Перейти до публікації
Пошук в
 • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

v0f41k

Пользователи
 • Публікації

  419
 • Зареєстрований

 • Відвідування

Усі публікації користувача v0f41k

 1. Порадьте яким чином можливо купити сонячні панелі на ринку дефіциту. Проблема з наявністю потрібних моделей. Де їх шукати?
 2. Під виносом теоретично можу, тільки є проблеми - тінь від виносу зверху, косинка виноса зробить кут ще гірше або зменьшить площу обмеживши висоту, складно кріпити - стіну утеплено 100мм пінопластом, кріплень не встановлено - без демонтажу виносу або альпіністів нереально, можуть легко пошкодити.
 3. контроллера немає, його підберу коли будуть куплені сонячні батареї. Але щоб їх замовити мені необхідно чітко розуміти чи можливо з'єднувати різні за характеристиками чи треба всі однакові. Бо якщо купляти не одразу всі а по одній-дві то може скластися ситуація при покупці наступної що саме таких вже не буде в продажу. Також треба розуміти що буде з частковим затіненням, бо замінити рами або склопакети переставити перемичку трохи праворуч-ліворуч конструкція виносу не дозволяє (перемичка прикручена саморізами зверху і знизу, доступу до яких без повного демонтажу виносу нема).
 4. Точні розмміри прорізів під склопакети 2x 1550x715 незатінена 1510x675 2x 1590x695 незатінена 1550x655 2x 1590x730 незатінена 1550x690 Загальна сумарна незатінена площа становить 6.15кв.м. Теоретично якщо підібрати панелі точно за розмірами то можливо зробити систему потужністю трохи більше 1квт, з якої зняти потужність 50-100вт буде можливо, але треба відняти саморазряд акумів та живлення контроллеру. Панелі будуть стояти вертикально всередині приміщення під азімутом 5г на схід, підібрати оптимальний кут немає можливості, бо це середній поверх багатоповерхівки. Робити "жалюзі" з елементів складніше і займе занадто багато часу, відразу відмовлюся від цієї ідеї. Яка ширина алюмінієвої рамки каркасу панелі (не робоча зона)? Чи можливо використовувати РІЗНІ панелі з різними ТТХ в одній системі? наприклад в кожний проріз вставити комбінацію різних - чи їх неможливо з'єднати в одну систему без великих втрат ККД і про це забути одразу? Я вірно розумію що сонячні панелі категорично не можна ставити з частковим затіненням (перемичкою вікна між склопакетами)? Тобто Ставити 190-200W панелі 5-6% площі яких буде затінено рамою не можна? Нажаль найбільша потужність панелі шириною 668-680мм яку я знайшов це 185вт, більш потужні мають більшу ширину. Яким чином панелі з'єднуються в систему коли їх не одна-дві, а 6 або 12шт? Комбінація послідовного і паралельного з'єднання допустима? Найкраще становляться Victron Energy 4A series 6.1кг 12V 90W 780x668 12шт по 2 на вікно сумарно 1080W але це найдорожчий варіант також можна вставити в кожне вікно по 1шт 170W-185W панелі і отримати сумарну потужність 1020-1110w, це найдешевший варіант, але 4.5-6% площі заповненя по висоті буде втрачено Altek ALM-170-36 1480x670 6шт таких дасть сумарну потужність 1020W Victron Energy 4A series 175w-12V 1485*668, 6шт таких дасть сумарну потужність 1050W Altek ALM-180M-36 1480X670 6шт таких дасть сумарну потужність 1080W Axioma Energy AX-180M 1480x680 6шт таких дасть сумарну потужність 1080W Axioma Energy AX-185M 1480x680 6шт таких дасть сумарну потужність 1110W
 5. точні розміри отворів під склопакети вікон 2шт 1550x715 2шт 1590x695 2шт 1590x730 від кожного з розмірів відняти подвійну ширину штапіка 20мм або з ущільнювачем 25мм Ще прочитав що соняшні елоементи наклеюють на жалюзі які змінюють кут.
 6. Я хоч і маю доступ до серверної на роботі, але лізти всередну кондиціонеру мені ніхто не дозволить, там охолоджувальна установка розміром декілька шаф. Промислові кондиціонери багато чого мають. Вдома звичайний спліт. В інтернеті читав що в Європі тепло що виділяє серверна використоаується взимку для обігріву приміщення обслуговуючого персоналу. Я так розумію що температурний режим в першу чергу залежить від типу фреону. R22 -40град https://ru.wikipedia.org/wiki/Фреоны#Физические_свойства
 7. Я навів приклад для статистики. Центральне опалиння вимкнули на 4 доби підряд. Електрику вимикають не по графіку. Який встановив 12 років тому таким і зігрівався. При температурі на вулиці -1 цей кондіціонер працюючи неперервно догріває кімнату до +23 Зараз при +3 на вулиці догріває до +25 і тактує (періодично відключається) В "вітчизняних" двокамерних холодильниках 80-90х років Мінськ, Атлант, Норд за залізною планкою між нижньою та верхньою дверками є дротовий підігрівач, я таких назнімав штук 10 з викинутих холодильників. Так що є що встановити. Але нажаль жодного разу не бачив кондиціонер з зимовим комплектом, тому питання куди саме його треба встновити? Що саме в зовнішньому блоці треба гріти підігрівачем в кондиціонері при морозі?
 8. навпаки, я не поспішаю і шукаю альтернативні варіанти. Тому цікаво що саме прпонуєте ви. Наведіть конкретний приклад.
 9. до скла елементи кріпитись не будуть, щоб мати можливість зняти для ремонту. Наклеїти на двосторонній скоч на лист ДВП який саморізами до рами. Невже крихкіші ніж ЖК матриці та тачскріни? Якщо вдало розбирав/збирав матриці для заміни підсвітки та міняв тачскрін на навігаторі напевно зможу. Поки світла немає нажаль ютубом користуватись не можу взагалі, ИБП та акумулятор є, нема інтернету на стаціонарному компі. Ноутбук має старий процесор без sse2, неможливо оновити браузер. Порадь де можна купити панель за $170 в Україні. Те що гуглиться - ціни вищі ніж за кордоном, мабуть попит зараз максимальни. Йде мова про нестандартні габарити, з набірних елементів зробити під своє вікно. Наклеїти на двосторонній скоч на лист ДВП який саморізами до рами.
 10. Колеги радять купити на aliexpress пластини "78 x 156 solar module" 2.1w 0.5v та набрати самостійно з них панель потрібного розміру. в один склопакет вікна влізає 80шт таких пластин. В 6 вікон 480шт. тобто теоретично сумарна потужність цієї панелі 1008W, тобто практично з урахуванням втрат контроллера та 10кратного зниження потужності по погодним умовам 100w може бути. Якщо їх з'єднати послідовно 480*0.5=240в, і при потужності в кіловатт треба спаювати дротом 0.5 квадрата.
 11. Зараз просто намагаюся розрахувати теоретично скільки треба панелей і чи вистачить площі 6 вікон рама 1.7x0.75м (склопакети трохи меньші, загальна довжина балкону+еркеру 9м, 12 склопакетів з яких панелями закрию 6). На балконі зроблено виніс по підвіконню 0.3м, оскільки панель неможливо підібрати точно в розмір склопакета панелі стоятимуть зсередини. Мета вибору - максимальний ККД. Використовуючи MPPT контроллер наскільки зрозумів напруга не є константою. 100вт/г ви мали на увазі, бо 100вт - це потужність. Потужність блока живлення ноутбука 65вт, роутера 15вт, зарядки li-ion 18650 12вт, зарядки телефона 7вт, тобто 100вт повинно вистачити.
 12. чи встановлював хтось соняшні панелі балконні вікна багатоповерхівки? Погуглив, взимку ефективність соняшних панелей можна ділити на 5, а якщо хмарно на 10. Я вірно розумію щоб панелі видавали гарантованих 100вт взимку треба набрати кіловат, тобто наприклад 20 панелей по 50вт? Якщо є балкон з вікнами майже на схід де можливо розмістити ці панелі лише вертикально як це знизить ККД системи. Якщо є декілька однакових панелей їх з'єднують послідовно чи паралельно? Як вірно підібрати інвертер до сукупності панелей?
 13. не зовсім, я хочу "розгорнути релє навпаки" Якщо кнопка на морді ввімкнена то хочу зберегти автоматичне перемикання на акумулятор+ інвертер, тільки обмотка релє в цьому випадку буде під напругою, а не знеструмлена, а коли напруга мережі 220в є обмотка релє буде знеструмлена, контакти нормально замкнені і 220 пройде в навантаження як і було, але вже не тільки при ввімкненому на морді безперебійнику, але й при вимкненому.
 14. Безперебійник використовується як інвертер+зарядник АКБ з автомобільним акумулятором в 10 разів більшою ємністю 75Ач замісь 7.5Ач. Чому нівелюю? вмикнув - є перехід на батарею, вимкнув нема - 220 має йти як bypass, просто хочу реалізувати на ньому функцію AВР. Втрачу лише якийсь невеликий відсоток КПД - додаткове навантаження на акумулятор у вигляді релє під час роботи інвертора. Все що треба - щоб коли з'являється живлення заряжався не лише акумулятор безперебійника, а й ноутбука. Заважає різні типи вилок/розеток iec C14, для докстанції ноутбука зроблен шнур з такою вилкою, до безперебійника під'єднано 5 пристроїв (ноутбук, монітор, стаціонарний комп'ютер, роутер, настольна лампа), розетки у безперебйника позаду, щоб до них долізти треба його виймати з під столу, знімати комп і т.п. також те що електрика пропадає/з'являється не тільки коли я є вдома, але й коли мене нема. До безперебійника Тому виходячи з дому залишати безперебійник ввімкнутим = зайвий цикл розряду/заряду якщо при поверненні буде електрика і розряджений акумулятор якщо не буде.
 15. У мене в Ірпіні теж щось подібне - лічильник в будинку, повітряну лінію поміняли на SIP, лічильник старий дисковий радянський 70х років поміняли на nik у 2017 без заміни старого радянського щита і дротів крізь стіну. Тому приєднуюсь до питання Чи можливо самостійно винести лічильник на фасад без пошкодження пломб, потім дати заявку на перепломбування?
 16. Якщо релє послідовно а не паралельно, зустрітися напруги не можуть, бо навантаження є середньою точкою. Питання в тому щоб спростити схему, не використовуючі додаткове релє перевикориставши існуюче включивши інакше. Але треба щоб напруга на обмотку релє подавалася при ввімкнені інвертора, а зроблено навпаки - інвертор вмикається, намруга релє навантаження знімається.
 17. Є безперебійник, для того щоб працював довго від автоакумулятора виніс транзистори інвертора на більші радіатори і поставив вентилятор охолодження. Випаяв динамік щоб не дратувало. Але є така проблема, що коли безперебійник вимкнено кнопкою на морді, в мережі з'явилось 220 він заряжає акумулятор, а на його виході 220 немає, тому ноутбук підключений до нього не заряжається. Всередині стоїть релє навантаження яке "нормально замкнуте" на вихід інвертора. Хочу переробити щоб при вимкненому безперибійнику не залежно від стану акумулятору він працював як байпас. Додаткове релє навантаження проблему вирішує, але навіщо їх два якщо одне вже є, треба лише інвертувати сигнал керування ним і перекинути комутацію навпаки.
 18. Як виглядає рекуператор, на якій висоті встановлений приймач повітря в кімнаті? Як далеко одна від одної рознесені приток і виток вентиляції? СО2 важче за інші компоненти повітря, він накопичується в нижній частині приміщення, що необхідно врахувати при організації циркуляції повітряних мас. У вас схоже рекуператор працює в одному місці, онолюючи по колу невеликий об'єм повітря поруч, немає руху повітря в кімнаті подалі від рекуператора
 19. Немає центрального опалення, -7 на вулиці, кондиціонер звичайний не інверторний при неперервній роботі періодами коли є електрика догріває кімнату 19.5кв.м. до +20 градусів. Загальна площа квартири 34кв.м., в кухні при цьому 18градусів. Тиждень тому була аналогічна ситуація при 0 на вулиці кондиціонер догрівав кімнату до +23, Ніяких зимніх комплектів немає, КПД при морозі падає. Electra OUTDOOR UN WMN-7 RC-N 2180W INDOOR UN WMN-A 9 RC Мощность в режиме охлаждения: 2140 Вт Мощность в режиме обогрева: 2180 Вт Потребляемая мощность при охлаждении: 790 Вт Потребляемая мощность при обогреве: 760 Вт фреон R22
 20. Cаме в цьому полягає найбільша проблема. І на ринку генераторів те ж саме. Як тільки щось з'являється поки гуглиш характеристики через 5-10 хвилин вже немає в наявності - продано. Я не вмію купувати в таких умовах, може хто підкаже як обійти цю проблему. Бо до сих пір маю лише безперебійник куплений задовго до війни.
 21. Він згорівший то розбери, всеодно доведеться якось утилізувати. Якщо робочий то нащо ломати, продай як виріб цілком. Зараз багато чого відновлюють після руйнувань, та й комусь в садове товариство або в село на заміну або як додатковий для збільшення потужності треба. Якщо допуск лише до 1000в, то працювати з електроустановкою таким трансформатором не маєте права, у ного вхідна напруга 10кв, треба допуск вище 1000в та IV група.
 22. Нажаль не у всіх селах та коперативах є баки та цивілізовані сміттєзбиральники. Навіть там де є останнім часом огороджують парканами та закривають на замок. В ліс ніколи не викидаю, доводиться везти в місто і розкидувати по бакам. Крупногабарит або зпалюється або розрізається на шматки і викидається в баки в місті.
 23. Термосифонна(гравітаційна) система працює без електрики, але потребує розташування котла в найнижчій точці та уклон труб. Не тільки старі радянські, багато котлів є з п'єзозапалом evrosit630 та подібними. Насос збирається разом з байпасом, коли електрики немає треба вручну відкрити кран байпаса який розташовується паралельно насосу, коли електрика є - кран перекрити. Злити треба не тільки з водогону та опалення. Додатково треба злити хоча б з електричного бойлера (розібравши фланець) та керамічного унітазу, в них вода лишається. Якщо вода зливається не в колодязі, а вхідний вентиль у хаті відрізок труби що виходить з землі до вхідного водогонного вентиля якісно утеплюється.
×
×
 • Створити...