Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Тип фундаментной ленты?

Analitik

Рекомендовані повідомлення

Добрый день!

 

Собираюсь строить кирпичный дом размерами 10*12 м в один этаж с мансардой и небольшим подвалом. Фундамент следующего содержания: монолитная подушка шириной 80 см и высотой 30 см, 3 ряда блоков фбс-5, высотой 60 см и монолитный армопояс по ширине блока и высотой 20 см.

 

Проектировщики убеждают делать не монолитную фундаментную ленту, а сборную, говоря, что надежность при этом не страдает.

А вот я сомневаюсь, что сборная подушка не уступает в надежности монолитной ленте.

Соглашаться ли с таким предложение или же настоять на монолитной подушке?

 

П.С. Участок неровный, в размерах дома перепад 60-70 см. Геологию еще не делали, но у соседа на такой глубине - не очень плотная глина.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрый день!

 

Собираюсь строить кирпичный дом размерами 10*12 м в один этаж с мансардой и небольшим подвалом. Фундамент следующего содержания: монолитная подушка шириной 80 см и высотой 30 см, 3 ряда блоков фбс-5, высотой 60 см и монолитный армопояс по ширине блока и высотой 20 см.

 

Проектировщики убеждают делать не монолитную фундаментную ленту, а сборную, говоря, что надежность при этом не страдает.

А вот я сомневаюсь, что сборная подушка не уступает в надежности монолитной ленте.

Соглашаться ли с таким предложение или же настоять на монолитной подушке?

 

П.С. Участок неровный, в размерах дома перепад 60-70 см. Геологию еще не делали, но у соседа на такой глубине - не очень плотная глина.

Подозреваю проектировщиков тут не было, без геологии никто не будет работать, или есть нюансы но ФЛ-ки тогда не проходят.

Рекомендации:

1- сделать геологию.

если у соседа не очень плотная глина, Фл-ки не пройдут. это так без расчетов

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В том то и дело, что геологию проектировщики заказали сделать. Но, на ФЛ-ки начали уговаривать еще до этого. Дело в том, что они еще и строители. Я подозреваю, что им просто так быстрее и проще делать. Конечно есть вариант, что после геологии они изменят свое мнение. Но смутило, что они изначально на таком варианте настаивают.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Скажіть. Як у Вас зроблений підвал? Фундамент іде не всю глибину підвалу, чи він двухрівневий? Там де підвал там глибше, допустимо 200 см. І решта фундаменту.

монолитная подушка шириной 80 см и высотой 30 см, 3 ряда блоков фбс-5, высотой 60 см и монолитный армопояс по ширине блока и высотой 20 см.

Просто в самого планується підвал під частиною будинку, от і думаю як то все зробити, щоб будинок не тріснув. В мене правда не ФБС, а моноліт планується.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Глибина фундаменту однакова по всьому дому. Так, є практика, коли роблять фундамент різної глибини. Але у будь-якому разі це зайве навантаження на фундамент, тому що ви можете потрапити на різну "навантажеспроможність" грунту.

Але якщо ж ви вирішили таки робити різнорівневий фундамент, то треба дотримуватись правил будівництва такого фундаменту.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Глибина фундаменту однакова по всьому дому. Так, є практика, коли роблять фундамент різної глибини. Але у будь-якому разі це зайве навантаження на фундамент, тому що ви можете потрапити на різну "навантажеспроможність" грунту.

Але якщо ж ви вирішили таки робити різнорівневий фундамент, то треба дотримуватись правил будівництва такого фундаменту.

 

так в чем вопрос?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так в чем вопрос?

Запитання в тому які можливі проблеми. Дотримуватись технології звучить класно, але знайти бригаду яка робить за ними важко. Як правило, ми так завжди робили (с).

А я дивлюсь на проекти 1 і 2 поверхових будинків. Якщо робити підвал і фундамент всюди глибиною 150-160 см, то фундамент одноповерхового 15*17 м будинку золотий вийде.

На що потрібно звернути увагу якщо робити різнорівневий фундамент. Розрахунок буде робитись це зрозуміло. Але треба і за робочими наглядати. На які моменти (кількість і товщину арматури, спосіб звязки каркасів верхнього і нижнього в місці переходу з рівня на рівень....) звернути увагу, як в самому розрахунку, так і в виконанні робіт.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Запитання в тому які можливі проблеми

 

вы задаете вопрос и при этом сами же на него отвечаете.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вы задаете вопрос и при этом сами же на него отвечаете.

Я відповідаю, як герой фільму

Я так думаю (с).

Але не впевнений навіть на 50% в тому що думки вірні. Тому і запитую, чи вірний хід думок? І заодно отримати ще якісь поради, які я моменти упустив, які саме тонкощі в вязці арматури. І чи варто взагалі звязуватись з різнорівневим фундаментом?

Шукав теми на форумі поки не знайшов. Щоб відповідали запиту. Було про облаштування підвалу в гаражі і про будинок на схилі здається, там запитували про те як звязати фундаменти. А от про те як зробити підвал під частиною будинку, за допомогою різнорівневого фундаменту, не знайшов.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

все что вы написали это боязнь, что бригада сделает что то не так. ИМХО два решения, выполняют по проекту или же по вашему эскизу, шаг вправо или влево наказуемо, а именно переделка, вообще не вижу проблем. обсудили, договорились, делают, вы контролируете....

 

армирование уступа ничем особо не отличается. сам уступ делается при песчаных грунта соотношение высоты к длине не более 1/3, а связных грунтах не боле 1/2. иногда бывает, что проще сделать фундамент на одном уровне и соответственно подвал под всем домом. вы бы лучше выложили планировку где хотите устроить подвал, постараюсь помочь. самый главный вопрос, нужен ли вам подвал?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

что-то типа такого ?

 

fundament_800.jpgi.gif

Ні. Не так. От вкладений файл як воно виглядає. Висота цоколя 60 см. Поруч річка і на всякий щоб не плавати цоколь високий. В 2008 там води не було, але краще перестрахуватись.

Підвал посередині будинку під кухнею. Права стінка це стіна суміжна з гаражем і топочною. Це для того щоб в 1 "димар" звести вентиляцію: 1 кухні, 2 гаража, 3 котельні, 4 підвала, 6 димохід котла. Також хочу поставити в притул до кухні санвузли, тоді в цей же "димар" підуть ще 2 канала від туалетів. Таким чином в будинку буде 1 димар.

Але плану поки немає. Вірніше є приблизний план, але з фасадами лажа. А часу на подальші креслення поки немає.

Підвал потрібен. Ми картоплю, моркву, буряк.... купуємо раз в рік. Плюс заготовки.

216014992_1.thumb.jpg.5ff33ac6ac2f7ebb113e68d11bd3daf7.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а что у вас с грунтовыми водами, так же может сделать вам полность на весь дом подвал и особо не наморачивать, или же уступаки как я выше писал.

 

Але плану поки немає. Вірніше є приблизний план, але з фасадами лажа. А часу на подальші креслення поки немає.

 

сделайте нормально архитектуру, а потом будете думать о конструктиве фундамента, проектируйте последовательно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а что у вас с грунтовыми водами, так же может сделать вам полность на весь дом подвал и особо не наморачивать, или же уступаки как я выше писал.

 

 

 

сделайте нормально архитектуру, а потом будете думать о конструктиве фундамента, проектируйте последовательно

Грунтові води згідно геології

Підземні води розвідувальною свердловиною не вскриті. В колодязі на прилеглій території рівень підземних вод (РПВ) знаходиться на рівні 8 м від денної поверхні. Максимальний підйом РПВ під час інтенсивних атмосферних опадів, різкого сніготанення та втрат водонесучих мереж дл 3,0 м від денної поверхні. Територія ділянки знаходиться до 3 типу потенційної підтоплюваності
Також такі данні з свердловини

0,0-0,6 грунтово рослинний шар

0,6-3,0 суглинок напівтвердий, грудкуватий, озалізнений, коричнувато-жовтий.

3,0-5,6 суглинок мягкопластичний, грудкуватий, мулуватий, сірувато-коричневий до сірого

5,6-6,0 грунт гравійний-окатні, та напів окатні уламки осадових порі: заповнювач - дрібний водонасичений пісок до 30-40% від обєму.

Таблицю з щільністтю і кутом тертя не даю. То вже для розрахунків треба буде.

Підвал під всім будинком не потрібен. Максимум 16-20 квадратів. Робити архітектуру буду, архітектор завдаток отримв, а по факту я сам маю плани робити, але то таке. Тільки треба визначитись чи можна зробити підвал під частиною будинку на моїх грунтах. А то намалюю фасади, плани, а потім думай як то все зробити.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Грунтові води згідно геології

Також такі данні з свердловини

Таблицю з щільністтю і кутом тертя не даю. То вже для розрахунків треба буде.

Підвал під всім будинком не потрібен. Максимум 16-20 квадратів. Робити архітектуру буду, архітектор завдаток отримв, а по факту я сам маю плани робити, але то таке. Тільки треба визначитись чи можна зробити підвал під частиною будинку на моїх грунтах. А то намалюю фасади, плани, а потім думай як то все зробити.

 

підвал можна при такому РГВ

 

Фундамент спокійно сідає на суглинок, скільки там модуль деформації, якщо більше 10 то вже нічого

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки треба визначитись чи можна зробити підвал під частиною будинку на моїх грунтах.

 

подвал можно выполнить практически в любых условиях, тут только дело в цене вопроса.

 

архітектор завдаток отримв, а по факту я сам маю плани робити

интересній подход :) как правило вы делаете набросок, а все остальное дело архитектора, привести ваши веселые картинки в рабочие чертежи

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

подвал можно выполнить практически в любых условиях, тут только дело в цене вопроса.

 

 

интересній подход :) как правило вы делаете набросок, а все остальное дело архитектора, привести ваши веселые картинки в рабочие чертежи

Там питання в тому, що дав ТЗ з усіма бажаннями, дав нарис плану, а мені дали 2 варіанти які не відповідали моїм завданням. А потім давай сайт на якому сподобався проект, я накреслю. Але я відвів тему в інше русло.

Скажіть на моїх грунтах можливо зробити підвал з різнорівневим фундаментом? Мене ціна питання якраз ну дууже цікавить. Вірніше відповідь на запитання: чи є сенс заморочуватись з різнорівневим фундаментом в будинку розміром 14*9 (будинок 10*9 плюс прибудований гараж з котельнею ще 4 метри ширини). Підлоги там не буде, або буде тільки частково, там де будуть стелажі з консервацією, там де картопля, там глина. Якщо потрібно, я можу дати фото геології.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

підвал можна при такому РГВ

 

Фундамент спокійно сідає на суглинок, скільки там модуль деформації, якщо більше 10 то вже нічого

Модуль деформації

1 шар прочерк глибина шару 0-0,6

2 шар 10,0 глибина 0,6-3

3 шар 5,5 глибина 3,0-5,6

4 шар 53,0 глибина 5,6-6,0 Ті хто копав криниці і бив свердловини кажуть що гравій іде до 9-12 метрів, як в кого.

От фото геології

1174552238_2-1.thumb.jpg.8fb88028e0e277474436889cf8654ec4.jpg

963104380_1-1.thumb.jpg.90dfe1131b1e00edd354c1f1b3bae8e4.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Там питання в тому, що дав ТЗ з усіма бажаннями, дав нарис плану, а мені дали 2 варіанти які не відповідали моїм завданням. А потім давай сайт на якому сподобався проект, я накреслю. Але я відвів тему в інше русло.

Скажіть на моїх грунтах можливо зробити підвал з різнорівневим фундаментом? Мене ціна питання якраз ну дууже цікавить. Вірніше відповідь на запитання: чи є сенс заморочуватись з різнорівневим фундаментом в будинку розміром 14*9 (будинок 10*9 плюс прибудований гараж з котельнею ще 4 метри ширини). Підлоги там не буде, або буде тільки частково, там де будуть стелажі з консервацією, там де картопля, там глина. Якщо потрібно, я можу дати фото геології.

 

Ось приклад в блоках, вправо від осі 3 з підвалом, зліва без. Будівництво в 2-і черги бо тісна ділянка.

У вас я бачу Прут поблизу. І тільки в повінь можливе підтоплення. Можна трошки підняти рівень підлоги 1-го поверху.

Іге-3. грунт з поганими характеристиками. Я б спирав на ІГЕ-2.

Раскладка блоков-8.pdf

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
относительно подвала под частью дома, активно заморачивался этим вопросом. Площадь дома/этажа 120 кв, делать подвал на всю площадь - как бьы он не нужен такой и дорого, хотел сделать квадратов 40, НО! полазив по дебрям интернета и почитав о том, как делаются подобные вещи осознал, что цена обеих вариантов будет практически одинакова, только во втором - заморочливее ещё. Решил неделать вообще - сделаю под гаражом/мастерской потом :) отдельно
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

относительно подвала под частью дома, активно заморачивался этим вопросом. Площадь дома/этажа 120 кв, делать подвал на всю площадь - как бьы он не нужен такой и дорого, хотел сделать квадратов 40, НО! полазив по дебрям интернета и почитав о том, как делаются подобные вещи осознал, что цена обеих вариантов будет практически одинакова, только во втором - заморочливее ещё. Решил неделать вообще - сделаю под гаражом/мастерской потом :) отдельно

Невже зробити потім дешевше (Ви ж рахували ціну), не кажучи про надійність.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

относительно подвала под частью дома, активно заморачивался этим вопросом. Площадь дома/этажа 120 кв, делать подвал на всю площадь - как бьы он не нужен такой и дорого, хотел сделать квадратов 40, НО! полазив по дебрям интернета и почитав о том, как делаются подобные вещи осознал, что цена обеих вариантов будет практически одинакова, только во втором - заморочливее ещё. Решил неделать вообще - сделаю под гаражом/мастерской потом :) отдельно

 

хреново лазили по интернетам. точнее что уж лазить, самому посчитать слабо? как может быть одинакова стоимость, когда копать под 120м2 ровно в 3 раза больше чем под 40, вывозить грунт - аналогично, блоков/бетона уйдет больше в 2 раза, перекрытие нужно плитное организовывать сразу, гидроизоляции больше, обратной засыпки больше и т.п.

 

делал подвал под частью дома, а точнее под предбанником неотапливаемым.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

сделаю под гаражом/мастерской отдельно

 

гараж/мастерская - это отдельностоящее (от дома) здание площадью порядка 40 кв. м

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Невже зробити потім дешевше (Ви ж рахували ціну), не кажучи про надійність.

 

100% дороже и геморойней.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

гараж/мастерская - это отдельностоящее (от дома) здание площадью порядка 40 кв. м

Так би і написали. Тільки от це не вяжеться з тим, що в мене є. Будувати гараж окремо, щоб зекономити на фундаменті для підвалу не наш метод (с).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...