Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

С 1 мая вступает в силу Закон об упрощении приобретения\продажи земли

dedysh

Рекомендовані повідомлення

Согласно Заокну № 1066-VI, который вступил в силу с 1 мая, право собственности на землю будет удостоверяться либо договором купли-продажи, либо свидетельством о праве на наследство. К этим документам приобщается государственный акт предыдущего собственника с новой отметкой нотариуса и регистрирующего органа о переходе права собственности на земельный участок с указанием документа, на основании которого состоялся переход.

 

На державному акті про право власності на земельну ділянку нотаріус, який посвідчує (видає) документ, та орган, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень, роблять відмітку про відчуження земельної ділянки із зазначенням документа, на підставі якого відбулося відчуження.

 

Орган, який здійснює реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень, робить відмітку про реєстрацію прав на земельну ділянку на підставі документа про її відчуження, складеного та посвідченого в порядку, встановленому законом, протягом 14 календарних днів з дня подання до цього органу зазначеного документа. Забороняється вимагати для здійснення відмітки та державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обмежень документи, не передбачені цією статтею.

 

Теперь акт переоформлятя не нужно, а просто делается запись на нем о продаже и покупке на протяжении 14 дней. И все!!! Не нужно теперь годами ждать свой новый Акт.

 

Коментируем...

 

З.Ы.

II. Прикінцеві та перехідні положення

 

1. Цей Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування.

 

2. Положення цього Закону щодо посвідчення права власності на земельні ділянки документами, зазначеними у частині другій статті 126 Земельного кодексу України, поширюються також на випадки, коли зазначені документи були укладені (видані) до набрання чинності цим Законом, але державні акти на право власності на земельні ділянки видані не були. В такому випадку нотаріус, який посвідчив (видав) відповідний документ, звертається з письмовим запитом до органу, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, про підтвердження того, що державний акт на право власності на землю (земельну ділянку) не виданий новому власнику земельної ділянки. Після надходження до нотаріуса письмового підтвердження такого факту державний акт на право власності на землю (земельну ділянку) вилучається нотаріусом із його справ та після здійснення відмітки про перехід права власності на неї долучається до відповідного документа, зазначеного у частині другій статті 126 Земельного кодексу України. Термін розгляду зазначеного запиту органом, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, не повинен перевищувати 14 календарних днів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только вот не понятно кто будет осуществлять регистрацию смены собственника. В постановлениии КМУ

 

zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=439-2009-%EF

 

это местные "земельные ресурсы", а в законе

 

zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1066-17

 

идет ссылка на закон "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень "

 

zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1952-15

 

А там таким органом указан местный земельный кадастр. Т.е. КМУ превысил свои полномочия передав эти права местным "земельным ресурсам"?

 

Так кто таки должен провоить эту регистрацию? Опять путаница?8-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А если я хочу продать часть участка, в таком случае как быть?

 

Насколько я понял, то если вы просто берете еще одного совладельца, то можно не менять акт, но если вы хотите ему выделить отдельный кусок своего участка, то надо делать новые акты. Почитайте законы и постановления, там все есть.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Насколько я понял, то если вы просто берете еще одного совладельца, то можно не менять акт, но если вы хотите ему выделить отдельный кусок своего участка, то надо делать новые акты. Почитайте законы и постановления, там все есть.

 

Ребята, а подскажите, а как быть если акт в процессе...звонил к нотариусу, который оформлял сделку, сказал, что задним числом отметку не сделает, я спросил как быть...,а он что бы я обратился в зем ресурсы своего (Бородянского) р-на, а они должны дать разъяснение. Деньги за новый акт оплачены, техничка вся подписана, а мы ждем бланка...а зем ресурсы не работают по причине смены власти. Вот такая веселая история. Мож кто че хорошого подскажет?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ребята, а подскажите, а как быть если акт в процессе...звонил к нотариусу, который оформлял сделку, сказал, что задним числом отметку не сделает, я спросил как быть...,а он что бы я обратился в зем ресурсы своего (Бородянского) р-на, а они должны дать разъяснение. Деньги за новый акт оплачены, техничка вся подписана, а мы ждем бланка...а зем ресурсы не работают по причине смены власти. Вот такая веселая история. Мож кто че хорошого подскажет?

 

В законе есть процедура на этот случай. Откройте закон и прочитайте.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вопрос: для начала строительства необходимо ли теперь ждать получения гос акта или достаточно договора купли продажи? У меня ситуация такая - купил зем участок, гос акт в процесе изготовления второй год.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вопрос: для начала строительства необходимо ли теперь ждать получения гос акта или достаточно договора купли продажи? У меня ситуация такая - купил зем участок, гос акт в процесе изготовления второй год.

 

Вот почему все задают вопросы, не прочитав закона?:) Там есть ответ на Ваш вопрос! Вы становитесь владельцем земли с моента оформления новго акта, или регистрации смены владельца на стром акте! Если Вы два года не можете получить новый акт, то Ваша ситуация четко описана в законе!8-) Я же дал ссылки на тексты закона и постановления КМУ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...