
Yevhen_Z
Пользователи-
Публікації
33 -
Зареєстрований
-
Відвідування
Тип публікації
Профілі
Форум
Календар
Усі публікації користувача Yevhen_Z
-
Добрий день! Постало питання монтажа шведської стінки. вихідні параметри: максимальна вага стінки - 50 кг, максимальне навантаження - 120 кг, кріпиться на 8 болтів (отвори по 10 мм) - 4 зверху, 4 знизу, крім того є розпорка підлога/стеля, несуча стіна - бетон. На всяких форумах радять кріпити на анкера і нііпьот. Мовляв пластмасові дюбеля - ненадійно і не комільфо. А от пошукав характеристики дюбелів (www.stroykrep.ru/dubel_NAT.html), то в принципі дюбеля NAT 12 (довжина 60 мм, діаметр свердла 12 мм, болт - 10 мм) повинно вистачати з головою: допустиме навантаження - 3300 Н, при затребуваному ~ 210 Н (170 кг *9,8 / 8 болтів) Фізики, інженери професіонали, підкажіть, це так? Чи я щось неправильно рахую?
-
Дякую. Зайшов на сайт НКРЕ - дійсно так. Граничний обсяг споживання для відповідної категорії споживачів (негазифіковані будинки) збільшено з 1800 до 3600 квтгод. Багатотарифні лічильники - нормальний вихід, якщо до них також додати систему інтелектуального управління опалювальним контуром. Якщо його налаштувати таким чином, що опалювання буде вмикатися виключно з 23 години до 7-ої, то можна економити 60 відсотків вартості (тобто вартість кіловат-години становитиме менше 9 копійок!). Добавлено через 7 минут Яка мета "непостійного опалення"? Комфортне відвідування будинку двічі на тиждень чи уникнення від промерзання стін та недопущення появи грибка тощо). Якщо перше - то тоді електроконвектори, які дозволяють швидко нагріти ПОВІТРЯ у будинку, але не стіни. Якщо ж друге - Вам треба прогрівати більше стіни (стелю, підлогу), то тоді більш ефективне інфрачервоне опалення (яке передає теплову енергію передусім невідбиваючій поверхні, і тільки потім - повітрю..
-
Пора***те самі. Ось людина Вам сказала: скільки кіловат втратили, стільки і повинні повернути в домашню "енергосистему". Ост тарифи на ел.енергію. [/url]kyivenergo.ua/ua/for-consumers/188-p-sp/2312-2009-04-10 Один кіловатт-год для сільської місцевості без газу в опалювальний період (до 1800 кв) - п. 1.4.2 - 21,54 коп/квтгод Тепер візьмемо ціни на газ www.kyivgaz.ua/nashym-klijentam/ciny-ta-taryfy-na-gaz.html візьмемо пункт до 6 000 куб м на рік - 1,0980 грн/м3. Теплотворна здатність природного газу () - 35-45 мегаджоулів за куб (будемо вважати для зручності - 36 Мдж або 10 квтгод). Тобто 1 квтгод спалюваного газу коштує 10,98 коп. В ідеалі газ дешевше. Але підкреслю - в ідеалі. По-перше, такий примітивний розрахунок не враховує: 1. ККД (КПД) різних систем, яка у електрики вища, ніж у газового котла. 2. Те, що нам подають по газових трубах - не газ, а мачмала з різними домішками, внаслідок чого реальна теплотворність газу нижча, ніж декларована. 3. Не враховані витрати на монтаж і експлуатацію газових систем. Також не враховано, якщо будинок реально великий, то в 6000 кубм. на рік можна не вкластися, а наступний тариф в групі - 2,2 грн за куб, що робить газ дорожчим за електричество. До мінусів електричества також не враховано те, що його може бути необхідно РЕАЛЬНО багато, з чим може на справитися виділені місцевою енергослужбою 7-15 квт потужності. А також те, що у разі споживання понад 1800 квтгод на місяць тариф у 22 коп. легко перетворюється у тариф 96 коп за квтгод. Все треба рахувати індивідуально.! :D
-
Фух, Ви тут без мене наваяли.. :D Вдома і-нета так і немає, а на роботі "роботу роблю". Скоріше за все організували нормальну подачу води і все запрацювало. Різниця є, але суб'єктивно - мінімальна (в рамках нормального теплообміну. Найбільша різниця - на 10-секційній. В межах 10 градусів. Але здаєтсья це нормально. Ну не може по ідеї теплоносій віддаючи півтора кіловата потужності зберігати ту саму температуру в найдальшій точці теплообмінника ). На вихідних куплю термопару - заміряю, відзвітую з розкладкою по кожному радіатору в розрізі секцій. Дякую всім за конструктивні пропозиції. Даруйте за передчасний хіпіш.
-
Домашній Київстар Інтернет міняє якісь налаштування, тому вдома інтернету немає. Ввечері вчора радітори стали суттєво гарячіші. Різниця ще відчувається, але вона не така разюча, як у перший день запуску (понеділок). По сусідах походити не зміг, бо пізно повернувся. На вихідних куплю термопару і поміряю реальну різницю, щоб не бути голослівно суб'єктивним.
-
От як раз з п'ятим поверхом боюся будуть проблеми (писав вище), якщо вони дійсно завузили стояк (до 1/2), то ніхто туди не пустить подивитися. (не буду ж я пхатися з ними, щось вдертися в їхню приватну власність). Проблема (чи навпаки) у тому, що температура на двох проблемних стояках ще скаче. - вчора був другий день як вімкнули опалення. P.S. Теща сьогодні розмову якихось дядьок підслухала під під'їздом, наче система ще повністю не запущена і проблеми ще днів десять будуть. Може я рано кіпіш почав?...
-
Якось так... (наскільки зміг зловити ракурс фотоапаратом - не хочеться зрушати з місця повний холодильник). Вчора ввечері було зроблено експеримент. Не зовсім безпечний з технічної точки зору і не зовсім моральний по відношенню до сусідів, нижче по стояку. Але краще було його зробити зараз, коли +16 на дворі, ніж коли -20. Примірно з інтервалом у 5 хвилин нижчий кульковий кран поступово прикривався на 15 градусів, максимально - на 60 градусів від повного відкриття (90 градусів - повний запор крану). Мета - штучно "завузити" вихід теплоносія для того, щоб максимально заповнити радіатор. Також при цьому відкривався періодично кран маєвського, щоб переконатися, щоб у радіаторі - якщо там є повітря - не створювався надмірний його тиск. Повітря не було. За півгодини експериментів - жодних змін. Температура "мертвих" зон радіатора не піднялася ні на градус. Висновок - тиску немає навіть на вході в радіатор. експеримент було припинено. Однак сьогодні вранці температура на вході радіатора стала вищою і різниця стала меншою. Є підозра, що треба йти в жек і калатати головного інженера зі слюсарами. Скоріше за все, проблема не в мені. Добавлено через 7 минут 1. Дав. 2. Ні. 3. Діаметр стояка - зовнішній трохи вужчий за підводку (близько 22 мм - списую на товщі стінки ПП-труби підводки). 4. панельному будинку близько 25 років (переукладка стояків чи навряд відбувалася). 5. Яких приборів? Радіаторів? Ну так нормальний радіатор. Згідно зі тех.характеристиками 6 секцій по 160 ватт (960 ватт). Площа кухні 10 квадратів (норма - 1000 ват). Щодо звуження сусідами стояка - є підозра. (дивіться мій пост на першій стоірнці).
-
взяв на замітку, хоча у всіх кімнатах така підводка, а немає циркуляції лише в одному стояку. Добавлено через 22 минуты 1. Я вже думав про це... 2. Оце чюдо з трьома своїми братами стояло крізь (3 к + кухня). Обрізали через неестетичний вигляд. Тепер вже починаю сумніватися - мабуть даремно. . 3. Однотрубка крізь. І крізь тепер стоїть біметал. 4. Судячи по різниці температур, вода подається зверху. Це яка підводка? 5. Шум потоку було чути в перші дні, коли в систему тільки подавалася вода. Потім зник. 6. Поміряв штангенциркулем зовнішній діаметр - щось біля 26 мм (це здається 3/4 дюйма). кулькові крани стоять на 3/4. Зовнішній діаметр металевого стояка щось близько 22 мм (різницю списую на відмінність товщини металевої та поліпропіленової труб). 7. Наскільки я розумію закони фізики, при тиску вище за атмосферний (>1 бар) вода повинна "устремитися" спочатку у місця з меншим тиском (тобто там де повітря), заповнити ці місця і тільки потім знайти вихід. Якось так. Саме тому і заповнюється весь об'єм радіатора. Принаймні верхня магістральна частина радіатора заповнюється. Інакше при відкритті крана Маєвського з останнього б не текла вода. Натомість вода з нього тече і без повітря. 8. Щодо "за холодильничком" - таке фото.
-
Ось пара фоток До речі, про корисність запорної арматури на радіаторі. Завдяки кранам змогли з сином перевірити якість радіаторів та монтажа за допомогою опресувального насоса. Добавлено через 2 минуты А ось такі штукенції у нас стояли... Тепер розумію, що завдяки конструкції нерівномірний прогрів радіатора зведений до мінімуму. Незважаючи на її неестетичний вигляд. Добавлено через 3 минуты А ще помітив, що рівень прогріву радіаторів прямо корелює з температурою труби зворотнього напрямку води (обратки). Якщо у двох кімнатах радіатори прогріті відносно рівномірно, то й стояки обратки у тих кімнатах гарячі. У одній кімнаті більш-менш. А ось у кухні - там температура в районі нижньої заглушки практично кімнатна, і відповідно стояк обратки - холодний...
-
сорі, не сильний у термінології. Але, наскільки мені вистачає моїх знань з фізики, там дійсно не може бути гідравлічного опору. Добавлено через 12 минут Ще питання. Як би в БЮДЖЕТНИЙ спосіб можна було точніше (хоча б з точністю до п'яти градусів) поміряти температуру поверхні радітора в окремих його частинах . Не хочеться для цього цифровий контактний термометр купувати гривень за 200-300.
-
Ну так прикол, в тому, що дельта там не 10 градусів, а більше. Фактично з шести секцій гріють тільки три (якщо уявити геометрично -температуру 50-60 градусів має трикутник з кутами 1-2-4 - див. схему). У свою чергу трикутник з вершинами 2-4-3 практично холодний (тобто туди скоріше за все теплоносій взагалі не надходить, а трохи теплуваті вони за рахунок передачі тепла з частини, куди добиває теплоносій). У мене є ще одна здогадка (що спала мені на думку лише сьогодні), яку буду перевіряти ввечері вдома. Коли наші ремонтники демонтували старі батареї (вся ситуація описується лише з їх слів, оскільки нас там не було), при демонтажі за рахунок невеличкої упругої деформації стояка (скручували радіатор) у сусідів зверху лопнула труба стояка (вірніше дав тіч перехід з металу на пластик у них в квартирі). Сусіди прийшли, наїхали, наші будівельники піднялися, визнали свій косяк і за свій рахунок усунули проблему. Але постфактум нам шепнули, що у сусідів завужений діаметр стоякової труби, через що ми можемо мати проблему з тиском. Тоді особливої уваги цьому не приділив, іншого клопоту вистачало. Та й не думав, що стикнуся з проблемою опалення. Коли купували квартиру - було тепло, навіть з якимись самопальними сталевими радіаторами (у лютому цього року пам'ятаєте морози були -25 -30), так в нежилій квартирі (з рідними дерев'яними "панельними" вікнами) можна було яєшню на підлозі смажити. Спробую сьогодні знайти фото тих старих радіаторів.
-
Ось такі Ніхто цей кран не думає КРУТИТИ і ПЕРЕКРИВАТИ!!!! Крани ставилися ВИКЛЮЧНО в аварійних та монтажних цілях. Старі радіатори демонтувалися в травні, нові ставилися у серпні. На час відсутності радіаторів (три місяці) ставилася перемичка, щоб не розривати систему. Наявність запорних кранів у свій час дозволила без проблем зняти перемичку та поставити радіатори.
-
Вчора у Броварах ввімкнули опалення. Стикнувся з проблемою нерівномірного нагріву радіаторів опалення (поставлені вперше після ремонта радіатори MIRADO біметал). Якщо умовно розділити площу радіатора на чотири квадранти, то температура (суб'єктивно) розподіляється таким чином: ---------1---------------2>- .............[|||||||||||||||] .............[|||||||||||||||] .............[|||||||||||||||] .............[|||||||||||||||] ---------4---------------3> 1 - введення теплоносія, найвища температура (градусів 60 на дотик). 2 - кран Маєвського, нижча температура (градусів 55). 3 - заглушка, найхолодніша зона (ледь тепла, градусів 40). 4 - виведення теплоносія (градусів 50). Ось думаю, у чому проблема. Найочевидніше (вірніше, найбільше хочеться вірити), що це - низький тиск в радіаторі, і найдальші секції просто не заповнюються теплоносієм. Повітря наче немає (відкриваєш кран Маєвського, відразу капає вода). Вірити, що секції забиті - не хочеться, батареії нові, поставлені влітку власноруч. Як щодо експертної думки?
-
Опресовщик... (візьму в оренду)
Yevhen_Z відповів у розділі Котли, радіатори, системи опалення, бойлери
я вже думав про це. Але компресором легко перевірити лише факт герметичності/негерметичності, Проте якщо десь є дірки, то відшукати їх легше за допомогою води, ніж бігати навколо радіатора з мильним розчином і шукати бульбашки.. -
Опресовщик... (візьму в оренду)
Yevhen_Z відповів у розділі Котли, радіатори, системи опалення, бойлери
І ще таке питання. В принципі, опресовочний насос знайшов. Яким тиском варто перевіряти? Батареї MIRADO. Робочий тиск - 15 бар, максимальний - 30 бар, тиск опресовки - 45 бар. Опалення - централізоване, будинок - панелька, дев'ятиповерхівка вісімдесятих років. У мене четвертий поверх. Я припускаю, 10 бар буде достатньо? -
Опресовщик... (візьму в оренду)
Yevhen_Z відповів у розділі Котли, радіатори, системи опалення, бойлери
дякую. На це оголошення (яким просякнутий весь інет) я натикнувся у першу чергу. І на крайняк ним скористаюся. Просто хотілося знайти щось ближче. Мені з Броварів з'їздити на Палладіна - 40 км. Тобто 80 км - для того, щоб взяти, і 80 км - для того, щоб повернути. 160 км. При тому, що оренда - 75 грн/доба... -
Опресовщик... (візьму в оренду)
Yevhen_Z опублікував темі в Котли, радіатори, системи опалення, бойлери
Сорі, якщо офтопік... Поставив власноруч радіатори опалення. Позичте в оренду ручний опресовщик перевірити герметичність (за ринковою ціною). Бажано на вихідні (один-два дні). Бажано в Броварському напрямку (може хтось на Юності точку здасть ). Якщо є якісь пропозицію - в особисту пошту...