Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Подключение IP видеокамер - выбор кабеля (экран или обычный)

sly

Рекомендовані повідомлення

Приветствую!

Помогите советом плиз..

Выбираю между  UTP и FTP (одескабель, 0,51 жила, 4 пары, для наружного использования и т.п.)

До каждой камеры, расположенной на столбах, метров 50-60, прокладка в пэ трубе в грунте, в одной из труб возможно будет идти и кабель 220в.

Если смысл брать экранированную витую пару? Понятное дело, что в таком случае будут и экранированные разъемы  и т.д. 

Или можно забить и взять UTP?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З точки зору передачі сигналів, на швидкості 100 Мбіт/с з екранування толку мало в незашумленому середовищі толку мало. А ще менше з нього толку, якщо обидва кінці екрану "висять" в повітрі, тобто світч чи патч панель мають незаземлений корпус. Але якщо різниця в ціні невелика, то я б взяв екранований і робив підключення до мережерового обладнання через модуль грозозахисту.

 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, volomoto сказал:

якщо обидва кінці екрану "висять" в повітрі, тобто світч чи патч панель мають незаземлений корпус.

даже не сомневался, что будет подобное замечание и потому написал про правильность подключения. Ну да, забыл написать, что свитч с заземлением :) Но Вы все равно не удержались.

2 минуты назад, volomoto сказал:

через модуль грозозахисту.

как он выглядит, можно пример? Буду благодарен.

Позапрошлая гроза унесла hdmi каналы в дорогом ресивере и проекторе :( 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, sly сказал:

как он выглядит, можно пример?

уже нагуглил, спасибо за подсказку.

Буду искать многоканальный, так как поштучно ставить - цена кусается...

Змінено користувачем sly
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, sly сказав:

даже не сомневался, что будет подобное замечание и потому написал про правильность подключения. Ну да, забыл написать, что свитч с заземлением :) Но Вы все равно не удержались.

Ну от я прочитав про роз'єми, але не побачив нічого про заземлення корпуса, тому не міг втриматися :)

7 хвилин тому, sly сказав:

Буду искать многоканальный, так как поштучно ставить - цена кусается...

Я не знаю як зараз, але до війни можна було знайти одиночні по 100-150 грн за штуку, якщо 100мбіт і ноунейм китай, і десь 350 за 1гбіт юбіквіті. На фоні ціни за хорошу зовнішню камері (4+ тис. грн) не так вже багато. В мене всього дві камери на опорах, тому взяв юбіквіті - www.technotrade.com.ua/Products/Ubiquiti-ETH-SP-G2.php. Всі інші камери заведені кабелем Cat5e FTP прямо в екрановану та заземлену патч-панель.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, sly сказал:

в таком случае будут и экранированные разъемы

А ГДЕ они будут и какая ЦЕЛЬ этих разъёмов?

2 часа назад, volomoto сказал:

взяв юбіквіті

скільки штук на камеру?)
 

2 часа назад, sly сказал:

свитч с заземлением

Друзья - давайте начнём с того, для ЧЕГО всё это. Исходя из этого будет возможно принять правильное решение. Т.е. очевидно мы предполагаем речь о защите от статики грозовых разрядов - но пройдите по пунктам и вы поймёте где ошибка..

Змінено користувачем uafisher
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 хвилин тому, uafisher сказав:

Т.е. очевидно мы предполагаем речь о защите от статических грозовых разрядов - но пройдите по пунктам и вы поймёте где ошибка..

Нема такого поняття як "статичний розряд", бо розряд динамічним процесом. Тут йдеться про захист від накопичення статичного заряду наведеного грозовими розрядами.

28 хвилин тому, uafisher сказав:

но пройдите по пунктам и вы поймёте где ошибка..

По яких пунктах?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, uafisher сказал:

А ГДЕ они будут и какая ЦЕЛЬ этих разъёмов?

Цель - заставить экран кабеля работать. Где - понятное дело, со стороны свитча, который и имеет порты с экранированием.

 

Ещё вопросы? Или может, таки подскажете ответ на мой изначальный вопрос в первом посте?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, volomoto сказал:

але до війни можна було знайти одиночні по 100-150 грн за штуку,

Сходу, чтоб в наличии, дешевле 900 грн не нагуглил. Надо будет больше времени выделить и поискать

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, volomoto сказал:

Нема такого поняття як "статичний розряд", бо розряд динамічним процесом. Тут йдеться про захист від накопичення статичного заряду наведеного грозовими розрядами.

Та я виправився і сам) Ну всі розуміють про що мова.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, sly сказал:

Цель - заставить экран кабеля работать. Где - понятное дело, со стороны свитча, который и имеет порты с экранированием.

Если цель -заставить ЭКРАН работать -то какой смысл этом пресловутом изначальном вопросе «мне взять ФТП или ЮТП»))). Сама суть исключает варианты. 

Поэтому предполагаю, что вопрос изначально был -защитит ли ЮТП моё оборудование. Дальше вам подсказали-правильно-берите грозоразрядники. И пошли нюансы.

А нюансы заключается в том, хотите ли защитить коммутатор и всё после него, или также камеры на опорах. Ибо заглянув в лановский порт камеры не увидите там земли (99,99%). Отсюда и вопрос где будете ставить «экранированные» джеки, многие ставят их и со стороны камеры, на что то хорошее рассчитывая.. 

И если мы возьмём те же убнтишные разрядники, которые упоминал специалист до динамическим грозоразрядним процессам, почитаем их схему подключения -там будет 2 (!) штуки на одну линию-одна со стороны устройства конечного, вторая перед портом внутри.

Тут конечно может начаться диспут, я не буду принимать в нём участие.

Моё мнение. Из практики и сотен камер и линий до 150 м на улице, есть даже посреди воды). Скорее всего с вашими 2мя камерами в обозримой перспективе ничего страшного не случиться, но точно может случиться и вероятность НЕ нулевая. Небольшая, но стремится к увеличению исходя из условий среды, допустим у меня на даче молнии любят наш уголок)

Поэтому я советовал бы брать ЮТП при условии ПРАВИЛЬНО организованного заземления. Ибо если нормальной земли не будет эта фольга станет не экраном, а антенной, эффект может получиться противоположным. И ставить разрядники. НОРМАЛЬНЫЕ. УБНТ, Микротовские считаю хорошие. Есть нонеймы примитивные, дешевле.  Один/два на линию решать вам, кстати на некоторых камерах и винт для земли имеется) И да, не ставил «мульти» разрядники, но думаю в их случае надо быть крепко уверенным в реализации, дабы один канал не выпалил все остальные..

Пойдёт?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот упомянутая родная схема убнт. А вы говорили «понятное дело»)

3DF203DC-C7E7-450B-A8E9-2B6C6D759057.jpeg

Змінено користувачем uafisher
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@uafisherвиглядає так, що про захист камер подумали ви, а не автор теми і тим більше не я. Для мене якщо не згоріло далі свіча, то вже добре, бо я собі слабо уявляю як можна захистити камеру, яка висить десь на опорі. Свіч і камери — це дешево і швидкозамінно, а от раутер і сервери — це дорого, тому чим більше точок стікання заряду на шляху від камери до свіча — тим краще.

14 годин тому, uafisher сказав:

Ибо если нормальной земли не будет эта фольга станет не экраном, а антенной, эффект может получиться противоположным

Так, тому про це говорилось із самого початку теми. Якщо є фольга, то її обовязково треба заземляти, якщо ж фольги нема, то антеною служать жили витої пари, які також треба "заземлити", але без гальванічного контакту із землею, чим власне і займаються грозорозрядники. Грозорозрядник і заземлений екран доповняють один одного і обов'язково щоб було хоча б щось одне. Обидва — ідеально.

23 години тому, uafisher сказав:

скільки штук на камеру?)

Один, але в мене ще є патч-панель з аналогічною функцією, тому фактично виходить дві точки як на картинці, що ви скинули.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, uafisher сказал:

предполагаю, что вопрос изначально был -защитит ли ЮТП моё оборудование.

нет.

Изначально вопрос был - стоит ли заморачиваться с экранированным проводом. Уже потом пошла дискуссия про грозозащиту.

16 часов назад, uafisher сказал:

Ибо заглянув в лановский порт камеры не увидите там земли

а я разве просто так написал, что разъем имеет смысл ставить только со стороны свитча с экранированным портом?

16 часов назад, uafisher сказал:

Скорее всего с вашими 2мя камерами в обозримой перспективе ничего страшного не случиться, но точно может случиться и вероятность НЕ нулевая.

ну, во первых, камер не 2, а штук 6-8 будет. А во-вторых, я вот тоже так думал. И выше писал, что в позапрошлую грозу погорел видеотракт в проекторе и ресивере. Сколько лет раньше различная аппаратура стояла - проблем не было. А тут залет весьма недешевый (только в проектор HDMI чип 900 грн с доставкой с али, который не доставляет + работа по замене столкьо же - уже было дело на другом аппарате по другой причине). Стоимость ресивера даже вспоминать не хочу :(

Потому когда зашел разговор про грозозащиту - задумался.

 

17 часов назад, uafisher сказал:

Поэтому я советовал бы брать ЮТП при условии ПРАВИЛЬНО организованного заземления.

Т.е. все-таки FTP?

17 часов назад, uafisher сказал:

Пойдёт?

Ну такое. Приходится вылавливать суть среди пафоса :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 02.07.2022 в 16:37, sly сказал:

Т.е. все-таки FTP?

В 01.07.2022 в 23:31, uafisher сказал:

Да, оговорился. Конечно ФТП-при условии принятия мер. Это даст хоть некую доп зашиту. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 02.07.2022 в 14:14, volomoto сказал:

Один, але в мене ще є патч-панель з аналогічною функцією, тому фактично виходить дві точки як на картинці, що ви скинули.

То ви захист ставите біля камери?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 02.07.2022 в 14:14, volomoto сказал:

Свіч і камери — це дешево і швидкозамінно, а от раутер і сервери — це дорого,

Ого… У мене камера часто дороще роутера. Роутер це або МК за 100, або 220+ якщо це сікюріті гєтувей або 300+ дрім машин від убнт, але камери меньше 150$ на вулиці взагалі майже не ставлю, а є і тисячі $, свічі наприклад 16 РОЕ якись Хік/Дахуа це вже 200+ за один, а Кінетік і 500$, а зараз взагалі подорощали ще і дефіцит. 

Ок, ну і зовнішні точки доступу WiFi, часто густо це 200+.

Тому мені не байдуже захистити і камеру і свіч і все інше що на ньому, а як правило це РОЕ свіч який вже далі через аплінк іде на звичайний комутатор, і аж потім лінк на роутер.

Хоча це таке, ладно..

П.С. Пригадую на форумі описував автор випадок, статіка зайшла через піщалку сірени, яка звісно була на зовнішній стіні будинку… А централь зараз часто ланом до мережі, здається так у людини далі і побігло..

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, uafisher сказал:

але камери меньше 150$ на вулиці взагалі майже не ставлю

наприклад? самі ходові?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, sly сказал:

наприклад? самі ходові?

У мене це 

8Мп з АкуСенс від Хіквіжен. І бажано не хужіше G2.  Наприклад 2383G2 (173$) , або ще краще 2386G2 (205$), ціліндри якщо щоб далеко ІЧ світило це 2Т серії, якщо маленькі це наприклад 2086 (230$). Це не найкращі/найцікавіші, це типові для мене, з золотим співвідношенням ціна/якість/функціонал. Є вже і 3ххх серія, але особисто я не ставив, війна внесла корективи. Мабуть має бути краще за попередню лінійку.

Ну а там підбираєте яка саме камера потрібна -циліндр, купол, і т.і. Яка відстань, задачі. Під номери свої камери, чи рішення. І звісно камери  будуть трохи/не трохи відрізнятись між собою, наприклад ті ж 2383 і 2386 трохи функціонал по аналітиці інший, і схоже якість картинки. Хоча може це і ефект плацебо, но здається різниця у зображенні є. Так що при наявності (можливості) я краще поставлю 86 ніж 83. На опори майже завжди вішаю циліндри, на стіни -не рідко купол.

І зараз є аналогічні від Дахуа, цікаві. Наприклад HFW3841EP-SA, 195 баков.

Є ще ЗетПро/Унівью -але останнім часом вони наче зупинились у розвитку, там гарна якість/картинка і ціна норм, те що Хік майже (!) зробив у +/- 18-19 роках у Унівью було у 16. Порівнюючи з Самсунг і навіть з Аксіс (!!!) було що Унівью по картинці їх рвало за «смішні» гроші. Ще год-два тому я майже тільки їх і ставив, і гарантія збільшена, АЛЕ усяких їхніх «ДіпМінд» в Україні не представлені (апаратний СмарБар не розглядаємо), ЗетПро просуває свій софт з аналітикою, короче зараз мені таке не цікаво. Тобто по камерам від Унівью/ЗетПро буде непогана камера, просто 8Мп, з непоганою картинкою, гарантією 3 роки (звичайно 2 роки, але у мене є можливість, я міг давати 3)- але без цільової класифікації.

Ну і далі класом вище, Самсунг, Тіанді, etc. Там все буде дороще, але свої плюшки і по функціоналу, реалізації, по секюрності. У приватних будинках мабуть у більшості випадків це і не цікаво, що наприклад відеоприок іде не зашифрований, або наприклад що у популярного бренду може бути зашиті дефолтний/безпарольний ONVIF юзер, і т.і. Підключайся і дивись потік безкоштовно) Інколи і  керування доступне. Ну а комусь цікаво)). Ми ж розуміємо -воно все в інтернеті.. Або наприклад на Тіанді можно інтегрувати евенти/алерти (у т.ч. розпізнавання) з Телеграмом, зручна річ, особливо офіси/рітейл.

Ну і є варіант можно камери без АІ, але з гарною картинкою (наприклад тіж Унівью/ЗетПро/кращі), далі сервак і софт, який все/щось робить. Но це вже зовсім інший огород, свої нюанси.

Змінено користувачем uafisher
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

03.07.2022 в 21:10, uafisher сказав:

 свічі наприклад 16 РОЕ якись Хік/Дахуа це вже 200+ за один

А навіщо? б/в cisco на olx на 24 poe порта коштує аж 1500-2000 грн. І це L3 керований свіч. На 48 портів трохи дорожче але там є ньюанси по потужності щоб усі 48 як poe працювали. Єдиний недолік - шумить. Якщо немає потреби щоб все було нове та з гарантією то за 1500 береться для роботи, а ще за 1500 ставиться ще одна поруч на випадок якщо зламається перша. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 часов назад, k-master сказал:

А навіщо? б/в cisco на olx ...

Не, купівля клієнту б/в обладнання окрема тема, я пас..
П.С. До речі суто технічно - свічі 16+ беру тільки гігові, відповідно це буде дороще, і якщо Ціска буде лише 802,3аф то не всі камери/точки доступу ВайФай вона потягне вже зараз навіть по одному порту (більшість, но не всі), а завтра? І вачдог буде?
Ну і скільки буде коштувати гігова Ціска з 802.3ат помножена на другу резервну - і все одно це буде Б/В обладнання? Скільки гроз воно перенесло?) А скільки вартує втрачений час та репутація виїжджати мінять?

Змінено користувачем uafisher
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 30.06.2022 в 23:27, sly сказал:

Приветствую!

Помогите советом плиз..

Выбираю между  UTP и FTP (одескабель, 0,51 жила, 4 пары, для наружного использования и т.п.)

До каждой камеры, расположенной на столбах, метров 50-60, прокладка в пэ трубе в грунте, в одной из труб возможно будет идти и кабель 220в.

Если смысл брать экранированную витую пару? Понятное дело, что в таком случае будут и экранированные разъемы  и т.д. 

Или можно забить и взять UTP?

Умеем же мы на форуме насоветовать так, чтобы сам ТС уже запутался чего он вообще спрашивал и хотел...(((

Мое имхо, все эти грозо/ЕМС/статика - это для спецов и проф. У нас ведь не тот случай, или нет?

FTP vs UTP? Я бы рекомендовал экран. Кабель хоть будет механически крепче, соответственно надежней. А на скорость или питание, в нашем конкретном случае, оно никак не влияет.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Firetuf сказал:

FTP vs UTP? Я бы рекомендовал экран. Кабель хоть будет механически крепче, соответственно надежней. 

О какой дополнительной механической надёжности идёт речь?)
Если использовать ФТП как самонесущий кабель между подвесами - фольга не сроляет, всё равно нужен кабель с тросом ну или крепить к тросу.
Бросить в землю в тонкой гофре (о, не стоит)-лопата перерубит с фольгой и без одинаково успешно. В трубе - нет вообще нагрузок. Да, где-то как-то может и выстрелит эта надёжность, типа саморезом или чем прижали, но... 
Но также может выстрелить экран в качестве доп антенного контура принимая на себя статику при грозе - и тогда привет всей "надёжности".. Поэтому - не просто ФТП, а ФТП+защита.
 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, uafisher сказал:

Если использовать ФТП как самонесущий кабель между подвесами - фольга не сроляет, всё равно нужен кабель с тросом ну или крепить к тросу.
Бросить в землю в тонкой гофре (о, не стоит)-лопата перерубит с фольгой и без одинаково успешно. В трубе - нет вообще нагрузок.

я уже купил ФТП. Правда, только одну катушку, надо еще (либо вот думаю на один кабель вешать по две камеры - есть ли минуса такого решения?).

И да, везде будет идти в трубе - в грунте в 32 пэ, на столбы - в 20 пэ. Гофрам не доверяю.

По защите - позже буду еще гуглить, буду ставить. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...