Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Потужність насоса в скважину: як правильно розрахувати ?

Sharkan

Рекомендовані повідомлення

Вы давали ссылку sanmario.com.ua/nasosy/glubinnye/nasos-glubinniy-aquatica-777112-no238.html

 

Там табличка самая низкая в которой указаны напор и подача

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ок, дякую за тлумачення. Зрозуміло.

Але ж нам потрібно тоді насос, який "пропхає" ГА. Тобто якщо до води 15 метрів і ще треба щоб хоча б 2 бари "напхати" в ГА, тоді в сумі виходить, приблизно, 35 метрів. Тобто потрібно щоб в характеристиках насосу значення "напор" було не менше 35 метрів. Правильно?

 

Якщо так то такий насос підійде дуже добре

sanmario.com.ua/nasosy/glubinnye/nasos-glubinniy-aquatica-777112-no238.html

 

Ні?

 

Насос має дати напор який підніме воду з скважини до найвищої точки водорозбору. Це грубо. Є формули для підбору.

Уявімо що з скважини треба підняти на 40 метрів в будинку кран 2 поверху на висоті 5 метрів над рівнем землі. Вкупі є 45 метрів. От з цієї цифри вибираємо насос. Плюс горизонтальні ділянки дають падіння напору. Плюс фільтри теж його не додають.

ГА накачується на 0.1 бара менше ніж тиск за якого вмикається реле. Якщо качнути більше ніж тиск в системі то вода в нього просто не піде. Тому тиск в ньому до уваги не береться. Береться висота підйому до рівня реле плюс лежак до реле плюс тиск в будинку. Тиск вираховується як висота підйому від реле до найвищої точки плюс лежаки плюс запас. Загалом 2 бара в більшості випадків достатньо.

На деяких сайтах є прорахунок для підбору насосу. Підставляєте цифри й маєте рекомендацію з вибору насосу. В першому наближені піде щоб зрозуміти в яку сторону дивитись.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Будемо вважати що дебіт 3 м3 в годину без проблем. Порекомендуєте насос?

 

У Ваших краях свердловини бурять на крейду. Вона без кріплення трубами не стійка при експлуатації. Без внутрішньої перфорованої труби (якої я не побачив у описі будови Вашої свердловини) може відбутися осипання активної зони з втратою дебіта.

Одна справа, якщо 3 куби обгрунтований розрахунком об`єм подачі. Інша - якщо це завищений відбір води, який вб`є той напівфабрикат, що Ви маєте під назвою свердловини.

Що робити: 1. Доробити свердловину, змонтувавши перфорований фільтр в інтервалі 38 - 47 м

2. Зробити дослідну відкачку.

3. Якщо немає проекту водопостачання, то обгрунтувати точний об`єм відбору води.

 

Тільки після виконання цих умов можна щось фахово рекомендувати.

 

Якщо це запитання мені особисто, то по наданню необхідної інфи, можливо відповім не одразу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Насос має дати напор який підніме воду з скважини до найвищої точки водорозбору. Це грубо. Є формули для підбору.

Уявімо що з скважини треба підняти на 40 метрів в будинку кран 2 поверху на висоті 5 метрів над рівнем землі. Вкупі є 45 метрів. От з цієї цифри вибираємо насос. Плюс горизонтальні ділянки дають падіння напору. Плюс фільтри теж його не додають.

ГА накачується на 0.1 бара менше ніж тиск за якого вмикається реле. Якщо качнути більше ніж тиск в системі то вода в нього просто не піде. Тому тиск в ньому до уваги не береться. Береться висота підйому до рівня реле плюс лежак до реле плюс тиск в будинку. Тиск вираховується як висота підйому від реле до найвищої точки плюс лежаки плюс запас. Загалом 2 бара в більшості випадків достатньо.

На деяких сайтах є прорахунок для підбору насосу. Підставляєте цифри й маєте рекомендацію з вибору насосу. В першому наближені піде щоб зрозуміти в яку сторону дивитись.

 

Дякую Вам за толкове пояснення. Ви напевно педагог 😀.

І справді в неті є повно інформації щодо розрахунку насосів.

 

Порахував і я. Я користуватимусь цією скважиною тільки для поливу і миття авто, хіба.

В моєму випадку якщо динамічний рівень 15 метрів і ще потрібно 2 бари для автоматики (ра*** 20 метрів) ну і нехай по горизонталі метрів 30 від сили (ра*** 3) - то в сумі виходить 15+20+3=38 метрів.

 

Тобто напор: 38 метрів.

Розхід: 1,5 куба в годину хватить по самі нікуда.

 

Якщо з водоліїв брати - то напевно 0.32-32у. В нього напор номінал 36 метрів, максимум 47. Цілком хватить. Правда споживання 0.55 кВт. Трохи велике.

 

Ну а з китайчиків (Aquatica) - там вже вибір широкий - є де розгулятись. При споживанні 0,37 kW там є купа варіантів.

 

Розрахунок зробили. Дякую, форумчани!:beer:

 

Тепер залишилось визначитись з виробником.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...Номінальний об`єм ГА визначається не тицянням, а за формулою... S - максимально допустима кількість ввімкнень насоса в годину.

Де берем - S ?, якщо в паспорті цей параметр не вказаний. На що хоч орієнтуватись? 10 це забагато чи замало?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...

Це теж белетристика.

Керуйтеся монтажним регламентом виробника.

не погоджусь з вами!

При таких побажаннях ТС ліпити можно як завгодно й де завгодно, аби працювало і мало споживало. :)

Місце знаходження ГА не має особливого значення якщо воно встановлено на певному відрізку

Проте у приямку ставити я ніколи не буду.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не погоджусь з вами!

При таких побажаннях ТС ліпити можно як завгодно й де завгодно, аби працювало і мало споживало. :)

Місце знаходження ГА не має особливого значення якщо воно встановлено на певному відрізку

Проте у приямку ставити я ніколи не буду.

 

А мені таки прийдеться ГА ставити в приямку. Тепер питання як зробити приямок сухим. Пишуть що дно бетонувати не варто. Тобто вже питання сухості стоїть під загрозою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подивився насоси, поговорив з продажниками, зупинився на двох типах:

 

Насос центробежный 0.37кВт H 56(номинальная - 48)м Q 55(30)л/мин d102 мм 40м кабеля AQUATICA (DONGYIN) (777444).

Цей має вихід на трубу 25-ку

 

Або ось цей:

 

Насос центробежный 0.37кВт H 49(номинальная - 38)м Q 55(35)л/мин Ø102мм 35м кабеля mid DONGYIN (778441).

 

Той має вихід на трубу 32-ку.

 

Перший дорожчий на 1000 грн., для мого випадку буде ще й з запасом трохи (у мене напор згідно розрахунків 38 метрів: 15 скважина - решта ГА(рахував 2 бари) і спротив труб. Напевно він буде більш оптимальний, буде більш впевнено працювати. Єдиний момент - вихід 25-ка. Наскільки це критично ? На що воно впливатиме ? В чому може бути негатив ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене працює насос на 25 трубу. Проблем не має.

 

Добавлено через 3 минуты

Да, не економте на тросі. Купіть з нержавійки.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене працює насос на 25 трубу. Проблем не має.

 

Добавлено через 3 минуты

Да, не економте на тросі. Купіть з нержавійки.

 

Кажуть що треба капроновий шнур, оскільки насос смикається при старті. Тобто має бути щось еластичне. Не знаю наскільки правда.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кажуть що треба капроновий шнур

Мені не шкода троса. В разі чого трубі нічого не буде якщо за неї прийдеться разок витягти насос. Я переважно за трубу і витягую, бо тросом важко тягнути.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На рахунок того чи бетонувати дно. Спочатку засипав щебнем, але дощі не давали закінчити роботу. Тому забетонував. Зробив нахил таким чином, щоб вода збігала в один кут і там забетонував будівельне відро. Тепер вся вода у відрі.

20190808_145533.thumb.jpg.d44d6f16c6b38ffd54fb4069ad10fa85.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На рахунок того чи бетонувати дно. Спочатку засипав щебнем, але дощі не давали закінчити роботу. Тому забетонував. Зробив нахил таким чином, щоб вода збігала в один кут і там забетонував будівельне відро. Тепер вся вода у відрі.

 

Дякую за реальний досвід :beer:

У Вас також труба 25-ка іде з насоса? А що за насос стоїть.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Насос Optimal 4P QGD 1,8-50-0,5кВт шнек (треба уточнити) 1,8 м3/год має вихід на різьбу в один дюйм, але зразу поставив перехід на 3/4 дюйма і далі 25 труба.

 

Добавлено через 4 минуты

Чим мені подобається шнек. Він попереджає про те що потребує ремонту. Ви побачите, що падає продуктивність, але він продовжує працювати. Ремкомплект біля 200 грн.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Насос Optimal 4P QGD 1,8-50-0,5кВт шнек (треба уточнити) 1,8 м3/год має вихід на різьбу в один дюйм, але зразу поставив перехід на 3/4 дюйма і далі 25 труба.

 

Добавлено через 4 минуты

Чим мені подобається шнек. Він попереджає про те що потребує ремонту. Ви побачите, що падає продуктивність, але він продовжує працювати. Ремкомплект біля 200 грн.

 

Цікава штучка. І він споживає 1 кіловат замість заявлених 500 Ват :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цікава штучка. І він споживає 1 кіловат замість заявлених 500 Ват :)

Я віддав належне принципу дії, а не конкретній моделі. Хочете безальтернативне рішення - Pedrollo 3SR2m/22

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я віддав належне принципу дії, а не конкретній моделі. Хочете безальтернативне рішення - Pedrollo 3SR2m/22

 

Там ціна - застрелитись! Ж-)

Змінено користувачем Sharkan
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Там ціна - застрелитись! Ж-)

Навіщо переплачувати? Ось вам перевірений часом і роботою екзампляр. да зроблено в Китаї, але це не ширпотріб, це дійсно японська марка. І до речі в цю ціну входить пульт

watton.ua/ru/watomo-nasos-4sdmj-2010.html

Якщо вам потрібен аналог Педролло що радять зверху 3 дюйми, то і на це є екземпляр

watton.ua/ru/watomo-nasos-3sdmj-1822.html

Тре дивитись якого диаметру свердловина, може за 3 дюйми і не тре переплачувати.

Це ціни роздріб, можливо організувати знижку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Навіщо переплачувати? Ось вам перевірений часом і роботою екзампляр. да зроблено в Китаї, але це не ширпотріб, це дійсно японська марка. І до речі в цю ціну входить пульт

watton.ua/ru/watomo-nasos-4sdmj-2010.html

Якщо вам потрібен аналог Педролло що радять зверху 3 дюйми, то і на це є екземпляр ?

watton.ua/ru/watomo-nasos-3sdmj-1822.html

 

 

Тре дивитись якого диаметру свердловина, може за 3 дюйми і не тре переплачувати.

Це ціни роздріб, можливо організувати знижку.

 

 

Дякую, цікаво. А є гарантія? Сервіс? Трохи споживання велике... 550 Вт. Є щось з меншим споживанням?

 

Кабель довжиною 1 метр...дивно...

 

Свердловина в моєму випадку 125 мм.

Змінено користувачем Sharkan
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую, цікаво. А є гарантія? Сервіс? Трохи споживання велике... 550 Вт. Є щось з меншим споживанням?

 

Кабель довжиною 1 метр...дивно...

 

Свердловина в моєму випадку 125 мм.

То вам споживання, чи щоб зручно качав7 У мене є один замовник, то він вибирав котла не по розрахункам будинка, а по споживанню газу, і навіть хоче щоб він працював на повітрі :lol:

Там ссилка на насос, невже не можна на тому сайті самому поритися і найти собі те що хочеться? І не забувайте, що робоча потужність помп може буди і 500Вт, але є пусковимй струм, який переваляю за 1 кВт. Сервіс є відмінний. У всіх пристойних помп кабель 1-1,5м.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

То вам споживання, чи щоб зручно качав7 У мене є один замовник, то він вибирав котла не по розрахункам будинка, а по споживанню газу, і навіть хоче щоб він працював на повітрі :lol:

Там ссилка на насос, невже не можна на тому сайті самому поритися і найти собі те що хочеться? І не забувайте, що робоча потужність помп може буди і 500Вт, але є пусковимй струм, який переваляю за 1 кВт. Сервіс є відмінний. У всіх пристойних помп кабель 1-1,5м.

 

У мене в пріоритеті споживання. Якщо Ви читали топік спочатку, то помітили що насос також планується використовувати з теплонасосом. А там кожен ват на рахунку.

 

Другий напрямок використання - полив.

І все.

 

 

 

Стосовно пускового струму - тут зрозуміло. От стосовно "пристойності" довжини кабеля Ви мене здивували.

 

Але дякую Вам за пораду. Будемо розбиратись.

 

Добавлено через 14 минут

Є у них і насос на 0,37 кВт.

watton.ua/uk/watomo-nasos-3sdmj-1815.html

 

Вказано максимальний напор: 55 метрів. А номінальний який? Де можна побачити ?

Вангую що буде в районі 40 метрів.

 

 

 

А скільки чаму вже ці насоси на ринку у нас?

Перший раз чую таку марку...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Розкажу про свої пригоди з глибинними насосами.

 

Придбав спочатку насос aquatica 777444. 0,37 кВт на валу. Споживання по факту - 800 Вт. На корпусі написано 3,7А.

 

Для ТН то забагато явно. Сервісники київські і харківські порадили 777401, 0,25 кВт на валу.

 

Вирішив обміняти. Звернувся на фірму де брав (Инженерньій мир) - пояснив ситуацію, попросив розуміння. Помогли!

 

 

Притому повністю в адекваті

 

 

Старий насос проінспектували через сервісний центр і забрали - новий надіслали. Різницю грошей повернули.

 

Насос отримав - буду ставити. На корпусі написано 2,5А. Сервіснтки кажуть що по факту 2,1 - 2,3 A споживає. Побачимо. Відпишусь.

 

Тепер до нього треба гідроакумулятор підібрати...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Порахував гідроакумулятор за формулою:

 

V=0,33 x Qmax x (Pa + 1) / P(a-e) x S

де Qmax - максимальна подача води в м.куб за годину;

Pa - попередній тиск в ГА до заповнення системи в бар;

P(a-e) - робочий інтервал напора насоса (різниця тиску вимкнення - ввімкнення) в бар;

S - максимально допустима кількість ввімкнень насоса в годину.

 

Qmax брав 1,8 м3/год (для насоса це номінальне значення, максимальне: 2,7).

 

Тиск в ГА - 1,5 Бар

 

P(a-e) - 1 Бар

 

К-сть ввімкнень в годину - 20 (так написано в паспорті).

 

Виходить ГА на 80 літрів потрібно.

 

Тиск ввімкнення насоса брав 1 Бар, вимкнення - 2 Бари. При таких значеннях насос працюватиме в оптимальному режимі.

ГА накачаний до 1,5 Бар.

 

Для насоса напор

Н ном. = 33м. (Макс. = 43 м)

Скважина 13 метрів, нехай, ну і 20 на ГА.

 

Десь так...

 

Може десь є помилка?

Рахував і вручну і через сайт. Значення схожі отримав.:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Може помилка в тому що розраховували як для водопостачання.

А там кран відкрив закрив знову відкрив. Відкрив частково й насос накачує тиск вимикається а потім знову вмикається.

В ТН має бути ввімкнувся й працює. Якщо розхід й продуктивність підібрані правильно то під час роботи ТН вимикатись не буде. Якщо насос з запасом то тоді розрахунок вірний.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...