Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Бойлер непрямого нагріву 250 чи 300

maksski

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня,

 

Обираю між двома ємностями 250 в 300 літрів і ніяк не можу визначитися. Треба кваліфіковано допомога або формула розрахунку:smile:

 

Максимальні витрати ввечері, можливі один за одним:

1. Ванна об'ємом 250 літрів (максимально можливий), орієнтовно 2 за вечір

2. Душ для 3 дорослих за вечір

3. Умивання для 4 за вечір

4. Миття посуду ввечері

 

Додаткові умови:

1. Час нагрівання від котла 20/25 хвилин відповідно

2. Також планується використання сонячного колектора, якщо цей нюанс важливий, бо в 300 нижній змієвик в 1.5 раза більший

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня косвенник 300л, температура нагретой воды 65-68 градусов, хватает на полторы ванны (280 л по паспорту), если не догревать, ну и посуду помыть/умыться
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня,

 

Обираю між двома ємностями 250 в 300 літрів і ніяк не можу визначитися. Треба кваліфіковано допомога або формула розрахунку:smile:

 

Максимальні витрати ввечері, можливі один за одним:

1. Ванна об'ємом 250 літрів (максимально можливий), орієнтовно 2 за вечір

2. Душ для 3 дорослих за вечір

3. Умивання для 4 за вечір

4. Миття посуду ввечері

 

Додаткові умови:

1. Час нагрівання від котла 20/25 хвилин відповідно

2. Також планується використання сонячного колектора, якщо цей нюанс важливий, бо в 300 нижній змієвик в 1.5 раза більший

 

Как по мне - без разницы... На один раз ванну набрать хватит, а там котел догреет для следующего разбора воды.

Что за котел и какой теплообменник в бойлере что за 20 минут греет 250/300 литров... и с какой температуры?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вопрос к ТС, есть ли ночной тариф и таймер?

у меня дети купаются около 21:30-22:00, а второе купание (я или моя супруга) около 23, как раз включается котел и догревает

у меня тоже Ваш вопрос возникал, прораб настоял на 300, не жалею...

хотя всё равно, после квартирной горячей воды "от пуза" нужно приловчиться

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как по мне - без разницы... На один раз ванну набрать хватит, а там котел догреет для следующего разбора воды.

Что за котел и какой теплообменник в бойлере что за 20 минут греет 250/300 литров... и с какой температуры?

 

Vailant VU 246

 

Що маєте на увазі під телпообмінником?

NTRR в самому низу 250 і 300

drazice.org.ua/produktsiya/vodonagrevateli-kosvennogo-nagreva-vody/statsionarnye/statsionarnye-0-6-mpa/s-bokovym-flantsem

 

Добавлено через 6 минут

вопрос к ТС, есть ли ночной тариф и таймер?

у меня дети купаются около 21:30-22:00, а второе купание (я или моя супруга) около 23, как раз включается котел и догревает

у меня тоже Ваш вопрос возникал, прораб настоял на 300, не жалею...

хотя всё равно, после квартирной горячей воды "от пуза" нужно приловчиться

 

Я теж в дитинстві змінював воду декілька разів за прийом:lol: Але думаю, що таке вже позаду.

 

Думаю ставити електро на резерв. Але можливості для нічного тарифу або пільгових кіловатт а опалення поки що не має.

 

Сценарій планується аналогічний як у Вас. А пробували піти наприклад в ванну через 30 або 20 хвилин? За скільки реально догріває? Чи було що дітей купаєте, а хтось паралельно приймає душ, як тоді вода?

До речі, у Вас на скільки літрів ванна і яка потужнітсь бойлеру?

 

Добавлено через 52 минуты

Как по мне - без разницы... На один раз ванну набрать хватит, а там котел догреет для следующего разбора воды.

Что за котел и какой теплообменник в бойлере что за 20 минут греет 250/300 литров... и с какой температуры?

 

20 повний я загнув, але догріти 2/3 повинен

 

Можливо я щось не так рахую...

 

1. Темп холодної води = 5 (резервуар хол. води буде в будинку, але візьмемо найгірший сценарій, прямо зі свердловини взимку)

2. Темп бойлера = 55

3. Ванна 250 л з темп = 40 (скоріш за все з людиною буде менше літрів)

4. Ванна 250л забере: хол:гар = 1:2.8 = 65л:185л

5. Котел 11.5 л/хв при дельті 30.

6. Дельта нагріву води 55 - 5 = 50

7. Котел при дельті 50: 11.5 / (50/30) = 11.5 / 1.67 = 6.8 л/хв

8. Час наргіву до повного бойлеру: 185 л / 6.8 л/хв = 27 хв

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Vailant VU 246

 

Що маєте на увазі під телпообмінником?

NTRR в самому низу 250 і 300

drazice.org.ua/produktsiya/vodonagrevateli-kosvennogo-nagreva-vody/statsionarnye/statsionarnye-0-6-mpa/s-bokovym-flantsem

 

Добавлено через 6 минут

 

 

Я теж в дитинстві змінював воду декілька разів за прийом:lol: Але думаю, що таке вже позаду.

 

Думаю ставити електро на резерв. Але можливості для нічного тарифу або пільгових кіловатт а опалення поки що не має.

 

Сценарій планується аналогічний як у Вас. А пробували піти наприклад в ванну через 30 або 20 хвилин? За скільки реально догріває? Чи було що дітей купаєте, а хтось паралельно приймає душ, як тоді вода?

До речі, у Вас на скільки літрів ванна і яка потужнітсь бойлеру?

 

Добавлено через 52 минуты

 

 

20 повний я загнув, але догріти 2/3 повинен

 

Можливо я щось не так рахую...

 

1. Темп холодної води = 5 (резервуар хол. води буде в будинку, але візьмемо найгірший сценарій, прямо зі свердловини взимку)

2. Темп бойлера = 55

3. Ванна 250 л з темп = 40 (скоріш за все з людиною буде менше літрів)

4. Ванна 250л забере: хол:гар = 1:2.8 = 65л:185л

5. Котел 11.5 л/хв при дельті 30.

6. Дельта нагріву води 55 - 5 = 50

7. Котел при дельті 50: 11.5 / (50/30) = 11.5 / 1.67 = 6.8 л/хв

8. Час наргіву до повного бойлеру: 185 л / 6.8 л/хв = 27 хв

 

Всё это хорошо.

Но это будет работать не так как вы планируете/хотите.

Бочка с двумя змеевиками.

Нижний под солнышко, верхний под нагрев от котла.

Т.е. если нет солнца прогреваться будет только верхняя часть бочки, куда подключен газовый котел.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всё это хорошо.

Но это будет работать не так как вы планируете/хотите.

Бочка с двумя змеевиками.

Нижний под солнышко, верхний под нагрев от котла.

Т.е. если нет солнца прогреваться будет только верхняя часть бочки, куда подключен газовый котел.

 

Цікаве зауваження, дякую

Я так розумію, щоб здолати цей ефект, треба на виході 6 зробити перемикач. Якщо температури води від колектора низька, перемикати на подачу води з виходу верхнього змійовика на вхід нижнього.

drazice.org.ua/images/rez_okc_200_250_NTRR_BP_ru.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

на істину не претендую, але для себе купив саме NTRR 200л і планую послідовно з'єднати обидва змієвика.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

на істину не претендую, але для себе купив саме NTRR 200л і планую послідовно з'єднати обидва змієвика.

 

План - це добре, хочеться практики:-). Вже думаю накинути ті 70 Євро і взяти 300...

 

Добавлено через 5 минут

Есть двухконтурные котлы, которые умеют работать в проточном режиме и с косвенником одновременно. Т.е. для задачи набрать 500л. ванну гарячей водой и чтобы хватило еще обмыться достаточно будет котла и 100л. бойлера.

 

Дякую, теж варіант котел замінити і взяти 250 і не переживати. Просто сонячні колектори не дуже вписуються, якщо зменшувати ємність.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...