-
Публікації
60 -
Зареєстрований
-
Відвідування
Персональная информация
-
Имя
Олег
-
Откуда
Львів
-
Пол
Мужской
Відвідувачі профілю
Блок останніх відвідувачів вимкнений та не відображається іншим користувачам.
Diesel Draft's Achievements
-
Товариство, розібрався майже з усім. Але ніяк не можу зрозуміти, як зробити правильно Систему вирівнення потенціалів. Я спробую чуток інакше сформувати своє питання. І так, є будинок на етапі монтажу комунікацій і чорнової електрики. Є заземлення. Електрику роблю свої силами. Вода розведена кесановими трубами. Душ і крани на умивальниках у ванних скриті. Вся електрика розведена 3ма жилами. 1) Чи треба на кухні між собою зєднювати арочну поверхню, посудомийну машинку, електро духовку і умивальник? 2) Є окрема кімната з пральною і посудомийною машинкою. Там тако є праска, умивальник і бра. Чи треба їх обєднювати через Систему вирівнення потенціалів чи достатнього того, що техніка і бра заземленні? 3) Чи треба обєднювати душ і туалет з вбудованим біде. нагадую, що душ має сховані крани. Рушникосушка тоже електрична Також цікавить, який варто брати кабель від шини до коробки і дальше від коробки до елементів. Як вірно розрахувати бо бачив рекомендації від 2.5 до 8мм2 січення.
-
Ще одне питання в паралель до мого попереднього. Чи можу я в одній горі (20-25) прокласти лінію на освітлення і на розетки. Тобто 2 кабеля в одній гофрі. Спальне навантаження на 2 лінії не перевищує 2-3кв. Світло і розетки рознесені, так як світло йде через автономне живлення і плюс, якщо коротнуть розетки то буде видно куди йти.
-
Давай я перефразую питання. Будинок. Відстань до щитка від ванних кімнат десь по 20м кабеля від кожного. Відповідно всі лінії (світло, розетки) йдуть окремими кабелями. І. не знаю чи є сенс кидати окремо ще один дріт від щитка до ванної кімнати щоб підключити труби чи я можу перевикористати одну з ліній заземлення, яка приходить на освітлення чи розетки. У ваних є душ, туалет, рушникосушка, бра.
-
Я злегка запутався і вже втомився гуглити. Хочу зробити систему вирівнення потенціалів у ванних кімнатах. Звісно всі розетки мають 3 жили і одна з них заземлення. Чи є сенс тягнути окрему лінію заземлення з щитка до ванних кімнат (їх декілька) чи можна перевикористати заземлення, яке приходить на розетки?
-
Звернувся до іншої компанії. Вони перерахували енерговтрати вже з урахуванням утеплення (12см чорний графітом пінопласт), утепленого перекриття зверху і головне вікон. долучилось не 13Кв, а 8.4Кв. Перші рахували тільки по обʼєму будинку. Пропонують ціну 15к $ за розвід води, каналізації, чорнову сантехніку, теплі підлоги.....але без топочної.
-
В ціну входить проточна вентиляція, центральне кондиціювання, тепла підлога і каналізація. Корочек ми від них відмовились і відмовились від перших 2х пунктів. Плюс відмовились від цієї компанії. Вони є дистрибʼюторами саме цих теплових насосів. На питання про дешевше обладнання почали мені тулути тему в стилі "проклади зараз труби, а потім за 10 років як назбираєш то поставиш собі вентиляцію і тепловий насос.......бо це якість життя" Зараз віддав на прорахунок 2м компаніям. Перші мабуть дати після завтра оцінку. А друге десь пропали. Пробували мені продати COOPER & HUNTER прямо на місці. Сказали, що подзвонять і пропали. Так що чекаю прорахунок від перших.
-
Щоб не створювати нову тему продовжу тут. Мені компанія прислала кошторис. Точніше не вони, а їх підрядники. Так, за цю суму можна купити квартиру. Зразу попрошу без хейту, можливо помилка, а можливо хлопці працюють на преміум сигмент. А ще від багато речей (кондицінування, приточник і тд) ми готові відмовитись. Просто щось ну прям дико дивні цифри як на будинок в 220м2 жилої площі. До прикладу ціна теплої підлоги в них без стяжки получилась 2000 грн за м2. При цьому я знаю, що ціни від 200 до 500грн в нашому районі. Я туплю чи це дійсно що не то? Інженерія_Солонка_18_02_25_aab07a94_79de_4c0d_bd82_c0c99223dcc5 (1).pdf П.С. так виглядає будинок зараз
-
Я тут намагаюсь розібратись в розрахунках, які робила інженерна компанія. І в мене спочатку склалось відчуття, що вони занадто перестрахувались і взяти за потужне обладнання. Отже дано: Будинок з 400мм газоблоку зовні і цегла в середині Площа забудови 228м2 Будівельний обєм 1190м3 Компанія порахувала 5960+3660 =9 620 Вт енерговтрат Внутрішня температура задана 22С для жилих, 25С для санвузлів, 18С для технічних і 10С для гаража Зовнішня температура -19С Основне джерело тепла - тепловий насос потужністю 13,38кВт (опалення і ГВС) Буде буферна ємність 200л Тому зразу ряд питань: 1) 3х фазний насос чи 1о фазний? 2) Я за останні 10 років не пригадую, щоб довше 2х днів було -15С. Чи є сенс закладати -19С? 3) Чи не простіше робити розрахунок на -6С (середня температура) і перекривати решту електрокотлом? 4) Чи буде вигідніше, якщо я кину на кришу один сонячний колектор?
-
Все дуже просто. Підсвітку сходів хоче дружина. І їй анімовані сходи не подобаються. Я б навіть сказав закачують. Так само ми вирішили, що хочемо самі вмикати підсвітку тільки коли хочемо, а по автоматиці. Але зразу скажу, що підсвітка буде підключена до Home Assistant.
-
@k-master, @Дорофеев Сергей, Дякую за відповіді. Я пропустив нотифікацію, що були оновлення в темі. Я спробую завести дріт в кут сходинки і просверлю дирку крізь сходинку. Відповідно 18 сходинок буде 18 дирок. Я думаю буду вести паралельно бо якось слабо уявляється потім між собою зв'язати 18 кабелів. Я коли не знав, що є відповідь то зазняв відео. Якщо вже маю його то викладу сюди.
-
Доречі, якби хтось хотів також почати друкувати на 3D принтері для нашої перемоги то можу проконсультувати