Строим Дом

Партнер раздела: HAGER
Перезагрузить страницу

Разъяснение НКРЭ касательно права собственности на трансформатор

Старый 14.05.2009, 10:51   #1
Vanyo
Опытный форумчанин
Аватар для Vanyo
 
Регистрация: 13.04.2008
Пол: Мужской
Сообщений: 696
Вы сказали Спасибо: 100
Поблагодарили 294 раз(а) в 136 сообщениях
По умолчанию Разъяснение НКРЭ касательно права собственности на трансформатор

Если я правильно понимаю, что написано в письме ниже, установленный частным лицом или юр лицом трансформатор, после его ввода в эксплуатацию, может быть передан как на баланс РЭС, так и оставаться в частной собственности.

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ


від 09.06.2008 р. N 3589/11/17-08

ТОВ "Лісове"
Головпоштамт, м. Обухів, а/с 47*


Щодо надання роз'яснень

Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ) розглянула ваші листи від 21.03.2008 N 03-03/40 і від 21.05.2008 N 04-05/40 та в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до частини першої статті 317 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ), власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Положеннями статті 319 ЦКУ встановлено, що власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

При цьому частиною другою статті 331 ЦКУ встановлено, що право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).

Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації.

Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

Положеннями пункту 1.2 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28 (із змінами та доповненнями) (далі - ПКЕЕ), передбачено, що населений пункт - юридична особа - споживач (власник електроустановок населеного пункту або уповноважена власником (співвласниками) експлуатаційна організація, в господарському віданні якої є електроустановки населеного пункту), об'єднує населення на визначеній території та утримує ці електроустановки з метою забезпечення електричною енергією споживачів населеного пункту.

У разі, якщо ваша організація створена як об'єднання співвласників, то майновий комплекс, який ви маєте намір будувати, буде відноситись до населеного пункту.

Особливості постачання електричної енергії для населених пунктів регулюються розділом 12 ПКЕЕ.

Так, пунктом 12.1 ПКЕЕ передбачено, що електрична енергія постачається населеному пункту на підставі договору про постачання електричної енергії, який укладається між енергопостачальником та населеним пунктом (юридичною особою - власником гуртожитку або іншою юридичною особою, яка здійснює функції управління майном населеного пункту).

Відповідно до пункту 12.2 ПКЕЕ точка продажу електричної енергії населеному пункту встановлюється на межі балансової належності електроустановок цього населеного пункту.

Як зазначено пунктом 12.3 ПКЕЕ, населений пункт на підставі договору про постачання електричної енергії здійснює закупівлю електричної енергії у постачальника електричної енергії з метою її подальшого використання споживачами населеного пункту для задоволення комунально-побутових потреб споживачів населеного пункту, для технічних цілей та інших потреб населеного пункту. За обсяг закупленої електричної енергії з постачальником електричної енергії розраховується населений пункт відповідно до умов договору.

Закупівля електричної енергії у постачальника за рахунок коштів споживачів населеного пункту, умови використання електричної енергії, розрахунків за неї, умови технічного забезпечення електропостачання електроустановок споживачів населеного пункту, утримання та обслуговування технологічних електричних мереж населеного пункту регулюються установчими документами населеного пункту та/або укладеними у встановленому законодавством порядку договорами між споживачами населеного пункту та населеним пунктом щодо обслуговування технологічних електричних мереж населеного пункту (пункт 12.4 ПКЕЕ).

Разом з тим, якщо ТОВ "Лісове" не є об'єднанням громадян, під час приєднання електроустановок до електричних мереж слід керуватися пунктом 1.7 Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджених постановою НКРЕ від 14.12.2005 N 1137 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою НКРЕ від 20.09.2007 N 1232) (далі - Правила).

Так, відповідно до пункту 1.7 Правил, у випадку, коли електроустановка населення розташована в новому житловому комплексі (мікрорайоні/кварталі, вулиці), її приєднання та підключення здійснюється на основі договору про приєднання після проведення електрифікації цього житлового комплексу (мікрорайону/кварталу, вулиці) електропередавальною організацією, на території здійснення ліцензованої діяльності якої розташований цей житловий комплекс (мікрорайон/квартал, вулиця), згідно із затвердженими органом місцевого самоврядування детальним планом території або проектом забудови території, згідно з якими визначають потужність комплексу в цілому та окремих його частин.

Абзацом другим пункту 1.6 Правил встановлено, що електроустановки, які внаслідок приєднання до технологічних електричних мереж споживача стають транзитними, мають бути передані за відповідним договором на баланс або в оперативно-технічне обслуговування електропередавальної організації, яка здійснює ліцензовану діяльність на закріпленій території.

При цьому енергопостачальник розраховує вартість приєднання за кожним об'єктом споживача комплексу.

Крім того, енергопостачальником мають бути укладені окремі договори про користування електричною енергією зі споживачами, яким належать об'єкти на правах власності або користування, відповідно до вимог Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 N 1357.

Таким чином, питання, порушені у Вашому звернені, мають вирішуватися з урахуванням вищенаведених вимог Правил.

*

Член Комісії*
Ю. Андрійчук*
Vanyo вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 14.05.2009, 11:27   #2
Vanyo
Опытный форумчанин
Аватар для Vanyo
 
Регистрация: 13.04.2008
Пол: Мужской
Сообщений: 696
Вы сказали Спасибо: 100
Поблагодарили 294 раз(а) в 136 сообщениях
По умолчанию

Письмо ссылается на Порядок подключения энергоустановок, который потерял силу. Вот, что пишет на этот счет НКРЭ:

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ


від 10.10.2008 р. N 6228/11/17-08

ВАТ "Будматеріали"*

Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула ваше звернення від 01.09.2008 N 354 та повідомляє наступне.

У зв'язку з втратою з 15.09.2008 чинності Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженими постановою НКРЕ від 14.12.2005 N 1137, та Методикою обрахування плати за приєднання до електричних мереж, затвердженою постановою НКРЕ від 19.07.2007 N 983, Національна комісія регулювання електроенергетики України повідомляє, що згідно з частиною 1 статті 67 Господарського кодексу України відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів, укладених сторонами за взаємною згодою.

Таким чином, відносини між замовниками та власниками електричних мереж з питань приєднання електроустановок до електричних мереж мають бути врегульовані виходячи з норм загального законодавства.

Додатково звертаємо увагу, що відповідно до підпункту 15 пункту 4 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.96 N 929 (із змінами), одним із завдань та функцій Держенергонагляду є здійснення в межах своєї компетенції нагляду за відповідністю виданих технічних умов на приєднання електричних, теплових установок та мереж до мереж енергопостачальних (електропередавальних) організацій - вимогам нормативних документів та погодженням проектів енергопостачання споживачів енергії.

Что-то мне подсказывает, что договор будет предусматривать обязательство передать электроустановку на баланс РЭС. Дабы этого избежать, сразу же после подключения эту установку можно продать своей бабушке, а бабушка продаст ее внучке. Далее, даже в судебном порядке будет весьма непросто заставить добросовестного покупателя заставить подписать акт приема-передачи с РЭС. Так, как он не будет являться стороной договара. Мысли в слух. Просто, сейчас получается так, что ты ставишь свой трансформатор и линию и не може препятсвовать подключению к этим линиям третих лиц. Не очень справедливо.

*
Vanyo вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 14.05.2009, 11:30   #3
Vanyo
Опытный форумчанин
Аватар для Vanyo
 
Регистрация: 13.04.2008
Пол: Мужской
Сообщений: 696
Вы сказали Спасибо: 100
Поблагодарили 294 раз(а) в 136 сообщениях
По умолчанию

Более свежее письмо НКРЭ на данную тему:

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ


від 11.03.2009 р. N 1569/11/17-09

650010, м. Одеса, вул. Палубна, 9/2*
ТОВ "Нове місто"


Щодо надання роз'яснень

Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула ваш лист від 11.02.2009 щодо приєднання електроустановок до електричних мереж та в межах своєї компетенції повідомляє.

З 15.09.2008 втратили чинність Правила приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджені постановою НКРЕ від 14.12.2005 N 1137, та Методика обрахування плати за приєднання до електричних мереж, затверджена постановою НКРЕ від 19.07.2007 N 983.

Згідно з частиною 1 статті 67 Господарського кодексу України (далі - Кодекс) відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів, укладених сторонами за взаємною згодою.

За інформацією, наданою у вашому листі, між ТОВ "Нове місто" та ВАТ "Одесаобленерго" укладений договір про приєднання до електричних мереж від 29.12.2006 N 1680 (далі - Договір).

Пунктом 3.5 Договору зазначено, що сплата рахунків за послуги з Приєднання здійснюється Замовником на підставі узгодженого Сторонами графіка платежів, що є Додатком N 4 до цього договору.

Таким чином, відносини між замовником та власником електричних мереж з питань приєднання електроустановок до електричних мереж регулюються Договором.

Згідно з положеннями статті 188 Кодексу, зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.

Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.

Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

У разі, якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Крім того, пунктом 5.1 Договору зазначено, що усі суперечки, пов'язані з виконанням цього Договору, вирішуються шляхом переговорів між сторонами. При неможливості досягнути згоди спір вирішується у судовому порядку відповідно до законодавства України.

Враховуючи зазначене, вирішення порушених питань має здійснюватись з урахуванням вищевикладеного.

*

Член Комісії*
Ю. Андрійчук*
Vanyo вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 14.05.2009, 11:58   #4
Vanyo
Опытный форумчанин
Аватар для Vanyo
 
Регистрация: 13.04.2008
Пол: Мужской
Сообщений: 696
Вы сказали Спасибо: 100
Поблагодарили 294 раз(а) в 136 сообщениях
По умолчанию

Обратите внимание на эту норму:

1.7. Абзац перший пункту 1.7 виключено

(згідно з постановою Національної комісії регулювання
*електроенергетики України від 25.12.2008 р. N 1449)

Абзац другий пункту 1.7 виключено

(згідно з постановою Національної комісії регулювання
*електроенергетики України від 25.12.2008 р. N 1449)

У разі використання технологічних електричних мереж електропередавальною організацією відносини між власником цих мереж та електропередавальною організацією, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж, що укладається між ними на основі типового договору (додаток 2).

Основний споживач не має права відмовити електропередавальній організації, яка здійснює ліцензовану діяльність на закріпленій території, в укладенні (переукладенні) договору про спільне використання технологічних електричних мереж, а субспоживачу у разі дотримання ним вимог цих Правил в укладенні (переукладенні) договору про технічне забезпечення електропостачання споживача в передбачених цими Правилами випадках.

(абзац четвертий пункту 1.7 у редакції*постанови Національної комісії
*регулювання електроенергетики України від 25.12.2008 р. N 1449)

1.8. Умови договорів про постачання електричної енергії, про спільне використання технологічних електричних мереж, про технічне забезпечення електропостачання споживача виконуються з дати їх підписання.

Эта норма введена, как видно в декабре 2008 года. Не вдаваясь в цитирование формулировок следует, что если у вас есть есть свой трансформатор и своя линия, вы обязаны (а) заключить договор с РЭС о том, что они могут пользоваться вашей линией и подключать кого посчитают нужным и (б) заключать договора с каждым, кто захочет (РЭС обязана подключать всех, кто находится в зоне его покрытия) подключиться к вашей линии.

Как по мне, данная ахинея ограничивает право собственности. Едиственный плюс, нигде не оговорены сроки заключения договора и стоимость использования линий. При желании, вопросо согласования цены можно очень сильно затянуть. В любом случае, стоит быть бдительным, если у вас есть своя линия и трансформатор
Vanyo вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Эти 2 пользователя(ей) сказали Спасибо Vanyo за это полезное сообщение:
akhavr (15.05.2009), Amazonka (14.05.2009)
Старый 12.08.2011, 16:12   #5
ksn33
Новичок
 
Регистрация: 12.08.2011
Пол: Мужской
Сообщений: 6
Вы сказали Спасибо: 6
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Отправить сообщение для ksn33 с помощью AIM
По умолчанию

Вы не до конца разобрались в этом вопросе! Получение тех условий никто не отменял у собственника электоустановок!
ksn33 вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Ответ

Опции темыТекущее время: 22:11. Часовой пояс GMT +2.

Если Вы пользователь

Вы можете зарегистрироваться как пользователь и использовать весь функционал форума.
В любой момент Вы можете изменить свой статус с пользователя на компанию зайдя в личный кабинет.

Регистрация пользователя

Если Вы компания

Вы можете зарегистрироваться как компания и вести свою деятельность на нашем сайте.
Вы также можете создавать темы и отвечать в форуме.

Регистрация компании