Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Колодец+прокачка+вибрационный насос

Kolya_Yaroshivka

Рекомендовані повідомлення

Добрый день.

 

У меня такие исходные данные:

 

- Колодец от дома 4-5 м;

- глубина до воды от земли 8 м;

- воды на 1,6 м;

- кольца 90 см в диаметре;

- вода чистая но серо- белесая с привкусом и запахом цемента, когда отстаивается - то вкусная :)

- на вид колодецвыглядит так - на земле 1 кольцо торчит+ крышка +бетонный люк.

 

Копали в декабре прошлого года. Ребята сказал что надо будет прокачать и замазать стыки колец чем-то весной, уже вроде как срок подошел.

 

Вопросы:

 

- что будет если я опущу вибрационник и начну поливать огород такой водой?

- обязательно ли промазывать стыки и чистить? можно ли его так использовать как есть... потерял телефон копачей...?

 

Понимаю, что нужно заводить воду в дом и делать все по уму, но в доме ремонт и вопрос по комнате, где бы стоял гидроаккумулятор- нужно делать пол бетонный, а это вместе с гильзованием под воду и канализацию..

 

Т.е. пока не определился со сроками септику и воде в доме, но поливать огород нужно. А носить воду из другого колодца ведрами при наличии специального колодца в огороде - уже кажется какой-то ерундой:)

 

Что скажете?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

наскільки я знаю вібраційник не бажано, буде підтягувати пісок.

краще ставити щось типу насосної станції, але в них глибина забору води макс до 8-9 метрів.

думаю якщо зробити тимчасову підставку для насосної станції і опустити її в колодязь то буде нормально для початку, потім може прокладете труби від колодязя в будинок

 

 

IMGP1290.jpg

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Юра, дякую за ідею. Але я би не хотів ставити гідростанцію у криницю. В селі постіно не живуть, щоби не стирили її боюсь ;) Зараз мудрую над запором - бо в селі крали згаражів - різні приладдя, можуть зрізати замок.

 

А чому вібраційний насос для криниці погано? Він її запісочить? Читав, що вібраційники не підходять для свердловин, бо запісочують фільтр, а чому криниці буде погано?

Доречі сусід теж радив не вібраційний. Алеж вони такі дорогі :) Іще хочу щоби був теплозахист або поплавок.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

краще ставити щось типу насосної станції, але в них глибина забору води макс до 8-9 метрів.

для поливу достатньо заглибного насосу (не вібро). Він же буде і робити зі станцією, яка буде вдома (чи десь ще).

Але! Води небагато (1.6 метра х 0.9 м). Як там дебет? Можна усе викачати на-раз.

 

Добавлено через 2 минуты

А чому вібраційний насос для криниці погано?

вібрує, трамбує. Можуть бути зсуви, зменшення дебету.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думав над тим, щоби поставити насос для брудної води с поплавком з максимальною висотою нагнітання. Один такий є в погребі. І потім дійсно його підключити до гідроакумулятора. Вони правда теж не недешеві. Але я можу ним і прокачати криницю і качати воду. Бо якщо брати самий дешевий Водолій дляскважин- це буде 2000 грн...трохи дорого;)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думав над тим, щоби поставити насос для брудної води с поплавком з максимальною висотою нагнітання. Один такий є в погребі. І потім дійсно його підключити до гідроакумулятора. Вони правда теж не недешеві. Але я можу ним і прокачати криницю і качати воду. Бо якщо брати самий дешевий Водолій дляскважин- це буде 2000 грн...трохи дорого;)

 

маю насос для брудної води Кенле

www.kenle.com.ua/page-56.html

, він нормально качає з глибини 2 метрів, але вони не розраховані на тримання тиску, вони більше на перекачку великої кількості води чистої чи брудної.

 

думаю для прокачки колодязя він підійде якщо зможе підняти на 8 метрів.

 

та й обєм той що ви написали там ~1 м3 викачає за кілька хвилин... :D

 

для підключення будинку Вам прийдеться прокладати трубу в колодязь , її все рівно прийдуть закопувати десь на метр або (і) утеплювати.

 

отже до дна 9,6 метрів буде тоді ~8,6 метрів (всерівно це максимум для насосних станції)

 

 

 

!не ради реклами! якщо й навіть надумаєте ставити вібраційний насос може Вас зацікаавить ось такий пишуть що виробник Україна Київ Bosna LG Электронасосы бытовые БВ–0.25-40-У5М "Тайфун-2" www.bosna-lg.kiev.ua/catalog2/rus/vibratsionnye_nasosy.html такий собі купував там нижній забір, 2х клапанний, підключення до шлангу різьба (непамятаю чи 1/2 чи 3/4 дюйми), розраховані для використання з автоматикою і гідроакумуляторм, + є гарантія, тут на форумі є користувач ruslan-antars я в нього купував, цей насосс також для свердловнини насос і оголовок

 

 

насоси для свердловин "бояться" піску і інших домішків (максимум 50грам на 1000 лтрів)... в Водолея є серія НВП яка розрахована до (20 КГ на 1000 літрів) але вони вже десь 2,5 тисячі. вони теж швидко викачають воду якщо дебет слабкий.

 

ще є системи ежектор то там глибина всмоктування води до 40 метрів але там свої танці з бубном, теж не дешево.

 

якщо в злодіїв питання стиряти щось й з хати потягнуть...

 

 

ось тут паралельна тема є, може там гляньте www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=180366

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Справа в тім, що:

- спочатку треба криницю прокачати, кількаразів і зашпаклювати між кільцями стики. Для цього потрібен дренажний насос для брудної води, який може потягнути і мул іводуз глиною тапіском;

- потім думаю всеж таки ставити насос як для скважин, оскільки спочатку буде просто полив, а потім і в будинок заводитиму воду. А якщо буде гідроакумулятор на протискання 1, 6 атмосфери потрібно 16 метрів додатково. Отжене менше 26 метрів...+ по горизонталі воду пхати 4-5 метрів. Ось івиходить 20 метрів.

 

Вібраційний добре бо дешевий, алеєбагато поганих відгуків. Може із ставка або річки він буде добре тягнути, але з криниці - він її зруйнує...хоча кажуть що може років через 10... а якщо його опустити у платикове ведро до 70% вібрацій гаситься.

 

Як ни крути.. переше прокачати, а потім мудрувати...? Так :) ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Справа в тім, що:

- спочатку треба криницю прокачати, кількаразів і зашпаклювати між кільцями стики. Для цього потрібен дренажний насос для брудної води, який може потягнути і мул іводуз глиною тапіском;

- потім думаю всеж таки ставити насос як для скважин, оскільки спочатку буде просто полив, а потім і в будинок заводитиму воду. А якщо буде гідроакумулятор на протискання 1, 6 атмосфери потрібно 16 метрів додатково. Отжене менше 26 метрів...+ по горизонталі воду пхати 4-5 метрів. Ось івиходить 20 метрів.

 

Вібраційний добре бо дешевий, алеєбагато поганих відгуків. Може із ставка або річки він буде добре тягнути, але з криниці - він її зруйнує...хоча кажуть що може років через 10... а якщо його опустити у платикове ведро до 70% вібрацій гаситься.

 

Як ни крути.. переше прокачати, а потім мудрувати...? Так :) ?

 

так для прокачки в Вас вже є насос в погрібі, його й тут можна використати і заодно будете бачити який дебет.

 

я дренажним насосом випадково викачав всю воду з колодязя в селі :D :oops:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если водонос в колодце песчаный или глиняный плывун, вибрационный насос плохо. Подойдет шнековый или центробежный. И не надо ни какой дренажник вам. Заделали швы в колодце цементным раствором и поставили насос. И откачивайте себе, ни какой грязной воды не должно быть.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если водонос в колодце песчаный или глиняный плывун, вибрационный насос плохо. Подойдет шнековый или центробежный. И не надо ни какой дренажник вам. Заделали швы в колодце цементным раствором и поставили насос. И откачивайте себе, ни какой грязной воды не должно быть.

 

а від піску або глини центробіжний не загнеться,? шнековий і то не всі дозволяють "трохи" домішків...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а від піску або глини центробіжний не загнеться,? шнековий і то не всі дозволяють "трохи" домішків...

 

Пiсок та домiшки на днi колодязя, а насос ~40 см вiд дна.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пiсок та домiшки на днi колодязя, а насос ~40 см вiд дна.

 

Цнтробіжний робить вихор і це підніме і затягне.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це не моi мiркування, з власного досвiду вам кажу. Все добре працюе, ні яких домiшкiв при правильній експлуатаціі колодязя.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго ранку!

 

От маю такі факти. Не витирпів ікупив на ринку Юність:

- насос вібраційний "Акула", з нижнім забором води;

- шлан 3/4" 25м;

- тросік -3 мм -14м;

- поливочний наконечник (крутилка)+конектор;

 

Одним словом все це зібрав, прокачував так:

- перший день викачав воду, залишилось десь 70 см;

- другий день залишив 40 см, коли насос був включений я рукою тримав шланг и викачував воду коло дна. Пару разів він потягнув глину (майже жовта) і погнав її по шлангу було чути- зірвало розпилювач з поливалки :) Забились отвори. До гори фугував струмінь коричневої води потям я підняв трохи насос. Залишив десь до 50 см води.

За ніч у криницю набрався 1 круг води. Я потім зробив гачок, кріплення, продовжив провід, оскільки тих 10м, що є в комплекті не вистачило, довелося вмикати подовжувач, вішати в криниці.

 

Плани такі:

- прокачати ще кілька разів;

- зробити гільзу та ввести воду до будинку, якщо її якість буде відповідною ( поки що трохи сіра від нових кілец);

- увімкнути через реле, фільтр, бо кожен раз бігати не хочу.

 

 

Висновок такий:

- не можна прокачувати криницю до нуля. Це не правильно. Треба залишати 50 см води і тоді протягом тижня якщо кожен день відкачувати - буде результат;

- можна використовувави вібраційний насос у пластиковому ведрі, тоді глини не буде.

 

Ще дайте пораду- як правильно ізолювати провід, що висить укриниці? Я замотав ізолентою та скотчем потім ще, щоби не терлося.

 

І ще- це все треба 1 раз повішати у криниці, закрити її добре і не тягати шланг туди сюди.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго ранку!

 

От маю такі факти. Не витирпів ікупив на ринку Юність:

- насос вібраційний "Акула", з нижнім забором води;

- шлан 3/4" 25м;

- тросік -3 мм -14м;

- поливочний наконечник (крутилка)+конектор;

 

Одним словом все це зібрав, прокачував так:

- перший день викачав воду, залишилось десь 70 см;

- другий день залишив 40 см, коли насос був включений я рукою тримав шланг и викачував воду коло дна. Пару разів він потягнув глину (майже жовта) і погнав її по шлангу було чути- зірвало розпилювач з поливалки :) Забились отвори. До гори фугував струмінь коричневої води потям я підняв трохи насос. Залишив десь до 50 см води.

За ніч у криницю набрався 1 круг води. Я потім зробив гачок, кріплення, продовжив провід, оскільки тих 10м, що є в комплекті не вистачило, довелося вмикати подовжувач, вішати в криниці.

 

 

Плани такі:

- прокачати ще кілька разів;

- зробити гільзу та ввести воду до будинку, якщо її якість буде відповідною ( поки що трохи сіра від нових кілец);

- увімкнути через реле, фільтр, бо кожен раз бігати не хочу.

 

 

Висновок такий:

- не можна прокачувати криницю до нуля. Це не правильно. Треба залишати 50 см води і тоді протягом тижня якщо кожен день відкачувати - буде результат;

- можна використовувави вібраційний насос у пластиковому ведрі, тоді глини не буде.

 

Ще дайте пораду- як правильно ізолювати провід, що висить укриниці? Я замотав ізолентою та скотчем потім ще, щоби не терлося.

 

І ще- це все треба 1 раз повішати у криниці, закрити її добре і не тягати шланг туди сюди.

 

коли прокачуєте і має викачувати з дна різний мул тоді наосом потрібно не постійно тримати на одній висоті а так як взимку на рибалці в ополонці так насосм трохи до дна щоб потягло трохи мулу відразу вгору щоб потгяло "чисту" воду. ось таким методом вверх-вниз і пркачувати :)

 

а для чог околи прокачуєте ставити "- поливочний наконечник (крутилка)+конектор;" це погано, навпаки шлнаг має бути без різних перешкод для води, хай собі спокійно витікає....

 

для ізоляції зєднання подовжувач, вилка насосу, якщо не втрачаєте гарантію тоді можна відрізати вилку і зєднати нормально і заізолювати, це зєднання й так не буде в воді, тільки в сирості. колись бачив в "епіцентрі" такі коробочки для захисту зєднань

 

11713.jpg

 

 

 

питання, а можете поміряти штангелем який діаметр насосу (мені важливий кожен міліметр) та й як качає і з якої глибини.

дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня,

 

Вода з верху була чиста, ми нею поливали город. Все одно її треба було відкачати.

Вона трошки каламутна, непрозора, за ніч осідає. Мив нею посуд, машину- нормально. Як би трохи молока добавили у воду.

 

Якщо не торкатися дна, то все добре, качає добре, гудить правда, але чути тільки коли дивишся у криницю. Глину він вхопив вже на дні, коли я ним міряв глибину- торкнувся дна- як мормишкою ;)

 

Насос не міряв, ось є такийопис, важливо що його виробляють у Києві, в Україні є сервісцентри.

 

Ось його опис:

 

Описание

 

Технические характеристики Насос Вибрационный Акула (3-х клапанный):

 

Напряжение - 220 В

 

Частота - 50 Гц

 

Мощность - 300 Вт

 

Номинальная производительность - 0,2 литра/секунду

 

Максимальная высота подъема - 75 метров

 

Система забора воды - 3 клапана

 

Забор воды - нижний

 

Тип корпуса - метал

 

Диаметр шланга 3/4 ''

 

Диаметр насоса - 98 мм

 

Режим роботы - 120/20 минут

 

Вес - 3.8 кг.

 

​Вибрационный насос Акула (3 клапана)

 

Гарантия - 12 месяцев.

 

Особенности насос вибрационный Акула (3-х клапанный)

 

- Бытовой погружной вибрационный электро насос

- Должен использоваться в скважине с внутренним диаметром не менее 115 мм

- Способен перекачивать воду на значительные расстояния по горизонтали и вертикали

- Двухканальная система забора воды, позволяет забираемой воде дополнительно охлаждать обмотку насоса с двух сторон

- Предназначен для работы в воде с температурным режимом в пределах от 1 до 35 градусов

- Встроенная термозащита

- Аантикоррозия

- Длина шнура - 10 м

- Режим работы - продолжительный.

 

Погружной водяной насос Акула предназначен для подъема воды из колодцев и скважин, а также открытых водоемов, для полива приусадебных участков, для работ в фермерских хозяйствах, для откачки воды из подвалов и погребов.

Технические параметры насоса Акула позволяют использовать его в совокупности с гидроаккумулятором, реле давления, манометром и муфтой, как установку водоснабжения Вашего дома, и обеспечить стандартное давление воды в Вашей системе водопровода. Конструктивные особенности бытового насоса Акула позволяют откачивать воду из водвалов и погребов, погружая в воду лишь только заборную часть насоса.

 

prom.ua/p75292843-vibratsionnyj-nasos-akula.html

 

Добавлено через 4 минуты

І ще маю дренажний, але в нього максимальна висота підняття 8м..здається. З підвала воду викачував через вікно, напору вже майже немає... Так що він не підійде.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня,

 

Вода з верху була чиста, ми нею поливали город. Все одно її треба було відкачати.

Вона трошки каламутна, непрозора, за ніч осідає. Мив нею посуд, машину- нормально. Як би трохи молока добавили у воду.

 

Якщо не торкатися дна, то все добре, качає добре, гудить правда, але чути тільки коли дивишся у криницю. Глину він вхопив вже на дні, коли я ним міряв глибину- торкнувся дна- як мормишкою ;)

 

Насос не міряв, ось є такийопис, важливо що його виробляють у Києві, в Україні є сервісцентри.

 

Ось його опис:

 

 

Описание

 

Технические характеристики Насос Вибрационный Акула (3-х клапанный):

 

Напряжение - 220 В

 

Частота - 50 Гц

 

Мощность - 300 Вт

 

Номинальная производительность - 0,2 литра/секунду

 

Максимальная высота подъема - 75 метров

 

Система забора воды - 3 клапана

 

Забор воды - нижний

 

Тип корпуса - метал

 

Диаметр шланга 3/4 ''

 

Диаметр насоса - 98 мм

 

Режим роботы - 120/20 минут

 

Вес - 3.8 кг.

 

Вибрационный насос Акула (3 клапана)

 

Гарантия - 12 месяцев.

 

Особенности насос вибрационный Акула (3-х клапанный)

 

- Бытовой погружной вибрационный электро насос

- Должен использоваться в скважине с внутренним диаметром не менее 115 мм

- Способен перекачивать воду на значительные расстояния по горизонтали и вертикали

- Двухканальная система забора воды, позволяет забираемой воде дополнительно охлаждать обмотку насоса с двух сторон

- Предназначен для работы в воде с температурным режимом в пределах от 1 до 35 градусов

- Встроенная термозащита

- Аантикоррозия

- Длина шнура - 10 м

- Режим работы - продолжительный.

 

Погружной водяной насос Акула предназначен для подъема воды из колодцев и скважин, а также открытых водоемов, для полива приусадебных участков, для работ в фермерских хозяйствах, для откачки воды из подвалов и погребов.

Технические параметры насоса Акула позволяют использовать его в совокупности с гидроаккумулятором, реле давления, манометром и муфтой, как установку водоснабжения Вашего дома, и обеспечить стандартное давление воды в Вашей системе водопровода. Конструктивные особенности бытового насоса Акула позволяют откачивать воду из водвалов и погребов, погружая в воду лишь только заборную часть насоса.

 

prom.ua/p75292843-vibratsionnyj-nasos-akula.html

 

 

Добавлено через 4 минуты

І ще маю дренажний, але в нього максимальна висота підняття 8м..здається. З підвала воду викачував через вікно, напору вже майже немає... Так що він не підійде.

 

 

опис я бачив, але вони часто відрізняються від реальних....

 

як будете мати як заміряйте будь-ласка :)

 

хто виробник, є якісь координати в гарантійному талоні або на коробці чи на самому насосі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Коробка лишилася в селі. Є інструкція. Хто виробник - невідомо. Сервіс центр -Київ, Софіївська Борщагівка, вул Шевченка 229, є телефон. Подзвонив - кажуть виробляють десь під Києвом, не Китай. Вилку відрізав- гарантію втратив. Качає добре, навіть заскоро викачує воду. 75 м висота нагнітання- це добре, можна ставити реле і гідроакумулятор чим по більше десь на 100 л.

 

Питання, якщо робити ввод в будинок:

- чи можна його підвішати на тросіку на шлангу, а потім коліномна 90 градусів заводити вже пластиковою трубою? Тобто щобивертикально йшла не труба а шланг?

- чим замазати отвір - де вставляється труба гільзи в цементний круг криниці?

- глибина траншеї десь 1 м думаю вистачить.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Коробка лишилася в селі. Є інструкція. Хто виробник - невідомо. Сервіс центр -Київ, Софіївська Борщагівка, вул Шевченка 229, є телефон. Подзвонив - кажуть виробляють десь під Києвом, не Китай. Вилку відрізав- гарантію втратив. Качає добре, навіть заскоро викачує воду. 75 м висота нагнітання- це добре, можна ставити реле і гідроакумулятор чим по більше десь на 100 л.

 

Питання, якщо робити ввод в будинок:

- чи можна його підвішати на тросіку на шлангу, а потім коліномна 90 градусів заводити вже пластиковою трубою? Тобто щобивертикально йшла не труба а шланг?

- чим замазати отвір - де вставляється труба гільзи в цементний круг криниці?

- глибина траншеї десь 1 м думаю вистачить.

 

у нас именно так и сделано: Тайфун на тросе, с коленом и траншея с метр глубиной+утеплитель. правда, на зиму убирали(за ненадобностью). воду периодически откачиваем почти полностью- по сельским слухам, благодаря этому открываются и прочищаются источники вода становится лучше. сейчас задумались про шнековый... не знаю есть ли смысл

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

- чи можна його підвішати на тросіку на шлангу, а потім коліномна 90 градусів заводити вже пластиковою трубою? Тобто щобивертикально йшла не труба а шланг?

 

Нет нельзя.

Самое большое давление будет в районе выхода из насоса.

А у вас там шланг. И соединение не резьбовое.

Только ПЭ труба.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нет нельзя.

Самое большое давление будет в районе выхода из насоса.

А у вас там шланг. И соединение не резьбовое.

Только ПЭ труба.

 

Так все равно нужно ставить кусок шланга перед ПЭ трубой... чтобы гасить вибрации. А как расчитать длину трубы- ПЭ труба свернута в круг, как ее правильно разогнуть? Или рассчитывать от длины троса ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так все равно нужно ставить кусок шланга перед ПЭ трубой... чтобы гасить вибрации. А как расчитать длину трубы- ПЭ труба свернута в круг, как ее правильно разогнуть? Или рассчитывать от длины троса ?

 

а для чого гасити вібрації?

 

підключав я до насосу Тайфун-2 трубу ПЕ діаметром 25 мм, з глибини 17 метрів не було відчутно вібрації. :-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось наколупав таку статтю

 

dom.dacha-dom.ru/nasos-dla-kolodca.shtml

 

 

Кому цікаво подивіться, ПЕ труба з"єднується через шлангову вставку, оскільки є вібрації. Коли насос ( центробіжний) вмикається, то є вихор і насос крутить в іншу сторону.

 

Я вже прокачав криницю. Користуюсь на полив. Хочеться залишити шланг в середині, щоби кожен раз не опускати, оскльки разом з ним іпісок і бруд попадає в криницю. Будем бачити.

 

Проблема інша, в селі в криницях відносно малий дебіт ...за один полив викачується 2 круги води ...і це на площу 3-4 сотих... В сусіда є скважина ...

бучак, дебіт є, води досить - може поливати хоч всю ніч.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
Ось наколупав таку статтю

 

dom.dacha-dom.ru/nasos-dla-kolodca.shtml

 

 

Кому цікаво подивіться, ПЕ труба з"єднується через шлангову вставку, оскільки є вібрації. Коли насос ( центробіжний) вмикається, то є вихор і насос крутить в іншу сторону.

 

Я вже прокачав криницю. Користуюсь на полив. Хочеться залишити шланг в середині, щоби кожен раз не опускати, оскльки разом з ним іпісок і бруд попадає в криницю. Будем бачити.

 

Проблема інша, в селі в криницях відносно малий дебіт ...за один полив викачується 2 круги води ...і це на площу 3-4 сотих... В сусіда є скважина ...

бучак, дебіт є, води досить - може поливати хоч всю ніч.

 

ну так в чому проблема що насос починає крутити в іншу сторону?

а ця шлангова вставка довго непроживе, її від таких крутінь вправо/вліво розірве...

 

в чому саме проблема з вібрацією? :smile:

 

взагалі вібраційни насос погано для колодязя і свердловини, там утрамбовуються шари з водою піском і т.д...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...