Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Гібридний сонячний інвертор + стабілізатор напруги.

Vitalij

Рекомендовані повідомлення

Добрий день.

Цікавить досвід експлуатації винесеної в тему пари. У себе маю гібрид axioma ismppt-bf 5000 + стабілізатор укртехнология infinity 9000 (40A)

Живу за містом, напруга легко гуляє від 180 (рідко) до 270 (частіше). Тобто без стабілізатора як ви розумієте ніяк. Питання наступне - стабілізаторів у  мене два, один стоїть просто мережа-стаб-нагрузки, інший мережа-стаб-інвертор-нагрузки.  Інвертор ніби як може працювати в досить великому діапазоні напруг, цікавить чи можна поставити його після контролеру. Ну і загалом досвід експлуатації підводні камені і тп. стаб після інвертора пробував - періодично (в ночі) вибивало 25А автомат по входу лінії. один раз сам стабілізатор пішов в захист по токовому перегрузу. Ніяк не зрозумію звідки. Нагружений він був аж одною морозилкою + декілька LED ламп освітлення. Також коли перед інвертором стоїть стаб в мене склалось відчуття що лічильник на вході погано реагує на pf 0.05-0.15 Тобто коли вся ця лінія бере до 100ват ток показує +- 2.5А з pf вказаним раніше. І ось тут склалось відчуття що лічильник тупо й бере 2.5а та множить на напругу і рахує. Якось компенсація власного споживання різко перетворюється в профананцію. Поки постави декілька китайську мірялку, правда на весь дім, котра враховує PF. різниця за добу майже 5вт. Хто що може порадити підсказати, направити. Просто власний досвід?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стаб після інвертора то такоє.... Можуть бути трабли.

Чого було не взяти модель Q-Power Axpert King 5000 з онлайн режимом і користуватися без стабілізатора?

По лічильнику. Мало ймовірно що він реактив як актив рахує. Тут може бути трохи інше. Часом гібрид в мережу віддавати може, особливо на не стабільних мережах. А це лічильник плюсує до споживання

Змінено користувачем Dalet
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На момент купівлі axiomi стабілізатори вже були. Ну і можливість працювати без акумуляторів підкупила. Ну і мабуть Axpert на очі не попадався тоді. Давненько то було. Я так розумію якщо гібрид віддає в мережу то на моєму лічильнику (nik 2102-02.m2b) світитись "реверс" повинен? Поки що паралельно лічильнику втулив китайський "показометр" який показує в тому числі PF і підраховує квт/ч. Збираю статистику порівнюю. Більше цікавило загалом реальність використання схеми - стабілізатор -> Гібрид.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, Dalet сказал:

Стаб після інвертора то такоє.... Можуть бути трабли.

Не зовсім зрозуміло або зовсім не зрозуміло - в чому саме трабли ПІСЛЯ інвертора? В мене такий самий гібрид Аксіома і також думав поставити стаб.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 03.08.2021 в 08:51, Vitalij сказал:

Я так розумію якщо гібрид віддає в мережу то на моєму лічильнику (nik 2102-02.m2b) світитись "реверс" повинен?

повинен, але там потужність не велика, може і не хватає порогу, я фіксую до 60Вт перетоки

 

 

В 03.08.2021 в 08:51, Vitalij сказал:

Більше цікавило загалом реальність використання схеми - стабілізатор -> Гібрид.

в режимі байпасу інвертора то ще буде норм. допоки мережа для інвертора буде норм. але є одне АЛЕ. підміс на не стабільній мережі теж не працює нормально, глючить. тому щось робити з мережею треба до інвертора.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, sanyas15 сказал:

Не зовсім зрозуміло або зовсім не зрозуміло - в чому саме трабли ПІСЛЯ інвертора? В мене такий самий гібрид Аксіома і також думав поставити стаб.

в катушці індуктивності на виході інвертора, в якої постійно змінюються параметри. + додаткове навантаження на інвертор

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

45 минут назад, Dalet сказал:

в катушці індуктивності на виході інвертора, в якої постійно змінюються параметри. + додаткове навантаження на інвертор

То краще стаб ставити перед інвертором?

А то в мене також перепади напруги від 185 до 250. Чи взагалі не ставити?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, sanyas15 сказал:

То краще стаб ставити перед інвертором?

я вважаю - виключно перед інвертором

6 минут назад, sanyas15 сказал:

А то в мене також перепади напруги від 185 до 250. Чи взагалі не ставити?

ну то вже на власний розсуд. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На всякий випадок - проводив експеримент коли спочатку інвертор потім стабілізатор. на світанку коли підключається інвертор до мережі йде дуже великий скачок току. Або вибиває автомат (25А) або стаб йде в захист з причиною = x3 перегруз по току. Не кожен раз, день через день (ганяв з тиждень). Потужніші автомати ставити не ризикнув, розумію індукція вихідного дроселя  + обмотка транса - якщо не стаб то інвертор може в кінці кінців коні двинути. Хоча якраз інвертор жодного разу в захист і не йшов. Коротше кажучи такий варіант - не варіант. Підключення спочатку стабілізатор потім інвертор ніби працює, чисто технічно звичайно цікаво як електроніка стабілізатора реагує на зворотній ток (трансформатор то зрозуміло, йому до повної межі всерівно яка обмотка первина ). Але це скоріше чисто технічна цікавість -працює тестую. Поки все ок. Хоча гул від стабілізатора при активному інверторі дратує досить сильно

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 05.08.2021 в 18:33, Vitalij сказал:

чисто технічно звичайно цікаво як електроніка стабілізатора реагує на зворотній ток

залежно від моделі стабілізатора. Є моделі які це дозволяють, але не всі. Якщо стаб не вміє працювати в зворотньому напрямку потужності то будуть глюки аж до пробою тиристорів

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...