Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Залило траншею... Що порадите?

donpedro

Рекомендовані повідомлення

Викопали траншею під ленту (в котловані), встановили опалубку і вклали арматуру. Залити бетон не встигли. На наступний день (дні) пройшла хороша злива і затопило траншею. Тепер незнаю що з цим робити бо заливати планував без підготовки , тобто дно траншеї просто глина. Коли було сухо то глина була дуже тверда. Лопату встромити було досить важко. А зараз дно траншеї розмякло, подекуди розмило, бо в двох кутках зробив приямки неподалік ленти і відкачав частину води. Подекуди навпаки трішки підмулило. Тепер незнаю до кінця як розлулити цю ситуацію щоб залити бетон. Чекати поки висохне ? Це буде десь біля тижня часу бо не можу всю воду викачати. Нехочу багато приямків копати а розігнати теж неможу бо заваджає вже вкладена арматура. Глина теж думаю вже не буде такою твердою як було до того. Як варіант думаю вибрати по максимумі воду, потім підсипати десь 5 см щебню, але як втрамбувати вже з арматурою ? Арматурна сітка тільки нижня (так по проекту). Може засипати щебінь на підвішену арматуру, він буде якраз по рівню з арматурою. Потім розібрати поперечні балки на яких висить арматура і покласти арматуру на щебінь. Потім віброплитою протрамбувати щебінь з аматурою і після трамбовки знову підняти і підвісити арматурну сітку? Що скажете? Пройде такий варіант?

2015715133711_50.thumb.JPG.bfad877325b3733d341af5685fca39a0.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Викопали траншею під ленту (в котловані), встановили опалубку і вклали арматуру. Залити бетон не встигли. На наступний день (дні) пройшла хороша злива і затопило траншею. Тепер незнаю що з цим робити бо заливати планував без підготовки , тобто дно траншеї просто глина. Коли було сухо то глина була дуже тверда. Лопату встромити було досить важко. А зараз дно траншеї розмякло, подекуди розмило, бо в двох кутках зробив приямки неподалік ленти і відкачав частину води. Подекуди навпаки трішки підмулило. Тепер незнаю до кінця як розлулити цю ситуацію щоб залити бетон. Чекати поки висохне ? Це буде десь біля тижня часу бо не можу всю воду викачати. Нехочу багато приямків копати а розігнати теж неможу бо заваджає вже вкладена арматура. Глина теж думаю вже не буде такою твердою як було до того. Як варіант думаю вибрати по максимумі воду, потім підсипати десь 5 см щебню, але як втрамбувати вже з арматурою ? Арматурна сітка тільки нижня (так по проекту). Може засипати щебінь на підвішену арматуру, він буде якраз по рівню з арматурою. Потім розібрати поперечні балки на яких висить арматура і покласти арматуру на щебінь. Потім віброплитою протрамбувати щебінь з аматурою і після трамбовки знову підняти і підвісити арматурну сітку? Що скажете? Пройде такий варіант?

 

для відкачки води використайте фекальний/дренажний насос він і глину потягне :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

для відкачки води використайте фекальний/дренажний насос він і глину потягне

Таким і відкачував але без приямку води залишається 2-3 см. Тай основна проблема не в воді а в розмякшій глині дна траншеї.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Таким і відкачував але без приямку води залишається 2-3 см. Тай основна проблема не в воді а в розмякшій глині дна траншеї.

 

може висохне.

 

я не впевнений але так як Ви пишете що щебінь пісипати то може для початку спробувати постелити на глину геотекстиль а зверху вже щебінь.

але краще почитати що спеціалісти скажуть.

 

темі АП :-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так уже арматура у тс лежит и опалубка собрана, геотекстиль как ему туда попасть?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Арматурна сітка тільки нижня (так по проекту

дуже цікаво, а так вірно?

а що далі на цю ленту буде вкладатись?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

дуже цікаво, а так вірно?

теж питання задавав проектанту, він сказав що так має бути.

 

а що далі на цю ленту буде вкладатись?

На ленту підуть ФБС три ряди. А по них 350мм армопояс.

 

Проектант сказав що нижня лента працюватиме в парі з верхнім армопоясом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Викопали траншею під ленту (в котловані), встановили опалубку і вклали арматуру. Залити бетон не встигли. На наступний день (дні) пройшла хороша злива і затопило траншею. Тепер незнаю що з цим робити бо заливати планував без підготовки , тобто дно траншеї просто глина. Коли було сухо то глина була дуже тверда. Лопату встромити було досить важко. А зараз дно траншеї розмякло, подекуди розмило, бо в двох кутках зробив приямки неподалік ленти і відкачав частину води. Подекуди навпаки трішки підмулило. Тепер незнаю до кінця як розлулити цю ситуацію щоб залити бетон. Чекати поки висохне ? Це буде десь біля тижня часу бо не можу всю воду викачати. Нехочу багато приямків копати а розігнати теж неможу бо заваджає вже вкладена арматура. Глина теж думаю вже не буде такою твердою як було до того. Як варіант думаю вибрати по максимумі воду, потім підсипати десь 5 см щебню, але як втрамбувати вже з арматурою ? Арматурна сітка тільки нижня (так по проекту). Може засипати щебінь на підвішену арматуру, він буде якраз по рівню з арматурою. Потім розібрати поперечні балки на яких висить арматура і покласти арматуру на щебінь. Потім віброплитою протрамбувати щебінь з аматурою і після трамбовки знову підняти і підвісити арматурну сітку? Що скажете? Пройде такий варіант?

 

Підніміть арматурну сітку на 2-3 см. Залийте бетоном більш міцним. Все. Якщо ви планували В20, купіть В25. Нічого там не станеться. Просто трошкі підійміть сітки щоб був шар бетону під нею

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Проектант сказав що нижня лента працюватиме в парі з верхнім армопоясом

а покажіть схему армування верхнього армпояса

я звичайно не спеціаліст, але раджу показати це іншому проектанту

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

От смотрю и удивляюсь! Все заморлчились локальной мини задачей как заливать ...глина то размякла!.

А подумал кто что будет с домом если не дай бог ливни и тд и при готовом доме туда попадёт вода и глина опять размякнет но уже под домом???????

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

От смотрю и удивляюсь! Все заморлчились локальной мини задачей как заливать ...глина то размякла!.

А подумал кто что будет с домом если не дай бог ливни и тд и при готовом доме туда попадёт вода и глина опять размякнет но уже под домом???????

 

При готовом доме будут мероприятия по отводу воды. Сейчас имеется яма. В которую собралась вода.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а покажіть схему армування верхнього армпояса

там все просто і класично. Розміри 350 х400. Армування чотирма нитками по 12мм. Дві зверху і дві знизу. Хомути з арматури 6мм, хоча я дам катанку 6.5мм.

А подумал кто что будет с домом если не дай бог ливни и тд и при готовом доме туда попадёт вода и глина опять размякнет но уже под домом???????

вода після засипки попадати під фундамент вже не повинна. Засипка буде виконана теж глиною. Тобто буде зроблено глиняний замок.

 

Сьогодні ввечері був на ділянці. Сохне досить швидко але питання розпушеної глини на дні траншеї залишається відкритим. Після завтра якщо все підсохне і вирішу питання утрамбування можна буде заливатись.

 

Підніміть арматурну сітку на 2-3 см. Залийте бетоном більш міцним. Все. Якщо ви планували В20, купіть В25. Нічого там не станеться. Просто трошкі підійміть сітки щоб був шар бетону під нею

По проекту повинно бути В15 а я планую В20. Думаю цього достатньо. Ще й хочу щоб було W6 а не класично W4. Арматурна сітка буде із захисним шаром 40мм, так по проекту.

Переживаю що через розпушеність а це приблизно 1-2см мякшої глини можлива буде просадка фундаменту із всіма витікаючими :( ....

Може якось маленькою лопаткою зібрати цей розпушений шар? Арматура підвішена отож можна припідняти а після додаткового вичищення опустити на проектну висоту.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При готовом доме будут мероприятия по отводу воды. Сейчас имеется яма. В которую собралась вода.

Надеюсь, что будут... А вы не встречали случаев когда воды столько, что промокает и аж кипит глина на 2-3м в глубину.

Ради интереса... попробуйте арматурой хорошенько "проткнуть" грунт на дне котлована и так по периметру... бывают ТАКИЕ сюрпризы!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

tansss,

У мене на ділянці досить сухо, підземні води дуже глибоко. Може турбувати тільки верховодка бо ділянка під невеличким кутом 2.3 градуса (4см на метр). Від цього якраз хочу захищатись глиняним замком і в подальшому якісною відмосткою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Може турбувати тільки верховодка бо ділянка під невеличким кутом 2.3 градуса (4см на метр)

Я вам про это и намекаю.... Представим.... дом с отмосткой - всё вери гуд... верховодка прошла верхний слой растительного грунта ... и !!!??? Упёрлась в глину. Шо ей делать? растекаться по горизонтали и искать место куда бы потечь...Вопрос - куда? Если есть куда - хорошо... ну а если некуда... почему не вдоль стены фундамента вниз?

Короче... дело хозяйское... но наличие воды в котловане из глины - не гуд! ИМХО

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

tansss,

Чудово розумію що Ви маєте на увазі. Тому і кажу. Якісна відмостка. Під кутом щоб вода не мала шансу дійти до стіни фундаменту. А піти далі від будинку вода буде мати всі шанси бо як вже говорив ділянка під кутом, вода піде нижче по ділянці. Глина доречі добре тримає воду. Це вже втретє мені підтопило котлован. Перші два рази побачив що глина практично не вбирає воду за умови що вона не зрушена. Промокає на 1-2 см, а далі сухо. А от зрушений шар навіть втрамбований (притоптаний) і сухий всерівно промокає.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

там все просто і класично. Розміри 350 х400. Армування чотирма нитками по 12мм. Дві зверху і дві знизу. Хомути з арматури 6мм, хоча я дам катанку 6.5мм.

 

вода після засипки попадати під фундамент вже не повинна. Засипка буде виконана теж глиною. Тобто буде зроблено глиняний замок.

 

Сьогодні ввечері був на ділянці. Сохне досить швидко але питання розпушеної глини на дні траншеї залишається відкритим. Після завтра якщо все підсохне і вирішу питання утрамбування можна буде заливатись.

 

 

По проекту повинно бути В15 а я планую В20. Думаю цього достатньо. Ще й хочу щоб було W6 а не класично W4. Арматурна сітка буде із захисним шаром 40мм, так по проекту.

Переживаю що через розпушеність а це приблизно 1-2см мякшої глини можлива буде просадка фундаменту із всіма витікаючими :( ....

Може якось маленькою лопаткою зібрати цей розпушений шар? Арматура підвішена отож можна припідняти а після додаткового вичищення опустити на проектну висоту.

 

 

Якщо W6 по буде 25. Подивіться прайси нормальних заводів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо W6 по буде 25. Подивіться прайси нормальних заводів.

Дзвонив на два львівські заводи. Без проблем казали B20 i W6. Доплата 30грн за куб відносно W4. Ціни В25 не взнавав.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все таки у вас сітка в один шар. Раджу все таки трошки попрацювати. Попіднімати арматуру та вичистити бруд. Відразу залити, щоб знову не залило
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Надеюсь, что будут... А вы не встречали случаев когда воды столько, что промокает и аж кипит глина на 2-3м в глубину.

Ради интереса... попробуйте арматурой хорошенько "проткнуть" грунт на дне котлована и так по периметру... бывают ТАКИЕ сюрпризы!

 

Можно поподробнее как увидеть кипящую глину на глубине 2-3 м?

 

Глина в основании это что то из ряда вон выходящее?

 

Добавлено через 12 минут

tansss,

У мене на ділянці досить сухо, підземні води дуже глибоко. Може турбувати тільки верховодка бо ділянка під невеличким кутом 2.3 градуса (4см на метр). Від цього якраз хочу захищатись глиняним замком і в подальшому якісною відмосткою.

 

На замоченное основание фундамент не ставят. Нужно выполнить замену грунта основания. И очень тщательно. Обратитесь к своему проектанту. Вам не повезло.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можно поподробнее как увидеть кипящую глину на глубине 2-3 м?

 

Глина в основании это что то из ряда вон выходящее?

 

Легко! Гео бур.... Гореничи... сначала с метр такая как бетон.... дальше... сразу глэчики лепить можно!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

sashkaa,

Так і зробили. Сітку припіднімали і маленькими лопатками вибирали намулене. Денеде було по 5мм або й взагалі ненамулено, але й були місця де 1.5-2 см знімали. В суботу залився. Взяв В25 бетон, і по обєму на 0.7 куба більше проектного. Занадто перестрахувався і десь 0.4-0.5 куба довелось вилити на дорогу (заїзд на діляну). Заливали годину і 20 хвилин. При кінці водій долив води до бетону, а я невстиг його тормознути :(. Бетон підгуснув але залити залишалось десь півтора куба. Сьогодні от знову вночі грози були, пройшло трохи більше півтори доби від заливки. Думаю вже нічого не станеться бетону і траншеї.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

sashkaa,

Так і зробили. Сітку припіднімали і маленькими лопатками вибирали намулене. Денеде було по 5мм або й взагалі ненамулено, але й були місця де 1.5-2 см знімали. В суботу залився. Взяв В25 бетон, і по обєму на 0.7 куба більше проектного. Занадто перестрахувався і десь 0.4-0.5 куба довелось вилити на дорогу (заїзд на діляну). Заливали годину і 20 хвилин. При кінці водій долив води до бетону, а я невстиг його тормознути :(. Бетон підгуснув але залити залишалось десь півтора куба. Сьогодні от знову вночі грози були, пройшло трохи більше півтори доби від заливки. Думаю вже нічого не станеться бетону і траншеї.

 

У меня была похожая ситуация - за две недели до заливки керхерем вымыл все, было почти идеально чисто (у меня пятка была залита, армокаркас и опалубка уже на ней стояли), и тут бац - сильнейший за последние годы ливень! В итоге намулило где-то 5 мм, где-то 15... и железной щеткой, и жестким пластиковым веником, и керхером - и все это в готовой опалубке широй 40 см и высотой 180 см да с повязанным армокаркасом... вспоминаю, как страшный сон :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...