку і на виході кожен із них отримує його частину з частиною участку, звісно там багатьох деталей не описано, але в цілому нібіто так робити можна. Єдине, що я зараз не можу знайти ці статті, бо в свій час я їх не зберіг.
Але як мені здається то в такому випадку у разі вирішення питання через суд ймовірність позитивного рішення значно вища.
Тобто такий договір може бути й просто формальністю і заключений він буде з родичами чи близькими знайомими.
Это Вы в правельном направлении мыслите!!! Договор называется ДОГОВІР ПРО СПІЛЬНУ ДІЛЬНІСТЬ (дивіться главу 77 Цивільного Кодексу України ... zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/la...17&nreg=435-15)
Естественно, что БТИ не всегда захочет регистрировать квартиры в самострое ... поэтому нужно решение суда (не проблема и не очень большие деньги) .... потом регистрация в БТИ и выдача Свидетельств на право собственности

Цитата:
А тут проблема лише в рішенні банку, чому вони так скептично ставлять до ЧАСТИНИ ?
Нет - это не прихоть банка .... это законодательство! Дело в том, что если Вы решите продать часть согласно закона Вы должны предложить ее сначала владельцам других частей и если они письменно откажутся только тогда сможете продать .... + к этому без согласия владельцев других ЧАСТЕЙ Вы не можете ни достроить, не перестроить, ничего
Именно поэтому большинство банков Украины не кредитуют ЧАСТИ, а значит конечные покупатели наших творений не смогут оформить кредит
Одним словом - ОФОРМЛЯТЬ только как ОТДЕЛЬНОЕ жилье (либо квартира, либо строение, либо дом)

Цитата:
Думаю ділити краще, бо дарувати сільраді я не розумію для чого ) , а що таке ОСББ не знаю ).
Делить действительно лучше, но не всегда это возможно (разные конфигурации участка - не везде есть выезды)
ОСББ - об єднання співласників багатоквартирного будинку
Если ввести в эксплуатацию как КВАРТИРЫ ... лучше создать ОСББ и подарить ему землю (согласно закона оно может владеть землей, общими помещениями, коммуникациями)
Почитайте закон Про ОСББ (действительно хороший закон)

Цитата:
Да можливо у мене також питання і по газу та й по скважинам та септіку, виходить тоді, що там треба рохраховувати все на кожну окрему частину чи квартиру.
В том то и дело, что если изначально идти по закону нужны отдельные проекты и ТУ на каждую квартиру, часть .... + нормы которые выполнить не реально
А если путем самостроя и суда - все проще (один дом, а значит один газ, одно электричество ---- и опять же лучше если ими владеть будет ОСББ )

Цитата:
Хотів запитати, у вас справа на якому етапі, чи є вже участок, проект, і коли плануєте будівництво. У мене участок як я вже писав є, проекту нема, в ідеалі будувати хотів би почати навесні наступного року.
Участок есть давно, желание тоже ... в нормативке кое как разобрался ... сейчас пытаюсь поставить КТП 100 кВт - пока не получается .... с газовщиками договорился (среднее давление протянут) ...
Вывод пока такой ..... нет нужного электричества - нет стройки! .... если не получится - буду строить обычный дом
misha-putrovka вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 16.09.2008, 11:01   #7
mank
Новичок

www.segodnya.ua/useful/dwelling/904631.html - ось тут та стаття, що я в попередньому пості зазначав, там описано, що будувати будинок на 4 власника (таунхаус) , реально і що є люди що цим займаються, і там є коментарі юристів та представників банку, що кредит теж можна оформлювати, єдине що погано, що деталей нема, але це вже доведеться самому дізнаватись
Ответ

Опции темы

Текущее время: 10:47. Часовой пояс GMT +2.

Если Вы пользователь

Вы можете зарегистрироваться как пользователь и использовать весь функционал форума.
В любой момент Вы можете изменить свой статус с пользователя на компанию зайдя в личный кабинет.

Регистрация пользователя

Если Вы компания

Вы можете зарегистрироваться как компания и вести свою деятельность на нашем сайте.
Вы также можете создавать темы и отвечать в форуме.

Регистрация компании