Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Віктор Кузь

Пользователи
  • Публікації

    19
  • Зареєстрований

  • Відвідування

Усі публікації користувача Віктор Кузь

  1. Про результати вжитих заходів: Домкратом піднімав коньковий брус і вставляв підкладки по 6мм. на опорні бруси. Після цього трішина над вікном помітно звузилася. Встановлений гіпсовий маячок без змін. Візуально зменшився прогин крокв. Особливо крайньої (за фронтоном над тріснувшим вікном). З'явились зазори у місцях стиковки крокв над коньковим брусом. Тепер вони лежать вільно, не розпираючи одна одну. Всім дякую за поради!
  2. А є фото як виглядає монтаж цієї стрічки? Власного фото немає. А монтується отак: СДМ допускає монтаж утеплювача в притул. Допускає, а не рекомендує зверніть увагу. Але я так робити не хочу. Хочу посвітивши ліхтариком зверху в зазор бачити і контролювали стан СДМ та утеплювача, а також кровельної системи. Жара на горищі. Під СДМ. Вентиляція між бляхою і СДМ достатня. Жодного разу не бачив щоб стікав конденсат.
  3. Супердифузійна мембрана на кроквах далі контрбрус 50х50мм на ньому обрешітка 30х100мм з кроком здається 25см, на ній металочерепиця з висотою хвилі 35мм. Над ринвами підкровельний простір закритий спеціальною сіткою від птахів. Зроблено два крапельники. До одного проклеєна мембрана, другий власне під бляхою. Зверху коньок із щилинами в палець. Під ним спеціальна перфорована снігозахисна лента. Між металочерепицею і мембраною мінімум 8см. Рух повітря йде від ринви до конька. А конденсат навпаки. В софіти у мене нічого не капає. Крім того між мембраною і утеплювачем також буде вентзазор 5см на похилих ділянках утеплення.
  4. у фронтонах під самим верхом є продухи-віконця. Через них протяг гуляє. Зараз просто прикрив їх бо вітер на другому поверсі. Не комфортно працювати. Як утеплю стелю то відкрию. Так і є. Затяжки лежать на брусі прикрученому до армопоясу. Зафіксовані посередині кутниками з двох сторін. І вони (видно оком) що трошки вигнулись вверх до конька. Відповідно потягнули за собою крокви. Як де. Десь більше, десь менше. Є такі крокви, що зверху ще є зазор пару міліметрів і вони рівні. В цих місцях і мауерлат не розтріскався. Коли монтували сирий ліс то розумів, що може бути усушка, але не думав, що настільки. Бляха темна, нагрівається капець. Під коньком сауна. Ось і засушилося на тараньку.
  5. Де у вас розпор... Це стиснуті зверху крокви. Рік тому був зазор. А низ також на кутниках. І їх вивернуло. Чому?
  6. Під вікнами другого поверху вкладено чотири нитки арматури. Ще дві нитки під армопоясом першого поверху. В самому армопоясі чотири нитки арматури. Вся арматура 8мм. Взагалі будинок армований через кожні три ряди в дві нитки з перехльостом до метра.
  7. Фото тріщини над вікном. Під вікнами тріщини волосяні і розкриваються вверх і вниз від армопоясу першого поверху. Під вікнами тріщини лише ззсередини приміщення до середини блока.
  8. Зазорів між верхівками крокв немає. Вони стиснуті що капець. Лезо не просунути. А зазор раніше був. Коньковий брус не нагружений повністю. Це видно по підпорам. На просвіт є щілина між ними і брусом. Якби брус вагою давив на підпорку хіба щілина була б? Лезо ножа влазить. Шпильки не зрізало. Вони просто стали незатягнуті. Гайки відкручуються пальцями. Хоча я сам їх затягував, що аж шайби вдушувались до хрусту. Чотири цвяха навколо шпильки мало. Розпор стопроцентовий. Крокви закріплені жорстко, на кутники. Мауерлат прифігачений шпильками. Просадка є, це факт. І по центру вона більша ніж по мауерлату. Стіна лопнула там де немає арматури. Поки лише над одним вікном. Але мауерлат постраждав найбільше. Вивернути його на шпильках крокви не змогли і він почав тріщати повздовж. Пізніше додам схему тріщин.
  9. Дякую панове за консультацію. Ваші рекомендації врахую обов'язково. Провів детальне обстеження стропильної системи. Мої підозри знайшли підтвердження, а саме: - стропила виявились щільно стиснутими на коньку, хоча під час монтажу там був зазор 2-3мм.. - має місце незначний (до 3мм) прогин конькового бруса між стійками (підпорками). Тобто за два роки брус 150х150 став "хвилястий". - ну і сам брус став не 150х150, а 147х147 (всохся). - виступаючі кінці конькового брусу за фронтони (консолі) також прогнулись на 2-3мм. Таким чином, сумуючи всі ці показники (плюс поздовжнє всихання підпорок і можливу усадку фундаменту чи стіни по центру будинку), приходжу до висновку, що на окремих ділянках коньковий брус опустився на 9мм, що у свою чергу призвело до змикання стропил у верхньому кріпленні і виникненні розпираючого і вертикального зусилля на мауерлат. Відповідно дах всією масою давонув на стіни, а коньковий брус собі "сачкує". Тут я сам постраждав від надмірної точності робіт під час кріплення стропил. Були б зазори в палець - вони б компенсували процес усадки. Свою роль також відіграло ослаблене (як виявилося) кріплення затяжок. Дерево всохло і гайки почали теліпатись, а цвяхи не втримали. Затяжки стали не затяжки. Отак будувати зі свіжопилу коли нема де взяти нормального сухого лісу за адекватні гроші. Так можна перетворити безрозпірну наслонну систему в розпірну і отримати пригоди на ж... Що планую: - піддомкратити коньок (брус) і підкласти тверду фанеру на підпори стільки, щоб у місці змикання стропил утворилася щілина (зняти навантаження). - підсилити тріщини на мауерлаті металевими стяжками і пластинами, щоб запобігти розломуванню по лінії шпильок армопоясу. - затяжки прифігачити намертво до стропил. - після цих процедур зафіксувати висоту від конька до опорної стіни і періодично проводити контрольні заміри чи не опускається. - тріщини сховати за штукатуркою, мауерлат за теплоізоляцією і більше їх не бачити і не засмучуватись :).
  10. Армопояс на замкнутий. Заважає вікно. Лише заведений по кутах до самого вікна. Над вікном також армопояс з'єднаний із поясом центральної стіни. Тріснуло лише у верхньому (ближньому до даху) куті одного вікна. Якраз там де армопояси один над одним. Тріщина наскрізна, десь розкривається до 1мм. І це все сталося цього літа. Через дві зими після монтажу. Коли встановлювали коньковий брус то він не спирався виступаючими кінцями на фронтон. А тепер один кінець ліг на фронтон і викришив кусок блока, а другий маже ліг. Тому припускаю, що дерево всохлось і коньок опустився, стропила зверху вперлись одна в одну і надавили на мауерлат. На центральній стіні ознак усадки і деформацій не виявив. Пиломатеріали були свіжопил. От і думаю чи могло настільки всохнути щоб коньковий брус звільнився від навантаження?
  11. Армопояс є. Мауерлат прикручений на шпильки. Саме тому його почало рвати. Клин в одному куті був настільки сильний, що пішла тріщина по стіні, а мауерлат потріщав повздовж. За моїми спостереженнями стропила роз'їхались десь 5-8мм в кожну сторону. Хоча верхнім кінцем лежать на коньковому брусі. Можливо має місце опускання цього бруса через висихання деревини і, як наслідок виникнення розпору. Стропила закріплені жорстко з обох кінців. Може піддомкратити коньковий брус і підкласти під нього щось? Я вже голову зламав.
  12. Доброго дня учасникам! Будую самостійно і звичайно трапляються косяки. Так на другій рік після зведення даху з'явились ознаки розпирання стін другого поверху стропильною системою. Хоча ніби конструкція цьому не повинна сприяти. Будинок 9х10, другий поверх мансардного типу. По середині будинку йде несуча опорна стіна аж до стелі другого поверху. Далі лежень 150х150, з такого ж бруса стойки та укосини на яких лежить коньковий брус також 150х150. Тобто коньковий брус спирається на стіну. Мауєрлат 150х150. Стропила 60х200 через 60см. Між ними ригель з такого ж бруса. Через рік почало рвати мауерлат. Тріснула стіна над вікном. У чому причина? Це ж наслонні стропила.
×
×
  • Створити...