Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Покритикуйте схему квартирного щитка

_Sergiy_

Рекомендовані повідомлення

Всім привіт :)

Спробував накидати схему квартирного щитка для своєї однокімнатної квартири. Я в цьому не спеціаліст, тож буду вдячний за критику\поради. Заплановано сім контурів:

1) освітлення

2) розетки кімнати

3) бойлер

4) розетки ванни (в тому числі пральна машина)

5) холодильник (щоб можна було вимкнути все крім нього)

6) електрична духовка (макс 3 кВт)

7) розетки в кухні.

Мій поточний варіант - на малюнку.

Наперед дякую! :)

17978396_.thumb.png.149af9f0a62e48b84f535e9b2938b03b.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

До речі, всі вимикачі думаю взяти Hager. Конкретно:

1. Диф. автомати АC966J 1+N_16A-С-10мА-А-6кА HAGER

2. УЗО CD240J 2п_40А-30мА-А HAGER

3. АВ МC232A 2п_32А-С-6кА HAGER

4. АВ МC116A 1п_16А-С-6кА HAGER

5. АВ МC110A 1п_10А-С-6кА HAGER.

Може щось скажете про вимикачі Hager - на скільки вони надійні.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всім привіт :)

Спробував накидати схему квартирного щитка для своєї однокімнатної квартири. Я в цьому не спеціаліст, тож буду вдячний за критику\поради. Заплановано сім контурів:

1) освітлення

2) розетки кімнати

3) бойлер

4) розетки ванни (в тому числі пральна машина)

5) холодильник (щоб можна було вимкнути все крім нього)

6) електрична духовка (макс 3 кВт)

7) розетки в кухні.

Мій поточний варіант - на малюнку.

Наперед дякую! :)

 

узо поставте не 40А,а 25А

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

узо поставте не 40А,а 25А

Але через УЗО може піти струм більше ніж 25А - перед ним стоїть вхідний автомат на 32А, а після нього стоять чотири автомати по 16А (16*4 = 64 А). Якщо УЗО буде 40А, то більший струм через нього не зможе піти - його обмежуватиме вхідний автомат на 32А.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

узо поставте не 40А,а 25А

Ни в коем случае, тогда его никто из автоматов не будет защищать. Сейчас у автора УЗО защищено входным автоматом на 32А

 

Совет ТС - холодильник вынесите на отдельную неотключаемую линию, защищенную своим персональным дифавтоматом

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Совет ТС - холодильник вынесите на отдельную неотключаемую линию, защищенную своим персональным дифавтоматом

Холодильник у мене сидить на окремій лінії, але не на окремому диф. автоматі, а на "груповому" УЗО. За задумом їдучи кудись на довго, я лишатиму включеним УЗО і автомат холодильника, вимкнувши решту автоматів. Яка вигода ставити йому персональний диф. автомат?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...Яка вигода ставити йому персональний диф. автомат?

По тій причині, що Ви написали: 5) холодильник (щоб можна було вимкнути все крім нього), а не вимикати всі автомати щитка.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По тій причині, що Ви написали: 5) холодильник (щоб можна було вимкнути все крім нього), а не вимикати всі автомати щитка.

 

Так, я зрозумів про що ви. Згідно поточної схеми, я повинен буду проклацати всі вимикачі крім холодильника. Ви пропонуєте поставити ще один диф. автомат на холодильник і викикати тоді лише узо і два диф. автомати ванни (спільного вимикача згідно поточної схеми в квартирі нема). Дякую за пораду. Втім я думаю така потреба буде виникати не часто - лише якщо їхати кудись надовго, тож я подумаю на скільки воно варте.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ни в коем случае, тогда его никто из автоматов не будет защищать. Сейчас у автора УЗО защищено входным автоматом на 32А

 

Совет ТС - холодильник вынесите на отдельную неотключаемую линию, защищенную своим персональным дифавтоматом

 

сорри не узо,а диф автомат

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Втім я думаю така потреба буде виникати не часто - лише якщо їхати кудись надовго, тож я подумаю на скільки воно варте.

Ну я делаю себе неотключаемые линии, исходя из 2-х соображений:

  1. На эту линию такэже садятся разные сигнализации (протечек, дыма, проникновения, и т.п.)
  2. Если "внезапно" у какого-либо потребителя (или группы потребителей) подскочит ток утечки, УЗО вырубит все и всех, не разбираясь, кто прав, а кто - нет. На этой же линии потребитель (в вашем случае холодильник) зависит только от себя, и если вырубится, то только из-за своей собственной поломки.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну я делаю себе неотключаемые линии, исходя из 2-х соображений:

  1. На эту линию такэже садятся разные сигнализации (протечек, дыма, проникновения, и т.п.)
  2. Если "внезапно" у какого-либо потребителя (или группы потребителей) подскочит ток утечки, УЗО вырубит все и всех, не разбираясь, кто прав, а кто - нет. На этой же линии потребитель (в вашем случае холодильник) зависит только от себя, и если вырубится, то только из-за своей собственной поломки.

 

Тобто те, що називають "неотключаемые линии" - насправді теж відключаються, просто сидять на своєму персональному диф. автоматі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тобто те, що називають "неотключаемые линии" - насправді теж відключаються, просто сидять на своєму персональному диф. автоматі?

По уму - да. На входе ставится главный рубильник, который обесточивает всех потребителей. После рубильника - разделение на неотключаемые линии (сидят на своем персональном ДАВ), и все остальные (общее УЗО + автоматы на каждую линию). А иначе как вы, например, прикрутите розетку к неотключаемой линии, если она будет под напряжением?:o

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...