Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Порядок регистрации права собственности на землю - очередные новшества

AVB

Рекомендовані повідомлення

Здійснення державної реєстрації земельної ділянки

13-1. Державна реєстрація земельної ділянки здійснюється після визначення кадастрового номера в установленому порядку та прийняття відповідним органом, який здійснює розпорядження землями, рішення про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність (користування) чи після формування земельної ділянки на підставі документації із землеустрою за рішенням власника земельної ділянки про поділ або об’єднання земельних ділянок.

13-2. Державна реєстрація земельної ділянки здійснюється територіальним органом Держземагентства за її місцезнаходженням на підставі заяви:

1) органу, який здійснює розпорядження землями державної або комунальної власності — у разі формування земельної ділянки із земель державної та комунальної власності;

2) набувача права на земельну ділянку;

3) спадкоємця громадянина України, щодо якого прийнято рішення про передачу безоплатно у приватну власність земельної ділянки, прийняте відповідно до законодавства;

 

 

4) власника (користувача) земельної ділянки державної чи комунальної власності — у разі формування земельної ділянки шляхом поділу чи об’єднання раніше сформованих земельних ділянок.

Державна реєстрація земельної ділянки здійснюється шляхом відкриття Поземельної книги.

13-3. До заяви додаються такі документи:

1) копія документа, що посвідчує особу, якій надається земельна ділянка у власність або власника земельної ділянки, а у разі подання заяви уповноваженою ними особою — також копія документа, що підтверджує його повноваження діяти від імені таких осіб;

2) копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера) згідно з Державним реєстром фізичних осіб — платників податків та інших обов’язкових платежів — для фізичної особи, крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття номера та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби, ідентифікаційного коду згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податкового номера — для юридичної особи;

3) технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку з позначкою територіального органу Держземагентства про визначення кадастрового номера з рішенням органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про надання земельної ділянки у власність (користування) — у разі надання у власність (користування) земельної ділянки, межі якої встановлені в натурі (на місцевості), без зміни її цільового призначення;

4) проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки з позначкою територіального органу Держземагентства про визначення кадастрового номера з рішенням органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про надання або передачу земельної ділянки у власність (користування) — у разі надання у власність (користування) земельної ділянки із зміною цільового призначення та/або надання у власність (користування) земельної ділянки, межі якої не встановлені в натурі (на місцевості);

5) технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку, право користування земельною ділянкою, при поділі чи об’єднанні земельних ділянок з позначкою територіального органу Держземагентства про визначення кадастрового номера — у разі поділу земельної ділянки чи об’єднання земельних ділянок;

6) цивільно-правовий договір про відчуження земельної ділянки — у разі продажу земельної ділянки із земель державної та комунальної власності;

7) договір оренди земельної ділянки — у разі оренди земельної ділянки, що перебуває в державній або комунальній власності (кількість примірників договору повинна бути на один примірник більша, ніж кількість сторін договору);

8) копія документа, що підтверджує право спадкоємця на земельну ділянку, — у разі звернення спадкоємця громадянина України, щодо якого прийнято рішення про передачу безоплатно у приватну власність земельної ділянки відповідно до законодавства;

9) рішення суду — у разі здійснення державної реєстрації на підставі рішення суду;

10) копії документів, що підтверджують оплату за проведення:

державної реєстрації земельної ділянки, державної реєстрації державного акта — у разі державної реєстрації земельної ділянки та державного акта;

державної реєстрації земельної ділянки, державної реєстрації договору оренди земельної ділянки — у разі державної реєстрації земельної ділянки та договору оренди земельної ділянки;

державної реєстрації обмеження у використанні земельної ділянки — у разі, коли на момент державної реєстрації земельної ділянки існують обмеження у її використанні.

Під час подання заяви фізична особа пред’являє паспорт або інший документ, що посвідчує особу, а у разі подання заяви уповноваженою особою — також документ, що підтверджує її повноваження діяти від імені такої особи. Документ, що підтверджує повноваження діяти від імені іноземної особи повинен бути легалізований в установленому законодавством порядку.

Забороняється вимагати подання документів та відомостей, не передбачених цим пунктом.

13-4. Територіальний орган Держземагентства відмовляє у державній реєстрації земельної ділянки у разі, коли:

1) заяву подала особа, яка не може бути заявником відповідно до цього Порядку;

2) земельна ділянка розташована на території іншої адміністративно-територіальної одиниці;

3) документи подані не в повному обсязі або не відповідають вимогам, установленим цим Порядком;

4) на титульному аркуші документації із землеустрою, у матеріалах документації із землеустрою, що містять графічне зображення земельної ділянки, та/або документах, що містять відомості про координати поворотних точок меж земельної ділянки, їх частин, обмежень, угідь, відсутня позначка територіального органу Держземагентства про кадастровий номер земельної ділянки (дати його визначення та внесення відомостей про земельну ділянку до автоматизованої системи).

У разі відмови у державній реєстрації земельної ділянки територіальний орган Держземагентства протягом трьох робочих днів готує висновок про відмову в такій реєстрації та повертає подані документи для доопрацювання за актом приймання-передачі.

 

13-5. Державна реєстрація земельної ділянки здійснюється протягом 14 календарних днів з дати подання документів.

13-6. Під час державної реєстрації земельної ділянки здійснюється державна реєстрація:

1) державного акта або договору оренди земельної ділянки державної та комунальної власності у Книзі записів;

2) обмежень у використанні земельної ділянки, які існують на момент державної реєстрації земельної ділянки у Поземельній книзі.

 

(с) постановление КМУ от 20.07.11 г. № 791

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

К сожалению не могу найти данного документа в базе законодательства...

В июле не издавал КМУ ничего похожего, может номер/дата указаны неправильно?

И есть ли там что-то о регистрации перехода права собственности?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 20 липня 2011 р. № 791

Київ

Про внесення змін до постанов Кабінету

Міністрів України від 9 вересня 2009 р.

№ 1021 і від 18 серпня 2010 р. № 749 та визнання

такою, що втратила чинність, постанови Кабінету

Міністрів України від 25 грудня 1998 р. № 2073

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2009 р. № 1021 “Про затвердження порядків ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі” (Офіційний вісник України, 2009 р., № 75, ст. 2557; № 101, ст. 3531) та від 18 серпня 2010 р. № 749 “Про затвердження Тимчасового порядку присвоєння кадастрового номера земельній ділянці” (Офіційний вісник України, 2010 р., № 65, ст. 2263) зміни, що додаються.

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1998 р. № 2073 “Про затвердження Порядку державної реєстрації договорів оренди землі” (Офіційний вісник України, 1998 р., № 52, ст. 1943).

 

ЗЫ Пока точно есть на сайте Кабмина

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Последние приколы Днепропетровского Центра ДЗК... Ну, то что, у нас в Днепропетровске нельзя поставить отметку это уже старая и неинтересная информация... Но вот сегодня они меня порадовали на 200%. Месяц назад подала заявление на изготовление нового акта на мое имя после купли-продажи (до покупки ждали 5 месяцев пока изготовили техдокументацию на участок и присвоили кадастровый номер - акт был старого образца). Сегодня пришла по звонку из Центра ДЗК - мол, прийдите, подпишите с нами договор, а перед этим еще приходила, чтоб при мне проверили пакет документов (без меня никак не могли))))). Прихожу сегодня, мне дают какой-то счет на 847 грн. и договор, причем открытый уже на страничке где надо подписать. Я говорю, что почитаю договор - девушка так удивленно на меня посмотрела (я наверное, одна не с закрытыми глазами подписываю). Читаю - оказывается Я ХОЧУ, чтоб мне изготовили новую техдокументацию со всеми вытекающими - сроком в 3 месяца и приходом геодезистов за еще плюс 1600 грн. Смотрю на девушку внимательно и спрашиваю что это??? Она говорит так надо. Я в ответ - что мол документация на землю есть, а мне нужен акт, а не новая техдокументация. В ответ - у нас такой порядок!!! Я говорю, что хочу увидеть этот порядок - меня посылают еще к одной сотруднице - она знает, видно, почему мне это надо. Та мне начинает втирать, что бывает только так и по-другому никак. Говорю, покажите порядок где все это написано, та начинает говорить, что раз я такая умная, то нужно купить себе книжку с законом о земле и там все прочитать. И вообще, оказывается я сама такое написала в заявлении. Поднимаем копию заявления, там написано, что я всего лишь хочу переоформить акт, а техдокументация БЫЛА изготовлена в Центре ДЗК. На что мне говорят, что это я попросила ее оформить у них. Короче, цирк. Отказываюсь подписавать договор - иду туда в приемный кабинет, где писала заяву. Там новый прикол - они не знают как должно быть, вреде бы и я права, а вроде бы и нет. Иду в юротдел - там мудрая юрист не говорит прямо, что я права или нет... а просит подождать пока в силу вступит новая Постанова, мол тогда все будет ясно!!!! Вот так.....
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 рік потому...
Последние приколы Днепропетровского Центра ДЗК...

Не только в Днепропетровске, но и в Алуште. Мне еще в конце года сказали, после покупки участка,что если хотите акт переоформить на свое имя, нужно по-новому переоформлять техдокументацию и файл на свое имя. У вас изготовление еще хоть три месяца, а у нас ШЕСТЬ:o А потом еще сказали, что надо будет согласовать и утвердить на сессии Горсовета. В общем те же действия как и при выделении земли и потом ее приватизации. :fool:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

что надо будет согласовать и утвердить на сессии Горсовета. В общем те же действия как и при выделении земли и потом ее приватизации.

Технічна документація щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі не затверджується органами, яких ви згадуєте!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Технічна документація щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі не затверджується органами, яких ви згадуєте!

 

Не знаю, они еще и проект готовят и кадастровые планы, может их надо утверждать, но сказали что что-то надо будет согласовывать и утверждать на сессии.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всем привет!

Кстати, акт новый я получила. В марте 2013 года, а сдавали документы в ноябре 2011 года))))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всем привет!

Кстати, акт новый я получила. В марте 2013 года, а сдавали документы в ноябре 2011 года))))

 

Так зачем Вам делать техничку, если у Вас уже есть новый акт ??? Что Вы там собираетесь переоформлять ??? Там кадастровый номер уже стоит ???? И поначалу Вам сделали техдокументацию что-ли бесплатно, а теперь за нее требуют деньги ???

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кстати, акт новый я получила

З чим і вітаємо!!!

 

е знаю, они еще и проект готовят и кадастровые планы, может их надо утверждать, но сказали что что-то надо будет согласовывать и утверждать на сессии.

Якщо не важко, опишіть, що за проект і що затверджувати збираються?Просто цікаво з професійної точки зору!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо не важко, опишіть, що за проект і що затверджувати збираються?Просто цікаво з професійної точки зору!

 

Та я еще не знаю, что конкретно нужно будет согласовывать, это они так сказали перед заключением договора по выполнению работ по землеустройству. Пока только готовят техничку. В договоре написано забов"язуються виконати Виробництво технічної документації та проекту землеустрою, а також Кадастрові плани або геодезічні роботи.

Геодезисты уже выезжали на участок, по договору через месяц заканчивается срок изготовления технички, посмотрим куда пошлют далее за согласованием и к кому.:sorry:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пока только готовят техничку

 

 

Геодезисты уже выезжали на участок, по договору через месяц заканчивается срок изготовления технички, посмотрим куда пошлют далее за согласованием и к кому

Якщо не важко, то напишете де, що і як погоджували вам!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...