Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Заміна газової плити

Игорь&Ира

Рекомендовані повідомлення

Задав питання Київоблгазу "Який алгоритм дій для заміни газової плити в дачному будинку"?

Отримав таку відповідь. Це формальна відписка чи воно дійсно так по факту? Що робити далі?

 

Добрий день, шановний клієнт!

 

Будь-яка заміна чи перенесення газового обладнання обов’язково повинна бути зареєстрована газовою компанією та відображена у проекті та виконавчо-технічній документації.

Відповідно до п.5.5, розділу 5, глави V «Правил безпеки систем газопостачання» (надалі - Правила), затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15 травня 2015 року №285 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08 червня 2015 року №674/27119, заміна газового обладнання оформлюється ескізом у разі заміни газового обладнання без зміни функціонального призначення, потужності та системи димовідведення. В інших випадках - з оформлення виконавчо-технічної документації. 

У разі, якщо співробітниками газової компанії буде виявлено  невідповідність системи газопостачання проектній та виконавчо-технічній документації, згідно п.5.7 розділу 5, глави V Правил, такий будинок підлягає відключенню від систем газопостачання.

Для реєстрації заміни/перенесення газового обладнання Вам необхідно звернутись до 104.ua Клієнтського простору  АТ "Київоблгаз" з метою отримання технічних умов на додаткове встановлення газового обладнання/на заміну старих газових приладів/на встановлення нових або перекладку газопроводу та написати відповідну заяву.

Які документи необхідно взяти з собою:

1. Заява від споживача;

2. Паспорт власника (співвласників);

3. Ідентифікаційний код власника (співвласників);

4. Документ, що підтверджує право власності на квартиру, приватний будинок або користування ними (договір купівлі – продажу, обміну, дарування, свідоцтво про право на спадщину тощо).+ витяг з державного реєстру;

5. Для приватних будинків – проект на газифікацию; для квартир – технічний паспорт (з БТІ);

6. Акт ДВК (димо-вентиляційних каналів);

7. Оригінали та копії паспортів та сертифікатів на встановлюване газове обладнання (газова плита, газовий котел, проточний газовий водонагрівач, газовий конвектор), газовий лічильник, сигналізатор мікроконцентрації чадного та природного газу (у разі встановлення газового обладнання з відводом продуктів згорання в димохід), матеріали, які будуть використовуватися у монтажу.

 

Вартість послуг обраховується на підставі планових калькуляцій, що діють на момент виконання робіт (послуг), відповідно переліку фактично виконаних робіт, вартості використаних матеріалів, враховуючи вартість використання автотранспорту. Вартість послуги визначається в кожному випадку окремо, відповідно до проектного рішення.

Тому для детальної консультації рекомендуємо звернутись до майстрів газової компанії:

м. Вишневе, вул. Святошинська буд. 27-А

Графік роботи

Понеділок - П’ятниця

години роботи з 8:00 до 17:00

 

Або м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 52

Графік роботи

Понеділок - П’ятниця

години роботи з 9:00 до 20:00

Субота

години роботи з 10:00 до 17:00

 

З 01.11.2021 104.ua Клієнтський простір приймає відвідувачів за попереднім записом та за наявності ПЛР-тесту або Сертифікату вакцинації.

Для здійснення попереднього запису на особистий прийом до 104.ua Клієнтського простору необхідно зателефонувати до Контакт-центру (телефон (044) 39-49-104 або мобільний (067) 44-49-104). Оператор узгодить дату та час для відвідування Клієнтського простору.

 

З повагою

Команда "Групи електронних звернень" 104.ua  

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Оскільки в "Інструкції ..." до плити вказано, що " Плита має бути підключена лише фахівцем організації, що має ліцензію на право підключення і обслуговування газових плит" бачу такі варіанти вирішення проблеми:

1) домовитися з майстром Київоблгазу, який все зробить по спрощеній схемі та без цієї бюрократії;

2) може хтось з форумчан, хто має ліцензію, підключає та вводить в експлуатацію газові котли та інше газове обладнання, запропонує свої послуги;

3) може хтось має контакти спеціалізованих сервісних центрів, які займаються підключенням і введенням в експлуатацію газового обладнання.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

п.5.5, розділу 5, глави V «Правил безпеки систем газопостачання» (надалі - Правила), затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15 травня 2015 року №285 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08 червня 2015 року №674/27119:

5.5. Заміна газового обладнання виконується за заявою власника (орендаря (наймача)) до газорозподільного підприємства суб’єктом господарювання, який має дозвіл на виконання зазначених робіт, виданий центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Заміна обладнання оформлюється ескізом у разі заміни газового обладнання без зміни функціонального призначення, потужності та системи димовідведення. В інших випадках - з оформленням виконавчо-технічної документації.

Відключення газу перед заміною газового обладнання здійснюється газорозподільним підприємством за заявою власника (балансоутримувача та/або орендаря (наймача)). Пуск газу після заміни газового обладнання проводиться газорозподільним підприємством за зверненням власника (балансоутримувача та/або орендаря (наймача)) після проведення інструктажу із безпечної його експлуатації.

Документи щодо заміни газового обладнання передаються до архіву газорозподільного підприємства.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З відповіді облгазу:

У разі, якщо співробітниками газової компанії буде виявлено  невідповідність системи газопостачання проектній та виконавчо-технічній документації, згідно п.5.7 розділу 5, глави V Правил, такий будинок підлягає відключенню від систем газопостачання.

 

Це не стосується заміни газового обладнання на аналогічне, оскільки по тексту документа:

 

п.5.7, розділу 5, глави V «Правил безпеки систем газопостачання» (надалі - Правила), затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15 травня 2015 року №285 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08 червня 2015 року №674/27119:

5.7. Підлягає відключенню від системи газопостачання обладнання житлових і громадських будинків із встановленням заглушки за умови:

наявності витоків газу;

несправної автоматики безпеки;

несправностей оголовків димових і вентиляційних каналів;

відсутності тяги в димових і вентиляційних каналах;

самовільного підключення газових приладів і пристроїв споживача до системи газопостачання;

не забезпечення власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)) технічного обслуговування згідно з вимогами пункту 5.4 цієї глави;

не відповідності системи газопостачання житлового будинку проектній та виконавчо-технічній документації.

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Категорию потребителя получилось изменить или так за комплексное и платите за транспортировку? Или это другой дом?

В августе 2020 меняли родителям плиту. Вызвали специалистов из горгаза, они в проекте сделали запись и переподключили новую. Документы на дом проверяли. Потом в личном кабинете информация тоже изменилась. Стоило 500грн.

Я бы не советовала Вам связываться со сторонними лицензиатами, чтобы потом со своим поставщиком транспорта не переписываться и выяснять...

Змінено користувачем Татьяна 1973
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня в книжке абонентской написано-ПГ4.То есть,если вы 4-х конфорочную меняете на такую же 4-х конфорочную,то плевать вам на все эти вимогi...Я свою Брест поменял сам на Вирпул и всё-нахрена мне какие то специалисты горгаза?

  • Лайк 4
  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, Татьяна 1973 сказав:

Категорию потребителя получилось изменить или так за комплексное и платите за транспортировку? Или это другой дом?

В августе 2020 меняли родителям плиту. Вызвали специалистов из горгаза, они в проекте сделали запись и переподключили новую. Документы на дом проверяли. Потом в личном кабинете информация тоже изменилась. Стоило 500грн.

Я бы не советовала Вам связываться со сторонними лицензиатами, чтобы потом со своим поставщиком транспорта не переписываться и выяснять...

Зараз плачу за комплексне споживання. Дачний будинок один і це той самий.

Як викликали майстра, вказували причину? Треба було до приходу майстра кудись йти, щось подавати?

Схиляюся до цього ж варіанту.

Дякую за відгук. :Rose:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не все так просто, оскільки:

1) в мене вказана "Электа", а я міняю на іншого виробника;

2) плита 2021 року випуску, тому виникає законе питання "А як це без дозволу?"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, Игорь&Ира сказал:

Зараз плачу за комплексне споживання. Дачний будинок один і це той самий.

Як викликали майстра, вказували причину? Треба було до приходу майстра кудись йти, щось подавати?

Схиляюся до цього ж варіанту.

Дякую за відгук. :Rose:

Зателефонували, сказали, що потрібно підключити нову газову плиту. Більш нічого не робили, просто чекали в призначений день. 

Якщо б у нас була плита того ж виробника, без зайвих питань чоловік все сам підключив би. У нас була стара радянська, а зараз Gorenje, тому вимушені були звернутись до спеціалістів).

Може в черговий раз звернете їхню увагу на відсутність іншого обладнання і зміну категорії? Це повинні бути люди з того ж відділу.

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

39 хвилин тому, Татьяна 1973 сказав:

Може в черговий раз звернете їхню увагу на відсутність іншого обладнання і зміну категорії? Це повинні бути люди з того ж відділу.

 

Думаю зайнятися зміною категорії та цим же пакетом оформити нову плиту.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Игорь&Ира сказал:

в мене вказана "Электа"

Тогда возможно...У меня просто ПГ-4 и ПГ-10(котел) без названий...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 хвилини тому, gidron69 сказав:

Тогда возможно...У меня просто ПГ-4 и ПГ-10(котел) без названий...

Я ж писав, що можуть ще по даті виробництва і/або продажу вирахувати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 минуты назад, Игорь&Ира сказал:

по даті виробництва і/або продажу вирахувати.

Вы думаете это кому нибудь надо? Им нужен расход и приборы учета этого расхода,ну и по возможности без вмешательств в схему газового хозяйства...Хотя,у меня уже лет 10 конвектор в кухне висит,документы не доделаны с тех же лет,и нафиг оно никому не надо...Единственный вопрос может возникнуть при продаже дома,но этого в проекте ближайшем нет:)

  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, gidron69 сказав:

Вы думаете это кому нибудь надо?

Важко вгадати, але хочеться зробити за правилами.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При заміні старого газового обладнання на нове, без зміни місця і потужності, переробляються тільки ТУ, де зазначається марка нового пристрою. Якщо міняється пристрій однієї назви і марки, можна забити і замінити власноруч, нікого не попереджаючи.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, naupv сказав:

При заміні старого газового обладнання на нове, без зміни місця і потужності, переробляються тільки ТУ, де зазначається марка нового пристрою.

Сучасна газова плита по-любому буде мати більшу потужність, ніж 20-річна.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

53 минуты назад, naupv сказал:

переробляються тільки ТУ

У меня газовщик написал вместо КСТГ16 Маяк 12,в итоге я поставил Житомир 10,место установки не менял...:)

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, naupv сказал:

Якщо міняється пристрій однієї назви і марки, можна забити і замінити власноруч, нікого не попереджаючи.

Наразі тут це не проходить, оскільки "хочеться зробити за правилами".😢

Змінено користувачем ashim1990
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, Игорь&Ира сказав:

Сучасна газова плита по-любому буде мати більшу потужність, ніж 20-річна.

Подумав, що цей аргумент сумнівний, оскільки я міняю газову плиту на газоелектричну з електричною духовкою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Продовження ...

Оскільки Татьяна 1973 мене трохи присоромила повільним вирішенням питання зі зміною групи споживання, на днях відвідав клієнтський центр "Київоблгазу" в м. Києві (Хрещатик, 52).

Дівчинка-менеджер років 20-25 повідомила наступне:

1) зміна групи споживання - це реконструкція, виготовлення документації та погодження, термін 3 місяці без газопостачання, орієнтовна вартість - 10000 грн., перерахунок буде не так скоро, оскільки зараз я плачу по останньому газовому року, можлива заміна лічильника (я так розумію, з 4 на 2,5);

2) заміна газової плити - це таж сама реконструкція з такими ж умовами; спроба знайти логіку закінчилася безрезультатно: реконструкція і все.

Процедура: подаєте заяву і документи, протягом місяця приходить пропозиція з платіжкою.

Не сподобалося: будь-яке письмове звернення вимагає сканування оригіналів всіх документів (паспорт, ІНН, документи права власності і технічний паспорт на будівлю); в банку при верифікації роблять ксерокопії, на яких я потім можу зробити припис, для чого ця копія.

Центр відкрився 8 жовтня 2021 року.

 

Змінено користувачем Игорь&Ира
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Игорь&Ира сказал:

Продовження ...

Оскільки Татьяна 1973 мене трохи присоромила повільним вирішенням питання зі зміною групи споживання, на днях відвідав клієнтський центр "Київоблгазу" в м. Києві (Хрещатик, 52).

Дівчинка-менеджер років 20-25 повідомила наступне:

1) зміна групи споживання - це реконструкція, виготовлення документації та погодження, термін 3 місяці без газопостачання, орієнтовна вартість - 10000 грн., перерахунок буде не так скоро, оскільки зараз я плачу по останньому газовому року, можлива заміна лічильника (я так розумію, з 4 на 2,5);

2) заміна газової плити - це таж сама реконструкція з такими ж умовами; спроба знайти логіку закінчилася безрезультатно: реконструкція і все.

Процедура: подаєте заяву і документи, протягом місяця приходить пропозиція з платіжкою.

Не сподобалося: будь-яке письмове звернення вимагає сканування оригіналів всіх документів (паспорт, ІНН, документи права власності і технічний паспорт на будівлю); в банку при верифікації роблять ксерокопії, на яких я потім можу зробити припис, для чого ця копія.

Центр відкрився 8 жовтня 2021 року.

 

Это конечно жесть... Поменять категорию это сложно, учитывая уменьшение денег по оплате после смены. Но плиту?:pozor:

А если в Вишневом попробовать узнать? Киевские девочки менеджеры должны отрабатывать зарплату....

vyshneve-rada.gov.ua/giteljam/09.html

Змінено користувачем Татьяна 1973
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Татьяна 1973 сказав:

Это конечно жесть... Поменять категорию это сложно, учитывая уменьшение денег по оплате после смены.

Як на мій холопський розум, то достатньо:

1) заява споживача/власника про відмову від газового опалення та газового водопідігріву;

2) відмітка в робочому проекті;

3) опломбування відводів на котел і/або колонку,

4) інформація в базі даних Київоблгазу та особистому кабінеті споживача, 

5) технічні умови (як вже дуже кортить).

Все це навіть на 1000 грн. не тягне, якщо порівнювати з вартістю послуг в ЦНАПі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Татьяна 1973 сказав:

Но плиту? А если в Вишневом попробовать узнать?

Я киянин, тому почав з столиці. До того ж в контакт-центрі сказали, що у Вишневому тільки за записом і найближча дата 31.01.2022, а в Києві - жива черга і до 20.00. Думаю, що в клієнтському центрі у Вишневому затягнуть ту ж пісню: подавайте заявку - вам порахують. Треба виходити безпосередньо на майстрів, які це роблять і знають розцінки. Але вартість робіт по заміні плити повина бути адекватною - 500 за очі. Просто все звалили в категорію "реконструкція" і основна маса заявок стосується дійсно глобальних змін з відповідним прайсом - от у дівчиська і врізалася така сума. Видно, заміну плити ніхто не оформлює: перекинув шланг, затягнув хомут і добре.

Змінено користувачем Игорь&Ира
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 23.01.2022 в 13:10, Игорь&Ира сказал:

Не все так просто, оскільки:

1) в мене вказана "Электа", а я міняю на іншого виробника;

2) плита 2021 року випуску, тому виникає законе питання "А як це без дозволу?"

Газ плита - это такой же прибор как и посудомойка и стиралка, - только по газу. Если Вы не смещаете +- на метр, подключите газовым шлангом сертифицированным - и забудьте за то. В архивах горгазов - нет модели газовой плиты -установленной у Вас. Максимум "ПГ-4 - 1 шт". 

  • Лайк 1
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...