Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Як доробити септик? Високі грунтові води

phototo

Рекомендовані повідомлення

З перервою в два роки добудовую будинок. Невелика ділянка розташована в садовому товаристві, центральне водопостачання, але немає каналізації. Два роки тому, при перебудові будинку було облаштовано прообраз каналізації з "вигрібною ямою". Закопані 2 півтораметрових кільця та одне півметрове всі три з'єднані послідовно пластиковою трубою. Я наполягав, щоб все було герметично та нічого в грунт не йшло. В решті-решт робітники зробили як зробили і на даний момент я маю три закопаних кільця з бетонним дном, в які набирається вода. Взимку води 70-80см, зараз 10-15.

Тепер, коли стоїть питання введення в експлуатацію мого невеликого будинку, гостро стоїть питання переробки/доробки наявної системи. На жаль, читаючи теми на форумах не зустрічав обговорення каналізації в умовах настільки високої води. Сусіди до цього питання підійшли простіше, зробивши просто кільце з дренажем.

На відміну від інших питань, які виникають по дому, це вводить мене в ступор. З одного боку витрачені гроші та сили, з іншого треба вирішити питання швидко, доки в кільцях тільки вода :)

 

Можливо хтось порадить варіанти вирішення, а також поділиться контактами перевірених спеціалістів.

Основне питання в наступному: розкопувати кільця та герметизувати, якщо так то чим і як? Або перероблювати систему кардинально, то знову ж таки на яку? Або, наприклад, розкопувати, герметизувати та додавати ще дренаж і робити "повноцінний" септик?З перервою в два роки добудовую будинок. Невелика ділянка розташована в садовому товаристві, центральне водопостачання, але немає каналізації. Два роки тому, при перебудові будинку було облаштовано прообраз каналізації з "вигрібною ямою". Закопані 2 півтораметрових кільця та одне півметрове всі три з'єднані послідовно пластиковою трубою. Я наполягав, щоб все було герметично та нічого в грунт не йшло. В решті-решт робітники зробили як зробили і на даний момент я маю три закопаних кільця з бетонним дном, в які набирається вода. Взимку води 70-80см, зараз 10-15.

Тепер, коли стоїть питання введення в експлуатацію мого невеликого будинку, гостро стоїть питання переробки/доробки наявної системи. На жаль, читаючи теми на форумах не зустрічав обговорення каналізації в умовах настільки високої води. Сусіди до цього питання підійшли простіше, зробивши просто кільце з дренажем.

На відміну від інших питань, які виникають по дому, це вводить мене в ступор. З одного боку витрачені гроші та сили, з іншого треба вирішити питання швидко, доки в кільцях тільки вода :)

Можливо хтось порадить варіанти вирішення, а також поділиться контактами перевірених спеціалістів.

Основне питання в наступному: розкопувати кільця та герметизувати, якщо так то чим і як? Або перероблювати систему кардинально, то знову ж таки на яку? Або, наприклад, розкопувати, герметизувати та додавати ще дренаж і робити "повноцінний" септик?

Дякую всім хто відгукнеться.

 

 

Дякую всім хто відгукнеться.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не зрозумів. Рівень води 10-15см від поверхні землі, зараз?

І три кільця з бетонним дном? Перше і друге 1,5м в діаметрі а трете 0,5м?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я думаю що вам варто купити герметичну бочку і періодично викачувати(машиною чи в фільтраційний насип)

загерметизувати кільця не вийде ніяк ,за тиждень буде набиратись грунтових вод під верх,а то і швидше

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не зрозумів. Рівень води 10-15см від поверхні землі, зараз?

 

Ні я не вірно висловився. Зараз 10-15 см від дна, тобто 80-90 від поверхні.

Так, три кільця з бетонним дном.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, три кільця з бетонним дном.

Третье кольцо нужно обкопать на ширину 50см. Между стенкой ямы и кольца уложить (по периметру без пропусков) геотекстиль плотность 150-200г/м/кв, между этими слоями засыпаете щебень фр 5-20 до входной трубы в кольцо. Заворачиваете геотекстиль так, что бы щебень получился укутанным. Засыпаете это все грунтом. В средине кольца свелите (бурите) отверстия по периметру щебня диам 16-20мм. Дно кольца должно быть открытое и засыпано щебнем такой же фракции. Это дренажный колодец. Но, грунтовые воды высоки. В этот колодец покупаем дешевый дренажный насос с поплавком. На участке (если позволяет) выстилаем площадку щебнем, на этот щебень выкладываем в два, три ряда пластиковые ящики из под бутылок. Сооружаем нечто дренажных тоннелей. В это сооружение вводим выпускную трубу насоса. Обсыпаем бока ящиков щебнем, укутываем геотекстилем и засыпаем грунтом. Получится холм, но зато в дренаж не будут поступать ГВ и вода будет распределяться по поверхности участка.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую!

А більші кільця можна і чи треба взагалі якось ізолювати, щоб в вологі пори року туди не надходила вода?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вода всегда будет, с изоляцией или без. Спасают только пластиковые емкости. Вот для приемного колодца одного кольца маловато.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...