Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Чи доставляти розширювальний бачок бойлеру?

prinf

Рекомендовані повідомлення

Привіт

 

Ремонти в новобудові. Змонтовано систему гарячого водопостачання з бойлером (Drazice OKC 125/1m2), є рециркуляція гарячої води. При проектуванні і монтажі ніхто мені не говорив ставивити розширювальний бачок. А зараз зі зривного клапана (пластмасовий, стоїть окремо знизу) тече вода при нагріванні бойлера з холодною водою до гарячої. Взривний клапан на 6 атмосфер, якщо не помиляюсь.

 

З цим бачу наступні проблеми:

1. Чи нормально тому клапану буде, якщо він буде спрацьовувати раз/два в місяць? (часто їздимо на вихідні кудись). Чи через таку експлуатацію може поломатися швидко?

2. Чи є це проблемою для змішувачів? Якщо спрацьовує клапан значить тиск в системі гарячого водопостачання піднімається з 2 атмосфер до 6... Тут можна доставити редуктор на виході з бойлера, але краще усувати причину, а не наслідки...

 

Теоретично, можна з тим жити, якщо температура води в бойлері буде підтримуватись на рівні, то і клапану спрацьовувати не треба буде. Питання в тому на скільки це є проблемою і чи може краще зараз модернізувати систему ніж потім мати постійні проблеми з тим?

 

Що думають шановні форумчани?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Имхо - расширительный обязателен.

1) смесители рассчитаны на 5 АТМ, по крайней мере мои клуди

2) предохрательные клапаны могут сломаться, и тогда последствия могут быть очень печальными - соответственно, системы безопасности надо дублировать

3) писали, что предохранительные клапаны могут срабатывать чуть позже, чем по паспорту, соответственно, в системе уже 7-8 атмосфер. А вряд ли вы ее опресовывали давлением 10 атмосфер, соответственно, какие то узлы могут потечь. Например, в стене или под стяжкой

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Имхо - расширительный обязателен.

Однозначно, 8л должно хватить, а если поставить на 12 то просто суппер.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за відповіді, буду ставити 12-15 літрів. Сподобались такого формату (див. зображення), оскільки можна компактно розмістити під стелею. Але бачу, що баки подібної форми призначені для опалення, для ГВП в формі бочок в основному. Питання чи є принципова різниця між тими баками (для ГВП і опалення), якщо параметри тиску однакові або подібні? Може хтось знає, подібну модель з якимось готовим варіантом кріплення під стелю? Якщо ні, то як варіант думаю закріпити навхрест тонким тросом і 4ма анкерами.

Screenshot_20200312_193119.png.5026adce7aaca27fff14515e7e8a00f1.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Питання чи є принципова різниця між тими баками

 

Так дуже принципова, цей бак згниє за пару місяців, у воді багато кисню,потрібно або з змінною грушею, або з нержавійки плаский , або від ЗІЛМЕТА Гідро-про.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за відповіді, буду ставити 12-15 літрів. Сподобались такого формату (див. зображення), оскільки можна компактно розмістити під стелею. Але бачу, що баки подібної форми призначені для опалення, для ГВП в формі бочок в основному. Питання чи є принципова різниця між тими баками (для ГВП і опалення), якщо параметри тиску однакові або подібні? Може хтось знає, подібну модель з якимось готовим варіантом кріплення під стелю? Якщо ні, то як варіант думаю закріпити навхрест тонким тросом і 4ма анкерами.

 

 

 

 

 

 

Робочий тиск розширювального баку.

Такі баки (для котлів) до 3 бар, вам потрібен до 10 бар...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, бачу краще брати у вигляді бочки.

 

Ще турбують такі питання:

1. Чи можна ті баки (бочки) встановлювати боком? Бачив, що деякі мають навіть бокові ніжки, тобто виглядає, що немає різниці в якій позиції їх встановлювати. Правильно?

2. Як на рахунок повітря в баку при першому запуску? Якщо я бак встановлю на відстані 1-1.5 метри від бойлера, то при першому пуску повітря з шлангу і з горловини баку попаде в камеру з водою і у випадку, якщо бак буде в позиції повітряною камерою до верху, то те повітря в водяній камері залишиться назавжди. Чи варто заморочуватись з розповітрювачем відразу перед баком і чи повітря в камері з водою впливає на тривалість експлуатації баку?

3. Встановлювати бак планую на вході холодної води в бойлер, поряд з взривним клапаном, з якого зараз тече при нагріванні води в бойлері. Бачив ще ставлять перед циркуляційним насосом ( кінцева точка рециркуляції), але значної різниці напевно нема, а конструктивно мені буде краще на вході холодної води.

4. Zilmet Hy-Pro чи Zilmet Hydro Pro. Перші мають змінну мембрану, другі трошки компактніші і рекламуються як "Специальная форма мембраны предотвращает застой воды и, следовательно, размножение любых бактерий."...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, бачу краще брати у вигляді бочки.

 

Ще турбують такі питання:

1. Чи можна ті баки (бочки) встановлювати боком? Бачив, що деякі мають навіть бокові ніжки, тобто виглядає, що немає різниці в якій позиції їх встановлювати. Правильно?

2. Як на рахунок повітря в баку при першому запуску? Якщо я бак встановлю на відстані 1-1.5 метри від бойлера, то при першому пуску повітря з шлангу і з горловини баку попаде в камеру з водою і у випадку, якщо бак буде в позиції повітряною камерою до верху, то те повітря в водяній камері залишиться назавжди. Чи варто заморочуватись з розповітрювачем відразу перед баком і чи повітря в камері з водою впливає на тривалість експлуатації баку?

3. Встановлювати бак планую на вході холодної води в бойлер, поряд з взривним клапаном, з якого зараз тече при нагріванні води в бойлері. Бачив ще ставлять перед циркуляційним насосом ( кінцева точка рециркуляції), але значної різниці напевно нема, а конструктивно мені буде краще на вході холодної води.

4. Zilmet Hy-Pro чи Zilmet Hydro Pro. Перші мають змінну мембрану, другі трошки компактніші і рекламуються як "Специальная форма мембраны предотвращает застой воды и, следовательно, размножение любых бактерий."...

1. Можна як захочете. Краще на стіну, але тре буде ще докупити кронштейн і пару кранів (для обслуговування)

2. Ставите бак і нічого не боЇтеся :lol: Нічого нікуди там не впаде. У баці (пустому), який стоїть на ГВП, тиск повітря повинен бути 3,2-3,5 Атм.

3. Так можна і на холодну воду, але обов.язкові умови між клапаном і баком. Не переплутайте, НЕ ПЕРЕД! клапаном. delta-term.ua/baki/rasshiritelnye-baki/rasshiritelnyj-bak-sw12

IMAG1127.thumb.jpg.170eaba19f4a6477ab953c19b5314163.jpg

4. Прості баки на опалення не підходять. Тре або спец для ГВП, або для соларсистем. Деякі специ ставлять для ГВП (сині), я не раджу, хоча питання спірне.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...