Строим Дом

Перезагрузить страницу

Ситуация в банке "Надра"

Старый 25.12.2008, 19:52   #1
Белая Рысь
Ветеран форума
Аватар для Белая Рысь
 
Регистрация: 15.11.2006
Адрес: Киев, Осокорки, сады, метро Славутич
Пол: Не указан
Сообщений: 11,669
Вы сказали Спасибо: 4,478
Поблагодарили 5,133 раз(а) в 2,031 сообщениях
По умолчанию Ситуация в банке "Надра"

25.12.2008 16:31 _ Економічна правда Фірташ може відмовитися від купівлі "Надра Банку"?


Якщо спрацює цей сценарій, станеться найгірше – банк "ляже". І провину за це повинні будуть розподіляти між собою не тільки колишні власники, НБУ та Фірташ, а й прем’єр Тимошенко, яка наважилася сказати про події в "Надрах" привселюдно.

Фото УП
До "Економічної правди" потрапила інформація, на підставі якої прем’єр Юлія Тимошенко минулого четверга звинуватила банк "Надра" у валютних спекуляціях.
Раніше прем’єр заявляла, що аналіз діяльності ВАТ КБ "Надра" свідчить про те, що власники та керівництво банку свідомо проводять політику розкрадання коштів, які надаються НБУ у вигляді рефінансування.
З одного боку, викладені факти вказують на високу вірогідність вимивання капіталу.
З іншого боку, наведені дані не є стовідсотковим доказом злих намірів і потребують окремої перевірки банківським наглядом.
Отже, згідно з даними, які є у розпорядженні "Економічної правди", на момент виділення першого траншу рефінансування на суму 1,8 мільярди гривень, банку "Надра" були необхідні кошти на суму майже в 3,5 мільярди.
При отриманні другого траншу рефінансування в розмірі 5,3 мільярдів гривень, дірка в "Надрі" зросла до 4,37 мільярдів гривень.
Офіційно, рефінансування НБУ надавалося для виконання двох завдань. Перше – виплата зовнішніх боргів за євробондами та синдикованим кредитом.
Друга – покриття витрат на повернення грошей вкладникам банку, які забирали свої депозити. Як відомо, банк є проблемним, і не дивно, що з нього бігли вкладники.
Обидва завдання були виконані.
Але отримана "Економічною правдою" інформація свідчить про дивні процеси у банку. Зокрема, після надання рефінансування у банку "Надра" зросли кредити фізичним особам на 500 мільйонів гривень. Дуже дивно, що банк видає кредити, коли головне завдання для нього – зберегти максимум грошей.
Якщо такі речі трапляються у проблемному банку, це дуже часто свідчить про виведення капіталу.
Навпаки, НБУ повинен був слідкувати, щоб "Надра" не надали жодної копійки кредиту. Це є нормальною вимогою під час рефінансування, що за змістом є стабілізаційним кредитом. Отже, це прорахунок Нацбанку.
Взагалі, кредитна активність "Надр" потребує розслідування.
Також слідство потрібне по іншому факту – частина коштів рефінансування "Надра Банку" була направлена на коррахунки та депозити в інших банках.
Зокрема, майже 1,317 мільярди гривень отриманого "Надрами" рефінансування, було розмішено на депозитах в інших банках. Ще 1,408 мільярди гривень розміщено на коррахунках в інших банках.
Зазвичай, це є традиційною банківською практикою. Утримання грошей на коррахунках є запорукою нормального обслуговування платежів в економіці. Більш того, в середньому усі банки першої десятки, за виключенням проблемного Промінвестбанку, тримають 9,2% залишків коштів на коррахунках у інших банках.
Для порівняння - на початок жовтня "Надра" тримав там 8,3%, а в грошовому виразі ця сума складала 2,2 мільярди гривень. Ця ситуація є абсолютно нормальною, адже під час кризи у проблемних банках істотно зменшується частка залишків коштів в інших банках.
Але депозити в інших банках – то вже зовсім відмінна річ, особливо у ситуації з "Надра Банком". Справа в тому, що депозити в інших банках часто є ознакою виведення капіталу.
Найчастіше, виведення коштів з банку робиться через надання кредитів пов’язаним особам - на ім'я брата, кума, тощо. Ці кредити потім не повертаються, а банк отримує "висяк".
Але є обмеження, які накладає НБУ на кредитування пов’язаних осіб. Цей показник жорстко мониториться в щоденному порядку. НБУ гарантовано карає банк, який надав великі обсяги таких позик.
Тому банки винайшли технологію махінацій з коштами. Топ-менеджери двох банків, наприклад А і Б, кладуть кошти свого банка на депозити один одному. Потім банк А кредитує людей, що працюють в банку Б, а Б кредитує інсайдерів А, кошти не повертаються, банки списують кредити.
Ніякі обмеження НБУ у цьому разі не діють. А якщо схема є дуже розгалуженою, швидко помітити виведення капіталу неможливо.
Як кажуть працівники банківського нагляду, "якщо власники (чи менеджмент) хочуть "покласти" банк, вони це зроблять". Отже, цілком ймовірно, що у "Надра Банку" відбувалося виведення капіталу.
Найпевніше, саме на підставі наведених вище цифр прем'єр Тимошенко зробила заяву про махінації з рефінансуванням, яке отримав банк "Надра".
Новий його власник Дмитро Фірташ визнав, що банк отримав рефінансування від НБУ під залог активів його групи. Але достовірно відомо й інше - до сьогодні гроші за купівлю "Надр" або не були перераховані, або аванс був символічним, а на момент отримання рефінансування структури Фірташа лише закінчили аудит банку.
Підсумуємо сказане.
Перше - цілком ймовірно, що з "Надра Банку" відбувалося виведення капіталу.
Друге - це дає підстави провести особливе розслідування діяльності банку.
З першого погляду таку оборудку з рефінансування протягнув Фірташ. Однак, якщо він розраховує розвивати "Надра" як бізнес, йому це робити зовсім не вигідно, адже виводячи ці гроші з банку, йому доведеться тепер шукати їх же для покриття "дірок". Тим більше, що під рефінансування він заклав власні активи.
Чи не логічніше виглядає, що виведення капіталу відбулося за участі попередніх власників, які хотіли "підзаробити" вже не на своєму банку? Адже той самий Ігор Гіленко залишався президентом "Надр" і після оголошення угоди та отримання рефінансування. Отже проблеми з ліквідністю банку - то вже проблеми нових власників, а не старих.
На ринку ходять різні чутки, але достеменно не відомо, наскільки Фірташ контролює обіг коштів у банку.
Як розповів "Економічній правді" керівник служби соціально-економічного розвитку секретаріату президента Роман Жуковський, "Надру" серйозно "чистили" під продаж, і звідти позабирали кошти інсайдерів. "Я можу допустити, що забрали достатньо коштів, щоб реально виникла проблема з ліквідністю", - додав він.
У будь-якому випадку, Фірташ вже може відмовитись від купівлі "Надра Банку". Йому зовсім ні до чого отримувати установу, з якої виведені мільярди гривень, та ще й після виступу Тимошенко.
Якщо спрацює цей сценарій, станеться найгірше – банк "ляже". І провину за це повинні будуть розподіляти між собою не тільки колишні власники, НБУ та Фірташ, а й прем’єр Тимошенко, яка наважилася сказати про події в "Надрах" привселюдно. А це, як відомо, є майже смертним вироком для будь якої фінансової установи.
Белая Рысь вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 25.12.2008, 20:50   #2
DSG UA
Начинающий форумчанин
 
Регистрация: 02.12.2008
Пол: Не указан
Сообщений: 63
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Если послушать нашего уникального, высокопродуктивного премьер-министр то....
Кроме того, Премьер-министр назвала еще 5 банков, которые, по ее данным, причастны к операциям по снижению курса гривни. По ее словам, 2,17 миллиарда гривень от Нацбанка получил банк "Родовид". "За выделением этих средств в Нацбанк лично обращались господин Балога и господин Гелетей", - заявила Премьер. Среди причастных к операциям Ю. Тимошенко назвала "Альфабанк", "Укргазбанк", банк "Клиринговый дом" и "Еврогазбанк". Всего, по ее словам, эти пять банков получили от НБУ 4 миллиарда гривень , а с учетом выделенных на банк "Надра" - 11 миллиардов гривень, которые, продолжила Премьер, были сразу конвертированы в доллары.
DSG UA вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 25.12.2008, 23:13   #3
LM
Модератор форума
 
Регистрация: 08.01.2008
Адрес: Киев
Пол: Мужской
Сообщений: 15,177
Вы сказали Спасибо: 8,220
Поблагодарили 31,600 раз(а) в 8,453 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от DSG UA Посмотреть сообщение
Если послушать нашего уникального, высокопродуктивного премьер-министр то....
....
Причем здесь премьер: купите последнее Зеркало - там весь список (включая мелких) - кто, сколько получил и сколько купил по сост.на 08.12 и на 17.12. Читайте и сами делайте выводы.
LM вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.12.2008, 09:11   #4
DSG UA
Начинающий форумчанин
 
Регистрация: 02.12.2008
Пол: Не указан
Сообщений: 63
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Все равно ей никто не давал право сеять панику среди вкладчиков банка, даже если там и присутствовала коорупция. Может надо было сначало проверить и уже тогда телепать языком. Я понимаю её неприязнь к Президенту, Фирташу но к 4 мил., клиентам банка, к потери свой репутации?
DSG UA вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.12.2008, 09:35   #5
teonit
Старожил форума
Аватар для teonit
 
Регистрация: 10.12.2007
Адрес: Вінниця
Пол: Мужской
Сообщений: 1,502
Вы сказали Спасибо: 13,345
Поблагодарили 2,952 раз(а) в 809 сообщениях
По умолчанию

Странный у нас премьер - стОлько претензий к Фирташу, и ни одного к Коломойскому... Или я что-то пропустил? Или всё-таки помнит аксиому "Деньги любят тишину" с создаёт эту самую тишину для "нужных" людей?
teonit на форуме   Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.12.2008, 10:33   #6
mainstream
Опытный форумчанин
 
Регистрация: 04.12.2008
Пол: Мужской
Сообщений: 502
Вы сказали Спасибо: 234
Поблагодарили 417 раз(а) в 174 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от teonit Посмотреть сообщение
Странный у нас премьер
у нас не премьер, а PR агентство какое-то.
mainstream вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.12.2008, 10:40   #7
LM
Модератор форума
 
Регистрация: 08.01.2008
Адрес: Киев
Пол: Мужской
Сообщений: 15,177
Вы сказали Спасибо: 8,220
Поблагодарили 31,600 раз(а) в 8,453 сообщениях
По умолчанию

Премьера обсуждаем или Надра?
Для начала - прочитайте хотя бы то, что запостила Рыся - на этой же странице вверху. Желательно не только заголовок, а и весь текст. Из банка тупо выводились деньги и только ленивый об не говорил, причем начали говорить практически одновременно с ПИБом. То что Надра получили 7 ярдов - это факт, то что это мах - тоже факт. В чем премьер виновата в ЭТОЙ ситуации?
LM вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.12.2008, 15:02   #8
DSG UA
Начинающий форумчанин
 
Регистрация: 02.12.2008
Пол: Не указан
Сообщений: 63
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Вообще-то в той статье сплошные догадки. А премьеру не надо языком телепать, она все-же официальное лицо. И что теперь делать вкладчикам Надры? Наш премьер доиграиться её на вилах вынисут.
DSG UA вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.12.2008, 16:05   #9
LM
Модератор форума
 
Регистрация: 08.01.2008
Адрес: Киев
Пол: Мужской
Сообщений: 15,177
Вы сказали Спасибо: 8,220
Поблагодарили 31,600 раз(а) в 8,453 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от DSG UA Посмотреть сообщение
Вообще-то в той статье сплошные догадки. А премьеру не надо языком телепать, она все-же официальное лицо. И что теперь делать вкладчикам Надры? Наш премьер доиграиться её на вилах вынисут.
:D:D:D проснитесь, скорее нас всех вынесут...
LM вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.12.2008, 16:15   #10
mainstream
Опытный форумчанин
 
Регистрация: 04.12.2008
Пол: Мужской
Сообщений: 502
Вы сказали Спасибо: 234
Поблагодарили 417 раз(а) в 174 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от LM Посмотреть сообщение
Премьера обсуждаем или Надра?
Для начала - прочитайте хотя бы то, что запостила Рыся - на этой же странице вверху. Желательно не только заголовок, а и весь текст. Из банка тупо выводились деньги и только ленивый об не говорил, причем начали говорить практически одновременно с ПИБом. То что Надра получили 7 ярдов - это факт, то что это мах - тоже факт. В чем премьер виновата в ЭТОЙ ситуации?
в том что п***ть - не мешки ворочать. (это не только к данной ситуации относится а вообще к работе нашего "премьера")

она премьер и у нее в подчинении министр МВД. и нужно было проводить расследование.

а от разговоров об этом на пресс-конференции - только потери оставшимся вкладчикам надры.

P.S. я свой накопительный выдрал оттуда больше месяца назад
mainstream вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.12.2008, 18:53   #11
DSG UA
Начинающий форумчанин
 
Регистрация: 02.12.2008
Пол: Не указан
Сообщений: 63
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от LM Посмотреть сообщение
:D:D:D проснитесь, скорее нас всех вынесут...
Хм. А нас за что? Наверно за то что поверили банковской системе Украины, или за то что голосовали за эту припадашную?

Цитата:
Сообщение от mainstream
а от разговоров об этом на пресс-конференции - только потери оставшимся вкладчикам надры.
-
и не только вкладчикам надры, а и банковской системе Украины.
Сейчас дома куча денег, и боюсь нести в банк даже в самый надежный.
Что будет через полгода с банками Украины? Кто ответит?
DSG UA вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 27.12.2008, 11:51   #12
LM
Модератор форума
 
Регистрация: 08.01.2008
Адрес: Киев
Пол: Мужской
Сообщений: 15,177
Вы сказали Спасибо: 8,220
Поблагодарили 31,600 раз(а) в 8,453 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от DSG UA Посмотреть сообщение
Хм. А нас за что? Наверно за то что поверили банковской системе Украины, или за то что голосовали за эту припадашную??
Хм. И Вы голосовали? :D
Цитата:
Сообщение от DSG UA Посмотреть сообщение
и не только вкладчикам надры, а и банковской системе Украины.
Сейчас дома куча денег, и боюсь нести в банк даже в самый надежный.
Что будет через полгода с банками Украины? Кто ответит?
Будет то, что банки сами и сотворили - расплата за жадность. Причем, не только из-за валютных спекуляций, а из-за поднятия в одностороннем порядке ставок по кредитам и прочих "шалостей".
Роль НБУ - оценена достойно: bin.com.ua/templates/news_art...shtml?id=85482 - заодно гляньте кол-во голосовавших. То, что Стельмах очень "чуток" к пожеланиям гаранта - если и секрет, то может для Вас. Резкое укрепление курса - еще одно доказательство, что все это было управляемо.
ЗЫ. В данной ситуации - Вы путаете причину и последствия. У Вас же подход как в поговорке всегда - "Хто вср... - невістка!".
LM вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 27.12.2008, 11:54   #13
LM
Модератор форума
 
Регистрация: 08.01.2008
Адрес: Киев
Пол: Мужской
Сообщений: 15,177
Вы сказали Спасибо: 8,220
Поблагодарили 31,600 раз(а) в 8,453 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от mainstream Посмотреть сообщение
в том что п***ть - не мешки ворочать. (это не только к данной ситуации относится а вообще к работе нашего "премьера")
Такой подход мне напоминает таблички на клетках в зоопарке "Не пугайте страусов - в клетках пол бетонный"
Цитата:
Сообщение от mainstream Посмотреть сообщение
она премьер и у нее в подчинении министр МВД. и нужно было
НБУ у нас полностью независимая структура и контроль за работой банков - это в первую очередь задача НБУ, а не МВД.
ЗЫ, Если бы у нас все было так как должно, а не так как есть, то и сутуация была бы другая.
Премьер наворочала в экономике, но ставить с ног на голову и утверждать, из-за пресс-конфереции разрушится банковская система - это уж точно: " что п***ть - не мешки ворочать "
LM вне форума   Ответить с цитированием Вверх

Текущее время: 15:30. Часовой пояс GMT +2.

Если Вы пользователь

Вы можете зарегистрироваться как пользователь и использовать весь функционал форума.
В любой момент Вы можете изменить свой статус с пользователя на компанию зайдя в личный кабинет.

Регистрация пользователя

Если Вы компания

Вы можете зарегистрироваться как компания и вести свою деятельность на нашем сайте.
Вы также можете создавать темы и отвечать в форуме.

Регистрация компании