Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Змішувальний вузол колектора теплої підлоги

Jorik_B

Рекомендовані повідомлення

Всім привіт. Прошу консультацію. останнім часом став помічати що тепла підлога стає реально теплою. :)

раніше такого не було. система вже третій рік в експлуатації.

Вихідні дані: два поверхи - перший тільки теплі підлоги. другий - тільки радіатори. Виносний терморегулятор котлом на другому поверсі. температура носія в котлі 50С. в ібльшості температура на головці колектора ТП стоїть 35С. в сильні морози просто добавляв до 40 і все гуд (минулої зими взагалі не чіпав). Різниця температур між першим і другим поверхом 1 С була стабільної на користь І-го (інерція всетаки). але наразі різниця почалі збільшуватись уже 2,5С. Додаю фото змішувального вузла колектора. Він був примусово відключений на 1 добу (07.12). для вирівнювання температури в будинку. Фото зроблено через 1 годину після увімкнення. Швидкість була 1 ( на фото 2 то я випадково перемкнув під час фотографування) Звернув увагу на температуру. при головці 30 С температура після вузла 40С. Може головка вийшла з ладу чи термоклапан. IMG_20201208_081958_0.thumb.jpg.b53e497b6f709d3cfef90bc3b28d0fb4.jpg Прошу допомоги

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зменшіть на термоголові температуру і все вирівняється.

 

так вже немає куди 30 це мінімум. ну може ще на крапаль там повертається за поділку і все

А взагалі то нормальні показники термометрів. я думав раз я виставив 30 на головці то і на термометрі верхньому має бути 30

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в якості експеременту взагалі зняв термоголовку. Показники на термометрах за за деякий час були такі самі як на фото. Може дійсно що з головкою сталось
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Завжди в подачу приходить підмішана вода з подачою і звороткою, ніколи туди окроп не піде. Для цього і стоїть вузол змішування. У подачу поступає № кількість гор води, до неї підмішується вода із зворотки.

Ви думаєте, що в підміс прийде та сама температура? Вода вже віддала Калорії у стяжку і повертається охолодженною.

Зніміть термоголову, виставте мах, вставте палець до штока, капіляр нагрійте. Якщо шток вилазить, голова робоча. Просто ТП компенсує зараз тепловтрати будинку.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

дякую перевірю головку про всяк випадок. просто тут якраз зворотнє. якщо я тоді б не вимкнув то було 45 на подачі і 35 на обратці (це при І швидкості)при 30 на головці. І на першому поверсі вже було майже 24 при запланованому 21. окроп звичайно не піде, бо на котлі виставлено 50 ( в мене конденсаційний)

 

Добавлено через 31 минуту

перевірив головку ніби працює. викрутив на максимум, кинув датчик в чайник :). шток рухався десь на 2 мм

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо є змога, розберіть вузол. В частині, що прикручується до зворотнього колектора, в середині є зворотній клапан. Якщо його заклинило, у ТП буде подаватись тільки гар вода, підмісу із зворотки не буде.

Це ще мона перевірити не розбираючи- закрити подачу і зворотку на колектор, помпа повинна працювати. Якщо розходи є (поплавки), ЗК робочий. Більше там ломатися нема чому. Голову під заміну.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не знаю чи правильно зрозумів. Перекрив подачу і обратку на колектор. (але це зробив безпосередньо біля котла- там є крани). насос був включений. погрався швидкістю насоса - поплавки всі дружно реагували - опускалися при збільшенні швидкості. все нормально?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

пробачте, а голова - це термоголовка? ніби ж рухався шток при нагріванні. чи разом із клапаном Змінено користувачем Jorik_B
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

пробачте, а голова - це термоголовка? ніби ж рухався шток при нагріванні. чи разом із клапаном

Так. Спробуйте підкласти монету у голову (діаметр підбирайте самі). Якщо будуть зміни, голову міняйте.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а не підскажете якусь не дуже дорогу, але нормальну головку, щоб і по носію і по температурі в приміщенні регулювала.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2шт 10коп монет вирішили ситуацію. Тепер показання на верхньому термометрі відповідають уставці. цікаво що могло з нею статись? і як довго так можна її використовувати (разом з копійками)?

А що скажете якщо застосувати додатково терморегулятор в контрольній кімнаті, який би відключав насос теплої підлоги? на скільки це корректно з точки зору всієї системи опалення? для таких перехідних періодів поки не стабілізувалась зимова погода, відключення теплої підлоги було б економічно доцільним (враховуючи її інерційність). та й насос не крутив би постійно

Змінено користувачем Jorik_B
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Насос бере пшик. Терморегулятрор на насос не ставте. Купіть один сервопривід, поставте замість голови і підключіть його на кімнатний термостат. Температура буде регулюватись по температурі повітря у тій кімнаті, де термостат. Беріть радіо, є змога переносити із кімнати у кімнату.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Купіть один сервопривід, поставте замість голови і підключіть його на кімнатний термостат.

це потрібно норально закритий брати Так? Але в цьому випадку вже не буде відсікатись колектор по температурі води. мені здається чим гарячіший буде теплоносій в контурі тим ще інерційнішою стане система і точність регулювання впаде.

І ще питання. чи не будуть конфлікувати між собою два радіо термостати. В мене вже є один керує роботою котла на 2му поверсі

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не будуть. У кожного свій код. Сервопривід можна підключити до накладного, або погружного датчика.

delta-term.ua/avtomatika/termostaty-dlya-kotlov-i-bojlerov/termostat-pogruzhnoj-c03-a3-10-90s

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...