Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

ЛарисаНиколай

Пользователи
  • Публікації

    5
  • Зареєстрований

  • Відвідування

Повідомлення, опубліковані користувачем ЛарисаНиколай

  1. Зміна цільового призначення земельної ділянки. Порядок 2016

    З 2013 р. істотно змінився порядок зміни цільового призначення земельної ділянки, який залишається актуальним також і в 2016 році. В цій статті ми розглянемо найбільш поширений випадок зміни цільового призначення земельної ділянки з особистого селянського господарства (ОСГ) на цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

    З 01.01.2013 р. набули чинності Закон України «Про державний земельний кадастр» та положення Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо заборони зміни цільового призначення земельної ділянки у випадку її невідповідності детальному плану території та/або плану зонування території.

    З 21.03.2013 р. втратила чинність Постанова Кабінету міністрів, якою було раніше затверджено Порядок зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб.

    Зміна цільового призначення земельної ділянки

    Загалом, порядок зміни цільового призначення земельної ділянки схожий на порядок відведення земельної ділянки у власність із земель державної або комунальної власності, проте має певні свої особливості.

    Отже покроковий порядок зміни цільового призначення з ОСГ на забудову буде виглядати наступним чином.

    Крок 1. Оформлення заяви власника на зміну цільового призначення

    До 2013 р. дозвіл на зміну цільового призначення надавали органи місцевого самоврядування (селищні, сільські, міські ради народних депутатів), шляхом прийняття рішень на сесійних засіданнях. З 2013 р. дозвіл на зміну цільового призначення земельної ділянки вже не потрібен. Для першого кроку необхідна нотаріально засвідчена заява на зміну цільового призначення земельної ділянки, підписана власником. Саме ця заява і буде підставою для розробки проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення землі на наступному кроці.

    Крок 2. Розробка та погодження проекту зміни цільового призначення земельної ділянки з ОСГ на забудову

    Для розробки проекту землеустрою про зміну цільового призначення необхідно звернутися в землевпорядну організацію, яка має у своєму штаті сертифікованих інженерів-землевпорядників, та укласти відповідний договір на розробку землевпорядної документації (проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки).

    Розробка проекту з усіма погодженнями займає в середньому від 1-го до декількох місяців часу, протягом яких необхідно отримати додаткові вихідні дані, розробити документацію (скласти картографічні матеріали, креслення та ін.)

    Розроблений проект зміни цільового призначення необхідно погодити в наступних організаціях:

    місцеве управління Держземагентства;

    місцевий відділ архітектури та містобудування;

    інші організації (органи лісгоспу, водгоспу, охорони культурної спадщини, екології тощо) в окремих індивідуальних випадках.

    Щодо детального плану території

    Необхідно також розуміти, що наявність затвердженого плану зонування території або детального плану території є обов'язковою в ході погодження проекту зміни цільового призначення.

    З'ясувати, чи було затверджено такі документи щодо вашої місцевості, можна в міськраді (сільраді, селищній раді), якщо земельна ділянка знаходиться в межах населеного пункту. Якщо ділянка знаходиться за межами населеного пункту, питанням затвердження вказаних документів займається місцева райдержадмінінстрація.

    Якщо детальний план території не розроблявся раніше, його розробку можна замовити окремо. Вимоги щодо обов'язкової наявності плану зонування або детального плану території встановлені ст. 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".

    В цілому отримання висновків про погодження проекту землеустрою, як правило, займає значну частину часу.

    Крок 3. Затвердження проекту зміни цільового призначення земельної ділянки

    Після отримання позитивних висновків за результатами погодження, проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки передається на затвердження до органу місцевого самоврядування (селищної, сільської, міської ради народних депутатів). Орган місцевого самоврядування на черговій сесії приймає рішення про затвердження чи щодо відмови у затвердженні проекту землеустрою. Відмова у затверджені проекту землеустрою може бути оскаржена в судовому порядку. Є зразок рішення про затвердження проекту зміни цільового призначення земельної ділянки.

    Тут варто також вказати, що затвердження проекту по земельній ділянці, яка знаходитися за межами населеного пункту, здійснюється районною державною адміністрацією, а не місцевою радою, в формі розпорядження про затвердження проекту зміни цільового призначення земельної ділянки

    Крок 4. Отримання витягу з кадастру (ДЗК) зі зміненим цільовим призначенням

    Після затвердження, подаємо проект щодо зміни цільового призначення земельної ділянки державному кадастровому реєстратору до місцевого управління Держземагентства з метою внесення відомостей про зміну цільового призначення до Державного земельного кадастру (ДЗК).

    Додатково до проекту землеустрою необхідно надати державному кадастровому реєстратору обмінний файл у форматі XML, який містить певний перелік даних, що спрощують реєстратору внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру.

    Плату за внесення до земельного кадастру відомостей про зміну цільового призначення земельної ділянки з 03.07.2014 р. скасовано.

    Є зразок витягу з кадастру.

    Крок 5. Отримання свідоцтва про право власності на земельну ділянку зі зміненим цільовим призначенням

    Після отримання рішення про затвердження проекту зміни цільового призначення, звертаємось до місцевого управління Держреєстраційної служби з метою реєстрації права власності на земельну ділянку зі зміненим цільовим призначенням. Протягом 14 днів після подання певного пакету документів реєстратор (вже не кадастровий) зобов’язаний видати відповідне свідоцтво про право власності на земельну ділянку зі зміненим цільовим призначенням.

    • Лайк 4
  2. ЗЕМЕЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

    zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2768-14/print1457519531930380

    Стаття 20. Встановлення та зміна цільового призначення земельних ділянок

     

     

    {Назва статті 20 в редакції Закону № 5395-VI від 02.10.2012}

     

    1. Віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень.

     

    Зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення.

     

    {Частину першу статті 20 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 5395-VI від 02.10.2012}

     

    {Частина перша статті 20 в редакції Закону № 3123-VI від 03.03.2011}

     

    2. Зміна цільового призначення земельних ділянок державної або комунальної власності провадиться Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу цих ділянок у власність або надання у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

     

    {Частина друга статті 20 в редакції Закону № 5395-VI від 02.10.2012}

     

    3. Зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок.

     

    Зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності провадиться:

     

    щодо земельних ділянок, розташованих у межах населеного пункту, - сільською, селищною, міською радою;

     

    щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, - районною державною адміністрацією, а щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, що не входять до території району, або в разі якщо районна державна адміністрація не утворена, - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласною державною адміністрацією.

     

    Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки приватної власності, цільове призначення якої змінюється, розробляється на замовлення власника земельної ділянки без надання дозволу Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування на його розроблення.

     

    Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється в порядку, встановленому законом.

     

    Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.

     

    Рада міністрів Автономної Республіки Крим, орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у місячний строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, погодженого в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу, приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та зміну її цільового призначення.

     

    Відмова Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у зміні цільового призначення земельної ділянки або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

     

    {Частина третя статті 20 в редакції Закону № 5395-VI від 02.10.2012}

     

    {Частину четверту статті 20 виключено на підставі Закону № 5395-VI від 02.10.2012}

     

    {Зміни до частини четвертої статті 20 див. в Законах № 5462-VI від 16.10.2012, № 365-VII від 02.07.2013}

     

    5. Види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою.

     

    Земельні ділянки сільськогосподарського призначення використовуються їх власниками або користувачами виключно в межах вимог щодо користування землями певного виду використання, встановлених статтями 31, 33-37 цього Кодексу.

     

    Земельні ділянки, що належать до земель оборони, використовуються виключно згідно із Законом України "Про використання земель оборони".

     

    {Статтю 20 доповнено частиною п'ятою згідно із Законом № 1702-VI від 05.11.2009}

     

    6. Зміна цільового призначення особливо цінних земель допускається лише для розміщення на них об'єктів загальнодержавного значення, доріг, ліній електропередачі та зв'язку, трубопроводів, осушувальних і зрошувальних каналів, геодезичних пунктів, житла, об'єктів соціально-культурного призначення, об'єктів, пов'язаних з видобуванням корисних копалин, нафтових і газових свердловин та виробничих споруд, пов'язаних з їх експлуатацією, а також у разі відчуження земельних ділянок для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, віднесення земель, зазначених у пунктах "а" і "б" частини першої статті 150 цього Кодексу, до земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, земель історико-культурного призначення.

     

    Віднесення особливо цінних земель державної чи комунальної власності, визначених у пунктах "а" і "б" частини першої статті 150 цього Кодексу, до земель інших категорій здійснюється за погодженням з Верховною Радою України.

     

    Погодження матеріалів місця розташування об'єкта, що передбачається розмістити на земельній ділянці особливо цінних земель державної чи комунальної власності із зміною її цільового призначення, здійснюється за погодженням з Верховною Радою України в порядку, визначеному статтею 151 цього Кодексу.

     

    {Статтю 20 доповнено частиною шостою згідно із Законом № 5245-VI від 06.09.2012}

     

    7. Зміна цільового призначення земельних ділянок природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, історико-культурного, лісогосподарського призначення, що перебувають у державній чи комунальній власності, здійснюється за погодженням з Кабінетом Міністрів України.

     

    {Статтю 20 доповнено частиною сьомою згідно із Законом № 5245-VI від 06.09.2012}

     

     

    КРОК 1. Подати клопотання (заяву) до сільської ради із зазначенням:

    розмірів земельної ділянки,

    цільового призначення земельної ділянки (для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд).

     

    КРОК 2. Сільська рада розглядає клопотання та приймає рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки або відмовляє у задоволенні клопотання.

     

    Зверніть увагу! Сільська рада зобов’язана розглянути клопотання та прийняти рішення по ньому у термін 1 місяць.

     

    Майте на увазі! Відмова у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо зміни цільового виконистання земельної ділянки має бути мотивованою. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

     

    КРОК 3. Отримавши дозвіл від сільської ради, необхідно для розроблення землевпорядної документації на земельну ділянку звернутися до землевпорядної організації, яка має ліцензію на виконання таких робіт (і яка хоче менше грошей).

     

    КРОК 4. Землевпорядна організація розробляє проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки та здійснює його погодження у необхідних органах.

     

    До відома! Проект зміни цільового призначення земельної ділянки погоджується місцевими органами земельних ресурсів, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органом архітектури. Крім того, технічна документація по відведенню земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку підлягає державній експертизі.

     

    КРОК 5. Сільська рада приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки.

     

    КРОК 6. Орган земельних ресурсів на основі рішення місцевої ради видає новий державний акт на право власності, де вказується, що ділянка призначена під забудову.

    • Лайк 3
  3. Я тоже живу по ул. Полковой 55. Сегодня били развещани обявления по совхозу, на каждом парадном,позвонило 3 человека. Проблема в том что пожилие люди слющают сарафаное радио, они уверени что на наших участках будут стоять висотки. И что никто нам строитса не даст. И что с нашими участками будет как в Петропавловской борщаговке, собрали по 20-30 тисяч, а результата ноль. Как обяснить людям что ето просто бред? Как обяснить что если не обединитса и начать чтото делать то этот вопрос так и не сдвинитса с мертвой точки?

    Бабушки на лавочках сидят обсуждают обявление, машут руками, и говорят что ничего не получитса. А на совхозе около 30 процентов владельцев живут.

     

    Добавлено через 30 минут

    Нашол генплпн Села НО он у меня не хочет увеличиватса, может кто то сможет открить и прочитать условние обозначения. Вот сылка www.sb-rada.gov.ua/rada/119-genplan.html

     

    Генплан открылся. Сохранил и продублировал на файлообменнике для свободного доступа. Ссылка www.ex.ua/982968041466

    Предлагаю начать с простого дела - коллективной вспашки или культивирования участков, для чего:

    1.Договориться насчёт трактора, узнать стоимость услуги, если будет 2-5-10-15 и т.д. желающих.

    2.Добиться, чтобы цена обработки 1 сотки была тем ниже, чем больше желающих, объяснив владельцу трактора, что это и в его интересах.

    3.Нарисовать график "Количество участников/Цена", распечатать, повесить на подъездах, чтобы люди увидели пользу коллективного подхода.

    4.Собрать с желающих деньги под расписку ответственного.

    5.Обязать желающих обновить все межевые знаки ДО обработки земли.

    6.Обработать участки.

    7.Действовать дальше, если люди откликнутся:

    - сделать, поставить/повесить информационный стенд;

    - сделать сайт.

    Если люди не поймут, не захотят, не посчитают нужным - заниматься каждый своим участком и не морочить себе голову.

    Полезная информация - обработка пара. "Пар" - земля, которую не пахали больше 1 года. Если не пахано больше 1 года, называется "залежь".

    enc.sci-lib.com/article0001020.html

    • Лайк 1
  4. У многих из нас могут быть разные цели и задачи. Но есть и много общих проблем, которые нужно решать вместе, даже для того, чтобы сэкономить деньги и время. Поэтому предлагаю:

    1.Сделать свой независимый сайт - источник открытой и закрытой (только для заинтересованных владельцев/распорядителей участков) информации. На этом сайте размещать закрытую информацию, которая касается только нас с вами, владельцев участков - невозможно.

    2.Провести анкетирование, которое покажет, что кому нужно, кто и что хотел бы получить от участка - просто огород, для чего потребуется вспашка, охрана, дорога. Или хочет, чтобы участок можно было застраивать, чтобы подвели электроэнергию, а в будущем и газ. Понятно, что заказывать услуги вместе - намного дешевле. Даже обыкновенная вспашка огородов, которые сейчас заросли бурьяном, если заказывать трактор вместе, "оптом" - будет намного дешевле.

    3.Определиться с общими целями и задачами.

    4.Наметить этапы, как идти к этим целям и грубо (цены меняются, и в долларах тоже), но аргументированно просчитать затраты.

    5.Провести повторное анкетирование, чтобы люди, которые поняли, что не потянут, отсеялись или наметили для себя минимальные цели.

    6.Наметить план конкретных действий, посчитать бюджет, собрать деньги, выбрать исполнителей.

    7.Чтобы уполномоченные представители и/или исполнители не воровали, весь бюджет от копейки и до копейки раз и навсегда - публиковать на своём сайте:

    - сумма;

    - на что предполагается потратить;

    - когда предполагается потратить;

    - ответственное лицо;

    - поступившие альтернативные предложения и причина, по котором они не подошли;

    - кем и когда потрачено;

    - копия документа об оплате и полученной услуге/товаре.

    Каждый сможет проверить справедливость затрат.

     

    Для начала предлагаю назвать адреса мест жительства заинтересованных лиц с указанием только улицы. Цель - понять "географию" заинтересованных лиц, где приблизительно живут, решение о контактах в будущем: через форум, email, Skype, телефон, собрания и т.д.

     

    Мы с женой живём в Киеве, по ул. Полковая, владеем участком на поле в районе между локатором и центральной полевой дорогой.

    • Лайк 4
×
×
  • Створити...