Строим Дом

Партнер раздела: DreamDim
Перезагрузить страницу

Разрешение на проведение строительных работ хозспособом

Ответ
 
Опции темы
Старый 11.03.2009, 16:29   #1
Горожанин
Начинающий форумчанин
Аватар для Горожанин
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Житомир
Пол: Мужской
Сообщений: 41
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Разрешение на проведение строительных работ хозспособом

Столкнулся с ситуацией, что районное управление ДАИ упорно навязывает мне "призначення виконавця робіт". Однако, как я считаю, согласно нижеприведённого документа, я имею полное право строить самостоятельно хозспособом.
zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/law...?nreg=z0945-00
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ ТА ЖИТЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт
Затверджено
Наказ Держбуду України
05.12.2000 N 273
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 грудня 2000 р.
за N 945/5166

3.11. Індивідуальним забудовникам житлових будинків, господарських та побутових споруд дозволи на виконання будівельних робіт надаються на підставі
заяви забудовника,
документа, що посвідчує право власності чи право користування (у тому числі на умовах оренди) земельною ділянкою,
дозволу на будівництво об'єкта містобудування, який видається відповідним органом виконавчої влади,
проектної документації, погодженої місцевими органами у справах містобудування і архітектури,
а також зобов'язання виконавця робіт, якщо будівництво здійснюється підрядним способом.
Горожанин вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 11.03.2009, 16:47   #2
Горожанин
Начинающий форумчанин
Аватар для Горожанин
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Житомир
Пол: Мужской
Сообщений: 41
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

На основании вышеизложенного, мною был послан запрос в ДЕРЖАВНУ АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНУ ІНСПЕКЦІЮ (ссылка устарела)
02160, м.Київ, проспект Возз'єднання, 15/17
тел. (044) 291-69-04 факс (044) 291-69-06
E-mail :
Начальник Держархбудінспекції
БОНДАРЕНКО Олександр Миколайович

Получен ответ, привожу с сокращениями, следующего содержания:
"У зверненні повідомляється, що заявнику було відмовлено у видачі дозволу на виконання будівельних робіт з причини відсутності призначення виконавця робіт.
Слід зазначити, що згідно п.3.11 Положення "Про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт", затвердженого Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 5 грудня 2000 року № 273 від індивідуальних забудовників не вимагаються документи щодо виконавців робіт, в тому числі документи про здійснення технічного й авторського нагляду..."

Ответ подписал : Заступник Начальника Держархбудінспекції
ПАПКА Володимир Володимирович

Последний раз редактировалось Горожанин; 11.03.2009 в 18:12.
Горожанин вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 11.03.2009, 16:52   #3
Горожанин
Начинающий форумчанин
Аватар для Горожанин
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Житомир
Пол: Мужской
Сообщений: 41
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Теперь вопрос форумчанам. Требуют ли от вас "призначення виконавця робіт" ? Дело в том, что районная Держархбудінспекція упорно настаивает на своём.

Последний раз редактировалось Горожанин; 11.03.2009 в 17:33. Причина: исправлено
Горожанин вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 11.03.2009, 17:20   #4
Горожанин
Начинающий форумчанин
Аватар для Горожанин
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Житомир
Пол: Мужской
Сообщений: 41
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Технадзор

Щодо здійснення технічного нагляду
(Відповідно до листа Держархбудінспекції від 16.01.2009 № 22/7-195)

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про архітектурну діяльність» господарська діяльність, пов'язана із створенням об'єктів архітектури, підлягає ліцензуванню відповідно до законодавства.
Загальні вимоги до ліцензування господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури на території України (далі - будівельна діяльність), встановлені Порядком ліцензування певних видів господарської діяльності у будівництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05.12.2007 № 1396.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про архітектурну діяльність» для створення об'єкта архітектури виконується комплекс робіт, який включає у тому числі технічний та авторський нагляди під час здійснення будівництва або зміни (у тому числі шляхом знесення) об'єкта містобудування.
Стаття 3 Господарського кодексу України встановлює, що під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Відповідно до ст. 55 Господарського кодексу України суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.
Відповідно до ст. 8 Господарського кодексу України держава, органи державної влади та органи місцевого самоврядування не є суб'єктами господарювання.
Таким чином, діяльність органів, які згідно із законодавством належать до органів державної влади і органів місцевого самоврядування та яким згідно з державним класифікатором «Класифікація організаційно-правових форм господарювання» (КОПФГ), затвердженим наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28.05.2004 № 97, присвоєно код 410 або 420, не є господарською діяльністю.
Якщо підприємство, установу чи організацію за організаційно-правовою формою визначено як державну організацію (установу, заклад) та присвоєно код за КОПФГ – 425, вона є суб’єктом господарювання, яка, у разі наміру здійснювати господарську діяльність, пов’язану із створенням об’єктів архітектури, зобов’язана отримати ліцензію на її здійснення у встановленому законодавством порядку.
Разом з тим, відповідно до ст. 11 Закону України «Про архітектурну діяльність» та п. 2 Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 № 903, технічний нагляд забезпечує замовник (забудовник) протягом усього періоду будівництва об'єкта з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва або зміни (зокрема шляхом знесення) такого об'єкта.
Тобто, забезпечення здійснення технічного нагляду на об’єкті будівництва є обов’язком його замовника (забудовника).
При цьому, замовник (забудовник) може забезпечити здійснення технічного нагляду на підконтрольних об’єктах будівництва у два способи:
1) власними силами (у разі наявності в його структурі відповідних кваліфікованих працівників, які відповідають вимогам, встановленим Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників «ВИПУСК 64.Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи», затвердженим наказом Держбуду від 13.10.1999 №249. а після затвердження і впровадження Урядом Порядку проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт, пов’язаних із створенням об’єктів архітектури – фахівцями, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат);
2) залучення на договірних засадах третіх осіб (суб’єктів господарювання, які мають отриману у встановленому порядку ліцензію на провадження такої діяльності).
Таким чином, здійснення суб’єктом господарювання технічного нагляду за об’єктами будівництва, замовником яких він виступає, силами відповідних структурних підрозділів або фахівців не потребує отримання ліцензій на його здійснення.
Господарська діяльність із здійснення технічного нагляду суб’єктом господарювання на інших об’єктах будівництва, замовником яких він не є, підлягає ліцензуванню у встановленому законодавством порядку.
Всі роз’яснення, надані з зазначеного питання Держархбудінспекцією раніше діють у частині, що не суперечить цьому роз’ясненню.
(ссылка устарела)

Если этот технический надзор так нужен, то его можно проводить самостоятельно, имея диплом строителя.
Горожанин вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 11.03.2009, 17:21   #5
Sergei
Опытный форумчанин
 
Регистрация: 18.07.2007
Адрес: Киев
Пол: Мужской
Сообщений: 554
Вы сказали Спасибо: 61
Поблагодарили 62 раз(а) в 33 сообщениях
Отправить сообщение для Sergei с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Горожанин Посмотреть сообщение
Теперь вопрос форумчанам. Требуют ли от вас "призначення виконавця робіт" ? Дело в том, что районное ДАИ упорно настаивает на своём.
А что такое ДАИ? Державтоинспекция?
Sergei вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 11.03.2009, 17:31   #6
Горожанин
Начинающий форумчанин
Аватар для Горожанин
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Житомир
Пол: Мужской
Сообщений: 41
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Держархбудінспекція
Горожанин вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 11.03.2009, 20:30   #7
Natala
Начинающий форумчанин
 
Регистрация: 31.01.2009
Адрес: с.Петровское Киево-Святошинский
Пол: Женский
Сообщений: 72
Вы сказали Спасибо: 172
Поблагодарили 12 раз(а) в 10 сообщениях
По умолчанию

Звонила в ГАСК по поводу тех.надзора с отрывками из этого раъяснения 16.01.2009 № 22/7-195. Ответити что физическое лицо нельзя отнести к п.№1 так как у него нет структуры, если вы строительная фирма и строите для себя то лицензия на тех. надзор не нужна ( только специалист с дипломом). А для физ лиц только пунктик №2- "залучення на договірних засадах третіх осіб (суб’єктів господарювання, які мають отриману у встановленому порядку ліцензію на провадження такої діяльності)".
Я на том же этапе нужно разрешение, а его у меня нет, так как нет технического надзора с лицензией. Договор и копия диплома с физическим лицом есть - НЕ ПРОШЛО.
У меня всего-то домик в 1,5 этажа ( с жилым чердаком), а они его под пунктик где 2 и выше этажа.

Может что-то изменилось за неделю. Может кто-то уже это все прошел недавно. Отпишитесь.
Natala вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 12.03.2009, 00:11   #8
apxitektop
Moderator
Аватар для apxitektop
 
Регистрация: 09.01.2007
Адрес: DREAMDIM.UA
Пол: Мужской
Сообщений: 8,986
Вы сказали Спасибо: 1,868
Поблагодарили 5,861 раз(а) в 2,994 сообщениях
По умолчанию

Эх... странно. Слухи, бродившие какое-то время и не подкрепленные нормативно, каким-то чудом стали в районах основание для таких качель. Сорри за офф.

Технический и авторский надзоры требовались всегда и меня немного удивил (или порадовал) ответ на запрос Горожанина.
По технадзору: ранее было достаточно физлица с дипломом.
По "виконавцю робіт": если в районе не достаточно ответа на запрос в вышестоящую инстанцию, то все общение с районным ГАСКом надо перевести в письменную форму.

PS: Выполнить требование назначить прораба не так и сложно, просто это снова время и деньги застройщика.
PS2: в этой всей канители вижу только попытку усложнить жизнь застройщику и содрать с него денег за оформление (решая этот вопрос в том же кабинете либо через "свое" предприятие) или содрать штраф за "неоформление" (который, ИМХО, вскоре подрастет).

PS3: когда себе все оформлял, то мне в ГАСКе говорили, что только на год выдают и точка. Попросил вежливо, чтобы обосновали... сделали на срок, который я попросил. Поэтому сразу указывайте срок строительства побольше. А то продлевать - это морока, а если еще и поменяют что-то, то вообще ужас.
apxitektop вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 12.03.2009, 21:43   #9
Горожанин
Начинающий форумчанин
Аватар для Горожанин
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Житомир
Пол: Мужской
Сообщений: 41
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

На официальном сайте города Коростень, это Житомирская область опубликован следующий документ.
Надання дозволу на виконання будівельних робіт (крім забудовників індивідуальних житлових будинків, господарських та побутових споруд)
korosten.in.ua/index.php?page=719

"Законодавча підстава" этого документа:
Закони України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про планування і забудову територій”, "Про архітектурну діяльність", регіональні правила забудови території Житомирської області, “Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт” затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітетектури та житлової політики України від 5 грудня 2000 року № 273
Горожанин вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 12.03.2009, 21:54   #10
Горожанин
Начинающий форумчанин
Аватар для Горожанин
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Житомир
Пол: Мужской
Сообщений: 41
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Exclamation

Проблемні питання будівельної галузі та роль інспекції ДАБК у їх вирішенні

Однією з нагальних проблем будівельної галузі загалом і державного архітектурно-будівельного контролю зокрема є проблема самочинного будівництва. Протягом останніх років у районі почастішали випадки самочинного будівництва, реконструкції, переобладнання, капітального ремонту об’єктів. При цьому порушуються вимоги чинного законодавства України щодо необхідності отримання дозволу на виконання будівельних робіт до початку їх введення.
Закон України «Про планування і забудову територій» зобов’язує забудовника підготувати попередньо цілий ряд документів, зокрема, отримати необхідні документи на земельну ділянку та погодити у відповідних органах проект будівництва. Усі ці вимоги, спрямовані на захист прав територіальної громади, повинні забезпечити безпеку під час проведення будівельних робіт та експлуатації вже збудованого об’єкта.
При веденні будівельних робіт самочинно, не завжди забезпечуються вимоги щодо пожежної, екологічної, санітарно-епідеміологічної безпеки. Крім того, мають місце випадки із самочинним переплануванням квартир у багатоквартирних житлових будинках, що загрожує втратою їх міцності, стійкості та експлуатаційної надійності.
Статтею 376 Цивільного кодексу України визначено умови, за яких будівництво вважається самочинним, а саме:
1) відсутність у забудовника документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою;
2) відсутність рішення виконавчого органу відповідної ради на будівництво;
3) відсутність дозволу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю на виконання будівельних робіт;
4) без затвердженого проекту у встановленому порядку;
5) з істотними порушеннями будівельних норм і правил.
Наявність хоча б однієї із зазначених умов є підставою для відмови у прийнятті в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, а отже, для відмови у державній реєстрації прав власності на нього.
Рішення (дозвіл) органів місцевого самоврядування або місцевої державної адміністрації на будівництво об’єкта містобудування не дає права на початок виконання будівельних робіт.
Дозвіл на виконання будівельних робіт з нового будівництва, реконструкції, переобладнання, реставрації та капітального ремонту будинків, споруд та інших об’єктів, розширення і технічного переоснащення видає інспекція державного архітектурно-будівельного контролю.
Цей дозвіл є відповідним документом, що посвідчує право забудовника (замовника) та генерального підрядника на виконання будівельних робіт, у відповідності до затвердженої проектної документації, підключення до інженерних мереж та споруд, надає право відповідним службам на видачу ордера на проведення земляних робіт.
Для одержання дозволу на виконання будівельних робіт забудовник (замовник) повинен подати до інспекції держархбудконтролю такі документи:
1) заяву;
2) рішення виконавчого органу відповідної ради або місцевої державної адміністрації про дозвіл на будівництво об’єкта;
3) документ, що посвідчує право власності забудовника (замовника) чи право користування (у тому числі на умовах оренди) земельною ділянкою, на якій буде розміщено об’єкт містобудування;
4) комплексний висновок державної інвестиційної експертизи (або окремих експертиз);
5) документи про призначення виконавців робіт (виконроба, осіб, що виконують технічний нагляд, авторський нагляд);
6) затверджену в установленому порядку проектну документацію (будівельний генеральний план та паспорт фасаду у двох примірниках, пояснювальна записка).
Індивідуальним забудовникам житлових будинків, господарських та побутових споруд дозволи на виконання будівельних робіт надаються на підставі заяви забудовника,
документа, що посвідчує право власності чи право користування (у тому числі на умовах оренди) земельною ділянкою,
дозволу на будівництво виданого відповідним органом виконавчої влади, проектної документації погодженої відділом регіонального розвитку, будівництва та архітектури.

Здійснення будівельних робіт на об’єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою адміністративну відповідальність.
Самочинне будівництво є правопорушенням, а особи винні у його здійснені притягуються до відповідальності, передбаченої Кодексом України про адміністративні правопорушення (для фізичних осіб) та Законом України «Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» (для юридичних осіб).
Основним завданням інспекції ДАБК є здійснення контролю у сфері будівництва та архітектури. Інспектори ДАБК мають право, згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 1434 від 18.10.2006 року, перевіряти об’єкти будівництва, реконструкції, перебудови на будь-якій стадії будівництва, і при виявленні порушень законодавства у сфері будівництва та архітектури накладати штрафи згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення та Законом України «Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування».
Повноваження інспекції ДАБК поширюються також і на сферу виробництва будівельних матеріалів, виробів і конструкцій.
При виникненні спірних питань інспекція ДАБК має право притягувати порушників у сфері містобудування та архітектури до відповідальності через суд.
Телефони для довідок: 5-27-31 (райдержадміністрація), 4-08-19 (міськвиконком).
Р.ДОРОЩУК,
заступник начальника інспекції ДАБК у Хмельницькій області.

www.shepetivka.org.ua/2008/08..._virshenn.html

P.S. Обратите внимание, что требуется от индивидуальных застройщиков. И ЧТО НЕТ !
Горожанин вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 13.03.2009, 09:12   #11
Горожанин
Начинающий форумчанин
Аватар для Горожанин
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Житомир
Пол: Мужской
Сообщений: 41
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Похоже все уже разрешение на проведение строительных работ получили ? Кто нибудь с этими бюрократами воюет ?
Горожанин вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 13.03.2009, 14:18   #12
Natala
Начинающий форумчанин
 
Регистрация: 31.01.2009
Адрес: с.Петровское Киево-Святошинский
Пол: Женский
Сообщений: 72
Вы сказали Спасибо: 172
Поблагодарили 12 раз(а) в 10 сообщениях
По умолчанию

Старая статья, сейчас в ГАСК построже. Если 1 этажный дом то норматьно, а выше нужен технический и авторский надзор.
Natala вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 13.03.2009, 15:53   #13
Горожанин
Начинающий форумчанин
Аватар для Горожанин
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Житомир
Пол: Мужской
Сообщений: 41
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Natala Посмотреть сообщение
Старая статья, сейчас в ГАСК построже. Если 1 этажный дом то норматьно, а выше нужен технический и авторский надзор.
А на основании чего выдвигают такие требования ? Каких законодательных актов ?
Горожанин вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 30.03.2009, 18:36   #14
Горожанин
Начинающий форумчанин
Аватар для Горожанин
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Житомир
Пол: Мужской
Сообщений: 41
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Exclamation опрос

Маленький опрос.
1. Вы получали разрешение на проведение строительных работ в ДАБИ ?
2. Вы строите самостоятельно, без стройорганизации ?

3. "Відповідального виконавця робіт" требовали в ДАБИ ?

Последний раз редактировалось Горожанин; 30.03.2009 в 18:45. Причина: добавил пункт третий
Горожанин вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 30.03.2009, 18:39   #15
apxitektop
Moderator
Аватар для apxitektop
 
Регистрация: 09.01.2007
Адрес: DREAMDIM.UA
Пол: Мужской
Сообщений: 8,986
Вы сказали Спасибо: 1,868
Поблагодарили 5,861 раз(а) в 2,994 сообщениях
Unhappy

Цитата:
Сообщение от Горожанин Посмотреть сообщение
Маленький опрос.
1. Вы получали разрешение на проведение строительных работ в ДАБИ ?
2. Вы строите самостоятельно, без стройорганизации ?
3. "Відповідального виконавця робіт" требовали в ДАБИ ?
1. Да
2. Да (строю даже без рабочих)
3. Не требовали. Авторский и тех. надзор есть.

Последний раз редактировалось apxitektop; 30.03.2009 в 19:45.
apxitektop вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 30.03.2009, 19:14   #16
Горожанин
Начинающий форумчанин
Аватар для Горожанин
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Житомир
Пол: Мужской
Сообщений: 41
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Exclamation

Цитата:
Сообщение от Горожанин Посмотреть сообщение
Маленький опрос.
1. Вы получали разрешение на проведение строительных работ в ДАБИ ?
2. Вы строите самостоятельно, без стройорганизации ?

3. "Відповідального виконавця робіт" требовали в ДАБИ ?
Согласно З А К О Н А У К Р А Ї Н И " Про планування і забудову територій "
Стаття 29. Дозвіл на виконання будівельних робіт
zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/law...2&nreg=1699-14

....документа про призначення відповідальних виконавців робіт та
відомостей про здійснення авторського та технічного нагляду.
{ Частина третя статті 29 в редакції Закону N 434-V ( 434-16 ) від
12.12.2006 }
Горожанин вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 31.03.2009, 13:28   #17
Горожанин
Начинающий форумчанин
Аватар для Горожанин
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Житомир
Пол: Мужской
Сообщений: 41
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

В соответствии с Законом Украины "Об архитектурной деятельности" при сооружении индивидуальных жилых зданий в два этажа и выше, а также при строительстве на территориях со сложными инженерно-геологическими условиями в сейсмоопасных районах, - индивидуальный застройщик обязан обеспечить соответствующий технический и авторский надзор. Срок рассмотрения документов индивидуальных застройщиков в инспекции госархстройконтроля не должен превышать 15 дней.
Горожанин вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 01.04.2009, 12:40   #18
911max
Форумчанин
 
Регистрация: 30.01.2008
Адрес: Киев (Иванков р-н)
Пол: Мужской
Сообщений: 407
Вы сказали Спасибо: 135
Поблагодарили 104 раз(а) в 74 сообщениях
Отправить сообщение для 911max с помощью AIM
По умолчанию

а если дом предполагается деревянный (в два этажа), все выше перечисленное тоже имеет место быть?
911max вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 01.04.2009, 22:19   #19
apxitektop
Moderator
Аватар для apxitektop
 
Регистрация: 09.01.2007
Адрес: DREAMDIM.UA
Пол: Мужской
Сообщений: 8,986
Вы сказали Спасибо: 1,868
Поблагодарили 5,861 раз(а) в 2,994 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от 911max Посмотреть сообщение
а если дом предполагается деревянный (в два этажа), все выше перечисленное тоже имеет место быть?
Если не 3м х 3м из вагонки, с отопления и для проживания круглый год - т.е. полноценный жилой дом, то "все перечисленное имеет место быть".
apxitektop вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 12.04.2009, 18:02   #20
drinken
Новичок
 
Регистрация: 21.01.2008
Пол: Мужской
Сообщений: 3
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Отправить сообщение для drinken с помощью AIM
По умолчанию

А что подподает под термин дом в два этажа?
Дом в 1 этаж с жилым чердаком (дом в 1 этаж с мансардой)
Вроде как дом одноэтажный по определению, а почему считают двухэтажным?
drinken вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Ответ

Опции темыТекущее время: 17:59. Часовой пояс GMT +2.

Если Вы пользователь

Вы можете зарегистрироваться как пользователь и использовать весь функционал форума.
В любой момент Вы можете изменить свой статус с пользователя на компанию зайдя в личный кабинет.

Регистрация пользователя

Если Вы компания

Вы можете зарегистрироваться как компания и вести свою деятельность на нашем сайте.
Вы также можете создавать темы и отвечать в форуме.

Регистрация компании