Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Последовательность котлов (газ-электро).

Vic-Tor

Рекомендовані повідомлення

Всем добрый день!

Посмотрел несколько роликов, где авторы утверждают, что котлы нужно подключать только паралельно.

Вопрос: Стоит газовый двухконтурный котёл, на зиму к нему в помощь хочу подключить электро-котёл (всего на 3-4,5 кВт), работающий от солнечных панелей и поставить его хочу первым, что бы второй (последовательно) уже доводил воду до нужной температуры. При этом первый котёл будет голый и босый, только вкл-выкл, второй с насосом и со всей электроникой.

Как вам такая идея? Или почему нельзя?

Тему: панели + электро-котёл прошу не затрагивать!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підігріта електрокотлом зворотка попаде на газовий. А він такий висить і думає: "я їм тепло а вони його взад. Значить забагато тепла. Зупиню насос, віддихну". Або коли газовий трьохходовим на ГВС крутитиме, електричний шипітиме парою обурюючись на простій. 

Короче, є ризики по безпеці, нюанси в алгоритмах роботи. І навряд чи ви всі врахуєте...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А хіба в газовому котлі насос не постійно працює?Чи то  від моделі залежить?

І можливо що 3-4,5великої шкоди не нароблять?

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як на мене, то самий простий варіант, підключити електрокотел через контактор, а керування контактора взяти з насоса газового котла, тоді глюків в алгоритмах роботи не повинно бути 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Maryan_bhfz сказал:

Як на мене, то самий простий варіант, підключити електрокотел через контактор, а керування контактора взяти з насоса газового котла, тоді глюків в алгоритмах роботи не повинно бути 

О, - це ідеальний варіант!

Але, газовий котел, якщо в нього включене  опалення, то він насоса не вирубає, у всякому випадку, мій (починаючи з першою поділкою шкали. Можна також поставити термодатчик, який буде реагувати на "всплеск" температури, хоча, ця штука навіть на економ котлах є.

Хочу ось такий взяти: tenko.ua/ua/catalog/good/3-kvt-220-v_EY_ZR

То як?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Vic-Tor сказал:

То як?

В мене такий стоїть, тільки на 10.5 кВт 3 фази, нормальний абсолютно простий котел

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, Vic-Tor сказав:

то він насоса не вирубає,

А якщо аварія, А якщо трьохходовий переключить магістральльна ГВ? Вже вдруге вас макаю в трьохходовий клапан... Хоч гляньте схему котла. :(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, Maryan_bhfz сказав:

підключити електрокотел через контактор, а керування контактора взяти з насоса газового котла, тоді глюків в алгоритмах роботи не повинно бути 

Бля... Котел ДВОКОНТУРНИЙ. Переходить НА ГВС - насос то працює, але клапан зупиняє циркуляцію СО і ганяє воду по малому колу.

 

Можна і цей момент передбачити. Однак ні один сертивікований чи просто адекватний майстер не буде вносити такі зміни в схемотехніку котла. Бо це кримінальна відповідальність у випадку ЧП. А сам ТС, враховуючи повну відсутність розуміння принципів роботи... навіть не буду завершувати думку...

Змінено користувачем porterlv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, porterlv сказал:

А якщо аварія, А якщо трьохходовий переключить магістральльна ГВ? Вже вдруге вас макаю в трьохходовий клапан... Хоч гляньте схему котла. :(

Таке почуття, що у електро-котла нема датчика температури?!

В характристиках пишуть: Вбудований термоотсекатель.

4 часа назад, porterlv сказал:

Можна і цей момент передбачити. Однак ні один сертивікований чи просто адекватний майстер не буде вносити такі зміни в схемотехніку котла. Бо це кримінальна відповідальність у випадку ЧП. А сам ТС, враховуючи повну відсутність розуміння принципів роботи... навіть не буду завершувати думку...

Я й сам можу зробити! Питання було в можливості.

Доречи, знайшов ролік на Ю-Туб, чоловік зробив таку систему и рік вже користу'ться.

Які є ще за і проти? Давайте без поливом брудом, це форум і є питання, яке на мою думку, можна вирішити.

Дякую!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, porterlv сказал:

Бля... Котел ДВОКОНТУРНИЙ. Переходить НА ГВС - насос то працює, але клапан зупиняє циркуляцію СО і ганяє воду по малому колу.

Пробачаюсь, забув додати, що ГВС на котлі я включаю вручну, т.я. маю невеличкий бойлер, посуд, піську помити ффатає! :classic_biggrin: Маю таку думку, що котел так довше проживе, та і далеко він від "потребітелей", а бойлер біля раковини і ванни.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я як не сантехник, можу тільки додати, що якщо дійсно при переключенні на ГВС насос котла продовжує працювати (думаю це треба перевірити), то підключати керування електрокотлом на насос газового немає сенсу, зате є сенс поставити датчик протоку, який би відключав електрокотел, коли газовий буде переходити на ГВС і відповідно буде відсутня циркуляція в контурі опалення. Головне виключити роботу електрокотла без циркуляції теплоносія. Все, я все сказав, можна кидати тапками))

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Maryan_bhfz сказал:

... зате є сенс поставити датчик протоку, який би відключав електрокотел...

Теж варіант!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я бы поставил гидрострелку и циркуляционный насос возле электрокотла. Если у него своего нет. Если я правильно понял задачу 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, Dendnepr сказал:

Я бы поставил гидрострелку и циркуляционный насос...

Смысл в том и был, ничего лишнего!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну, если не пугает зависимость одного котла от другого (насос), то можно порыться в настройках газового котла. Возможно есть режим, когда насос работает безпрерывно. Скорее всего есть такой режим. 

Тогда все будет просто. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 11.07.2022 в 06:32, Dendnepr сказал:

... можно порыться в настройках газового котла

Спасибо! Попробую поискать, какой у насоса алгоритм работы...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На електрокотлі має бути свій насос. А алгоритм та залежність роботи між котлами можна потім зробити. І не забудьте про розподіл потоків та вплив потоків. Навіть за допомогою зворотніх клапанів...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...

Все готово для збору системи. Поки спробую з мінімальними затратами, послідовно!

Єдине питання: Що робиться з водою опалення, коли гріється вода проточна? Ніби полотенчік остигає, коли наливаю ванну.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 хвилин тому, Vic-Tor сказав:

Що робиться з водою опалення, коли гріється вода проточна?

Нічо з нею не робиться, бо вона стоїть і чекає поки знову 3-ходовий газового котла переключиться на опалення. 

35 хвилин тому, Vic-Tor сказав:

Ніби полотенчік остигає, коли наливаю ванну.

Ви ванну годинами набираєте?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, volomoto сказал:

Ви ванну годинами набираєте?

Ні, а до чого цей сарказм? Я за принцип роботу триходового клапана питаю.

Змінено користувачем Vic-Tor
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, Vic-Tor сказав:

Ні, а до чого цей сарказм? Я за принцип роботу триходового клапана питаю.

Шкода, що ви у звичайному питанні бачите сарказм. Я ж не знаю як ви користуєтеся ванною, якого вона об'єму і скільки часу йде на її наповнення. Але хвилюватись про остивання системи опалення можна хіба якщо котел працює годинами безперервно на гарячу воду. Якщо ж це типових 10-20 хв, то ви нічого не відчуєте, бо після наповнення ванни котел знову буде гріти систему опалення і ваша рушникосушка за кілька хі стане гарячою.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 28.09.2022 в 11:16, volomoto сказал:

 Якщо ж це типових 10-20 хв, то ви нічого не відчуєте...

Я то не помру, а електрокотел тим часом буде працювати! Ось про що я! Система циркуляції не буде працювати, коли гріється ГВС?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...