Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Удаленное управление котлом Vaillant по шине eBus + CalorMatic 470

alexob

Рекомендовані повідомлення

Підкажіть, а яка роль ebusd компоненти в HomeAssisant? Чи можу я підключити ebus адаптер через wifi на пряму до HomeAssisant OS? Чи все ж таки потрібно ще одну малинку?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підкажіть, а яка роль ebusd компоненти в

HomeAssisant?

Не зрозуміло, що ви маєте на увазі "ebusd компоненти в

HomeAssisant".

 

Взагалі є ebusd daemon який реалізує протокол ebus, забезпечує обмін між ebus приладом і вашим комп'ютером.

 

Є інтеграція в Home Assistant, яка використовує ebus daemon.

 

Чи можу я підключити ebus адаптер через wifi на пряму до HomeAssisant OS? Чи все ж таки потрібно ще одну малинку?

 

у ebus адаптера немає ніяких протоколів зв'язку, це адаптер.

Для чого ще одна Малинка?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не зрозуміло, що ви маєте на увазі "ebusd компоненти в

HomeAssisant".

 

 

Тут я мав на увазі інтеграцію ebusd www.home-assistant.io/integrations/ebusd/

 

 

Взагалі є ebusd daemon який реалізує протокол ebus, забезпечує обмін між ebus приладом і вашим комп'ютером.

 

Є інтеграція в Home Assistant, яка використовує ebus daemon.

 

у ebus адаптера немає ніяких протоколів зв'язку, це адаптер.

Для чого ще одна Малинка?

Я так зрозумію ebusd daemon не може бути інстальовано в HA, якщо "Тип інсталяції: Home Assistant OS". А інтеграція - це не є ebusd daemon. Тому окрім малинки для HA, потрібен інший комп'ютер(малинка) для інсталяції ebusd?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тому окрім малинки для HA, потрібен інший комп'ютер(малинка) для інсталяції ebusd?

 

Или установить HA не как ОС, а HASS в докере на дебиане. И тут же ebusd. Вроде в официальной доке это есть, и мануалов хватает сторонних.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підкажіть, де зберігаються *.csv файли, отримані автоматично? Хочу змінити файл *.csv і не можу розібратися, чи можна при цьому використовувати автоматичне завантаження конфіг файлів...
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Отже мені вдалося з Home Assistant керувати та зчитувати дані з котла vaillant eloblock (електричний) без термостата. Для економії часу, тих хто захоче зробити подібне, опишу деякі підводні камені та неочевидні речі з якими зіткнувся:

1) Для роботи системи потрібно:

- ebusd adapter v.3.0 v. 2.x (виготовити власноруч або купити готовий);

- usb-uart або ESP8266 wifi модуль, для з'єднання адаптера з компютером на якому стоїть емулятор ebsd;

- компютер(може бути мінікомпютер) на якому буде стояти програма емулятор протоколу ebus.

Тут важливо знати, що Інтеграція ebusd в Home Assistant не є емулятором, а лише дозволяє зчитувати та передавати деякі параметри на котел чи термостат. Home Assistant OS ще не має емулятора ebusd і для його встановлення може знадобитися інший мінікомпютер. Зазвичай це не проблема, бо крім емулятора туди можна поставити ще HomeBridge та PiHole та інше.

2) Піключення:

- Адапрер підлючається до шини ebus на котлі двома кабелями (полярність немає значення). Якщо є термостат, то він теж туди вмикається.

- До адаптера через контакти Tx, Rx, Gnd, 3.3v підключається UART або wifi модуль. Які в свою чергу підключаються до компютера з емулятором. Тут слід зазначити, що адаптер бере живлення як від котла так і від 3.3v з модуля UART або wifi. При цьому модуль wifi повинен мати влсний блок живлення.

3) Принцип роботи:

Емулятор через адаптер може зчитувати дані з котла чи термостата та змінювати деякі їхні параметри. При підлюченні емулятора, він спочатку сканує наявне обладнання, визначає тип, а потім вибирає файли шаблонів команд, якими він може керувати котлом і термостатом. Ці файли, в залежності від налаштувань емулятора, можуть братися з сайту, або локально на компютері (для цього файли туди потрібно скопіювати). Якщо ви хочете змінювати ці файли, тоді вони повинні бути локальними.

Емулятором можна керувати трьома способами: TCP, HTTP, MQTT. Для тестування зручно користуватися TCP, а саме командою ebusctl. Наприклад, команда зчитування температури в бойлері непрямого нагріву

ebusctl r -f -v StorageTempDesired

Синтаксис команд тут. Прелік параметрів, які можна зчитати з котла знаходиться в фалі *.inc, який можна побачити викликавши команду

ebusctl info

. Переглянути ці файли можна тут.

 

Для зручності обробки даних та автоматизацій доцільно мати одну з систем розумного дому, наприклад, Home Assistant. В цьому випадку ваш найкращим методом керування є MQTT. В цій темі є дуже хороші файли налаштувань Home Assistant для робои з ebusd.

 

4) Використання емулятора без термостату

Більшість використовує емулятор з котлом та термостатом. В цому випадку команди доцільно відправляти термостату, а не котлу. Проте існує можливість керувати котлом без термостату. ДЛя цього потрбно добавити рядок в ваш файл *.inc. Зміна параметрів відбувається командою

ebusctl w -c bai SetModeOverride '0;[b]40[/b];[b]35.00[/b];-;-;[b]1[/b];0;[b]1[/b];-;0;0;0'

.

 

5) При керуванні без термостата слід врахувати що:

- Неможна увімкнути опалення (ГВП), якщо воно вимкнуте на котлі.

- Неможна виставити температуру вищу ніж висталення на котлі

-Параметри збиваються певний період часу (~5хв), тому їх потрібно постійно поновлювати

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Камрады, очень нужен совет.

Случилось счастье и на нашей улице, заключаю договор на подведение газа. Нужно выбрать котел из недорогих, чтобы аналогично управлялся по ebus с помощью адаптера и HomeAssistant. Мощность минимум 24 кВт, но лучше 28.

Все что смотрю или ценник конский или ebus нет... Что посоветуете?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 місяці потому...

Комрады, а вы по MQTT умеете запросить состояние сенсора котла?

Я научился SetModeOverflow, но это же модулем для HASS ebusd у которого знаю только метод ebusd_write.

Итого вопроса два три:

  1. Как без вызова shell запросить состояние сенсора котла из HASS?
  2. А можно по MQTT вызвать не запрос, а вызов SetModeOverflow?
  3. Я очень плотно расписал в YAML многие сенсоры сабжевого котла. Интересно?
Змінено користувачем KuzMax
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, KuzMax сказал:

Я очень плотно расписал в YAML многие сенсоры сабжевого котла.

Перевод двоичных сенсоров в тип binary только начал, так что есть ещё что перетащить для красоты.

sensor_bai.yaml binary_sensor_bai.yaml

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 26.10.2021 в 19:18, KuzMax сказал:
  1. Как без вызова shell запросить состояние сенсора котла из HASS?
  2. А можно по MQTT вызвать не запрос, а вызов SetModeOverflow?

сервис mqtt.publish

topic: "ebusd/bai/SetModeOverride/set"
payload: "0;45.0;58.0;-;-;0;0;0;-;0;0;0"


суффикс get посылает запрос на чтение любого сенсора в шину

Змінено користувачем KuzMax
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Всім привіт.

У мене котел Protherm Ray 12. Заявлено, що він має ebus, але на github ніде не бачу конфігурації цієї моделі.
По набору кодів є подібні моделі Vaillant, але не впевнений, що підійдуть. 
github.com/john30/ebusd-configuration/blob/dc80f9c4084e333aa1d0eb727262e8a77676f8cc/ebusd-2.1.x/en/vaillant/bai.0010007508.inc

Чи великі мої шанси, що воно буде працювати з Protherm, і чи варто мені купувати адаптер?

Дякую

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 18.12.2021 в 20:42, volser1 сказал:

підскажіть де купували ebusd adapter?

www.olx.ua/d/obyavlenie/ebus-controller-dlya-vaillant-IDJOm9j.html

  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Всем доброго дня!

Большое всем спасибо, благодаря Вам и этой теме приобрел адаптер у одноклубника и, с горем пополам, настроил себе связку HA и Vaillant.

Из того что здесь не обсуждалось еще:

Мне пришлось добавлять строку

Цитата

wi,BAI,SetModeOverride,Betriebsart,,08,B510,00,hcmode,,UCH,,,,flowtempdesired,,D1C,,,,hwctempdesired,,D1C,,,,hwcflowtempdesired,,UCH,,,,setmode1,,UCH,,,,disablehc,,BI0,,,,disablehwctapping,,BI1,,,,disablehwcload,,BI2,,,,setmode2,,UCH,,,,remoteControlHcPump,,BI0,,,,releaseBackup,,BI1,,,,releaseCooling,,BI2

в файл 08.bai.csv чтобы ebusd ее увидел.

Но, есть то в чем я еще не разобрался. Задача была реализовать эмуляцию термостата. На котел днём отправляются данные такого формата:

Цитата

 

2022-01-26 12:12:00 INFO (SyncWorker_5) [homeassistant.components.python_script.heating_control.py] ==== Flow temp 3.7 for conditions: tempinside=0.0, factor=0.3, tempoutside=-12.35. Other data: disablehc=1, disablehwcload=1

2022-01-26 12:12:00 INFO (SyncWorker_5) [homeassistant.components.python_script.heating_control.py] {'name': 'SetModeOverride', 'value': '0;3.7;45.0;-;-;1;0;1;-;0;0;0'}

 

Днём он должен быть выключен, а работать только ночью (по ночному тарифу). А он всё равно может взять и включить нагрев (отопления), например через 3-4 часа. Кто нибудь сталкивался с этим?

Змінено користувачем Azn
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрый день, а кто-то уже полноценно подключил ebusd к Protherm Ray? Стандартная конфигурация позволяет читать часть значений, но некоторые недоступны, к примеру у меня ReturnTemp возвращет 0, а так же данные по потребленной энергии PrEnergySumHwc1.
Возможно, есть наработки и может поделиться конфигом к ebusd?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26.01.2022 в 09:16, Azn сказав:

Днём он должен быть выключен, а работать только ночью (по ночному тарифу). А он всё равно может взять и включить нагрев (отопления), например через 3-4 часа. Кто нибудь сталкивался с этим?

Возможно срабатывает защита от заморозки системы, она как правило имеет высший приоритет над другими настройками.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 час назад, Vit3f сказал:

Возможно срабатывает защита от заморозки системы, она как правило имеет высший приоритет над другими настройками.

Добры день.

 

Да, похоже Вы правы. Как только на улице потеплело, он перестал срабатывать. Не понятно только от куда он данные берет, температура теплоносителя не сказать что опускалась в эти дни ниже. Да и датчик наружной температуры не подключен

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Azn сказав:

Добры день.

 

Да, похоже Вы правы. Как только на улице потеплело, он перестал срабатывать. Не понятно только от куда он данные берет, температура теплоносителя не сказать что опускалась в эти дни ниже. Да и датчик наружной температуры не подключен

Добрый день.

Датчик он пользует по температуре воды обратки (как правило), если котел турбинированый с коаксиальным дымоходом, то за счет обратной тяги может температура в самом котле падать до критичной, в том году сталкивался с ситуацией когда люди выключили котел и пользовались печкой в результате размороженный теплообменник.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, Vit3f сказал:

Добрый день.

Датчик он пользует по температуре воды обратки (как правило), если котел турбинированый с коаксиальным дымоходом, то за счет обратной тяги может температура в самом котле падать до критичной, в том году сталкивался с ситуацией когда люди выключили котел и пользовались печкой в результате размороженный теплообменник.

У меня электрический. Т.к. датчика температуры нет, похоже единственным вариантом остается температура обратки

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Добрый день. 

Есть котел Vaillant atmoTec PRO VUW INT 240/3-3 R2 (куплен 2016г. или ранее). Приобрел ebus adapter v3. Подключил через USB к raspberry pi 4 с HomeAssiatant, службу ebusd установил, на клемах ebus напряжение 21.1В. Не получается считать данные с котла, точнее данные то какие-то есть, но не такие как в примерах. На скрине то что получаю в ответ.

Возможно мой котел не поддерживается штатно. Может посоветуете "куда копать" (сам бы попробовал адаптировать службу к своему котлу) ?

Или может проблема еще в чем-то?

Что скажете?

 

image.thumb.png.51d73bd70832383ee7263cd52a3b7313.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 місяців потому...

Маю коте Vaillant eloBLOCK VE 14/14 + бойлер Vaillant uniSTOR VIH R 150/6 BA. 

Придбав адаптер ebus у @Denz покупкою задоволений.

Отримувати данні від котла вийшло.

Залишилось питання як можна змінювати данні, хочу змінювати температуру бойлера  і вмикати вимикати нагрів бойлера. 

Додавання SetModeOverride(github.com/john30/ebusd-configuration/issues/170#issuecomment-709592197) не допомогло.

Може хтось підкаже як можливо змінювати данні без термостату.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 22.02.2022 в 10:37, Evgen Skoryk сказал:

Добрый день. 

Есть котел Vaillant atmoTec PRO VUW INT 240/3-3 R2 (куплен 2016г. или ранее). Приобрел ebus adapter v3. Подключил через USB к raspberry pi 4 с HomeAssiatant, службу ebusd установил, на клемах ebus напряжение 21.1В. Не получается считать данные с котла, точнее данные то какие-то есть, но не такие как в примерах. На скрине то что получаю в ответ.

Возможно мой котел не поддерживается штатно. Может посоветуете "куда копать" (сам бы попробовал адаптировать службу к своему котлу) ?

Или может проблема еще в чем-то?

Что скажете?

 

image.thumb.png.51d73bd70832383ee7263cd52a3b7313.png

Якщо Home assistant встановлений через Docker встанови ebusd через Docker також, в іншому випалку потрібно збільшити або зменшити число latency=60 (в мене завелося при 60) в конфігураційному файлі addon ebusd

Настройки addon in Homeassistant

scanconfig: true

loglevel_all: notice

device: /dev/serial/by-id/usb-FTDI_FT232R_USB_UART_A600S2SM-if00-port0

mqtthost: 192.168.1.2

mqttport: 1883

mqttuser: ••••••••••••••••

mqttpass: ••••••••••••••••

accesslevel: '*'

latency: 60

mqttretain: false

mqttlog: true

http: true

configpath: /config/ebusd-configuration/ebusd-2.1.x/en #це якщо хочеш міняти налаштування

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...

Спасибо за ответы. Все равно не получается запустится ... В предыдущем своем сообщении я подключался на прямую по USB к raspberry pi 4 на котором был home assistant. Но это был тестовый вариант для пробы, на пару часов можно было. Позже был куплен адаптер на ESP для подключения к ebus (здесь на форуме были ссылки на него) - подключаться на ip-адрес все таки удобнее чем организовывать место для сервера возле котла. Так же установил аддон "Home Assistant Add-on: ebusd"   (толи несколько месяцев назад его еще не было, толи я его тогда не нашел - но тогда ставил службу в ручном режиме) на новой (чистой) установке Home Assistant (т.е. устанавливал службу не в ручную, а как обычный аддон)  - и никакие данные не пошли. Проверил что там в web-интерфейсе адаптера - там есть поле наличие сигнала ebus и оно показывало что сигнала нет (напряжение на клеммах есть, 21.1В). На адаптере есть регулировочный винт, крутил его от края до края (установил положение, подождал 15 секунд, обновил страничку веб-интерфейса и проверил что пишется в поле по наличию сигнала ebus, повернул еще на 10-15 градусов и так далее) - адаптер так и не увидел сигнал ebus (похоже как минимум по этому в home assisment так и не появились данные). Что можно проверить еще? Можно как-то еще проверить есть ли сигнал ebus от котла (напряжение на клеммах есть)? Может адаптер не корректно работает, можно это как-то проверить? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не знаю як у вас, а мені потрібно було зняти клему/місток з контактів у котлі Будерус коли підключав до EMS пристрій віддаленого керування Tado.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...