Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Греется БП для светодиодной ленты

grafalex

Рекомендовані повідомлення

Сделал себе подсветку из 3м светодиодной ленты, 120 диодов на метр, 12В. Заявленное потребление 12 Вт/м, фактическое чуточку ниже - весь отрезок потребляет примерно 2.8А. БП взял на 4А, квадратного форм фактора с перфорацией (вот такой)

Вот только проблема - БП греется сильно, хоть яичницу жарь. Причем лежит БП на открытой полке, вентиляции ничего не мешает. Напряжение не проседает, ток стабильный, даже осциллографом смотрел - никаких пульсаций. Почему греется при таком запасе - не ясно. 

Думал, может это экземпляр такой, но два других БП (на 4А и 5А) того же форм фактора купленных в разных местах тоже сильно греются. 

Что я делаю не так? Может нужны какие-то другие БП?

Змінено користувачем grafalex
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

пропустив мабуть. враховуючи розміри БП то для нього нормально. саме просте та дешеве. з іншого боку, по часу може ще самі світлодіоди пережити.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Т.е. если он греется градусов до 70 можно не волноваться?

Если я правильно понимаю, то греются все блоки, разница только в размерах и площади рассеивания?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, grafalex сказал:

Т.е. если он греется градусов до 70 можно не волноваться?

Если я правильно понимаю, то греются все блоки, разница только в размерах и площади рассеивания?

якісні блоки живлення набагато дорожчі і майже не нагріваються. але там ще надійність та якість струму вища, шуми не генеруються. але якщо я живлю таким блоком щось вартістю в $1500 і воно згорить через дешевий блок живлення це одне, а 3 метри світлодіодної стрічки це інше )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, grafalex сказал:

Т.е. если он греется градусов до 70 можно не волноваться?

Если я правильно понимаю, то греются все блоки, разница только в размерах и площади рассеивания?

Ні, це не правильно. 70°С для блока живлення - ненормально. Шукайте додаткове навантаження, або невідповідний по струму БЖ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21.07.2022 в 21:08, grafalex сказав:

БП взял на 4А, квадратного форм фактора с перфорацией (вот такой)

Це найдешевший китайський блок, на якому може писати 4А, але це тому, що крива ККД там сильно просідає, відповідно він гріється що дурний. Тобто на тих самих компонентах нормальні виробники обмежили б струм на 3 амперах і такий блок вам просто не підійшов. Візьміть блок або із суттєвим запасом, або нормального виробника, наприклад MeanWell, який до речі при тій самій потужності в 3 рази дорожчий не просто так.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, volomoto сказал:

або нормального виробника, наприклад MeanWell

декілька різних ремонтував. компоненти таке враження що відбирали з тих, що не пройшли QC...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Меня MW никогда не подводил. Дешману не доверяю, один клиент зажлобился - 7 видеокамер за раз потерял, а я предупреждал 😉

Против нормальных китайцев ничего не имею, но они по цене почти как MW, смысла рисковать нету.

А там де рибка дешева, там і юшка з присмаком гівна, і конденсатори на 85 градусів.

Змінено користувачем Enot123h
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Замена на Mean well 4.2А помогла. Новый БП физически в 2 раза больше и может больше тепла рассеять. И наверное КПД у него повыше будет.

В общем после получаса работы БП всего лишь теплый.

Змінено користувачем grafalex
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...