Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

kontrabas

Пользователи
  • Публікації

    121
  • Зареєстрований

  • Відвідування

Повідомлення, опубліковані користувачем kontrabas

  1. Вот и у меня сложилось такое мнение так как он тоже вынял всю валюту с банков (типа) и всю гривну держит на текущих...и всем так советует...

     

    Его советы по надежности банков сбывались отчасти...

     

    Пока из всех пророчеств на финфорумах по курсу только один человек еще в июне 2014 года!!!! предсказал девал до 21 если Донбасс отвалится от нас, его тогда на Финансах заклевали, посчитали за идиота, а вконце года начали искать тот его пост из немногих его постов чтобы почитать обо всем...

    Причем он там попытался аргументировать...

     

    Остальные тыкали пальцем в небо...

    Кому интересно предлагаю ознакомиться:

    Це повідомлення написав Адам Сміт на фінансах

    forum.finance.ua/topic144191.html?p=2406898#p2406898

    • Лайк 8
  2. зверніть увагу що про наше керівництво пишуть наші кредитори- Much of this money will be stolen, even more wasted.

    ось про ці кошти йдеться у статті-

    При додаванні до раніше виділених бюджетних коштів, Сполучені Штати надають більше 184 мільйонів доларів як допомогу Україні в цьому році, на додаток до гарантії по кредиту.

  3. Сахар. Сначала +90% (причём подорожал сахар прошлого года выработки, произведённый при курсе 8), затем откат. Сейчас опять подорожал. Итого +60%.

    Хлеб +20%. Молочка +30…50%. Кура +30…50%. Колбаса +30…50%. Дрова +100+%.

     

    ліки :(від 200-250% до 300-...%(замовив дитині мазь з корвалолом 20г.-майже 40 гр. ,виготовляють в нашій першій аптеці,хоч десь 1,5 року тому була десь 15гр.

    валютчики на ринку 18.9 продаж

  4. Погуглите: пошлина при отказе от гражданства Украины

    :flag1:

    Валютчики - 21 грн на продажу. И 20 если под тебя собирают.

     

    ого як дорого! в нашому селі валютчики продавали по 19 і навіть трішечки дешевше:oops:

  5. ...Як повідомив раніше Еспресо.TV експерт з економічних питань Володимир Лановий, перша хвиля валютних коливань була короткою і стрімкою. Тобто хтось штучно створив ситуацію підвищеного попиту на долар. Тому, потрібно дізнатися звідки стільки гривні у гравців на міжбанку. НБУ повинен показати цифру рефінансування, але не загальну, а деталізовану, кому саме давали кредит і в яких об'ємах....

    ...Але є й інша версія. Як повідомило Еспресо.TV джерело, яке добре знайоме з ситуацією на міжбанку, НБУ просто малює такий попит для виправлення своїх помилок. “Ось ці цифри (кінець січня, початок лютого) вони нереальні. На початку року цифри реальні. На початку року гривні було багато. Після того як з'явилися російські гроші в грудні і почали йти бюджетні витрати, досить багато грошей з'явилося в залишку”.

     

    За інформацією джерела ці цифри показують, бо НБУ хотіли підтягнути свій нинішній курс до того рівня, на якому він перебував — 8,15.

     

    “Офіційний курс не повинен відрізняться від ринкового на 2 %. У підсумку коли реальний ринковий курс став 8,6, а НБУ тримали по 8 гривень, їм потрібно було свій курс підняти на 8,15. Як це зробити. Берете якісь операції, рахуєте їх по 8,15 Потім разом з нормальними ринковими операціями по курсу 8,6, виходить середньозважений курс 8,15. Причому робилося це тільки на цифрах, а не реально проводилися операції”, - повідомило джерело Еспресо.TV.

     

    Майже всі експерти банківського та фінасового ринку згодні з тим, що НБУ ще 1-2 роки тому потрібно було запускати плавну девальвацію. НБУ вирішив зробити це зараз під час складної економічної ситуації в країні. Для виправлення своїх помилок регулятор вибрав просту тактитку - звинувачувати у всьому політичну кризу в країні.

     

    espreso.tv/news

     

    новый ник гладиза ?

     

     

    kolj777 , alyak Облиште! Непотрібно жодних конфликтів! не потрібно сваритися...

    :(

    тим паче через такого "чемного" та "поважного" пана як gdadiz:bad:

    • Лайк 1
  6. Добавлено через 1 минуту

    только что встречалась информация, что налогов за январь

    собрали 5 млрд.грн вместо 30 млрд по плану,

    кто-то в курсе, что там на самом деле?

     

    Цитата:

     

     

     

     

    При январском плане налогов в 30 млрд грн реально поступило 5

    censor.net.ua/news/269035/nad...nyali_lutsenko

    у нас багато людей здають патенти,щоб не платити за патент і ЄСВ

  7. www.radiosvoboda.org/content/article/25218966.html

    «Знайти мотузку і повіситися» – порада Ланового тим, хто спустошив економіку України, набивши собі кишені

     

     

    Олександр Лащенко

     

    02.01.2014

    Гості «Вашої Свободи»: Володимир Лановий, економіст, колишній віце-прем’єр України; Андрій Новак, голова Комітету економістів України.

     

     

    Олександр Лащенко: Звісно, я хоч не є економістом, експертом у цій сфері, але думаю, що гості зі мною погодяться, якщо ж не погодяться, то мають повне право спростувати: головна економічна подія 2013 року – угоди, які підписав Віктор Янукович у Москві. Погодитеся з таким твердженням чи ні, панове?

     

    Володимир Лановий: Я думаю, що це не економічна подія.

     

    – Політична?

     

    Володимир Лановий

    Ніхто ж не збирається повертати. Краще продати частину країни, ніж повертати кредит. Побенкетувати за рахунок цього кредиту – це подобається владі

    Володимир Лановий

    Володимир Лановий: Тут економіки немає. Так ніхто не позичає гроші. Гроші позичають у багатьох кредиторів. У кожного потрошку, щоб ні від кого не залежати, щоб можна було маніпулювати. Це нормальна особа.

     

    А якщо такий величезний кредит, то це політичне, це здача суверенітету, це повна фінансова, а потім політична залежність від кредитора. Оскільки ніхто ж не збирається повертати. Краще продати частину країни, ніж повертати кредит. А погуляти за рахунок, побенкетувати за рахунок цього кредиту – це подобається владі. Але це, звичайно, не економіка. Нічого спільного з економікою.

     

    Цей кредит приносить нам тільки втрати. Перше. Ми отримуємо газ, збільшуємо енергоспоживання, знову повертаємося до старих технологій, до старих виробництв, до старих ринків, продуктів і зупиняємо всю нашу модернізацію. Так що нічого тут економічного чи вдалого, чи невдалого.

     

    – Щоправда, влада заявляла, що з цих 15 мільярдів доларів українських держоблігацій, які має викупити Росія, Україна вже 3 мільярди отримала І спочатку були заяви, що піде все ж таки на модернізацію, а не на так зване «проїдання». Потім була заява Миколи Азарова, що все ж таки на соціальні виплати мають піти ці гроші. Все ж таки на «проїдання». Так виходить? Перший транш уже пішов на це?

     

    Володимир Лановий: Провалений бюджет, не отримані доходи, немає чим виплачувати поточні видатки всім: бюджетникам, підприємствам, вугільникам, комунальникам. Немає кому виплачувати. Тому будь-які гроші зараз, будь-які форми для уряду – це спасіння, тому що розплачуються боргами цього періоду, сьогоднішнього, вчорашнього дня.

     

    – Все ж таки добре, що отримали кредит? Чи Ви вважаєте, що треба було би отримати позику від західних партнерів, від МВФ з його умовами?

     

    Володимир Лановий: Важко мені однозначно сказати, тому що це результат всієї економічної політики влади. Це не просто скрута, цунамі навалилося на Україну, треба десь взяти гроші, тому що інакше немає за що жити. Це свідоме порушення всіх законів економіки, самозбагачення і шкода всім іншим, звуження робочих місць, безробіття і нестача грошей у Пенсійному фонді.

     

    А потім розказують, що у нас напружена ситуація. А їм європейці відповідають: так ви ж самі таку напружену ситуацію створили, а тепер «герої», вішаєте собі ордени через отримання такого кредиту.

     

    – Навіть якщо не вдаватися у передумови того, що сталося з економікою України, треба все ж таки рятуватися. Що можна було б зробити у такій ситуації з урахуванням впливу Євромайдану, інших чинників?

     

     

    Володимир Лановий: Знайти мотузок і повіситися. Тому що вони набили собі кишені, вони побудували собі маєтки за кордоном, де хочеш, рахунки. Все це відомо, всі це знають. І тепер вони мають тільки дійсно висікти самих себе. Я не знаю, стати на коліна перед народом. Що їм ще залишається?

     

    Ви розумієте, що отримання цих грошей – ну протримаємося ми січень, потім нові платежі наступають у березні. Чи дасть Росія, чи не дасть – на поклон: а що ви нам віддаєте? Ви пам’ятаєте фразу Бісмарка, що угоди, підписані з Росією, не варті того паперу, на якому вони написані.

     

    Уявіть собі, Путін каже, що дам 15 мільярдів, а через день йому пояснюють, що у нас закони забороняють, тому ми можемо дати умовно 8,8 мільярда, виходячи з сьогоднішніх їхніх джерел, резервів і фондів. А він: а, ну тоді так! Значить, не було ніякої угоди. Або були, але не пов’язані з сумою. Тому що ти сказав і підписав 15 мільярдів, а потім змінюєш на 8,8. Так, а де це угода, що ти порушив? І як це взагалі виглядає? До того ж, цей Шувалов розказує нам.

     

    Добре, росіяни – їм локшина, вони вірять у цю локшину. Навіщо нам це транслювати?

     

    – Микола Азаров спростував заяву першого віце-прем’єра Росії Ігоря Шувалова про те, що Росія нібито зможе вимагати погашення боргу в України.

     

    Володимир Лановий: Так це не відповідає нормам і всім умовам розміщення облігацій на відкритих ринках у Європі, на світових ринках. Там якщо ти випустив папір, то він стільки обертається, скільки було написано, на який термін. Не можна його скоротити. Якщо у вас немає грошей, ви хочете повернути гроші, а володієте цією облігацією, ви продаєте третім особам і повертаєте собі гроші.

     

    Причому тут він каже: ми змусимо? Ви кажете, що це економіка?

     

    – Пане Новак, на Вашу думку, яка головна економічна подія 2013 року?

    Андрій Новак

     

     

    Андрій Новак: Мені здається, що головна подія – це економічний вирок уряду, який працює фактично три роки, особливо прем’єр-міністру. А саме це є падіння національної економіки, падіння ВВП.

     

    До речі, Україна – єдина держава серед країн СНД, в якої у 2013 році відбувалося падіння національної економіки. У всіх решти країн СНД при тих самих світових і європейських умовах економічних ріст національної економіки.

     

    – Зменшення ВВП – які саме чинники Ви маєте на увазі?

     

     

    Андрій Новак: Перш за все, безумовно, ми бачимо величезні провали промисловості нашої, особливо всіх головних так званих ВВП-формуючих галузей. Тобто металургія – понад 10%, хімія – понад 15%, важке машинобудування в цілому – понад 18%. Все в мінусі. Для прикладу, автомобілебудування – мінус 45%. Вагонобудування, локомотивобудування – мінус 35%. Це величезні провали промисловості.

     

    Єдина сфера, яка нам ще витягнула ситуацію, то це аграрний сектор, який дав 10% росту. І треба ще відзначити досить динамічний ріст нашої фармацевтики – 14% і нашої ІТ-сфери – також біля 10% росту.

     

    Промисловість показала свою неконкурентоздатність, неможливість при втратах якогось ринку, наприклад, ринку Російської Федерації чи СНД неможливість переорієнтуватися на інші ринки. Наша промисловість дуже немобільна, скажімо так, вона стаціонарна. Куди товар ішов, хто його брав – більше його ніхто брати не буде.

     

    – Чи випливає з Ваших слів, пане Новак, що були праві урядовці, коли казали, що неварто підписувати все-таки у цьому саме зв’язку угоду про євроасоціацію? Ми не мусимо відходити від Росії. Тим більше Росія показала, що робитиме далі, якщо угода була б підписана.

     

    Андрій Новак: Я абсолютно згодний з паном Володимиром, який казав, що знижка на газ так само, як і знову нібито повернення на ринки Митного союзу, то це величезний дестимулятор для економічного розвитку, для економічного прогресу, тому що ми знову відкладаємо модернізацію за зразком знаменитого нашого директора чи власника підприємства холодильників.

     

    – Пана Ландика?

     

    Андрій Новак: Так. Який попросив: дайте мені ще рік. А для чого цей рік? Що, наш виробник холодильників не знає, що його холодильники тепер в кожному магазині стоять поруч з холодильниками «Самсунг», «Арістон» і іншими виробниками?

     

    – Не будемо рекламувати ці фірми.

     

    Андрій Новак: Що треба конкурувати вже з цими холодильниками? Тому що економіка глобальна сьогодні. І вона завжди вже буде глобальною.

     

    – Навіть без підписання угоди про євроасоціацію.

     

    Андрій Новак: Та незалежно від підписання. Що, незрозуміло, що продукція має бути конкурентна з тією продукцією, яка стоїть поруч на полиці? Для чого знову: дайте нам рік? А потім знову рік, бо ми щось не встигли. Тобто це не є аргумент.

     

    І це те, що ми не підписали асоціацію з ЄС, до речі, я би сказав, можливо, ця подія є більш важлива, ніж те, що підписано з росіянами. Тому що, якби ми підписали асоціацію з ЄС, а головна частина цієї угоди саме економічна – ЗВТ, то це вже був би для нас чіткий, для наших виробників чіткий сигнал, що вже модернізуватися ми мусимо зараз, негайно.

     

    Тому що хоча в угоді про ЗВТ і є так званий перехідний період до 10 років, але це вже був би чіткий сигнал, що треба це вже починати сьогодні, вже відкладати немає куди. Тому що конкуренція буде ще більшою, Україна змушена буде хоча поступово, але ще більше відкривати внутрішній ринок для зокрема і європейських виробників, а там, вибачте, якість переважної більшості продукції на голову вище від аналогічної української продукції. Тобто ЗВТ з ЄС був би якраз прекрасним стимулятором, мотиватором модернізуватися, причому модернізуватися швидко.

     

    Але я це неодноразово говорив і буду повторювати не один раз. Головна перевага ЗВТ із ЄС – не в торгівлі, а в інвестиціях. Можливостях залучати набагато масштабніше інвестора європейського так само, як і світового. Тому що сьогодні Україна є поза інтересами системних, крупних інвесторів. Ви знаєте, ми за рейтингом Doing Business, на 112-й позиції. Серйозні бізнесмени нижче від 50-ї позиції не дивляться, тим більше нижче сотої. Там уже не має значення, де ми – 112-і чи 130-і. Нас уже просто не бачать. І от якраз ЗВТ з ЄС і асоціація з ЄС давала б можливість Україні увійти у клуб цивілізованих країн.

     

    – Але не сталося. Тепер у нас з Росією ніби, виглядає, що це наш стратегічний партнер. Російський інвестор може прийти після цих угод, підписаних у Москві?

     

    Андрій Новак: Є в нас за 22 роки незалежності 55 мільярдів доларів прямих іноземних інвестицій. З них, ми розуміємо, велика частина – це наші ж через офшори. Але з цих 55-и російських інвестицій аж 3 мільярди доларів за всі 22 роки незалежності! І то при цьому ми повинні розрізняти. Інвестиції є різні. Є інвестиції розвитку, а є інвестиції завоювання ринку. Просто завоювання ринку. Так от, російські інвестиції – це, як правило, інвестиції просто завоювання українського ринку, а не інвестиції розвитку.

     

    Які у нас були проблеми 22 роки? Що, ми не могли розвиватися? Що, ми не були частиною СНД? Що, ми не підписували масу двосторонніх і не тільки двосторонніх угод з Російською Федерацією? Тобто, ніяких обмежувачів не було. Чому ми думаємо: якщо зараз щось підпишемо чергове, то раптом ситуація зміниться?

     

    І ми не повинні забувати про внутрішню російську стратегію. А їхня стратегія називається імпортозаміщення. І в першу чергу вони шукають імпортозаміщення для українських товарів. Це їхня внутрішня стратегія. Вони їй слідували, слідують і будуть слідувати, незалежно від того, що Україна підпише: чи асоціацією з ЄС, чи буде нейтральною. Чи навіть якби Україна підписала Митний союз, Російської Федерації внутрішня стратегія імпортозаміщення перш за все українських товарів.

     

    І наші урядовці, не тільки урядовці, а й виробники повинні це знати, розуміти і бути готовими до того, що Російська Федерація системно буде зменшувати присутність українських товарів на своєму ринку. Незалежно ні від чого. І наші виробники це повинні знати.

     

    – Власне, вони і мають захищати свого товаровиробника.

     

    Андрій Новак: Так, росіяни для себе роблять. Це для них правильна політика. Але ми повинні її знати, розуміти і не розраховувати, що ринок Митного союзу чи Російської Федерації буде для нас розвиватися. Він не буде для нас розвиватися. Він буде для нас постійно скорочуватися.

     

    – Пане Лановий, що на нас далі тоді чекає за такого розвитку подій? Митний союз? Незважаючи на офіційні заяви, що ми туди не йдемо, які поки що лунають з боку українських урядовців і президента.

     

    Володимир Лановий: У нас повністю спустошена економіка. У підприємств немає грошей, у банків немає ресурсів, люди не довіряють і не вкладають гроші. НБУ, коли здійснює рефінансування, тобто додатково кредити виділяє для економіки, він направляє виключно 3-4 банкам, які наближені до влади або просто є державними. Іі ті кредитують будівельні проекти, починаючи від якихось маєтків, угідь і закінчуючи терміналами, переходами транспортними і тому подібне. Нібито це потрібно, але вся інша країна залишається на голодному пайку.

     

    Тобто отримати кредит для бізнесу… Я просто підрахував. Взяв такий-то банк. Я можу назвати назву. Він дає бізнесу на 6 місяців, наприклад, кредит. І я підрахував, що 60% річних він вимагає від малого бізнесу під такого роду кредит.В таких умовах просто працювати немає сенсу.

     

    Якщо Янукович, Азаров і Ко вважають, що, наприклад, китайських 7 мільярдів щось дадуть українській економіці, то це не так, тому що китайці не дають кредитів, вони приїжджають зі своєю продукцією, обладнанням, робітниками, ставлять, працюють і відбирають хліб у частини нашої продуктивної системи. Вони беруть цю галузь, цю територію і щось там будують.

     

    У нас своїх будівельників достатньо. 2 мільйони будівельників в Україні. Вони їздять у Португалію, Росію, куди-завгодно. А тут китайці приїдуть будувати. Це називається якийсь успішний проект чи якісь інвестиції? Це не інвестиції. Це борг нам. Ми маємо це віддати Китаю!

     

    – Тобто і це борг?

     

    Володимир Лановий: 7 мільярдів – це борг. Вони нам дають матеріальними засобами, не грішми, забираючи, я повторюю, роботу у наших тих, хто могли б будувати і інфраструктуру для аграрного комплексу, всі ці системи зрошення, про які китайці обіцяють і тому подібне.

     

    Ну що ж це за управління своєю власною економікою? Це так, як «хюндаї». Вони збільшили поставки «хюндаїв» за кордон, потяги. Просто продали нам потяги непотрібні. Хтось на цьому заробив, «нагрів руки». Ті задоволені, але ми дивуємося: у кого ми перетворюємося?

     

    Це знову ж таки зростання боргу. Все, що робить ця влада, вона бере у борг чи залучає в борг, залишаються всі ці борги наступній владі, наступним поколінням, нам взагалі з вами, хто платить податки до бюджету. Тобто заробляють гроші.

     

    Потім їх нічого не зв’язує з цією країною. Я от впевнений, що настільки сорому не мають керівники в нашій державі, що от коли їх скинуть, тоді і скинуть, але вони ніякого сумління, ніякого переживання, що вони наробили в країні. Я не розумію людей, які стають на керівництво держави і не переживають за цю державу.

     

    – Оцей варіант можливий: ми йдемо і далі у сферу економічного і не лише економічного впливу Росії (як варіант можливий нібито), ми йдемо у Митний союз, і Росія буде нам допомагати? Як вона допомагає Білорусі.

     

     

    Володимир Лановий: У Митному союзі (я Вас заспокою) ніколи (!) ми не будемо. Тому що Митний союз – це взяти Україну у свої фінансові операції, які полягають у тому, щоб давати дуже дешеву електроенергію, газ, сировину, вугілля своїм виробникам. Якщо ми входимо, вони все це дешеве будуть давати.

     

    Далі. Митний союз – це вивіз із країн Митного союзу товарів і послуг з величезними митами, які досягають 40-50%. Газ там 240 доларів, нафта – майже 300 доларів за одну тонну. Сплачується до держбюджету Російської Федерації. Це значить, якщо взяти туди Україну…

     

    – Вірменію ж беруть, Киргизстан беруть.

     

    Володимир Лановий: Вірменія – така маленька. Її взяли, заколисують, створять кількісну присутність в якомусь угрупованні, у тому числі політичному, у військово-політичному, тому що там уже не викрутишся, розмістять у тебе бази і виробництво військове і кооптують якісь…

     

    – Україна – велика, на Ваш погляд, для цього?

     

     

    Володимир Лановий: Вона дуже збиткова, вона дуже сьогодні застаріла. Якщо ще майже 50-мільйонну Україну утримувати так, як вони утримують 80 мільйонів людей, які майже не працюють, там різні системи соціальні в Росії, то вона (Росія –ред.) просто підірветься.

     

    Я нагадую, що зараз 70% бюджету Росії утворюється за рахунок експорту нафти і газу, а також інших товарів. Оскільки ціни на нафту падають, газ зменшується в продажах, Європа відсуває Росію і тому подібне, то бюджет зараз уже у них не прибутковий. У Росії буде дефіцит бюджету, ВВП зросте на 0,5%, за їхніми розрахунками.

     

    – Тобто, з Вашої точки зору, не потягнуть росіяни ще й такого тягаря? Якщо його можна назвати тягарем.

     

     

    Володимир Лановий: Якщо нас беруть туди, то частину цих прибутків свого бюджету мають віддати нам. Це просто крах цієї…

     

    У цілому це протекціоністська модель. Тобто своїх захистити будь-якими способами, в першу чергу дешевою сировиною. І це розкладає підприємства повністю. Протекціонізм – не треба переживати, держава все продасть. Це повна деградація систем виробничих промислових у Росії. Це вже і відбувається. Але воно буде тривати. І йти в парі з цією величезною країною – це просто йти на дно. От Білорусь зараз має…

     

    – Ну от, виділила 450 мільйонів Росія Білорусі, черговий кредит…

     

    Володимир Лановий: Але Білорусь падає в торгівлі з Росією. Закордон їм не дозволяють, тому що такі ж мита по 100 товарних групах, як у Росії, в Білорусі і в Казахстані. І нам введуть такі 100 позицій, обкладаються митами.

     

    Це, по-перше, яке СОТ? Ми ж увійшли в СОТ, там інші угоди у нас з 60 країнами світу. У нас знижуються всі ці митні обмеження. І ми стаємо більш інтегрованою торгівлею. Ми продаємо в 60 країн, а при вході у Митний союз нам скажуть: ви вже не зможете продати. Як в СРСР: продавайте лише всередину Митного союзу. Це повністю відтворення моделі, але не директивними засобами, а фінансово-економічними обмеженнями.

     

    – Пане Новак, як Ви вважаєте, така перспектива: з одного боку, ми ніби йдемо у сферу впливу економічно і політично, напевне, Росії, водночас Митний союз нам не загрожує, незважаючи на офіційні декларації російських урядовців?

     

     

    Андрій Новак: Те, що було в грудні підписане Україною і Росією, то це гірше, ніж Митний союз. Це набагато гірше, ніж Митний союз. Тому що Митний союз – це теж дуже багато, правильно пан Володимир сказав, митних цих обмежень, але це відносини товарні, виробничі між виробниками, це їхні стають проблеми. А те, що було підписано у грудні, все лягає на державу: і кредити, і знижка на газ. «Нафтогаз» у нас державна компанія, монополіст. І дефіцит, який ми також покриваємо з держбюджету.

     

    Насправді підписали ще гірше, ніж Митний союз. Тому що ці борги будемо віддавати наступні роки. До речі, кредит так званий короткостроковий, до двох років. Чим буде розплачуватися, якщо будуть вибирати цю всю суму у 15 мільярдів через два роки, важко собі уявити.

     

    Хоча вже в проекті бюджету, не сумнівайтеся, що він і буде законом про бюджет на 2014 рік, проглядається те, чим Україна буде розплачуватися за такий кредит і за ці знижки на газ.

     

    – І чим же, на Ваш погляд?

     

    Андрій Новак: У цьому проекті бюджету є дуже цікавий рядочок, який називається «доходи від приватизації», які заплановані в сумі більше 17 мільярдів гривень! Це в 10 разів більше, ніж від приватизації отримають у 2013 році, за підсумками 2013 року. У 10 разів більша сума від приватизації!

     

    – Це сподівання, це тільки плани.

     

    Андрій Новак: Це, очевидно, є та плата, яку ми будемо робити за ці кредити, за ці знижки на газ. Тобто, щоб набрати зараз таку суму при мінімальних цінах на все, у тому числі на виробничі об’єкти, це вже треба віддати на приватизацію дуже серйозні або промислові об’єкти, або навіть військові заводи, або інфраструктурні типу ГТС чи порти. Це вже дуже серйозне щось треба виставити.

     

    Безумовно, що конкурс приватизаційний буде побудований так, що учасником чи переможцем зможе бути тільки російська сторона.Це є частина тієї плати, яку ми будемо віддавати за ці кредити.

     

    Крім того, самі кредити – це ж не є подарунок. Їх треба повертати. І в ситуації, коли українська економіка не росте, а, навпаки, падає, то цей кредит для нас буде все важчий і важчий. У 2014 році, за навіть найоптимістичнішими прогнозами світових фінансових установ, якщо у нас буде ріст 1%, то це є найбільша форма оптимізму.

     

    – Все так погано? Повна безвихідь з українською економікою у 2014 році, так? Якісь приводи для оптимізму є?

     

    Андрій Новак: Ситуація буде приблизно, як і в 2013 році.

     

    – І від чого це залежить, щоб усе ж таки приводи для оптимізму з’явилися?

     

    Андрій Новак: Я можу сказати, який буде оптимізм для населення. Це буде зростання прожиткового мінімуму за рік на 80 гривень. Аж! Мінімальної зарплати на 83 гривні. А мінімальної пенсії на 65 гривень за цілий 2014 рік.

     

    – Це заплановані бюджетні показники?

     

    Андрій Новак: Так. Це той оптимізм, про який Ви говорите. Якщо це оптимізм, то будемо вважати, що це оптимізм. Це є біля 6% росту номінальних платежів. А це буде приблизно відповідати рівню інфляції. Тобто, інфляція буде з’їдати ці всі надбавочки невеличкі, тому реального зростання доходів населення не буде.

     

    Я не можу Вам казати, що давайте будемо оптимістами, коли є такі дані, які сам уряд закладає в бюджеті. Це вже не те, що ми критикуємо. Це сам уряд так бачить розвиток, зокрема, соціальної сфери у 2014 році.

     

    А на додаток борг, який під кінець 2014 року треба платити. І його буде платити нам дуже важко. Тому що зі зросту економіки ми цей борг платити не будемо, бо немає росту економіки. Це є ще більший тягар на держбюджет. І таким чином уже бюджет 2015 року буде дуже важко сформувати.

     

    До речі, в бюджеті 2014 року запланований знову ж таки урядом дефіцит у 60 мільярдів. Нагадаю, що у 2013 році дефіцит закладався у 35 мільярдів.У 2014 році уряд планує майже удвічі зростання бюджетного дефіциту.

     

    Володимир Лановий: Я думаю, що ще гірша буде ситуація. Тому що економіка має певні закони. Якщо запущені негативні процеси, то вони з часом опановують всю систему. Якщо немає кредитів, то ще й гірше буде. Виникають хаоси, виникають зневіри, виникають в учасників економічного життя песимістичні настрої, згортаються.

     

    Коли в бізнесу оптимізм, то вони ризикують більше. А тут будуть згортання, будуть виїзди закордон, буде ще менша кількість робочих місць.

     

    У нас потужно зараз зростає лише кількість збиткових підприємств. Це фіаско. Якщо було 50%, а зараз уже 65% збиткових підприємств. Я кажу про промисловість України. Що далі? З чого розвиватися, збільшуватися, модернізуватися, як кажуть?

     

    Так що ми стоїмо ще перед більшими загрозами втрати економічних можливостей.

     

    До того ж я ще нагадаю, 35 мільярдів був попередньо дефіцит бюджету на цей рік, але в кінці року 19 мільярдів збільшили дефіцит бюджету, тому що російські гроші прийшли. Тобто зразу стало 55 мільярдів у цьому році!

     

    З цього випливає, що в 2014 році можуть обіцяти, що зростання буде на 80 гривень. Але не буде ніякого зростання. Формально вони виведуть якийсь показник, але платити не будуть. Не буде взагалі чим платити. Я Вам скажу, що медикам відмінили надбавки, в бюджетних установах відмінили всі премії.

     

    – Так вибори наближаються. Як же не платити?

     

    Володимир Лановий: Я думаю, що це окрема тема.

     

    – Звичайно, це окрема тема.

     

    Володимир Лановий: У цієї влади нічого не вийде. Вони можуть тільки пригнути олігархів, щоб ті поділилися парою мільярдів на вибори. Інакше можуть трошки налякати їх. Не знаю, чи вдасться їм зараз пригнути олігархів до того, щоб вони фінансували політичні проекти влади?

     

    • Лайк 2
  8. Сергей Арбузов утверждает, что ВВП ему должен

     

     

    Рост ВВП Украины во втором полугодии должен ускориться, утверждает первый вице-премьер-министр Сергей Арбузов.

     

    “Во втором полугодии ожидается определенное улучшение динамики экономических процессов, но полностью перекрыть влияние слабого внешнего спроса не удастся. В текущем году будет позитивный рост ВВП”, — отмечается в комментарии первого вице-премьера, переданном сегодня Интерфаксу-Украина.

     

    В отношении перспектив 2014 года первый вице-премьер подчеркивает, что правительство продолжает работать над макроэкономическими прогнозами с учетом сложившейся ситуации и перспектив влияния на ВВП подписания Соглашения об ассоциации с ЕС.

     

    “Идут консультации с МВФ. Пока еще рано говорить об окончательном ориентире”, — говорится в комментарии.

     

    Как сообщалось, по итогам первого квартала 2013 года Госстат оценил снижение ВВП в 1,1% к соответствующему периоду 2012 года, а по итогам второго — 1,3%. При этом госбюджет-2013 построен на прогнозе роста реального ВВП 3,4%.

     

    Относительно евроинтеграционных процессов первый вице-премьер отметил, что сближение Украины с ЕС, в том числе запланированное на ноябрь подписание Соглашения об ассоциации, позволит расширить рынки сбыта и увеличить производство украинских товаров и услуг.

     

    “Нам нужны новые рынки. Кроме того, я рассчитываю, что мы переориентируемся с сырьевой экономики на продуктовую. То есть, мы уже будем иметь дополнительную добавленную стоимость. Это для нас принципиально важный момент”, — считает первый вице-премьер.

     

    Как сообщалось, на конец ноября запланировано проведение саммита Восточного партнерства в Вильнюсе, в ходе которого Украина рассчитывает подписать Соглашение об ассоциации с ЕС.

     

    -- Товарищи! -- крикнул энергичный молодой голос. -- Внимание,

    товарищи! Замечательные известия! Победа на производственном фронте.

    Итоговые сводки о производстве всех видов потребительских товаров

    показывают, что по сравнению с прошлым годом уровень жизни поднялся не

    менее чем на двадцать процентов. Сегодня утром по всей Океании прокатилась

    неудержимая волна стихийных демонстраций. Трудящиеся покинули заводы и

    учреждения и со знаменами прошли по улицам, выражая благодарность Старшему

    Брату за новую счастливую жизнь под его мудрым руководством. Вот некоторые

    итоговые показатели. Продовольственные товары...

    1984

    :bad:
    • Лайк 1
  9. Новая веха «покращення»: ВВП Украины в сентябре рухнул на 10%

     

     

    Теги: ВВП Украины, экономика Украины, промышленность, Азаров

    18.10.2013 13:39

    582 1

    Сперва даю свежую информацию по промышленности – как и обещал вчера, когда раасказывал об огромных провалах в сентябре в сельском хозяйстве, строительстве, транспорте и прочих сферах экономики (“Последние данные об украинской экономике: слабонервным лучше не читать”).

     

    Как сообщил в четверг, 17 октября, Госкомстат, промышленность в сентябре обвалилась к сентябрю прошлого года на 5,6%, что еще хуже, чем было в августе (5,2%). Перерабатывающая промышленность при этом рухнула на 10,3%!

     

    По отраслям картина, конечно, жуткая. Как я и предупреждал, химическая промышленность обрушилась в сентябре к сентябрю 2012 года очень сильно - на 19,7% (привет от лучшего друга Януковича и главного работодателя страны Фирташа)! Машиностроение обвалилось на 16,2%. Производство пищевых продуктов, напитков и табака упало на 12,8%. Производство мебели сократилось на 8,3%. Металлургическое производство снизилось на 5,2%.

     

    Небольшие плюсы наблюдались в добывающей промышленности (+1,4%), в производстве электроэнергии (+3,6%) и некоторых других отраслях, благодаря чему сводный показатель спада промышленности получился не двузначным числом.

     

    Теперь сделаю попытку оценить валовой внутренний продукт (ВВП) за сентябрь – точнее, его динамику. К сожалению, Госкомстат последние года четыре уже не публикует помесячные показатели роста-падения ВВП, а дает только общий показатель за квартал.

     

    Кстати, в правительстве, конечно, имеют показатели ВВП по месяцам, но озвучивает их только премьер Азаров и только в тех случаях, когда ему эти показатели нравятся (когда есть “покращення”). К примеру, в последний раз он сообщил в августе этого года – о том что ВВП в июле вырос на 2,4% (ранее он называл 2,5%, но потом выправился).

     

    При этом в правительстве сразу после получения и оглашения данной инфрмации про июльский позитив принялись активно мечтать вслух (перед журналистами) о том, что в плюсе ВВП окажется и за весь третий квартал 2013 года. И за четвертый. И весь нынешний год, глядишь тоже будет с плюсом по ВВП.

     

    Однако хочу сейчас огорчить правительственных чиновников, а также прислуживающих им в деле навешивания лапши на уши народу “экспертов”. Данные за сентябрь однозначно показывают, что их надеждам не суждено сбыться.

     

    Итак, наибольший вклад в ВВП вносит, конечно, промышленность. А по ней имеем в сентябре минус 5,6%. Розничная торговля регулярно замедляет рост, хотя в сентябре еще сохраняла не очень большой плюс – где-то, по моим расчетам, 6,5-7% (Госкомстат предоставляет по розничной торговле только показатели по наростающей с начала года). Однако сельское хозяйство рухнуло в сентябре аж на 20,2%! Еще на 24,9% обвалилось строительство! И примерно на 13-14% сократились грузоперевозки (тоже нет данных по каждому месяцу).

     

    Искодя из этих показателей по главным отраслям украинской экономики я делаю вывод, что ВВП в сентябре этого года к сентябрю 2012 года обрушился не менее чем на 10%! С чем всех и “поздравляю”... Столь глубокого экономического падения в Украине не было с кризисного 2009 года.

     

    С учетом такого экономического “достижения” в сентябре, за весь третий квартал однозначно тоже будет минус по ВВП – думаю, в размерах 2-4%. А в целом за 2013 год тоже будем иметь падение экономики – где-то, в лучшем случае, на 1,5-3% (напомню, в первом квартале ВВП – минус 1,1%, во втором – минус 1,3%). Но может быть и худший сценарий – в случае, если Россия в конце года начнет широкомасштабную торговую войну.

     

    Вот такая прескверная перспектива. При этом власть уже давно придумала две оправдательные причины – для объяснения экономического провала в первом полугодии и резкого торможения роста в 2012 году. Это – ухудшение внешней конъюнктуры в связи с мировым кризисом и “папередники”. Теперь к ним добавят еще сентябрьскую непогоду и происки злых россиян.

     

    Ну а на самом деле две главные причины, почему режим Януковича сейчас довел экономику Украины до полного краха – это взращенная нынешней властью до неслыханных масштабов коррупция и тупое удержание стабильного курса гривны ради сохранения электоральных рейтингов.

     

    Илья ПРОРОКОВ

     

    Это вам не это!

    - Понятно! (ДМБ)

    • Лайк 9
  10. MariaMayskaya

    5 сентября 2013, 21:58

    #

     

    Добрый вечер, ну вот и пришло время написать спустя 4 года, инфа с тех же источников что и тогда в далеком 2009, сейчас небольшой рост доллара порядка 8.6, до декабря, потом падение назад примерно на 8.3(4), после чего, в январе(середина) обвал на 9.8 и там и будем следующий год

    тапками не кидать

    мопед не мой я только разместил объяву!!!:)

  11. можно поподробней? )) ёпт, может, все ж будем уважеть коль не оппонента спора и читателя, то хотя б самих себя!

     

    (ссылка устарела):fool:

    Але ж Обленерго є приватними компаніями! Отже ми (держава) за народні гроші )податки) списуємо борги магнатам і олігархам! Чому??!!

    understand

     

    перечитайте

    Джордж Оруэлл. Скотный двор

  12. кстати, версии - почему рост остатков не привел к росту курса есть?

    то-то же...

    dinamo написав:

     

     

    Курочка по зернышку клюет. Забыли? К тому же что-то никто не пытается мне внятно объяснить этот нонсенс - одновременное отсутствие гривнедефицита и снижение курса доллара.

     

    дядя Саша написав:

     

    1. С начала года курс доллара на межбанке вырос с уровня 8,050 к отметке 8,119 UAH/USD.

     

    2. Уже мозоль на пальцах от повторения: ситуация в стране такая. что ни гривня, которая на межбанке в виде овернайтов в районе плинтуса, ни доллар в безнале и в нале, не нужны.

     

    Если это еще не доходит, представьте себе тяжелобольного, которому уже ничего не хочется. Ни кислого, ни горького.

    US

     

    TDK написав:

     

    Правильно ли я Вас понял, что всего несколько месяцев назад в стране ситуация была такая, что нынешний тяжелобольной был здоровее всех здоровых и поэтому хотел и гривну и доллар в любых формах и количествах?

     

    Берегите пальцы!

     

    дядя Саша написав:

    1. Несколько месяцев назад у тяжелобольного была какая-никакая надежда.

     

    2. Состояние тяжелобольного в течение 2012 года стало хуже, о чем говорит статистика. От динамики ВВП по сравнению с 2011 годом до внешнеторгового сальдо.

     

    3. О том, что ситуация на отечественных финансах и валютном рынке, в частности, тревожная, говорит возвращение регулятором практики обязательной продажи СКВ на валютном межбанке.

     

    4. Не надо ерничать, ситуация действительно серьезная, причем состояние дел на межбанке подтверждается падением торговой активности на рынке наличных. Полагаю, это надежные индикаторы вышеупомянутого состояния "здоровья" отечественной экономики.

     

    US

     

    здэсъ

     

     

    вы динама или тдк:lol:

     

     

     

     

    ЗЫвы давно бывали в крупных торговых сетях или на оптовых рынках-шаром покати! думаю ситуация начнёт менятся как снег сойдёт ,а там поглядим как оно сложится ...

    сегодня пообщался с валютчиком на опт.рынке - грит "гробовая стабильностЬ ,никому ,ничего, не надо ни гр. ни юсд ни эвро" оттаке

    ЗЫЗЫ ну вот-сглазили:lol:

    дядя Саша написав

    Додано: Сер 20 лют, 2013 11:40

    Привет из Днепра-4

     

    Около 11.37 на межбанковском валютном рынке без изменений: 8,1310/8,1365 UAH/USD на фоне доминирования спроса на ¾ разбавленного оферами.

     

    Меж тем, судя по всему, профильный департамент регулятора принял превентивные меры, пытаясь немного «смягчить» остроту «бычьего» тренда на валютном межбанке. Об этом говорит заметное снижение гривневой ликвидности, о котором дали понять просевшие с уровня 25 595,8 млн. грн. к отметке 23 460,1 млн. грн. объемы остатков в нацвалюте на транзитных и коррсчетах НБУ.

    • Лайк 2
  13. зато продажи зашкаливали...

     

    снова этого хочется - не догоню, то хоть согреюсь?

    на даный момент полная стагнация,продажи осенью достигли дна,а за недель 5 до нового года начали копать + погодка ,у людей банально нет денег.как по мне уж лучше как тогда один раз в минус,чем проедание заработаного и сворачивание(людей на улицу)-бесконечный минус до победного:-(:sad:

    • Лайк 2
  14. смотря какой товар...

    если импортный - при девале продажи зашкаливают у тех, кто не перечитал цену по новой цене доллара...

    (или наценка позволяет или ушами хлопают)

    а кто перещитывал?! продавали иногда и в минус,выходили в нал,новое завозили меньше и по новых ценах

  15. а какая вам разница - как формируется курс?..

    ну кроме "за державу абидна"...

    да не за курс обидно и не за державу,в нашем селе закрылось уйма мелких цехов,ужимаются или закрываются полностью,если раньше импортировали сырьё,то теперь-готовые изделия.пьяни в городе увеличилось-покращення ёпт.

    Пилите, Шура, пилите, она золотая...(с)

    • Лайк 2
  16. при качелях у вас падение было бы больше...

    в 9-10гг. продажи зашкаливали,не фонтан, как в кредитных7-8гг.,но всё же ,есть знакомые которые брали машины с салонов и через год-второй продавали на вторичке или в ноль или в плюс:-P

     

    .курс вторичен!

     

    Добавлено через 6 минут

    так вот в чем причина ваших страданий по девалу - паники хочется?..

    наверное наценка бешенная, если при 100% девале "перестраховывались" на 5-10%?.. какой товар, если не секрет?

    а кто говорил про панику,экономика дышала полной грудью

    не на 100%:fool:

    жервовали зароботком ,что-бы выйти в кеш

    ЗЫ:сори что вмешался:)

  17. садись, пять!..

    начали понимать то, что я талдычу здесь уже года три:

    экономические аргументы можете свернуть и засунуть...

    только "семья" надо заменить на "влада", ибо это справедливо для всего периода незалежности...

    экономика, как фактор влияния на курс начинает работать тогда, когда на это есть высочайшее дозволение - ну например как в 2008...

     

    зы

    кстати, когда под моими постами будет столько же подписей, как сейчас у господ обвалистов - воттадыой, тогда следует насторожиться...

    Эти 9 пользователя(ей) сказали Спасибо gdadiz за это полезное сообщение:

     

    воттадыой
    :lol:

    А что если действительно ревальвировать курс гривны до 4,35 грн, как рекомендует нам Индекс БигМака? Почему украинцы должны жить хуже американцев?

    При этом, когда курс доллара упадет до 7,7 грн, эти же валютные спекулянты будут сами продавать ускоренным темпом всю свою валюту, так как очень хорошо понимают, что при курсе 4,35 грн она просто будет “зеленной бумажкой”. Это только так говорится, что доллар надежней гривны. Он “надежный” только когда его курс растет, но когда гривна ревальвирует, вся “надежность” быстро исчезает.
    3*:lol:
  18. З іншого боку, якщо МВФ не дасть грошей найближчим часом, українську економіку очікує повна катастрофа. При таких боргах, таких претензіях "Газпрому", такій ціні на газ і без джерел фінансування бюджет 2013 року не буде виконаний ніколи, а девальвація гривні буде блискавичною.

     

     

    www.epravda.com.ua/publications/2013/01/28/358740/

    1213641538_4.jpg

    • Лайк 1
×
×
  • Створити...