Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Теплонасос. У кого уже стоит?

henko

Рекомендовані повідомлення

1 час назад, Olpi сказал:

Все таки хотілося б почути оцінки власників ТН враховуючи досвід експлуатації сьогодні? 

Чи варто розглядати варіант ТН сьогодні плануючи будівництво дерев’яного будинку (клеєний чи профільований брус) орієнтовно 200м?

Є можливість вибору опалення (газ, електро) …

Прошу озватися тих хто має реальний досвід експлуатації.
Які плюси/ мінуси ТН і ваші поради щодо вибору варіанту опалення. 

 

Для определения целесообразности установки ТН укажите стоимость подключения газа.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 годин тому, Gitan сказав:

Для определения целесообразности установки ТН укажите стоимость подключения газа.

Вартість підключення газу орієнтовно 80 тис. гривень…

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Olpi сказал:

Вартість підключення газу орієнтовно 80 тис. гривень…

Сколько кВт электрики подключено?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 години тому, Olpi сказав:

Все таки хотілося б почути оцінки власників ТН враховуючи досвід експлуатації сьогодні? 

Чи варто розглядати варіант ТН сьогодні плануючи будівництво дерев’яного будинку (клеєний чи профільований брус) орієнтовно 200м?

Є можливість вибору опалення (газ, електро) …

Прошу озватися тих хто має реальний досвід експлуатації.
Які плюси/ мінуси ТН і ваші поради щодо вибору варіанту опалення. 

 

 у нас ТН (19 кв) стоїть вже 6 років, будинок дерев"яний ( профільований брус), герметизація з двох сторін, частина будинку ТП , радіатори всюди...також єлектро котел та буржуйка...до -8 насос працює нормально, потім вже треба підтоплювати, але ми не любимо коли спекотно в домі, тому для нас 20 гр це норм, спальні 17...газ також є поряд, але ми його навіть не розглядали...по грошах не скажу, бо цим займається чоловік

 для мене минус, що ТН гуде (( та и будинок він не прикрашає

  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

53 минуты назад, irina1969 сказал:

у нас ТН (19 кв) стоїть вже 6 років, будинок дерев"яний ( профільований брус), герметизація з двох сторін, частина будинку ТП , радіатори всюди...також єлектро котел та буржуйка...до -8 насос працює нормально, потім вже треба підтоплювати, але ми не любимо коли спекотно в домі, тому для нас 20 гр це норм, спальні 17...газ також є поряд, але ми його навіть не розглядали...по грошах не скажу, бо цим займається чоловік

 для мене минус, що ТН гуде (( та и будинок він не прикрашає

 У Вас насос встановлено ззовні будинку? Тоді може пошукати в інеті рішення як можно його естетично замаскувати. Ще й при цьому може можна буде і шум зменшити.

 Якщо не важко - місячний розхід в кВт г (прибл.) та чи є нічний тариф? Яка при цьому опалювальна площа (прибл.)?

                                                                                                                                                                                 Дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, kim chen loran сказав:

 У Вас насос встановлено ззовні будинку? Тоді може пошукати в інеті рішення як можно його естетично замаскувати. Ще й при цьому може можна буде і шум зменшити.

 Якщо не важко - місячний розхід в кВт г (прибл.) та чи є нічний тариф? Яка при цьому опалювальна площа (прибл.)?

                                                                                                                                                                                 Дякую.

 по тому року я не скажу скільки за місяць, зараз  в день виходить десь +-100 кВт, нічний тариф є...зараз отоплюється десь 200 кв.м , тобто скільки суто на опалення я не знаю

 Так, він зовні і ми вже який рік плануємо якусь халабуду йому збудувати, щоб прикрити красу, але хоть завжди заважає

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, irina1969 сказав:

 у нас ТН (19 кв) стоїть вже 6 років, будинок дерев"яний ( профільований брус), герметизація з двох сторін, частина будинку ТП , радіатори всюди...також єлектро котел та буржуйка...до -8 насос працює нормально, потім вже треба підтоплювати, але ми не любимо коли спекотно в домі, тому для нас 20 гр це норм, спальні 17...газ також є поряд, але ми його навіть не розглядали...по грошах не скажу, бо цим займається чоловік

 для мене минус, що ТН гуде (( та и будинок він не прикрашає

Дякую за корисну для мого розуміння відповідь. 
Якщо можливо ще декілька уточнюючих питань:

1) я так розумію у Вас ТН «повітря» і тому шумить - а ви не розглядали варіант геотермального, «ґрунт»? 
2) а чому не розглядали варіант газу? 
3) споживання 100квт в день? Це не описка? 
4) а яка товщина бруса? Мені пропонують 200х150, чи цього достатньо? Брус ставили сухий, чи природної вологості?
5) якби сьогодні розпочинали будівництво: що б зробили інакше? 
що порекомендуєте?

Дякую за відповіді

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 11.10.2021 в 10:52, Olpi сказал:

Все таки хотілося б почути оцінки власників ТН враховуючи досвід експлуатації сьогодні? 

Чи варто розглядати варіант ТН сьогодні плануючи будівництво дерев’яного будинку (клеєний чи профільований брус) орієнтовно 200м?

Є можливість вибору опалення (газ, електро) …

Прошу озватися тих хто має реальний досвід експлуатації.
Які плюси/ мінуси ТН і ваші поради щодо вибору варіанту опалення. 

 

Только ТН и стоит рассматривать, все остальное в долгосрочной перспективе будет отжирать денег все больше.

Для домов до 200м2 лучше - воздух-вода, для больших - грунт-вода

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, Olpi сказав:

Дякую за корисну для мого розуміння відповідь. 
Якщо можливо ще декілька уточнюючих питань:

1) я так розумію у Вас ТН «повітря» і тому шумить - а ви не розглядали варіант геотермального, «ґрунт»? 
2) а чому не розглядали варіант газу? 
3) споживання 100квт в день? Це не описка? 
4) а яка товщина бруса? Мені пропонують 200х150, чи цього достатньо? Брус ставили сухий, чи природної вологості?
5) якби сьогодні розпочинали будівництво: що б зробили інакше? 
що порекомендуєте?

Дякую за відповіді

  у мене вода дуже глибоко, десь 50 метрів тому вібрали "повітря"...так, описка ( чоловік виправив) 100 квт то в самий пік, коли він працює неперестаючі...по газу, то особисте...брус у мене 140Х240,природньої вологості...те що Вам пропонують 150 це мало ((

 питання, що б я зробила інакше в будівництві, я собі кожного дня задаю )) мабудь нічого...одного дня думаю-треба було будувати будинок на 1 повноцінний поверх, а захожу в нього і бачу " друге світло", стелю на майже 7 метрів і так це мені подобається ))

 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, irina1969 сказав:

так, описка ( чоловік виправив) 100 квт то в самий пік, коли він працює неперестаючі...

А в середньому як виходить? бо 100 квт *30=5040грн ну як би немало навіть за нинішніх низьких цін на ее

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, Дощ сказав:

А в середньому як виходить? бо 100 квт *30=5040грн ну як би немало навіть за нинішніх низьких цін на ее

я спитаю, бо як Ви бачите в технічних питаннях я не Копенгаген )) знаю, що тільки що в основному споживання електрики відбувається по нічному тарифу

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 минут назад, Kirill_Dnepr сказал:

Не только в технических 😉

Любой деревянный дом со временем становится дырявым.

Только подключать газ, чтобы не улететь в трубу по счетам за электрику и не мёрзнуть в ветренные дни банально 

А с газом не улетишь?

вопрос ведь не в том чем топишь, а в том что дом холодный.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, sidus сказав:

Только ТН и стоит рассматривать, все остальное в долгосрочной перспективе будет отжирать денег все больше.

Для домов до 200м2 лучше - воздух-вода, для больших - грунт-вода

Дякую за коментар: але мене цікавить практичний досвід експлуатації власників ТН і відповідно рекомендації практиків на основі свого досвіду….

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, irina1969 сказав:

  у мене вода дуже глибоко, десь 50 метрів тому вібрали "повітря"...так, описка ( чоловік виправив) 100 квт то в самий пік, коли він працює неперестаючі...по газу, то особисте...брус у мене 140Х240,природньої вологості...те що Вам пропонують 150 це мало ((

 питання, що б я зробила інакше в будівництві, я собі кожного дня задаю )) мабудь нічого...одного дня думаю-треба було будувати будинок на 1 повноцінний поверх, а захожу в нього і бачу " друге світло", стелю на майже 7 метрів і так це мені подобається ))

 

Дякую!

Ще уточнення по брусу: товщина пропонованого мені брусу 200, висота 150; у вас: товщина 240; висота 140. Я думаю висота не важлива, а от товщина стіни 200 чи 240 напевне й впливає найбільше на утримання тепла…

Ще запитання:

з якого дерева ваш брус? Чому ви вибрали природньої вологості, а не підсушений? Як довго тривала/триває усадка? Які корекції доводиться робити з усадкою ?

дякую!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 12.10.2021 в 09:15, Olpi сказал:
10 часов назад, Olpi сказал:

15, є можливість збільшити

 

Отлично. Эл. мощности достаточно.

Итак 80 000 грн на сегодня это 3000 долл + конденсационный котел от 1000 долл. Итого 4000 долл

Наверняка еще набежит что-то по подключению + требования по помещению и ежегодные проверки дымохода.

На сегодня вода-вода ТН (коллекторы в скважинах) украинского производства стоит 5000 долл.

При среднем СОР 3 стоимость кВт тепловой энергии 1,68/3=0,56 грн. Не учтен еще ночной тариф. Т.е будет еще дешевле по кругу.

Стоимость отопления газом также легко посчитать, зная цену и теплотворность газа. 

В вашем случае рекомендую рассматривать установку ТН. Делать теплый пол по всему дому. 

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Gitan сказал:

Отлично. Эл. мощности достаточно.

Итак 80 000 грн на сегодня это 3000 долл + конденсационный котел от 1000 долл. Итого 4000 долл

Наверняка еще набежит что-то по подключению + требования по помещению и ежегодные проверки дымохода.

На сегодня вода-вода ТН (коллекторы в скважинах) украинского производства стоит 5000 долл.

При среднем СОР 3 стоимость кВт тепловой энергии 1,68/3=0,56 грн. Не учтен еще ночной тариф. Т.е будет еще дешевле по кругу.

Стоимость отопления газом также легко посчитать, зная цену и теплотворность газа. 

В вашем случае рекомендую рассматривать установку ТН. Делать теплый пол по всему дому. 

 

Цена Укр ТН уже с бурением и обсадкой скважин?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Kirill_Dnepr сказал:

Почему это у нас будет в переспктиве иначе, не вижу причин.

А они его затем кирпичом обложат :)

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 минут назад, lion-masterok сказал:

Цена Укр ТН уже с бурением и обсадкой скважин?

Да. 2000 - скважина+ зонд. В моем случае 4 скважины на 160 мп зонда.

3000 - инверторный ТН 8-10 кВт

Змінено користувачем Gitan
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

37 минут назад, Kirill_Dnepr сказал:

Газом хотя бы будет тепло в доме.

Я просто смотрел постройку домов под аренду именно с дерева, в людях есть эта северная хромосома, типа экологично и такое все прочее, ликвидный товарник.

Ознакомился с стоимостью обогрева такого дома в стране, лежащей севернее, у них стоимости квт 2.20, чуть пока дороже чем у нас.

Там однодначный вывод только газ или ТН, оба варианта в эксплуатации - дорого.

Но с газом тепло и гвс навалом, а с ТН холодно и большой счёт за свет. 

Плюс нужна обязательно большая мощность, потому что теплопотери через ограждающие конструкции у такого типа домов, растут со временем.

Почему это у нас будет в переспктиве иначе, не вижу причин. 

Опять не понимаю.

тепло будет в любом случае если топить

и гвс будет если греть.

 

а если не топить и не греть - то будет холодно.

а разница газом, электро, дровами, пелетами солнцем - это как фломастеры и отношения к теплопотерям не имеет.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, Kirill_Dnepr сказал:

Ну давайте, потопите дровами, расскажете потом про эти фломастеры 

По вашей догике надо жить в доме 40 кв метров ибо топить дорого.

вы на бмв газ поставили? А то м дорого ездить

Змінено користувачем Narval
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Kirill_Dnepr сказал:

Дом с электроотоплением больше 100 квадратов - летняя дача.

откуда такие выводы вот в упор не пойму. на дом 235 м2 хватает электро котла 8квт в режиме только ночь 80% зимы. и это у меня не самый теплый дом судя по тому как тут некоторые меряются. при дорогом подключении газа ТН на 15квт в моем случае + резервный ЭК отлично покроет любые колебания тарифов и т.п. газ, комфорт - откуда эти асоциации вообще хз. котлы в котельной, какой из них греет вообще не понятно. ну конечно если мощность электричества есть. потому что если 5квт потолок то понятно что комфорта не будет. но тут все просто - газ есть, эл-ва можно купить не много, газа нет - больше. собственно и все.

Змінено користувачем loader
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, Gitan сказал:

Отлично. Эл. мощности достаточно.

Итак 80 000 грн на сегодня это 3000 долл + конденсационный котел от 1000 долл. Итого 4000 долл

Наверняка еще набежит что-то по подключению + требования по помещению и ежегодные проверки дымохода.

На сегодня вода-вода ТН (коллекторы в скважинах) украинского производства стоит 5000 долл.

При среднем СОР 3 стоимость кВт тепловой энергии 1,68/3=0,56 грн. Не учтен еще ночной тариф. Т.е будет еще дешевле по кругу.

Стоимость отопления газом также легко посчитать, зная цену и теплотворность газа. 

В вашем случае рекомендую рассматривать установку ТН. Делать теплый пол по всему дому. 

 

А для тн вода-вода достаточно куска земли 8*15 метров? Или вглубь бурят скважину?

Воздух вода не выгоднее будет?

Для меня газ не вариант, загадали 7000 дол.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, GarryBar сказал:

Еще более менее. Все остальное еще дороже встанет.

Так как же? Выше писали тн грунт за 5000 дол, воздух вода я так понимаю в это же диапазоне.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...