Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

порада по бурінню криниці

serg9

Рекомендовані повідомлення

доброго дня. потрібна порада по криниці.

вирішив розпочати підготовку до будівництва проведенням електроенергії і копанням криниці.

після узгодження проекту підібрав приблизне місце для криниці і почав шукати копальщиків. як виявилось, у нашому масиві криниці вручну копати не хочуть, всі переводять стрілки на бурову машину.

таких машин є декілька, але не всі беруться бурити на масиві, т.я. мають обмеження по глибині. погодився тільки той, хто може бурити до 25 метрів.

ітак, після розмови з бригадою бурильщиків на ділянці, ними було озвучено, що оскільки грунти тут глиняні, то копати тут ніхто не буде, тільки бурити. про скважину сказав навіть не думати, т.я. це неможливо, хоча я і не хочу скважину. ціну озвучили - 240 грн. за кольцо + вартість колець 180 грн./шт без доставки. і озвучили, що бурити прийдеться прибл. 15 кілець. приступити зможуть через 2-3 тижні.

роботу обіцяють виконати за декілька годин, все своїми силами, самі замовляють і привозять кільця, я тільки оплачую по факту. метод - бурять вертикальний стовб буром аж поки є можливість, і потім, коли добираються до води, починають швидко складати кільця по 2 шт. за раз. кільця везуть з затвором (типу з пазами і буртиками), складають без ніякого промазування швів.

по суті самої води кажуть, що тут іде сплошна глина, далі десь на 12-15 кільцях прошарок "шутру" десь 0,5-1 метр, в якому і є вода. оскільки зараз води дуже "впали", тобто води мало, то озвучують шанс пройти той водоносний прошарок, якщо не буде дуже припливу і дуже розмивати, то піти на кілька кілець нижче в синю глину і цим самим зробити нормальний дебіт води.

по масиву вони копали у 3 будинках, в 1 з них ми поцікавились, криниця 15 кілець в землі і 16 зверху. води має десь 1,5 кільця, на все їм вистачає, водою задоволені. деталей копання не знає, т.я. при копанні не був присутній, все зробили бурильщики а він потім по факту тільки оплатив.

власне така ситуація. хотів запитати, що можете сказати про даний спосіб будівництва криниці і на що мені потрібно звернути увагу? чи потрібно намагатися проскочити водоносний шар і постаратися пройти нижче в синю глину? і чи це взагалі можливо?

 

п.с. територіально - Івано-Франківськ, кільця - 85 см висота і 94 см зовн діаметр.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

... оскільки грунти тут глиняні, то копати тут ніхто не буде, тільки бурити ...

 

Дивна логіка...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

розмовляв з 3-4 копачами, все перевели стрілки на бурильщиків.

але я й не бачу проблем, в принципі результат той самий а по часу швидше набагато.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я би спробував найти копачів, які копають криниці, а не бурять.

 

Найбільш складна частина криниці - нижня водозбірна. Якщо керувати роботою з поверхні, можна не помітити початок водоносу, пройти глибше чи, навпаки, недокопати. Крім того, ручна копка, хоча і забирає більше часу, звичайно більш акуратна. Все IMHO.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

мабуть не получиться. весь масив, хто має криниці, усі бурили. тому винайти велосипед мені мабуть не вдасться.

не помітити водоносу? а як можна не помітити? буром виймають по пів метра глини і скидають на поверхні. а коли доходять до водоносу, то утворюється каша з камінням, яку підняти вже не можна. то як його можна пропустити?

питання в тім, що бурильщик подає надію на те, що якщо не буде сильного припливу води, то він зможе забуритися глибше, ніж водоносний шар, цим самим збільшивши дебіт води.

власне і питання, чи можливо так зробити? і чи потрібно так робити? тобто заглиблюватись нижче водоносного шару.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я так зрозумів, що така метода лиш у нас застосовується, раз немає ніяких бачень з цього приводу.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я так зрозумів, що така метода лиш у нас застосовується, раз немає ніяких бачень з цього приводу.

Ніяке це не know how. Скільки себе пам'ятаю в професії, за допомогою бурових станків ПБУ та ЛБУ (бажано на базі УРАЛу) бурили криниці.

Спочатку робили розвідувальне буріння маленьким діаметром з метою визначення глибини залягання водоносних шарів. Потім розбурювали шурфобуром великого діаметру під колодязні кільця, які монтували у викопаний шурф-дудку лебідкою. При неохідності, декілька останній метрів докопувалися вручну.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...