Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Обваливается обратная засыпка

daviding

Рекомендовані повідомлення

После обратной засыпки я спросил у прораба - почему не проливали водой, не трамбовали, просто засыпали и все, сказали глина не трамбуется, там суглинок, мне предложили трактор с трамбовкой для моего успокоения, который прошелся сверху (не послойно) по периметру котлована, глубина обратной засыпки 3 метра, щас мне говорят, что оно годик пооседает и перестанет, для чего тогда трамбовщик нужен был, если после 3-х недель дождей вот такие провалы.

Посоветуйте, требовать все откапывать и трамбовать, или усядет за год?

 

(ссылка на изображение устарела) (ссылка на изображение устарела) (ссылка на изображение устарела)

(ссылка на изображение устарела) (ссылка на изображение устарела)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Відкопувати немає сенсу, все-одно результату не дасть. 3 тижні дощів - краще будь-якого трамбувальника. Насипати см 15 вище рівня - за пару міжсезонь прийде до норми
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тут нечего думать, прикажите раскопать и затрамбовать послойно. Вы Заказчик или где?:-x
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тут нечего думать, прикажите раскопать и затрамбовать послойно. Вы Заказчик или где?:-x

 

+1

Чекати поки воно утрамбується дощами.... Печалька.

Краще зробити нормально, а не хвилюватися, шо провалишся біля хати :beer:

 

П.С. Причому вони не просто не трамбували під час засипання. Вони засипали аби-як. Думаю за таким прорабом треба краще слідкувати :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думаю за таким прорабом треба краще слідкувати

 

Лучше повесить его на ближайшем столбе - пусть направление ветра показывает.;)

 

Добавлено через 6 минут

...чтоб потом не было "печалька", с прорабом нужно "раставашка":D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А от коли вже відкопають то я "попросив би" ще більш якісно утеплити.

А то таке відчуття, шо в них закінчилося терпіння :oops:

Така нудна робота утеплювати.

 

Тут ще питання в оплаті за роботу. Якшо взяли за це все дешево то воно і зрозуміло - а от якшо порахували по норм. цінам, а зробили так...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А от коли вже відкопають то я "попросив би" ще більш якісно утеплити.

А то таке відчуття, шо в них закінчилося терпіння :oops:

Така нудна робота утеплювати.

 

Тут ще питання в оплаті за роботу. Якшо взяли за це все дешево то воно і зрозуміло - а от якшо порахували по норм. цінам, а зробили так...

Неякість укладки еппс в кутку, чи ще в якомусь місці?

Роботи проводить фірма, не шабаники, я просив зробити трамбовку, сказали на глині немає сенсу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Неякість укладки еппс в кутку, чи ще в якомусь місці?

Роботи проводить фірма, не шабаники, я просив зробити трамбовку, сказали на глині немає сенсу.

 

А підвал чи цокольний поверх є? Чи є сенс там взагалі утеплювати?

 

Мені як самозабудовнику який багато роботи зробив сам - не сподобалося утеплення взагалі. Я би просто з собою перестав розмовляти якби сам собі так утеплив :D

 

Я думаю може є сенс там на місці знайти якогось розумного дядька і платити йому за технічний нагляд? Бажано такого який буде давати бумажку. Просто це тільки початок і далі буде складніше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня точно так же по периметру просела земля см 20-30, просто подсыпал, время покажет.

 

на фото видно что местами ЭППС отстал от стены, в этот зазор водой может нанести земли.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А підвал чи цокольний поверх є? Чи є сенс там взагалі утеплювати?

Пiдвал. Можливо буде опалюватись.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пiдвал. Можливо буде опалюватись.

Відкопувати, при чому швидко. В пустотах, які утворилиь буде стояти вода. Де вона вийде - нікому не відомо, може піти під фундамент, може знайти прблемне місце в ізоляції (стіни чи підлоги). Тим більше глина та 3м - багато води.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подсыпать с трамбованием и оставить на зиму, если откапывать будут так же коряво то весь ЭППС порвут.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не треба нічого відкопувати. Якщо гі зроблена правильно. Протрамбувати 3м глини можна лиш Т-64. Утеплювати глибше глибини промерзання 1-1,1м сенсу немає. По факту менше бо підсипатиметься цоколь. Хай поправлять в кутах і де не вклали листи. Особливо заморочуватись з якістю утеплення також не варто - ще 100 раз трамбуватиметься + відмостка і т.д. Поправити і підсипати см 10-15 вище рівня. І все.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

с такой погодой у меня даже 80см обратки проседает - не парюсь, подсыпаю и всё, отмостку всё-равно в следующем году делать.

...

интересно, а чем можно трамбовать на глубине 2-3метра в довольно узкой траншее?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Даже при послойном уплотнении обратной засыпки происходит потом доуплотнение грунтов естественным способом. Поэтому откапывать не нужно. Досыпайте грунт и ждите годик.
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

похоже до отмостки еще далеко. не тратьте зря сил и денег, придет дело до благоустройства, утрамбуете послойно если надо, пока насыпьте горкой, и продолжайте строительство.
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...не ту страну назвали Гондурасом!...

похоже до отмостки еще далеко

Какая связь между глиняным замком вокруг подвала(!!!) и отмосткой?

не тратьте зря сил и денег

За устройство глиняного замка ТС уже заплатил, насколько я понимаю, ведь подрядчик его уже как-бы "сделал".

утрамбуете послойно если надо

У ТС дом с подвалом. Надо, уже надо.

пока насыпьте горкой, и продолжайте

Вот себе так и сделаете, а мы понаблюдаем.:beer:

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не треба нічого відкопувати. Якщо гі зроблена правильно.

 

с такой погодой у меня даже 80см обратки проседает - не парюсь

 

Поэтому откапывать не нужно. Досыпайте грунт и ждите годик.

 

пока насыпьте горкой, и продолжайте строительство.

 

...не ту страну назвали Гондурасом!...

В десятку. Мав повністю аналогічний випадок - будівництво на схилі. Ґрунт був не втрамбований, насипали "горкой". Це була рання осінь. Висота задньої стіни приблизно 3м. "Горку" декілька раз підсипав. Потім була зима, а весною під час не сильних дощів з протилежного боку з-поміж фбс почала просочуватись вода. Як просвердлив - цілий гейзер. Пройшла під фундаментом та під бетонною стяжкою. Це було років 10 назад, тріщин чи якихось наслідків не помітив по сьогодні, але думаю користі від цього мало. Так що MAESTRO DNEPR на рахунок Гондурасу вірно підмітив.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Проблема еще в том, что будут два эркера, фундамент под них уже залили, получается около 500-700мм от дома этот фундамент из-за неуплотненного грунта висит на воздухе.

Приехал конструктор, сказал, что если связывали арматурой фундамент эркеров с фундаментом дома, то все ок, грунт плохо утрамбован, сказал подсыпать, ничего страшного, за год уляжется.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В десятку. Мав повністю аналогічний випадок - будівництво на схилі. Ґрунт був не втрамбований, насипали "горкой". Це була рання осінь. Висота задньої стіни приблизно 3м. "Горку" декілька раз підсипав. Потім була зима, а весною під час не сильних дощів з протилежного боку з-поміж фбс почала просочуватись вода. Як просвердлив - цілий гейзер. Пройшла під фундаментом та під бетонною стяжкою. Це було років 10 назад, тріщин чи якихось наслідків не помітив по сьогодні, але думаю користі від цього мало. Так що MAESTRO DNEPR на рахунок Гондурасу вірно підмітив.

 

У меня все точно так же: склон, 3м, засыпка горкой. Что то я уже очкую :shock:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Что то я уже очкую

Не допускайте такого, як на першому та другому фото - відразу підсипайте. Може й минеться:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2,5 цоколя в земле. ничего не трамбовал и не собирался. Все само усядется. Никаких пустот и карстовых пещер там не будет, подводных озер со столактитами и сталагмитами тоже. У вас уже утрамбовался грунт коль просел. Засем рыхлить его раскопкой тем боле что утрамбуете , возможно, не лучше ,чем он сам сел и еще сядет до того времени, когда отместка будет.

Трамбовать был (?) смысл сразу, а теперь грунт и сам сел (см. на фото)

 

Добавлено через 5 минут

с эппс проблем не вижу, его приваливат к цоколю грунт. Отстать еще мог, если зимовал - водичка попала в зазор между эппс и цоколем, замерзла и... Ту часть, что в земле держит сам грунт, верхнюю - на дюбель зонтик + клей. Вообще не пойму какие проблемы.

 

Добавлено через 4 минуты

если эркер на неутрамбованном грунте - это проблема, да. У меня такое было. Раскопал пару метров под лентой, потом надо было засыпать туда утрамбованный (как бы) грунт. У меня песок-супесь. Засыпал песком с горочкой с обоих сторон и проливал, проливал, пока не перестал усаживаться. С глиной так не получиться, попробуйте заменить песком. Водичка при проливке занесет его куда надо. Но тут уже посоветуйтесь с практиками ибо это мое ноу-хау(С).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вот фото, так провисел цоколь несколько месяцев. правда нитивидная трещинка в месте премыкания к другой стене обозначилась, но то объяснимо и поправимо.

1DSC_0130.thumb.jpg.54cf31be8048aec6a9e454a8a30970d4.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...